HLA B27 Nefatif Çıktı

ağrılarım halen devam ediyor.Bana yürümemi tavsiye ediyorsunuz ancak ben yürüdüğüm ayakta kaldığım zaman ayaklarım alttan kasılıyor şişiyor belim kasılıyor sırtımın tutukluluğu daha fazla artıyor. Uludağ Ünv.Yaptırdığım HLA B27 test sonucum Nefatif çıktı biliyorsunuz ben bu hastalığa yakalanalı 1,5 ay oldu.B 27 testinin negatif çıkması sevindirici ancak daha önce AS teşhisi konupta B 27 sonucu negatif çıkan varmı çok merak ediyorum.Yarın sonuçları doktora göstereceğim bakalım ne diyecek.Bu arada birde şifalı bitkilerle uğraşan birine gittim.Bana Sedimantasyonumu CPR sonuçlarımı falan sordu bende bu sonuçların normal olduğunu söyledim.Bana kan testlerimi yeniletmemi tavsiye etti.Bu hastalığa hiç girmek istemediğini ancak yanımda bulunan tanıdığın hatrına danayebileceğini söyledi.Bakalım zaman neyigösterecek.

Yorumlar

• marhaba,bence HLA-B 27 testinizi çok daha güvenilir bir kurumda tekrar yaptırıp sonucuna bakın. ben de as liyim ama benim teşhisimi üç ayda koyamadı uludağ üniversitesi, hiç gerek olnmayan yere dizimdaki şişlik için 'bi açıp bakalım' dediler... bence önemli olan durumunuzun tam olarak ortaya çıkması ve gereken tedavinin acilen başlamasıdır.. burada doktor ismi vermiyorum ama isterseniz kendi doktoruma yönlendirebilirim..0505 701 49 67 ajad@mynet.commutlu kalın
  • as olupta hla b27 negatif çıkan hastalar da var hatta bu siyete yazı yazan ortemo nickli arkadaşımızda buna örnekerc2156sağlıcakla kalın dostlar.AS la boyun eğmeyeceğiz...
  • arkadaşlar herkese merhaba,26 yaşındayım ,2 sene önce şiddetli sırt ve bel ağrısı şikayetiyle çukurova tıp fak.ne gittim kemik erimesi çıktı,1 sene boyunca calcimax kullandım ağrılarım gittikçe arttı şimdi ankaradayım burdada bi çok hastaneye gittim AS olabileceğimi söylediler ancak kesin tanı koyamıyorlar,yakın zamanda üni.hastanelerinden birine gittim,aktif sakroilitim var,fizik tedavidkiler hbl-a27 negatif olduğu için as deilsin diyo,romatolojidekiler kesinlikle as diyo,ne yapacağımı bilemiyorum çok üzülüyorum bu bölümlerin çelişkileri yüzünden yanlış teşhis konacak, gereken tedavi için geç kalınacak diye,3-4 aydır salazoprıyn ve endol kullanıyorum,1 ay kadar da fosamax kullandım ondada doktorlardan biri kullan,diğeri kullanma diyo,ama ağrılarım büyük ölçüde devam ediyo,kemik erimesi bu yaşta durup dururken olmaz,as de kemik erimesi yapar diyorlar.T eğrisi sonucu -3.4 çok fazlaymış,bi doktor sendeki kemik erimesi 50,60 yaşındaki insanlarda var dedi,üzüntüden çöktüm, evliyim ve daha 3 yaşında bi oğlum var,onu düşündükçe daha çok üzülüyorum,bi anne için çocuğunu kucağına alıp sevememek,onu taşıyamamak çok acı bi durum... neyse herkese çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum
  • hoşgeldiniz, geçmiş olsun
    ,fizik tedavidkiler hbl-a27 negatif olduğu için as deilsin diyo,romatolojidekiler kesinlikle as diyo,ne yapacağımı bilemiyorum
    Size HLA-B27 negatif olduğu için AS değilsiniz diyen adamdan uzak durun. Demekki AS nedir bilmiyor. Ya da okulunda ne söylemişlerse orda kalmış bilgisi. HLA-B27 nin pozitif veya negatif olması AS nin bir göstergesi değil. Bu artık biliniyor.Romatoloji doktorları bu konudaki uzman kişiler. Onların dediklerine itibar ediniz.sevgiler,Cüneyt
  • Sümeyra hanım çok geçmiş olsun  . zor bir durum  :(Bende de HLA- B27 negatif çıktı .Ama benim doktorum AS olduğumu söyledi.negatif çıksa bile AS olunabilir dedi ..Fizik tedavidekilere kalırsa benim hastalığım kas spazmıydı ..Tam 4 yılım boşa geçti .. Sonra ben ortopediye gittim yine kas spazmı deyip gönderecekler sanıyorum.Bir kağıda Ankilozan spondilit yazdı araştırma hastanesine gitmelisin bu hastalığın uzmanları  romatolaji doktorlarıdır en doğru teşhisi onlar koyacaktır dedi .. sağolsun o doktorun sayesinde öğrendim ben hastalığımı ..umarım sizde bir an önce ne olduğunu öğrenebilirsiniz..Allah yardımcınız olsun .
  • Benimde negatif çıktı bu test kesin sonuçlar içermez. En kesini Mr testidir.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

monuronder janeellanes seda nicolblacksto orontez barin A.OZ Xewrtyuoipye SametZngn ofd44 RcaogluNejat Teknik hakan54 mıcan