2019 askerlik muayeneye gireceğim acil Bilgi lütfen

metinkekecmetinkekec 2 Kmaraş
Ben bugün polis çevirmesine yakalandım yoklama kaçağı çıktım ve 15 gün içinde muayene olmam gerekiyor. Soruma gelecek olursak
2010 yılında bel ağrısı ile doktora gittim 2014 yılında ankilozan spondilit hastası olduğumu öğrendim 2 yıl önce neredeyse yuruyemeyecek duruma geldiğimde doktorum 6 aylık verem koruma tedavisinin ardından son 2 yıldır humira 40 mg anti TNF tedavisi görüyorum hastalığımda bir rahatlama olsa dahi bel ağrıları ve diz ağrılarım ve topuk ağrılarım hala devam ediyor.. 1 yıl önce doktorum yönetmeliğin değiştiğini önceden olsa alırdın ama şimdi çürük vermezler sana dedi. Ayrıca crp degerlerim normal seviyelerde bana ne önerirsiniz muayene olunca heyetten sizce ne karar çıkar ?
  1. Muayene sonucu ne çıkar ?7 oy
    1. Muaf
      71.43%
    2. Erteleme
      28.57%
    3. Askere alırlar
        0.00%

Yorumlar

• Öncelikle merhaba %100 muafsınız baştan söyleyeyim daha 5 gün önce ankilozan spondilit hastası olarak muaf raporu aldım

işlemleri anlatayım size yol gösterici olsun ben çok uğraştım Çünkü kimse işini doğru dürüst bilmiyor birisi ben bilmem diyor başka yere gönderiyor oraya gidiyorsunuz hayır sizin o işi sizi buraya gönderen yapacak şu şu şekilde diyor tekrar geri dönüyorsunuz falan söylediğim adımları takip edin rahat edin 😊
    polis çevirmesinde tutanak tutulduysa yoklama kaçağı olarak imza attıysanız 15 gün içinde askeriyeye gitmeniz şart yoksa kabahatler kanunundan para cezası yersiniz ilk onu halledin
    Sonra e E devlete girip asal yoklama başvuru sürecini başlatın
    sonra kayıtlı olduğunuz sağlık ocağına gidip hekiminize hastalağınızdan bahsedin ve askere elverişli değildir raporu almak istiyorum beni Ramotoloji bölümüne sevk eder misiniz deyin
    sonra o size 2 sayfa bi kağıt verecek onunla direk Ramotoloji uzmanının yanına randevu almanıza gerek yok direk başvurun
    o sizden MR röntgen kan tahlili ve röntgenin radyoloji uzmanına yorumlanmasını talep edecek 
    sonra sağlık kuruluna gidip “YOKLAMA ERİYİM ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR RAPORU ALACAĞIM RAMOTOLOJİ UZMANI HEYETE GİRMEM İÇİN DOSYA AÇMANIZI TALEP ETTİ “ diyeceksiniz özellikle belirtin böyle ilk başta karışıklık oldu bende sonradan çözdüler işi
    sonra
    tüm bu işlemleri halledip tekrar ramotoji bölümüne gidin
    uzman doktor TEK HEKİM RAPORU çıkartacak sizin hastalığınızı vücut hareket ölçülerinizi MR röntgen sonuçlarını falan detaylıca tek sayfada raporlayıp “Sağlık Kuruluna”  önerilen sonuç askerliğe elverişli değildir gibisinden bi rapor hazırlayacak
    o raporu radyoloji uzmanına biyokimya uzmanına o tek sayfa kağıttaki bölümlerin karşılarına imzalatın.

Sonra sabah erkenden sağlık kuruluna gidin ve bu raporu diğer MR sonucu yorumlanmış röntgen sonucu tahlilin sonucu ve aile hekiminin ilk ramotoloji bölümüne sevk ettiği raporu bir dosya yapıp Sağlık kuruluna teslim edin
    sağlık kurulundan size heyet için gün verecekler o gün yaklaşık 2 dakika içinde kurula girip çıkacaksınız 
    ve en son heyet kurul başkanı
    .... şahsı “ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR” diye söyleyip kaşeyi basacak ve sizde derin bir oh çekeceksiniz
    sonra size yine gün verecekler Sağlık kurulunun dosyayı hazırladıklarında onu teslim alıp askeri şubeye evraklarınızı vereceksiniz 

şimdiden geçmiş olsun
  • ysnknl44ysnknl44 13 Yurtdışı
    ağrıların ve tutulmaların sık sık oluyorsa ve ağır oluyorsa direk muaf olursun ben öyle oldum.
  • tyt35 dedi:
    Öncelikle merhaba %100 muafsınız baştan söyleyeyim daha 5 gün önce ankilozan spondilit hastası olarak muaf raporu aldım

işlemleri anlatayım size yol gösterici olsun ben çok uğraştım Çünkü kimse işini doğru dürüst bilmiyor birisi ben bilmem diyor başka yere gönderiyor oraya gidiyorsunuz hayır sizin o işi sizi buraya gönderen yapacak şu şu şekilde diyor tekrar geri dönüyorsunuz falan söylediğim adımları takip edin rahat edin 😊
    polis çevirmesinde tutanak tutulduysa yoklama kaçağı olarak imza attıysanız 15 gün içinde askeriyeye gitmeniz şart yoksa kabahatler kanunundan para cezası yersiniz ilk onu halledin
    Sonra e E devlete girip asal yoklama başvuru sürecini başlatın
    sonra kayıtlı olduğunuz sağlık ocağına gidip hekiminize hastalağınızdan bahsedin ve askere elverişli değildir raporu almak istiyorum beni Ramotoloji bölümüne sevk eder misiniz deyin
    sonra o size 2 sayfa bi kağıt verecek onunla direk Ramotoloji uzmanının yanına randevu almanıza gerek yok direk başvurun
    o sizden MR röntgen kan tahlili ve röntgenin radyoloji uzmanına yorumlanmasını talep edecek 
    sonra sağlık kuruluna gidip “YOKLAMA ERİYİM ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR RAPORU ALACAĞIM RAMOTOLOJİ UZMANI HEYETE GİRMEM İÇİN DOSYA AÇMANIZI TALEP ETTİ “ diyeceksiniz özellikle belirtin böyle ilk başta karışıklık oldu bende sonradan çözdüler işi
    sonra
    tüm bu işlemleri halledip tekrar ramotoji bölümüne gidin
    uzman doktor TEK HEKİM RAPORU çıkartacak sizin hastalığınızı vücut hareket ölçülerinizi MR röntgen sonuçlarını falan detaylıca tek sayfada raporlayıp “Sağlık Kuruluna”  önerilen sonuç askerliğe elverişli değildir gibisinden bi rapor hazırlayacak
    o raporu radyoloji uzmanına biyokimya uzmanına o tek sayfa kağıttaki bölümlerin karşılarına imzalatın.

Sonra sabah erkenden sağlık kuruluna gidin ve bu raporu diğer MR sonucu yorumlanmış röntgen sonucu tahlilin sonucu ve aile hekiminin ilk ramotoloji bölümüne sevk ettiği raporu bir dosya yapıp Sağlık kuruluna teslim edin
    sağlık kurulundan size heyet için gün verecekler o gün yaklaşık 2 dakika içinde kurula girip çıkacaksınız 
    ve en son heyet kurul başkanı
    .... şahsı “ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR” diye söyleyip kaşeyi basacak ve sizde derin bir oh çekeceksiniz
    sonra size yine gün verecekler Sağlık kurulunun dosyayı hazırladıklarında onu teslim alıp askeri şubeye evraklarınızı vereceksiniz 

şimdiden geçmiş olsun
    Yani hocam bu as nin seviyesi önemli değil mi ? Bana da as teşhisi konuldu ama duyduğum kadarıyla belirli bir seviye de olursa muaf oluyorsunuz ? 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

dilemin35 fredechildres lataswalcott miraamey luisaleary beyazadam semakoyunn