Benim hikayem

damladamla 1 İstanbul
kategorisi Tanışma
merhaba herkese , 21 yaşındayım yaklaşık 7 8 yıldır bu hastalığı çekiyorum . Benim hikaye ortaokulda basketbol oynamam ile başladı . Takım olarak 1. Likler elde ediyorduk bende kaptandım . Daha sonrasında bacağımda kalçamda agrılar olmaya başladı. Gitmediğim doktor kalmadı . Her seferinde kapıdan kovuyorlardı hiç bir şeyin gözükmüyor diye. Psikolojik yaptığımı söyledi çoğu doktor ama olarak kısıtlandı ki hayatım arkadaşlarım sınıfa kollarımdan tutup götürüyorlardı sonra özel bi hastaneye gittim orada teşhisim koyuldu. Sonrasında ise salazoyprin kullanmaya başladım bi süre bıraktım . Genelde senede 3 4 kere acillerde alıyorum soluğu. Agrı kesicilere çok yükleniyorum bazen dicloron özellikle . 21 yaşındayım ve Marmara üni. metalurji ve malzeme müh. Okuyorum 3. Sınıfım. Artık farkettim ki bu mezun olduktan sonra nasıl çalışacağımı düşünüyorum , çocuğum ya olmazsa , gibi gibi çok şey düşünüyorum ki. Suan salzoyprine tekrar başladım. Ve yogaya da başladım belki iyi gelir diye düşünüyorum . Genel olarak kalçalarımı tutuyor ve dizlerim de ödem oluşuyor bazen onun haricinde, eğikliğim var sırtımda . Ama şunu biliyorum bu agrıların birazını bile çekmeyen bir insan asla nasıl hissettiğimizi anlayamaz. O yüzden bende beni anlayabilecek tek yere geldim . 
Etiketlendi:

Yorumlar

• Aramıza hoş geldin  ^-^  Bende 1 yıl önce tanışmıştım bu siteyle çok değerli abilerimiz ablalarımız var. Ne kadar uzakta olsalar da her birinin yüreklerinin sıcaklığı her koşulda hissedilebiliyor. Onların tecrübeleri sayesinde sende buradan merak ettiğin soruların cevaplarını bulabilirsin. Herkes elinden geldiğince yardımcı olacaktır. Herkesin söylediği bir tavsiyedir aslında bu ama yine de bunu dile getirmek önemli bence bizim rahatsızlığımız da moralini yüksek tutmalısın. Kendini sakın karamsarlaştırma hep iyiyi düşünmeye çalış. Çünkü hayat hala devam ediyor. Güçlü kal :boks:  :zafer:
    (2) emos Mery
  • emosemos 1,232 Istanbul
    @damla hosgeldin canim.
    Dedigin gibi tam yerindesin.sitenin her bir konusunu okumani tavsiye ederim.

(1) Mery
  • MeryMery 233 Osmaniye
    Hoşgeldin @damla.
     Kabullenme sürecinde üstüne sevdikerimle dahi paylaşamadığım ağrılarım...  Velhasıl  burada olmak en büyük şansımdı. Tanımadan tanışmadan sevdiğim abilerim ablalarım kardeşlerim oldu. Iyi ki varlar.  :)
    Rabbim kolaylık versin. Bu dönemde burada olmak bi ayrıcalık. Site içerisinde okudukça bilinçli bi AS lı kendini tanımak kaçınılmaz oluyor. Umarım sana da iyi gelir. Ve daha da iyi olursun.
    Ağrısız ya da dayana bilir az ağrılı günlere... 
  • McKayaMcKaya 2,548 İstanbul
    Hoşgeldin @damla
    Sizin gibi gençleri burada görmek içimi acıtıyor.
    Bu hastalığın başlangıç yaşı 25 ve üstü iken çevresel koşullar yüzünden olsa gerek 14-15 yaşa kadar düştü. 

Yine de karamsarlığa kapılma. 
    İlerleyen zamanlarda hayatını AS'ye göre düzenlemeyi, AS ile birlikte yaşamayı öğreneceksin. Elbette mesleğini de yapacaksın. Umutsuzluk yok.

Hareket hareket hareket.
    Yoga iyidir. Ama pilates (reformer) daha da iyidir.
    Geçmiş olsun.
    (1) tUtKuN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

hulya.erhan.1 hazar2307 veliaht ebonyjonsson remonk78 andretheus ismlkhrmn filizsml birkanzgr mehtapeylül Semihyerlikaya oldubil mturktan baharbozkuş