Merhabalar....

EzgogoEzgogo 3 Ankara
kategorisi Tanışma
Merhaba ben de aranıza yeni katıldım. Kısaca hikayemden başlayım size.. 15 ay önce doğum yaptım. 2-3 ay kadar sonra belimde tutulmalar ağrılar başladı. Ayağımda tabanda ağrılar başladı ve yürüyemiyordum. Geceleri bebeğime kalkamıyordum felçli gibiydim. Açıkçası doktora gitmeyi bi süre  geciktirdim taki 6 ay önceye kadar ve altı aydır a. S hastalığı için ilaç kullanıyorum. Bu hastalık yüzünde bebeğimi sütten kesmek zorunda kaldım çünkü ağrılara daha fazla dayanamadım. Günde toplamda 4 adet salazopryn ve voltaren kullanıyorum. Ancak bir aydır Antalyaya geldm ve bu bir aydır ağrılarım arttı sürekli el ve ayak bileklerim ellerim eklemleri tutuluo ağrıyor. Nemli yer olması etkilermi böyle?  Doktora gittim romatizmaya bağlı ağrılar dedi ve voltaren mgını yükseltti ancak hala geçmiyor. Sürekli mi böyle her yerde ağrı yaşayacağım yoksa dönem dönem alevlenip geçiyormu? Bu hastalık çok çok moralimi bozdu hareket kısıtlılığm var. Yeni sporada yazıldım umarım iyi gelir. Şimdiden  teşekkürler.. 

Yorumlar

• monomono 5,355 Ankara
    Merhaba
    Genelde atak dönemlerinde kendini hissettiren bir rahatsızlık bizimkisi, ağrı olmadığı dönemleride oluyor elbet. Ama genede ilerliyor bir şekilde.
    Nemli hava bana iyi geliyor mesela, sonuçta "kişiden kişiye değişen" bir rahatsızlık bu. Buna göre kendi kendinizin dr.u da olmanız gerekir.
    Geçmiş olsun.
  • yaseminyyyaseminyy 4 Hakkari
    Mrblar ben 8 yıldır as hastasıyım aslında henüz inanmıyorum çünkü burdaki doktorlar resmen başından atıyor insanları ailede baskasindada var dedim ve hemen teşhisi koydular. Her neyse ama ağrılarım akıl almaz bir şekilde moral alt üst olmuş vaziyette iki oğlum var biri 10 biri sekiz yaşında ben doğumdan sonra bu agrilarla tanıştım normal doğum yaptım ilk haftadan sonra resmen yatağa mahkum oldum sonrasında ilaç falan derken şimdi daha iyiyim yani o güne göre rantudil ve sakazoprin kullandım şimdide naprosy kullanıyorum çok şükür yatalak olmaktan iyidir bu halim..spora gittim plates ve step yapiyordum ama ordada ters bir hareket yaptım sanırım dizim döndü bir buçuk aydır onunla uğraşıyorum kolay olmuyor eklemler iflas ediyor sanki.. sizinle konuşmak sizi dinlemek iyi geliyor zira burda derdinizi anlayacak ne bir doktor ne bir bilen bulursunuz bana yardım edin lutfen..balık yağı kullanmak istiyorum ama korkuyorum ne kadar faydalı olur bilinmez süt ve ürünlerini fazlasıyla tuketiyorum ama bir yerde okudum as hastaları uzak dursun deniliyor bazilari da hayır süt ve ürünleri as hastalarına daha iyi geliyor diyorlar ..anlayacaginiz kafa gitti bende. Fikirleriniz benim için altın değerinde HAKKARI den selamlar
  • McKayaMcKaya 2,536 İstanbul
    Merhaba @yaseminyy ;
    Öncelikle sakin olun. Moralinizi bozmayın. 
    Şimdi; Hakkari'de Romatolog var mı? teşhisinizin bir romatolog mu koydu? Değilse öncelikle net bir teşhis için bir Romatologa gitmenin yolarını arayın. Yaşamınız boyunca sürecek bir tedavi için devamlı bir hekimin kontrolünde olmanız önemli. Aldığınız tedavi bu hastalıkta uygulanabilecek ilk adım ve en düşük seviyedeki tedavidir. Hemen iyileşmediniz diye panik yapmayın. Hekime ağrılarınızın sürdüğünü söyleyin. Tedavinin kademesini adım adım artıracaktır. Gereksiz yere acı çekmek zorunda değilsiniz.

Balık yağını kullanmanız iyi olur. Herhangi bir zararı olmaz. Süt ve süt ürünleri enflamasyonu artırır. Ama bu herkes için geçerli değildir. Siz kendiniz deneme yanılma yolu ile size iyi gelip gelmediğini bulacaksınız.

Daha fazla bilgi için bizi takip edin ve eski yazışmaları okuyun.
    Geçmiş olsun. 
    (2) Mery mono
  • Herkeze merhabalar bende aranıza yeni katıldım hastalıkla tanışmam 2008 yılından ama aslında 2000 başlarından beri bu hastalıkdan muzdarip olduğumu hastalığı araştırınca anladım şu aralar hastalığım yine atağa kalkınca bi fizik tedavi uzmanı ile görüştüm bana göğüs kafesimin esnekliğini büyük oranda yitirdiğini söyledi bunu araştırırken sitenizi gördüm ve aranıza katıldım 
  • McKayaMcKaya 2,536 İstanbul
    Geçmiş olsun. Hoşgeldiniz.
  • monomono 5,355 Ankara
    Hoş geldiniz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

octopus444 Cevo huozen pzyjesus hallili38 Hafize1958 cande0850 medine-incisi metin.ozkal ramazan FatimaZehra barangocen zagorTenay20 ALİ2580 dere Goknur