Yeni Üye

aslan_izmaslan_izm 3 İzmir
kategorisi Tanışma
Selamlar,

Benzer hikayelerde olduğu gibi bende ağrısı eski teşhisi yeni bir AS li olarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Yaklaşık 3 ay önce doktorum rahatsızlığımın adını koydu. Sonrası malum, daha önce forumlarda bahsedilen evreler bende de başladı. :) 
Adı konulmuş hastalığı yoğun araştırma isteği / refleksi sizleri bulmamı sağladı. Açık konuşmak gerekirse durumumuz hakkında en faydalı bilgileri bu sitede buldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Uzun süredir siteyi inceliyorum ve kendi adıma çok faydalı bilgilere ulaştığımı düşünüyorum. Atalar doğru söylemiş damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. :)

Bende tedavi sürecini burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
tedavi de şu anki durum; mide koruyucu hap ve Nasprosyn Ford 500 mg. 
İkinci Hepatit B aşılaması geçen hafta yapıldı. 
yani koştura koştura Anti TNF ye doğru gidiyoruz ve benim kafam da işte burada karışıyor. Yan etkileri hakkında sitede yer alan makaleleri ve bulabildiğim diğer bilgileri inceledim ve kendine iyi bakamayan birisinde ağır yan etkiler oluşabileceği kanaati oluştu.
Tedavi şekillerinin kişiden kişiye değiştiğini biliyorum. Sitede hastalık hakkında çok bilgili olduğuna inandığım McKaya ve Mono Bey'ler gibi bu tedaviye hiç başlamamış üyeler var. Öbür taraftan Burchan Bey ise olumlu görüş bildiriyor.
Son Hepatit aşısına 5 ay var ve buda düşünmek için biraz daha zamanım var demek. Bu tedaviyi reddetme hakkımız var tabi ama bu da doktorsuz bir başına bırakabilir. 
Hayırlısı diyelim.

Herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum.

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,554 İstanbul
    aslan_izm dedi:

Bu tedaviyi reddetme hakkımız var tabi ama bu da doktorsuz bir başına bırakabilir. 
    Hayırlısı diyelim.
    Bu düşünceniz yanlış. Anti-TNF tedavisini reddettiniz diye tedavi hakkından mahrum bırakılamazsınız. Tedavinize diğer yöntemlerle devam edilir. Ben 2-3 kez reddettim. 

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

uwemessier hemnoga keenauyk umutcand yaskar Amine Mustafa.Kd elf_ws Rena sakroİLLET tnf rasimhasan fanimisafir busraaa cem bsr78