Mr sonucuma bakabilirmisiniz

Merhabalar foruma bugün üye oldum.Yaklaşık 9 aydan beri fibromiyalji tanısıyla tedavi görüyorum. Özellikle sol Kürek kemiğim alt kısmında kollarımda bacaklarımda ve baş kısmında geçmeyen ağrılarım var nefes alırken zorlanıyorum. Rahatsızlığım d3 ve b12 eksikliği ile başladı. Vitamin değerlerimi yükseltebildik ve beraberinde Duloxx ve perge depresan ilaç kullandım. Ancak ilaçlar fayda etmeyince algoloji bölümüne gitmem söylendi ve kısa bir muayeneden sonra gabapentin ilaç yazıldı.25 nisan tarihli mr raporumu yorumlayabilirmisiniz. doktoruma gidemedim daha 

SAKROİLiAK EKLEM MRG

IV yoldan 15 ml kontrast madde kullanılarak yapılan incelemede:

Bulgular:

Sakroiliak eklemlerin çevresindeki kemik medüllaları normal intensite özellikleri göstermektedir.

İncelemeye dahil olan pelviste pelvik patolojik boyutta lenf nodu , yer kaplayıcı oluşum izlenmedi.

Biltateral sakroiliak mesafeleri belirgin daralmış olarak izlenmektedir. Kontrast madde enjeksiyonu sonrası her iki sakroiliak eklemlerde sakroileit ile uyumlu diffüz kontrast tutulumları izlenmiştir.

Yorumlar

• BENİM MR  DA  DA BENZER  ŞEYLER  YAZIYOR SAKROİLİAK MESAFEDE DARALMA VAR  BENDE  DE  SAKROİLEİT VAR  EN SON GİTTİĞİM PROF SENDE  FİBROMİYALJİ  VAR  DEDİ AMA SAHA ÖNCE GİTİĞİM DOÇ SPONDOLİTARTROPATİ  VAR  DEDİ  YÜZME  VE  EĞZERSİZ ÖNERDİ AĞRI KESİCİ VERDİ  HLBA27 TESTİ NEĞATİF TAHLİLLER  NORMAL BENDE  ANLAMADIM DOKTRUNUZ  NE  DİYECEK GİDİN BAKALIM
  • pusula6pusula6 Yükleniyor... 4 Kayseri
    selbihan dedi:
    BENİM MR  DA  DA BENZER  ŞEYLER  YAZIYOR SAKROİLİAK MESAFEDE DARALMA VAR  BENDE  DE  SAKROİLEİT VAR  EN SON GİTTİĞİM PROF SENDE  FİBROMİYALJİ  VAR  DEDİ AMA SAHA ÖNCE GİTİĞİM DOÇ SPONDOLİTARTROPATİ  VAR  DEDİ  YÜZME  VE  EĞZERSİZ ÖNERDİ AĞRI KESİCİ VERDİ  HLBA27 TESTİ NEĞATİF TAHLİLLER  NORMAL BENDE  ANLAMADIM DOKTRUNUZ  NE  DİYECEK GİDİN BAKALIM
    Benim de hlb a27 negatif tahliller normal. Şimdi e nabızdan mr tanısına baktım bilateral sakroileit yazıyor.
  • AĞRILARINIZ VARSA  AĞRI KESİCİ ALIN YÜRÜYÜŞ YAPIN DÜZENLİ ARALIKLARLA  YÜZÜN DOKTORUNUZ EGZERSİZ VERİRSE  ONLARI YAPIN VE  STRESTEN UZAK DURUN BU HASTALIĞIN TANISINI KOYMAK ZOR  İYİ BİR ROMATOLOĞ BULUN VE  HASTALIK ÖKÜNÜZÜ İYİ ANLATIN GEREKİRSE  NOT ALIN DOKTORUNUZ SORDUĞUNDA  DİREK CEVAPLARSINIZ  BEN ÖYLE  YAPMIŞTIM
    selbihan dedi:
    AĞRILARINIZ VARSA  AĞRI KESİCİ ALIN YÜRÜYÜŞ YAPIN DÜZENLİ ARALIKLARLA  YÜZÜN DOKTORUNUZ EGZERSİZ VERİRSE  ONLARI YAPIN VE  STRESTEN UZAK DURUN BU HASTALIĞIN TANISINI KOYMAK ZOR  İYİ BİR ROMATOLOĞ BULUN VE  HASTALIK ÖKÜNÜZÜ İYİ ANLATIN GEREKİRSE  NOT ALIN DOKTORUNUZ SORDUĞUNDA  DİREK CEVAPLARSINIZ  BEN ÖYLE  YAPMIŞTIM
    Duloksetin ve pregabalin içerikli antidepresan kullandım hiç fayda etmedi şimdi ise gabapentin içeren ilaç kullanıyorum faydası hiç yok. Şekerli ve unlu gıdaları azalltım. Mesleki olarak stresli mesleğim var. Hem gece hem gündüz çalışıyorum. Gündüz 11 saat gece 13 saat
    Fizik tedavi doktoru herhangi bir teşhis koymadı ancak endol 25 mg ilaç yazdı. Brucella testi istedim negatif çıktı. 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

leslibutton clayduigan barba5402 sengulkaya karmen eyup34