"Bilateral akut sakrolieit" ve Doktor teşhisi askerlik muafiyeti için yeterli midir?

apollonapollon 10 İstanbul
kategorisi Askerlik
Merhabalar, 28 yaşındayım.
5-6 yıldır dönem dönem kalça ağrıları yaşıyordum ve herhangi bir teşhis konamıyordu. En son bu yıl başında kalça tutulmam oldu. 2-3 saat kadar hareket kısıtlılığı yaşadım. Sonrasında doktora gittim kan tahlillerim temiz, HLA testi negatif. MR'da ise "Bilateral akut sakrolieit" tanısı kondu. Şikayetlerim ve MR sonucuna göre de AS teşhisi aldım. Ocak ayından bu yana ciddi bir ağrım ve tutulumum olmadı. Şu anda AÖF öğrencisiyim. Tecilim bu yıl sonu bitecek. Bildiğiniz üzere bedelli askerlik gündemde. Hastalık teşhisi öncesinde de uzun zamandır çıkmasını beklediğim bir konuydu. Bedelli askerlik çıkmadan önce tecilimi bozdurup, muayene olma düşüncesindeyim.  Muayenem sonucu muaf olursam bedelli askerlik ücretinede hastalığımın gerektirdiği bazı şeyleri uygulama düşüncesindeyim. Ortopedik yatak, yüzme, takviyeler, koltuk vs. Eğer askerlikten muaf olamaz isem bedelli askerlik çıkana kadar yoklama kaçağı olacağım. Buda benim için büyük bir sorun demek. 
Askerlikten muaf olabilmem için, doktor teşhisi ve MR sonucu yeterli midir?  
Site içerisinde araştırmalar yaptım ancak tam olarak "Bilateral akut sakrolieit" ile muaf olunabileceğine dair bir yazı bulamadım. 
Eğer var ve gözümden kaçtı ise şimdiden özür dilerim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,564 İstanbul
    Bu teşhisle muaf almanız zor. Bence riske girmeyin.
  • apollonapollon Yükleniyor... 10 İstanbul
    Bilgi için teşekkürler. Önerinizi dikkate alacağım.
  • alskskaalskska 59 Bilecik
    apollon dedi:
    Bilgi için teşekkürler. Önerinizi dikkate alacağım.
    Seninle tamamen aynı durumdayım . Bazıları muaf olursun derler ken bazıları dq tecil alır en son da muaf alırsın diyor lar. Kesin bir bilginin olmaması sacma
  • alskskaalskska 59 Bilecik
    McKaya dedi:
    Bu teşhisle muaf almanız zor. Bence riske girmeyin.
    Bu hastalikla bana muaf vermeyecek doktoru da hastaneyi de yemin ediyorum ki mahkemeye verecem . Avrupa İnsan hakları mahkemesine basvuracam 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

beatr16o trishl17 vickypuig aurelgillingh Fisun Gunel21 yasemin07 Fatih1980 tacim89