Merhaba araniza yeni katildim

DridiDridi 4 Eskişehir
kategorisi Tanışma
Öncelikle herkese gecmis olsun dilerim. Sanirim ben bir AS hastasiyim. Bilgisi olan varsa beni aydinlatmasini rica ediyorum.Yillardir şidderli boyun ve bel agrisi cekiyorum . Yaklasik 4 ay once boynuma MR cektirdim ve sonucu sizlerle paylasmak istiyorum ( bu arada hic bir doktora sonucu gostermedim)
Lomber MR Incelemesinde:
Lomber lordoz duzlesmistir. Vertebra korpuslari,faset eklemleri ilgilendiren dejeneratif değişiklikler gozlenmektedir.L4 ,L5 ve S1 end platelerde Modic l tipi sinyal intensite değişiklikleri (kemik iliği ödemi) görülmektedir. L4 korpusu L5 üzerinde grade l spondilolistezis gostermektedir. L4 pars interarticulariste istmus defekti (spondilolizis) mevcuttur.
L4-L5 ve L5-S1 disklerinde dejenerasyon,diffüz bulging,dural kese basisi işlenmiştir. S1 tranzisyonel vertebra görünümündedir.
Servikal MR incelemesinde:
Servikal lordoz duzlesmistir.Vertebra korpuslari, faset eklemler ve unkovertebral ekkemlerde dejeneratif degisiklikker gözlenmektedir. C3-C4,C4-C5,C5-C6 ve C6-C7 intertebral disklerde osteofit formasyonunun eşlik ettiği diffüz bulging görünümleri izlenmekte olup anterior subaraknoid mesafelerde daralma secilmektedir. C6-7 düzeyinde nöral foramen sağda daralmis olup sağ C7 sinir kök basisi mevcuttur. 
Iste cikan sonuc bu lakin korkumdan doktora gidemedim. Lutfen beni aydınlatin . Teşekkür ederim....

Yorumlar

• DridiDridi Yükleniyor... 4 Eskişehir
    Herkese cok gecmis olmasi dilegiyle merhaba diyorum . Ben yeni uye , gunlerdir AS ile alakadar olan her seyi internette arastirirken bu siteyi buldum . Yillardir şiddetli bel ve boyun agrisi cekiyorum . Son cekilen MR 'imda yazilanlari sizlerle paylasip acikcasi AS olup olmadigimi bilmek isterim cunku korkumdan hic bir doktora gidemedim
  • serfbjkserfbjk 64 Malatya
    geçmiş olsun, doktora gitmemek korkuların sebebini bitirmez.bence git doktora.
  • emosemos 1,231 Istanbul
    Korkunun ecele faydasi yok demisler.o yuzden bence biran once doktora gidip fikir almalisiniz.zira burda yasadiklarimizi tecrubelerimizi paylasiyoruz ama teshis koyamiyoruz.teshisinizi aldiktan sonra bekleriz efendim....
    Elbette haklısınız . Lakin kibrista bunu teshis edecek doktor oldugunu sanmiyorum. Sauet bana iyi bir doktor onerirseniz sevinirim . Teşekkür ederim saygilar ...
  • McKayaMcKaya 2,536 İstanbul
    Dridi geçmiş olsun.
    MR sonuçlarınız pek iç açıcı görünmüyor. Korkmanız sonucu değiştirmeyecek. O yüzden zaman geçirmeden hekime başvurun. Hem Romatolog hem de Nörologa görünmeniz iyi olur.

• emosemos 1,231 Istanbul
    Doktoru kıbristan mi onereyim :D
    Şaka bir yana turkiyede hangi sehirde muayene olmak istiyorsunuz,eger istanbulsa tabiki seve seve yardimci olabilirim.saygilar
    Sayin #McKaya haklisiniz korkunun ecele faydasi yok demisler
  • monomono 5,355 Ankara
    Not:
    @Dridi İki konunuzda benzer olduğu için birleştirildi.

Geçmiş olsun
    Teşekkür ederim .
    (1) mono
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

octopus444 Cevo huozen pzyjesus hallili38 Hafize1958 cande0850 medine-incisi metin.ozkal ramazan FatimaZehra barangocen zagorTenay20 ALİ2580 dere Goknur