Pes ettim

Yıllardır bir ANTI TNF savascisi olarak yasadim,kullananlara sakın ha! ! dedim bu ugurda cekilen agri tutulma kutsaldir dedim ama artık gitmiyor.Tuvalete surunerek gidiyorum gece tutulmalarindan uyuyamiyorum 30 yıl surunerek yasayacagima kaliteli bir 10 yili tercih ediyorum. Çünkü ben artık yasayamaz oldum hayatım izdirapa dondu pes ettim. Çok direndim çok dusundum ama buraya kadar. Ne dersiniz iyi mi ettim kötü mu? 

Yorumlar

• Yıllardır bir ANTI TNF savascisi olarak yasadim,kullananlara sakın ha! ! dedim bu ugurda cekilen agri tutulma kutsaldir dedim ama artık gitmiyor.Tuvalete surunerek gidiyorum gece tutulmalarindan uyuyamiyorum 30 yıl surunerek yasayacagima kaliteli bir 10 yili tercih ediyorum. Çünkü ben artık yasayamaz oldum hayatım izdirapa dondu pes ettim. Çok direndim çok dusundum ama buraya kadar. Ne dersiniz iyi mi ettim kötü mu? 
    ben 7 yıl humira kullandım.benim hastalığı geriletti ve son 3 yıllı 2 ayda bir kullandım.son 3 aydır kullanmıyorum.sebebi yan etkileri den dolayı. uzun zaman kullanamam.sumdilik ıyim evde egzersiz bir iki hareket yapıon.iyim allaha şükür.rabbim herkese şifasını versin.umarim bir dahada kullanmam gereği duymam.
  • Ben simponi kullanıyorum ilk iki ay iyiydim ama sonrasında yine kötüleştim.engelli raporu almak için gittim ,sağlam değilsiniz ile giremiyordunuz ama engelli de saymadılar beni..sadece ftr %9 verdi.romatoloji 0,ortopedi 0 komik değilmi..skolyozlarım hat safhada,as tanınınz var,sakroliklerde kalçada açıklık mevcut ve kocaman bir sıfır..sağlamsam neden hayatımı sağlam bir insan gibi dam ettireniyorum ve gereken herişte çalışamıyorum..madem sağlam değilim neyim..psikolojim alt üst oldu..bişeyler yapmamız lazım mevzuatın değişmesi lazım nurdan yazınca geçmiyor bu acılar travmalar,hayatını idame ettirmek için çocuklarımın geleceği için çalışmalıyım ama bu hastalık yalanı bırakıp bir ohh dedirtmiyor.ne zaman tutulacağını ağrı girmesin tutulmayayım şimdi olmaz demekten ve bunları düşünmekten kasıldım artık
  • monomono 5,361 Ankara
    Çok direndim çok dusundum ama buraya kadar. Ne dersiniz iyi mi ettim kötü mu? 
    Her bir son, her bitik bitiş, her bir tükeniş yeni şeylere kapı aralar, bir şeylerin bitişi başka şeylerin başlangıcıdır, o yüzden ne iyi ne kötü derim. 
    O yüzden direnme izin ver gitsin, bir de böyle dene.  :)

Sevgiler
    (1) Mery
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

leslibutton clayduigan barba5402 sengulkaya karmen eyup34