İlaçlar ve Mide hakkında

onurgonurg 4 İzmir
kategorisi İlaçlar

Herkese merhaba, sabah 2 akşam 2 salazopyrin kullanıyorum gece dozu olarakta endol supozituvar kullanıyorum. Sabah ilaçlardan önce mide koruyucu içiyorum (panto) arkadaşlar ilaçlardan sonra acıkma yanma hissi yaşıyorum özellikle gece yemek yemem gerekiyor. Sizde bu tür şikayetler var mı önerileriniz nedir?

(1) Melo

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,633 İstanbul

Endolü süpozotuvar olarak alıyorsanız neden mide koruyucu kullanıyorsunuz ki?

• onurgonurg Yükleniyor... 4 İzmir

Mide koruyucu kullanmazsam daha kötü oluyor hocam.

Endol fitil olarak kullanıyorsanız zaten mide ile ilgisi yok.

Salazopyrin ise enteriktir. Yani mideyi hiç bir zarar görmeden geçip bağırsakta çözülür. Sizin mide şikayetlerinizin başka bir sebebi olmalı. Sorun daha önceki ilaç kullanımlarından kaynaklanan gastrit benzeri bir şeyse onun tedavisine bakın. Mide koruyucu tek başına iyileşme sağlamaz. Yine de bir önlem olarak mide koruyucusunu aç karnına aldıktan sonra 30-45 dakikadan önce bir şey yemeyin ve ilaç içmeyin. Sonra kahvaltı yapıp ilacınızı için.

• onurgonurg Yükleniyor... 4 İzmir

Mide koruyucuyu belirttiğiniz gibi kullanıyorum. İlaç kullanmadığımda sıkıntı olmuyor. Çözemedim bi türlü doktorlarda çok fikir veremiyor.

• Merhaba doktorum salazoprin verdi ancak olumsuz ve işe yaramadığına dair yorumlarda var bende almıyorum bu ilac hakkında çok ileri sevıyede bir hasta değilm ama yınede öneride bulunurmusunuz.??

• Bu ilaç kişiye göre etkisi değişiklik gösteriyor.hatta son gittiğim romatolog salazopyrın vermiyoruz daha dedi. Gecen ay romatoloji de gittigımde.gerekli incelemeleri yapınca ilaçlı sakroilak mr ,kan değerleri normal.sende as yok.as değilmişim.10aydır as oldugumu biliyordum şimdi yok denildi.ilk tanıyı koyan ftr doktoru ve romatoloji de idi.bu romatolog ise yok dedi.kime nasıl inancagımız belli değil.benim esas agrılarım topuk agrısı.oda kronık olmuş aşil tendiniti var.evde dahi yumusak tabanlı terlik giyinyorum.aşil tenditini topuk agrısı yasayıp geçirmiş olan arkadaşlar neler yapmamız gerek önerileri var mıdır

• Teşekkür ederim bay marco verdiğiniz bilgiler için.

Aşil tendiniti için topuk egzersizi yapın.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

korkmaztuba feryal taner40 floramolloy nisanlalesi filibus