Mr sonuç degerlendirmesi

Meraba arkadaşlar forumunuzu yine işgal edicem hakkınızı helal edin a.s. şüphesiyle ramotoliye başvurdum kan tahlilleri hla-b27 negatif derken iş döndü dolaştı mr sonucuna geldi 1 ay beklemekten sonra mr sonucu cıktı 10 eylülde randevum var o zamana kadar bir izlenim elde etmek için sizden değerlendirme istiyorum arkadaşlar mr sonucunda kalın harflerle yazılanları yazıyorum sadece ;

Ekelemi oluşturan ilişk yüzeylerde hafif subkondral skleroz izlenmekte

Enflamasyon ödeme ait olabilecek patolojik sinyal değişikliği ayırt edilmemiştir

Yazmaktadır bunun anlamı nedir yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim herkeze allahtan şifa diliyorum

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,571 İstanbul

AS belirtisi sayılır mı bilmem ama hafif kemik erimesi var.

• bhdrblgnbhdrblgn Yükleniyor... 9 İstanbul

hocam sız doktormusunuz kemık erımesı belırtımıdır yada olumlu olumsuz ne soyleyebılırsınız

Kemik erimesine AS sebep olmuş olabilir. Ancak bu tanı koymak için yeterli değil. Muhtemelen doktorunuz biraz daha bekleyelim diyecektir.

Ben doktor değilim, damdan düştüm.

as nın kemık erımesıne yol actıgını ılk defa sızden duydum doktor degılsenız ınsanları yanlıs yere bılgılendırmeyın

Hastalığın hakkında bile bilgi sahibi olmadan kendince ayar veriyorsun. Demek ki daha duyacağın ve öğreneceğin çok şey var.

Arkadaşlar arada bir kemik yoğunluğu ölçümü yaptırın.

Ankilozan spondilitli bireylerde kemik erimesi daha sıktır. Hastalığın erken evrelerinden itibaren kemiklerde zayıflama görülebilir. Bu kemik zayıflamasıyla birlikte köprüleşme yapan yeni kemik oluşumlarında kırıklar gelişebilir. Omurga kırıkları omurgayı ve omurganın içinden geçen sinirleri baskı altına alabilir ve yaralayabilir.

http://romatoloji.net/tr/page/sik-gorulen-hastaliklar/12/ankilozan-spondilit

arkadaslar burdan edincegınız bılgıler kafanızı karıstırabılır sız sadece doktorun sıze soyledıklerını baz alın cunku her hastada farklı seyredebılıyor bana algoloji doktoru a.s. oldugumu soylemıstı ama bugun romotolojı doktoru as olmadıgımı soyledı benden sıze nacizene tavsiyem burayı hastalıkla ılgı bılgı edınmek ıcın takıp edın doktor olmayan kısılerın dedıklerıne cok kulak asmayın herkeze gecmıs olsun allah herkeze sıfa versın.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

aytu999 aaykan can slow gandalf sbg1 stanlmccombie gwendstambaug nianna murathursever Aromacandle Mehmet Salık furkan sukruokan1