Merhaba

EsraGEsraG 3 Bursa
kategorisi Tanışma
26 yaşındayım, 17 Eylül 2017 de kalça ağrısı ile uyandım ve o gün bugündür (100 günü aşkın) kalça ağrısı bel tutulması sırt ağrısıyla cebelleşiyorum. Önce sakroileit teşhisi kondu dün de AS hastası olduğum söylendi. Bursa da yaşayan arkadaşlar var mı aranızda, görüşmek hastalıkla ilgili tecrübelerini dinlemek isterim doktor önerisi olan var mı. Kabullenemiyorum bu ağrıları ve çok mutsuzum. Endol verdi doktorum yatmadan önce de sirdalud. Bu ağrı kesicileri yalnız ağrım çok yoğun olduğunda mı almalıyım ? Hiç geçmiyor ama bazen dayanılmayacak kadar oluyor bazen bıçak batması zonklama gibi kendini hissettiriyor sadece. Herkese çok geçmiş olsun

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,548 İstanbul
    EsraG dedi:
    26 yaşındayım, 17 Eylül 2017 de kalça ağrısı ile uyandım ve o gün bugündür (100 günü aşkın) kalça ağrısı bel tutulması sırt ağrısıyla cebelleşiyorum. 
    Site üyesi arkadaşlar arasında yaptığımız araştırmaya göre hastalığın başlangıcıile teşhis arasında geçen süre ortalama 6 yıl. 100 gün ultra süper mega teşhis hızı sayılır.
    EsraG dedi:
    Endol verdi doktorum yatmadan önce de sirdalud. Bu ağrı kesicileri yalnız ağrım çok yoğun olduğunda mı almalıyım ? 
    İlaçlarınızı doktorunuz nasıl reçete etti ise öyle kullanın. Bunlar ağrıyı şıp diye kesmezler. Etkisini bir süre kullandıktan sonra görürsünüz. Sirdalud gece rahat uyuyasınız diye verilmiş. Ağrılarınız uykudan uyandırmıyorsa içmeyebilirsiniz. Endolü kesmeyin.
  • EsraGEsraG Yükleniyor... 3 Bursa
    Teşekkür ediyorum cevabınız için yani ben as hastası olmayabilir miyim acaba? Başka bir doktora görünmeli miyim ? Ana testim negatif hla b27 pozitif çıktı. Wbc neu değerlerim yüksek. Crp ve sedimantasyonum normal. Doktor Öneriniz olur mu bir de ?
  • McKayaMcKaya 2,548 İstanbul
    EsraG dedi:
    Ana testim negatif hla b27 pozitif çıktı.
    Ana testten kastınız nedir bilmiyorum ama HLA B27 pozitif ise sedimantasyon ve CRP düşük olsa bile AS olma ihtimaliniz yüksek.

Doktor konusunda Bursa'lı arkadaşlar yarımcı olurlar (Umarım)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

hulya.erhan.1 hazar2307 veliaht ebonyjonsson remonk78 andretheus ismlkhrmn filizsml birkanzgr mehtapeylül Semihyerlikaya oldubil mturktan baharbozkuş