Mr sonuç degerlendirmesi

bhdrblgnbhdrblgn 9 İstanbul

Meraba arkadaşlar forumunuzu yine işgal edicem hakkınızı helal edin a.s. şüphesiyle ramotoliye başvurdum kan tahlilleri hla-b27 negatif derken iş döndü dolaştı mr sonucuna geldi 1 ay beklemekten sonra mr sonucu cıktı 10 eylülde randevum var o zamana kadar bir izlenim elde etmek için sizden değerlendirme istiyorum arkadaşlar mr sonucunda kalın harflerle yazılanları yazıyorum sadece ;

Ekelemi oluşturan ilişk yüzeylerde hafif subkondral skleroz izlenmekte

Enflamasyon ödeme ait olabilecek patolojik sinyal değişikliği ayırt edilmemiştir


Yazmaktadır bunun anlamı nedir yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim herkeze allahtan şifa diliyorum

Yorumlar

 • McKayaMcKaya 2,603 İstanbul

  AS belirtisi sayılır mı bilmem ama hafif kemik erimesi var.

 • bhdrblgnbhdrblgn Yükleniyor... 9 İstanbul

  hocam sız doktormusunuz kemık erımesı belırtımıdır yada olumlu olumsuz ne soyleyebılırsınız

 • McKayaMcKaya 2,603 İstanbul

  Kemik erimesine AS sebep olmuş olabilir. Ancak bu tanı koymak için yeterli değil. Muhtemelen doktorunuz biraz daha bekleyelim diyecektir.


  Ben doktor değilim, damdan düştüm.

 • bhdrblgnbhdrblgn Yükleniyor... 9 İstanbul

  as nın kemık erımesıne yol actıgını ılk defa sızden duydum doktor degılsenız ınsanları yanlıs yere bılgılendırmeyın

 • McKayaMcKaya 2,603 İstanbul  Hastalığın hakkında bile bilgi sahibi olmadan kendince ayar veriyorsun. Demek ki daha duyacağın ve öğreneceğin çok şey var.

  Arkadaşlar arada bir kemik yoğunluğu ölçümü yaptırın.

  Ankilozan spondilitli bireylerde kemik erimesi daha sıktır. Hastalığın erken evrelerinden itibaren kemiklerde zayıflama görülebilir. Bu kemik zayıflamasıyla birlikte köprüleşme yapan yeni kemik oluşumlarında kırıklar gelişebilir. Omurga kırıkları omurgayı ve omurganın içinden geçen sinirleri baskı altına alabilir ve yaralayabilir.

  http://romatoloji.net/tr/page/sik-gorulen-hastaliklar/12/ankilozan-spondilit

 • bhdrblgnbhdrblgn Yükleniyor... 9 İstanbul

  arkadaslar burdan edincegınız bılgıler kafanızı karıstırabılır sız sadece doktorun sıze soyledıklerını baz alın cunku her hastada farklı seyredebılıyor bana algoloji doktoru a.s. oldugumu soylemıstı ama bugun romotolojı doktoru as olmadıgımı soyledı benden sıze nacizene tavsiyem burayı hastalıkla ılgı bılgı edınmek ıcın takıp edın doktor olmayan kısılerın dedıklerıne cok kulak asmayın herkeze gecmıs olsun allah herkeze sıfa versın.

 • apollonapollon 15 İstanbul

  Selam,

  Buranın doktorların üye olup, hastalara yorum yaptığı veya tanı koyduğu bir yer olmadığı aşikar. Bunu bile bile MR sonucunuzun değerlendirilmesini istiyorsunuz, tenezzül edip size bildiğini yorumlayan kişiye de ayar veriyorsunuz. Gerçekten tuhaf.

  Ayrıca şu var, AS teşhisim konduğu gün ilk yapılan test "Kemik tarama testi" idi. ve Aktif olarak uzun zamandır spor yapan biri olmama rağmen "Osteopeni" yani, kemik erimesi başlangıcı teşhisi kondu. Doktorumun yorumu da bu durumun AS'den kaynaklandığını söylemesi oldu.

 • lafontainelafontaine 87 İstanbul

  AS teşhisiniz konmadan AS ile ilgili bir forum sayfası üzerinde kendinize teşhis koymaya çalıştınız. Yanlış olan zaten sizin yaptığınızdı.

  Biz birbirimize bu süreçte yaşadığımız tecrübeleri aktarıyoruz sadece. Size de geçmiş olsun.

 • monomono 5,407 Ankara

  AS ile ilgili en büyük yanılgılardan, bilgi eksikliklerinden biride, AS yi insanlar tek bir hastalık olarak görüyorlar, böyle ele alıyorlar ve araştırıyorlar, tabii bunu diyenlerde, teşhis koyanlarda böyle diyor, oysa AS tek bir hastalık değil, hastalıklar grubudur.

  O yüzden teşhisi de tedavisi de zordur. Es geçilen nokta burasıdır. AS herkeste farklı seyreder dedikleri de budur.

  Öte yandan AS ile birlikte hangi rahatsızlıklarınız var? - ANKET konumuzu da AS nin çok yönlerini bildiğimiz için açtık.

  Hasılı AS yalnız gezmez...

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

ERKAN063 katilllll selmabysl judypawlowski tamerr afkteres wilfrdufaur ashlemaher troya celik1973 Erdal44 joyfoster ziya_karaca sefa9723