24 Ağustos bedelli askerlik muayene süresi

astroastro 1 Eskişehir
Ben 9 yıldır as hastasıyım ve tedavi oluyorum. Kasım 2018’den beri Remicade kullanıyorum, 2 ayda bir damar yoluyla alıyorum. Bedelli askerlik için müracaat ettikten sonra as hastalarının askerlikten muaf olduklarını öğrendim. Ama muayenem olduğu için tekrar muayene olamadım. Sevk tarihinden 15 gün önce gelmem gerektiğini söyledi askerlik şubesi. 24 Ağustos’ta sevk tarihi ve evrak tarihin 9 Ağustos. Yanı bayram tatilinden 1 gün önce. Bayram tatili araya girince rapor alabilmem için 5 gün kalıyor. Ben de bir sağlık çalışanıyım ve 5 günde rapor alıp şubeye ulaştırmanız mucize gibi bir şey. Bu süreyi uzatma
gibi bir hakkım var mi ? Ve tedavi olan as hastalarını askere aldıklarına dair bir fısıltı var bu ne kadar doğru ?

Yorumlar

• Merhaba. Ben de aynı sorunu Ramazan Bayramında yaşamıştım. Ancak sevk edildiğim hastane testler ve raporlar için ek 1 aya ihtiyaç olduğunu bildirir yazı yazdı. Bunu şubeye götürünce sevki iptal edip 1 aylık tecil yaptılar. Normalde 15 Temmuz'da sevkim olmasına rağmen sağlık kuruluna dün girdim. Bu yüzden siz de aynı şekilde hastaneden bir yazı götürürseniz erteleme sorun olmayacaktır.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

DOGANAY ALTUNCU pazgomez denesrendall omajohnf Mert34 floydkeeler wallyt50 mahsunkul OnurNoyaner muratevren halitemin asi_mavi62 rainman svl