remicade

ben behçet hastasıyım ve onca ilaçtan sonra en son remicade basvuruldu.ilk üc kürü 15 gün önce aldım.çok rahat geçti,bir etki hissetmedim.fakat 15.gün tekrar almak için gittiğimde cehennemi yasadım.ilaç verilmeye başlandığından 4 dk sonra iğrenç bir nefes darlığı ysadım ve kesilme.nabız düstü tansiyon düstü,kalp yavasladı..ben öldüm :(doktor ve hemşireler basıma toplanıp masaj yaptılar ilacı kestiler..sonrasında da çekilemeyecek kadar ateşli bir kaşıntı... mahfoldum çok korktum.1 hafta sonra tekrar deneyecekler sanırım ama ben korkuyorum.o anlar çok  kötü ve üzücüydü benm için.

Yorumlar

• ÇOK GEÇMİŞ OLSUN,İLACA KARŞI BİR REAKSİYON GÖSTERMİŞ VÜCUDUNUZ SANIRIM,,AMA TEKRAR DENEYECEĞİNİZE GÖRE EPEY CESUR OLMALISINIZ,UMARIM TEKRAR BÖYLE BİR DURUM YAŞAMASSINIZ.:(
  • McKayaMcKaya 2,554 İstanbul
    Neler olduğu konusunda hiç bir açıklama yapmadılar mı? Buna rağmen mi tekrar deneyeceksiniz?
  • İlk defa kullananların şunada dikkat etmesi lazım bilginize. Hepatit B Reaktivasyonu Hepatit B virüsünün kronik taşıyıcısı olan ve Remicade dahil TNF-antagonistlerini kullanan hastalarda hepatit B reaktivasyonu bildirilmiştir. HBV enfeksiyonu riski mevcut olan hastalar Remicade tedavisine başlanmadan önce, daha önce geçirilmiş HBV enfeksiyonuna ait kanıtlar bakımından değerlendirilmelidir. Remicade tedavisine ihtiyaç gösteren HBV taşıyıcıları, aktif HBV enfeksiyonunun belirtileri ve semptomları açısından tedavi süresince ve tedavinin sona ermesini izleyen birkaç ay boyunca yakından izlenmelidir. HBV taşıyıcısı olan hastalarda HBV reaktivasyonunu önlemek amacıyla TNF-antagonistleriyle birlikte anti-viral tedavi uygulanmasıyla ilişkili veriler mevcut değildir. HBV reaktivasyonu gerçekleşen hastalarda Remicade tedavisi durdurulmalı ve gerekli destek tedavisiyle birlikte etkili anti-viral tedaviye başlanmalıdır.
  • Gecmis olsun ,anlattiklariniz  anaflaksiye benziyor, daha once bende ağrı kesici ilaçlar yüzünden aynı anlattiginiz gibi oldum.. alerjinin şok yapan versiyonu diyebiliriz. . Dakikalar icerisinde nefes kesilir bogaz yikanir tansiyon düşer ve vücut şoka girer..arı sokmalari , herhangi bir ilac serum ,özellikle agri kesiciler aklınıza gelmiyen herhangi bir maddede sebep olabilir  dikkatli olmanız gerekir
  • Bağışıklık sisteminin gereksiz yere karalisteye aldigi bir maddeyle tekrar karşılaştığında aşırı antikor üretmesi vesilesi ile oluşur. .geçen hafta  mr icin vücuda verilen kontrast maddede galiba karalisteye alındı bende, aşırı kızarıklık ve kabarma oldu , bir dahaki mrdan korkuyorum
  • Öncelikle geçmiş olsun.Böyle bir olaydan sonra tekrar aynı ilacı vermeyi denemek hangi doktorun işgüzarlığı merak ettim?İyi düşünün derim yaşam varsa mücadele var,yaşam varsa ağrı var,mutluluk var,tutulma var.Bir insana verilebilecek en kutsal hediye''HAYAT''tır.Bu hediye size 2.kez sunulmuş.Lütfen kıymetini bilin geçmiş olsun tekrar.
  • monomono 5,361 Ankara
    Çılgınlık gerçekten.Ama tabii dr.lar açısından mes'uliyet oluşturacak bir durumda yok, nasıl olsa hasta resmi olarak onaylıyor bu durumu, bu ilaçtan başka çarem yok diyor!! veya dedirtiliyor!! Öte yandan hasta haklarıda önemsemiyorsa, bunlar a-normal bir durum değildir, normaldir.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sevgi1957 ismail543 sefauyanik