Ağrılarım çok, oturarak uyuyorum.

basakbasak 1 Ankara
Selam, Başak ben  bu gün katıldım aranıza. 6 yıldır ağrılarım vardı özellikle belimde. Birde zaman zaman sol kalçamda ağrım olurdu. Yaklaşık 30 gün kadar sürerdi , azalarak geçerdi. 16 marttan beri oturarak uyuyorum. fizik tedavi, beyin cerrahi, ortapedi, anestezi bölümü en sonda romatoloji, kadın doğuma en son da  İbni Sina'na da prof. olan bir  doktorunun özeline gittim. dişçi hariç hepsine gittim sanırım. :-[  Devlet hastanesindeki romatolog romatod artrit olduğunu söyledi endol verdi 3/2 ama ağrılarım geçmedi. O arada özel doktora gittim. Flantadin  6mg tablet, lansor, rantudil 60mg,salazopyrin 500 mg ve bi egzersiz kağıdı verdi. ağrılarım devam ediyor  diye aradım birde miyorel  tab. ekledi. şuan hala yatarak  uyuyamıyorum. yatak bir  işkence masası gibi geliyor. Yatak da dönmeye çalışırken göz yaşlarımın kulaklarımın içine dolup, kulaklarımın uğuldadığını bilirim.  Bazen o kadar ağrım oluyor ki bırakın günlük hayatımı idame etmeyi lavaboya gitmemek için dua ediyorum. İki kızım var 15 ve 11 yaşında onlar bana bakıyor benim onlara bakmam gerekirken:( :(  Ayağımın üzerine basınca, kalçama bıçak saplanıyor gibi oluyor. yastığıma sarılıp deliksiz bir  uyku çekmek hayal gibi geliyor şimdilerde...

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,581 İstanbul
    Değerli Başak,

Siteye hoş geldiniz.

Anlaşılan hastalığın atak dönemindesiniz.  Öncelikle 6 yıldan sonra teşhis konulmuş ise artık hata şansı yoktur diyerek hastalığı kabullenmekle işe başlayın. Ağrılar sizi korkutmasın. Doktorunuzun verdiği ilaçlar ağrınızı kesmiyor ise bir üst kademeye çıkarması gerek. Doktorunuza başvurmaktan çekinmeyin. Bu ağrılara katlanarak geçmesini beklemek gafletine biz de düştük. Ağrılar yanımıza kar kaldı mecburen reddettiğimiz ilaçları içtik. Doktorunuzdan rahat uyku uyuyabilmeniz için de ilaç isteyin. Normalde gece için kasları gevşetecek hafif bir antidepresan verirler.

Geçmiş olsun.
  • monomono 5,394 Ankara
    Hoş geldiniz @başak kılıç

Ağrılar çoğumuzun başının belası, bende 7-8 sene oldu kanepede oturarak uyuyorum, artık uyku arasında farkında olmadan vücut iyice gevşeyince yatar pozisyona geçiyorum.

Yoksa öyle direk yatayım bende de yok.

Gerçi şu bir aydır direk yatar pozisyonda yatmaya çabalıyorum, artık pek oturarak uyumakta istemiyorum.

Zira omurganın eğilmesine daha çok katkı yapıyor oturarak uyumak, ama başka çarede olmayınca mecburen yapılıyor.

Umarım atak döneminiz biran önce biter de, normal yatar duruma geçersiniz.

Abimizin dediklerini ihmal etmeyin, nefes aldığımız sürece, yaşama tutunacağız başka yolu yok.

Geçmiş olsun.
  • Başak hanım..

Geçmiş olsun... Sanırım hocamiz AS tanısı koydu... Lab,MR ve röntgen bulgularınızı mahzuru yoksa paylaşırmısınz..
  • Allah yardımcınız olsun.inşallah atlatırsınız..atak dönemleri zor bir dönem bizler için..
  • hata: yavaş olun çok hızlı hareket ediyorsunuz dedi bilgisayar..kim hazırladıysa sağolsun.gururumu okşadı.benı benden alıp yıllar öncesine götürdü:)demekki hızlı bulanda var bizi hala:)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

monuronder janeellanes seda nicolblacksto orontez barin A.OZ Xewrtyuoipye SametZngn ofd44 RcaogluNejat Teknik hakan54 mıcan