PA VE AS FARK

imtiyazimtiyaz 4 Adana
kategorisi Tanışma
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 6 yildir PA hastayım askerde çıkmıştı ve 3 ayim kala çıkmıştı curuk vermek istemişti almamıştım.tedavi verdi metotrax vs çok kötü yapıyordu bıraktım snrA tam bu günlerde doktora tekrar gittim bundan öncede gitmiştim doktor tavrı yüzünden bırakmıştım neyse tekrar başka doktora gittim ilaçları yazdı humira kullacaksn arava kullancksn vs verdi..hastalık kalcadanda tuttmus.. nasıl bir evredeyim bilmiyorum ilaçlardan korkuyorum oda ayri bir konu..buradaki herkes AS ben PA her PA olan AS diye kabul edilebilir mi ?hiç bir yerde PA ICIN detaylı bilgi yok.. nelere dikkat edecem ne yapacam rapor alınır mı bunlar hep soru işareti? Doktor sağlık kurulunda 0 puan bizimki diyor isimde ağır dizinde kotu ne yapacam bana bir yol göstermeniz gerek sizden ricam ??

Yorumlar

• monomono 5,361 Ankara
    Merhaba
    Aynı olan diğer konunuzu sildim, gerek yok iki aynı konuya, PA dediğiniz Psöriatik Artrit (Sedefe Bağlı Artrit) mi?
    Sedef durumları bazılarımız AS de olan bir şey, yani beraber olabiliyor ama tabi PA deyince olay nedir bilemiyorum, bilen varsa bir şeyler söyler.

• imtiyazimtiyaz Yükleniyor... 4 Adana
    Merhaba konu gözükmedi die bir daha atmıştım k.bakmayin aynen psöarit artırır deniliyor sedefe bağlı .. ben burdaki herşeyi okudum hep As için..bu hastalık hakkında bu kdr detaylı bilgi alacağım hiç bir yer yok axaba AS ICIne mi alıyor bu hastaligida?
  • monomono 5,361 Ankara
    Yani büyük ihtimal içine alıyor, zaten anketimize bakarsanız Sedef durumları var bazı AS lilerde. 
    Şurada ki konuyu hazırlarken videoda ki arkadaşı dinlemiştim, (PA konusunda bilgili ama AS hakkında bilgisi yok.)
    Onda sadece PA varmış, Sedefin iki çeşiti olduğunu, biri Romatizmaya bağlı, biride değilmiş.
    O yüzden PA değince AS de olabilir pekala, sitede de kısaca Sedef denilip geçiliyordur.

Verxant adlı o ilacı bir araştırın, eğer Sedefinizde hayli ilerlemişse belki düşünebilirsiniz, tabi buna dr.larınızın da karar vermesi gerekir, gerçi ilaçlardan da korkuyorum diyorsunuz ama PA ve AS için iddialı bir ilaçmış.
    Tabi neticede bir ilaç ve kendine mahkum eden bir ilaç.

Başka bir şeyde dr.larımız her şeyi AS ye bağlamayı seviyorlar, aslında arkadaşlarımızda seviyorlar :))  o yüzden siz genede bu rahatsızlığınızı AS den ayrı olarak ele alın ve öyle tedavi yoluna bakın derim.
    Bende en iyisi PA die bir forum açayım 😁😁yada sitenin içine PA die bir eklemeden bulunsak iyi olur herkes bilincinde olur.. doktora gittim humira ve arava verdi diğerinin ismini unuttum. 6 yıldır tedaviden kaçtım kaçınca en son iğneye başladık 😁metotrax illet bir ilaçtı.. sedef lezyonum yok denecek kdr hep az dı..hala öyle sizlerde şişlik hep vardı bide bel den tutulma olmuş.. bide özürlü raporu cikarmi oda bir kafamda soru işareti yani ??
    Dediğiniz ilacida araştıracam yinede. Bide videoyu da gözden geçirin bakalım..ben ilaca karsiyim dunya daki en büyük ticaret ilaçlardan donuyor.. otizm epilepsi PA as hep yeni hastalıklar bunları zamanında ilaçlarla herkese asiladilar diye düşünmemek elde değil..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

ivan regenatherton normagilles melike elver61f sevinc Mehmet1907 mk19