Bir ışık var mı?

tnftnf 4 Kocaeli
kategorisi Tanışma
merhaba yeni katıldım aranıza As hakkında soracak yüzlerce sorum var . Erken teşhis olduğumuzu düşünüyorum kızım henüz 16 yaşında nerden başlayacağım bilmiyorum yardımcı olurmusnuz?

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,554 İstanbul
    Hasta kim? Siz mi? Kızınız mı?
  • tnftnf Yükleniyor... 4 Kocaeli
    Merhaba hasta olan kızım. Süreç 10 ay kadar sürdü bildiginiz tüm bölümlere gittim ayda 2 kez uzman dr arada acillerde sancılı bir dönem geçirdik. Anlatmaya çalıştık gözden kaçıyor çokta güzel tariflerim esasen fakat ısrarla pskoljık dediler.Gastırıt diyen dahi oldu.Araştırdığım kadar romatızma belirtileri idi rica ettim yönlendirin diye dr bana hayır romatızma degil kızınızı kardiyoloğa göndereceğim dedi. İnanmadım fakat götürdüm çare arıyordum ağrı dinmiyordu. Sabah tutulmaya başladı okula kalkıp gidemiyor desemde kalp ilişkisini hala çözemedim. Sırt agrısı ile başladı sonra gögüs en son kalça fakat kalça bu süreçte yanlızca iki gün ağrı yaptı. Teşhisimizi muayene ile anladı romatoloğ.Trokal mr temiz bulgu yok. Kanlar temiz özelikle sedim crp doğal. Kalça mr ödemli yoğun hemde.Hlb27 negatif. Bir haftadır salozopryne başlandı bu etki etmediği taktırde 3 hafta içinde tnf. Tnf için hazırlıklar tamam gerekli testler yapıldı olay kafasında bitti sanıyorum doktorumuzun.Grade2.3 olarak not aldı.Bu durum beni direk yıkıma götürdü. Derhal spora başladık.Plates yüzme. Beslenme alışkanlıklarını kontrol etmeye çalışıyorum.Agrısı nerede ise her gün var. Durum böyle
  • AysekoAyseko 53 Kocaeli
    tnf dedi:
    merhaba yeni katıldım aranıza As hakkında soracak yüzlerce sorum var . Erken teşhis olduğumuzu düşünüyorum kızım henüz 16 yaşında nerden başlayacağım bilmiyorum yardımcı olurmusnuz?
    Kızınız çok genç. İnanılmaz üzüldüm okuyunca. Ben 50 yaşındayım. Bunları duyunca kendimi umursamıyorum bile. Umarım başarılı bir tedavi uygulanabilir. 
  • McKayaMcKaya 2,554 İstanbul
    Biz AS'nin 25 yaş sonrasında başladığını biliyorduk. Ancak son zamanlarda 25 yaş altı genç hastaların sayısında ciddi bir artış var. Ya doktorlar AS'yi öğrendi daha kolay teşhis koyuyorlar veya AS olmasa da AS deyip kurtuluyorlar. AS bir çeşit adı konulamayan hastalıkların ortak adı oldu.

Bu yaştaki hastanın AS değil de Jüvenil RA olması ihtimali daha fazla. Anti-TNF konusunu iyi inceleyin.
    Şu an kızınız için en önemli şey bir tutulma olmaması. Çünkü o daha büyüyecek, kemikler gelişecek. Bu durumda tutulma olması ihtimali düşük ama yine de yüzme ve pilatesi bırakmaması lazım.

Moral önemli. Panik yapıp korkutmayın. Hayatını aktivite ve doğru beslenme üzerine kurmasına yardımcı olun.

Geçmiş olsun.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

tnf uwemessier hemnoga keenauyk umutcand yaskar Amine Mustafa.Kd elf_ws Rena sakroİLLET rasimhasan fanimisafir busraaa cem bsr78