CRP Değerlerinin normal olması iyileşmeye işaret mi?

Merhaba arkadaşlar, CRP değerlerinin normal çıkması iyileşmeye işaret midir? Uzun süredir hastalığımın durumuyla ilgili kontrole gitmemiştim. Doktor kan tahlili istedi. CRP değerleri normal dedi. MR çekilip bakmasını istedim. CRP değerleri normalse MR çekimine gerek yok dedi. 2012 yılına ait MR sonucum ve HLAB27 (pozitif) testim mevcut. MR sonucumda sağ şiddetli sakroiliet yazıyor. Aslında öğrenmek istediğim konu sağlık kuruluna eski raporları vereceğim. Yeni sonucun kan değerine göre iltihap olmadığı görülüyor. Buna istinaden hiç değer vermeme gibi bir durum olabilir mi? Hastalığın olması yeterli değil mi ? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,551 İstanbul
    Sağlık kuruluna neden gireceksiniz?
  • fozcanfozcan Yükleniyor... 5 İstanbul
    tabi ki rapor almak için. 
  • McKayaMcKaya 2,551 İstanbul
    fozcan dedi:
    tabi ki rapor almak için. 
    Siteyi okumaya üşendiğiniz gibi yazmaya da üşeniyorsunuz. 
    Hepimiz biliyoruz ki kurula rapor almak için girilir. Bilmediğimiz sizin ne için rapor alacağınız. İlaç raporu mu alacaksınız? malülen emeklilik için mi? engelli raporu mu? ehliyet raporu mu? işe giriş raporu mu? askerlik raporu mu?...

Sitede her birine göre cevap var.
    Tekrar Merhaba, Hayır tam tersi aslında site içerisinde arama yapıyorum ve içerikleri okuyorum. Talebime benzer bir içerik göremediğimden dolayı böyle bir başlık açtım. İsterseniz silebilirsiniz, sorun değil! 

Engelli raporu alıp, vergi indiriminden faydalanıp, emekli olmak için rapor almak istiyorum. Aslında mevcut raporum var %42 oranında. Yakında zamanda uyku apnesi tespit edildi. Onunla birlikte tekrar bir rapor almak istiyorum. Elimdeki MR sonucu ve tahliller 2012 yılına aitti. O yüzden Romatoloji'den randevu alıp, muayene için gittim. Kan tahlili istedi. Kan değerlerime baktı ve CRP değeri normal dedi. MR çektirmeyecek misiniz hocam dedim. Gerek yok dedi. Bende durumu izah ettim. Rapor almak istediğim için yeni bir MR sonucunun elimde olmasının iyi olacağını belirttim. Bu şekilde rapor alamazsın dedi. Ondan sonra bende sinirlendim. Dedim ki; benim zaten hali hazırda raporum mevcut. Uyku apnesi de çıktığı için hepsiyle birlikte tekrar rapor almak istiyorum dedim. Heyet gerekli görürse MR ister dedi. Daha önce AS için %23 oranında, hafif mitral yetersizlik için %19 oranında ve görme kaybı için ise; %7 oranında olmak üzere toplamda %42 oranında rapor almıştım. Şimdi, mevcut CRP değerine göre oran düşürülmesi gibi bir durum olabilir mi? 
  • monomono 5,361 Ankara
    Rapor düşürülmesini pek duymadık ama bu işler de öyle pek fazla kurcalamaya gelmez, hiç bellide olmaz yani, neticede garanti bir şeyde yok. AS nize %20 verirseler raporunuz sakata düşer. Mecbur kalmadıkça, sizden ekstra istenmedikçe rapor işi dursun öylece..
    mono dedi:
    Rapor düşürülmesini pek duymadık ama bu işler de öyle pek fazla kurcalamaya gelmez, hiç bellide olmaz yani, neticede garanti bir şeyde yok. AS nize %20 verirseler raporunuz sakata düşer. Mecbur kalmadıkça, sizden ekstra istenmedikçe rapor işi dursun öylece..
    cevabınız için teşekkür ederim. Aslında ağır uyku apnesi de çıktığı için onunla birlikte rapor için tekrar başvuru yapacağım. Ağır uyku apnesine verilen oran %35 oluyormuş. Onu da ekletmem çok daha iyi olmaz mı acaba?
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

leslibutton clayduigan barba5402 sengulkaya karmen eyup34