Selam A.S....

haslanhaslan 3 Ankara
Herkeze merhaba. Kaderimi desek kazamı desek Allahın verdiği sınavmı desek bilemedim..
30 yaşında bir aşçıyım.
Yaklaşık olarak 1 sene kadar önce sağ kasığımda çok hafif bir ağrı ve femurda bir kısıtlanma oluştu.
Takmadım umursamadım yoğun iş temposuna vurdum...
Tam bir  sene sıkıntısız işime gidip geldim.
Sonrasında kısıtlanma fazlalaştı ve artık çorap giyemez hale geldim fakat ağrı hala yoktu.
Bir gün yine yoğun tempoda çalışırken koştururken sağ bacağıma içten bir ağrı girdi 
Bir an durakladım ve bacağımı dinlendirdim 
Daha fazla duramazdım devam ettim ve 2 saat kadar o ağrıya rağmen çalıştım
Akşam dinlendiğim zaman ağrı kaybolmuştu 
İşin gereği fazla ayakta durmak yoğun tempoda çalışmak ağır kaldırmak ve vs vs ilk aklıma kasık fıtığı geldi
Genel cerrahiye gittim radyoloji ultrason çekti fıtık var ama ağrı yapacak boyutta değil kesinlikle dedi ve ortopediye yolladı oda radyoloji sonucunu okudu ve benlik bişey bişiy yok dedi oda fizik tedaviye görün dedi eyvallah
Bir tane prof dr a gittim kalça mr i istedi femur başında ödem var dedi endol yazdı 2 hafta sonra gel dedi.
3 gün istirahat verdi ağrılarım geçti ve sonra çok daha ağır bi halde tekrarladı
Artık ayağımın üzerine basamaz haldeydim 
Zor bela tekrar gittim bu sefer s.pyrin ve rantudil verdi ve 5 gün istirahat verdi ayrıca fzk tdvi de verdi.
5 gün inanılmaz rahattım kısıtlılık yok denecek kadar azdı
Raporum bitti işe başladım akşam ağrım yine gelmişti.
Bu sefe başka hocaya gittim doçent dr
İlaçlı sakroiliyak mr istedi 
Mr sonucunda a.s. teşhisi koydu 
10 mg kortizon s.pyrin rantudil ve pulcet başladı
Belimde ağrı yok omurgamda herhangi bir tutukluk yok sadece sabahları kasığımda ağrı çok hafif oluyor oda egzersizle geçiyor.
Birde topuğumda hafif ağrı başka bir şikayetim yok
İlaçlara gelince hafif ishal ve hafif yorgunluk dışında şu ama kadar ağır bir yanetki görmedim
İlerleyen dönemlerde ne olur Allah bilir
Bu arada hla b27 negatif
Teşhis konalı 1ay kadar oldu biliyorum ki hastalığın tedavisi yok sadece kemik yapısının bozulma sürecini uzatmaya yarayan bir takım ilaçlar var bu kadar a.s. i çok çabuk kabullendim moralimi hiç bozmadım ki zaten herşeye gülen biriyim kafama takmam kolay kolay 
Şu anda ağrım minimal düzeyde 2 hafta sonra kan testi yaptırıp sonuçlara göre bi yol izleyeceğim 
Hakkımızda her şeyin hayırlısı diyelim..

Ve ayrıca böyle bir topluluğu oluşturduğunuz için teşekkürler herkes için faydalı olduğunu düşünüyorum...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

uwemessier hemnoga keenauyk umutcand yaskar Amine Mustafa.Kd elf_ws Rena sakroİLLET tnf rasimhasan fanimisafir busraaa cem bsr78