Destekleşmek Gerekiyor

Öncelikle herkese merhabalar, 
Forumunuza ilk kez demin kayıt oluyorum ve kayıt olmadan önce açıkçası biraz konuları okudum. İnsanlar neden bu kadar korkuyor? Bu kadar sıkıntı yaratan şey ne? Söylediklerimi lütfen kimse yanlış anlamasın. AS olduğumu bende 1 ay önce öğrendim. Yaşadığınız belirtiler neyse aynılarını yaşıyorum ama insanlar burda korktuğunu kötü hissettiğini söylüyor. Çok şiddetli ağrılarım oluyor yataktan kalkamadığım anlar oluyor. Fakat bunu şu mesajları görene kadar hiç kendimde bukadar büyütmemiştim. Şu an da bu forumda olumsuz şeyler döndüğüne inanıyorum. Burda herkesin birbirine destek vermesi gerekirken herkes birbirini korkuya sürüklememeli. Ümitsizliğe kapılmayın. İnsanlar koskoca kanseri yeniyor AS ne ya :) Hatta bacağımın ağrımasına yolda topallayarak yürümeme rağmen kalkıp halı saha maçlarına gidiyorum. Arkadaşlarımla saatlerce koştuğumuz oluyor. Yaparken canım yanıyor, ama koştukça zorladıkçada ısındığını ve hafiflediğini hissediyorum. Yaklaşık 12 senedir yazılım ile ilgileniyorum ve yazılımcıyım. Günümün mecburi 14 saati bilgisayar başında geçiyor ve herkese göre bunun sebebi buymuş herkes bunu söylüyor yani. İlk şokumu doktorumun ömür boyu ilaç kullanacağımı söylemesiyle yaşadım. İkinci şoku ise demin yüzme için bir siteye kayıt olmaya girdiğimde yaşadım. Engel Türü yazıyordu, tıkladım ve yok seçeneğini işaretleyecektim ve birde gördüm ki AS en başta. Nasıl ya? Kolum tutuyor, bacağım tutuyor, ciğerlerim tertemiz, zihinsel bir problemim yok. Bu neden engel olarak geçiyor ki?
Şuan da sadece salazopyrn kullanıyorum. Diğer ilaçları kullanmaya başlamadım. Böyle ne kadar devam eder bilmiyorum.
Bildiğim ve önereceğim tek şey ağır bir spor temposuna girmek. Doktorum 2-3 kişinin yendiğinden falan bahsetmişti. İlaçlarımı toplamda 6 ay kadar kullanacağım. Eğer hala bu şekilde devam ederse 6 ay sonra günümün gerekirse 24 saatini spora adayacağım. Bunun çözüm olacağını düşünüyorum. Diğer bir konu ise herkes birbirine destek olsun ve bu saçma sapan sinsi şeyden birlikte kurtulalım. Bu konu altında bildiğiniz şeyleri paylaşırsanız tedavi yöntemlerini toplu olarak uygulayabiliriz.

Yorumlar

• funr4shfunr4sh Yükleniyor... 3 İstanbul
    Arkadaşlar düzeltiyorum : Yüzmeye engel olarak bahsediliyormuş bende genel engelli olarak düşündüm :sad2:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

GONUL iskandinavruhu marilxpk drusib15 randecolson borakarsli madmax LeylaSezgin