Yüzme hakkında

Arkadaşlar ben yaklaşık 4 yıldır düzenli olarak yüzüyorum standart haftada 2 seans dönem dönem haftada 4 seans oluyor fazla yüzmenin bize zararı olur mu ve bize haftada ne kadar yüzmek uygundur bilgisi olan var mı ?

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,314 İstanbul
    Her gün 1 saat yüzebilirsiniz. Sakıncası yok.

Hız yapamak şartıyla.
  • Sultan CemalSultan Cemal Yükleniyor... 252 İstanbul
    Teşekkür ederim başkanım ben 25 metreyi 1 dk yüzüyorum hız yapıyor oluyor muyum sizce?
    Bu süre hızlı bir tempo. 
    Hangi egzersizi yaparsanız yapın ne kadar yavaş hareket ederseniz o kadar faydalı olur. 
    Bir de postürü korumak ve göğüs ekspansiyonu için daha çok sırt üstü yüzün.
    Su sıcaklığına dikkat!
    Anladim bundan sonra daha yavaş hareket edicem evet sirt üstü sitilini daha çok uyguluyorum su sıcaklığı da normal ayarlaniyo
  • emosemos 1,054 Istanbul
    Nereye yetişeceksin acaba sultan hanimcigim :D kosturanmi var arkanda. :huh:
    Sirt ustu yuz ustu hepsinide uygulamaya calisiyorum ama su beni kaldirmiyor.koca gemileri kaldiriyo ama beni kaldirmiyor yaaaaa :agla:

O yuzden yuzme benim icin resmen iskence ve o kadar kasilma soncu siddetli agrilar.
    emos dedi:
    Nereye yetişeceksin acaba sultan hanimcigim :D kosturanmi var arkanda. :huh:
    Haklısın @emos arkamdan koşturan var gibi zaman kısıtlı olunca ne kadar kuluç atsam kær diyerekten  yüzüyordum :silly: ama birazda farkındaydım çok fazla yüklendiğimin bundan sonra daha kontrollü yüzeceğim  :-[ 
    ayak ve kollarını sürekli hareket ettirebilirsen kaldırır su seni de emoş bacım :smiley2:
    (1) emos
    Iste sorun orda.ayni anda ayak ve kollarimi hareket ettiremiyorum..halbuki merdiven cikarken sakız cigneyebiliyorum ama.... :wink:
    emos dedi:
    Iste sorun orda.ayni anda ayak ve kollarimi hareket ettiremiyorum..halbuki merdiven cikarken sakız cigneyebiliyorum ama.... :wink:
    Aynı mantık aslında canım :D aynı anda 2 işlem nefes kontrolü ve hareket yüzmedeki 2 önemli etkendir benim yanımda olsan sana öğretirdim:)
    (1) emos
    Esim cok iyi bir yüzucu ve o bile pes etti benimle ugrasmaktan...sen kenarda çim sana yeter diyor artık  :D
    Yinede kismet bir gun bir havuzda karşılasmak dilegiyle ...
    :)) Anladım canım dünya çok küçük emoşum belki bi gün bi havuzda karşılaşırız  çıkıştada kahvelerimizi içeriz :super:
    (1) emos
    Havuzda sadece yüzmek gerekmez. Hidroterapi yapmak da faydalı hatta epey faydalıdır.
    Çünkü; 
    - Su insanı rahatlatır. Stresini alır.
    - Suyun kaldırma kuvveti egzersiz yapmanıza yardımcı olur.
    - Sıcak su kaslarınızı rahatlatarak germeye yardımcı olur.
    - Suda yapılan egzersizle daha az efor sarf eder daha az ağrı duyarsınız.
    - Su egzersizi yaptığınız günlerde daha iyi bir uyku uyursunuz.
    - Su, egzersiz yaparken oluşabilecek şokları emer.
    - Su içinde egzersiz yaparken hızlı hareket edemezsiniz bu da sizi olası spor sakatlanmalarından korur.

Makarnaya bin, ayaklarını yukarı aşağı yavaş yavaş çırp. Arada bir 10 saniye hızlan.

Parmak uçlarında yükselerek bir parça makarnayı suya batırmaya çalış. Her seferinde daha derine batır.

Olduğun yerde zıplayarak kollarını ve bacaklarını aç, sonra yine zıplayarak eski konumuna dön.

Yüzme tahtasını göğsüne doğru çek ve sonra geri it.

Yüzüstü pozisyonda havuzun kenarından tutup ayaklarını çırp. Harekete yavaş başla, arada bir hızlanıp sonra eski tempona dön.
    Evet başkanım @ Mckaya size katılıyorum  paylaşım için teşekkür ederim.Bende normalde yapmaya çok zorlandığım egzersizlerimi yaklaşık yarım saat yüzdükten sonra çok rahat yapabiliyorum ve stresi gerginliği benden alıp gidiyor  kuş gibi pamuk gibi hafifliyorum :) havuz günlerimin gecesi daha rahat uyuyorum imkanı olan herkese mutlaka öneriyorum.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

damlaerta emine maryeelem kelvilane altamccaffrey wngmarietta928 meg42 selda&tarık