Herkese Merhabalar...

MaD_MaXMaD_MaX 2 İstanbul
kategorisi Tanışma
Öncelikle herkese merhabalar.35 yaşındayım bu hastalıkla ilgili şikayetleri 17-18 yaşlarıma kadar dayanıyor.5 sene öncesine kadar bel bölgesindeki ağrılarımla ilgili gittiğim tüm kurumlarda 3 adet fıtık bulunduğunu söyleyip ameliyat etmeye çalıştılar.Hiç ameliyat olmadım.5 sene önce tavsiye üzerine gittiğim bir doktor fıtıkların dışında omurgamda düzleşme olduğunu söyleyip beni incelemesi için bir fizik tedavi doktoruna yönlendirdi.Fizik doktoru belli hareketleri yapamadığımı fark edince romatizma bölümündeki bir doktora gönderdi. Hla-b27 pozitif çıkmadı kanla ilgili değerler hiçbir ip ucu vermedi sadece leğen kemiğimden çekilen Mr sonucuna ve omurga düzleşmesine bakarak AS olabileceğim teşhisi konuldu.Açıkçası ben tam olarak tatmin olmasam da belli belirtiler bu hastalığı taşıdığımı pekiştirdi.herhangibir ilaç kullanmıyorum ağrılara alevlendiği dönemler hariç alıştım diyebilirim ama 4 senedir hergün hiç aksatmadan günde yaklaşık 2 km yüzüyorum ve bu hayatımı olumlu yönde değiştirdi. Aranıza katılma sebebim benim gibi bu hastalıktan muzdarip kişilerle tanışıp bilgi alışverişinde bulunmak.Herkese geçmiş olsun...

Yorumlar

• gscgsc 23 Kastamonu
    Öncelikle MaD_MaX hoş geldin... benimde HLA-B27 negatif çıktı ve ailemde bu hastalık yok...  Ama bu hastalığım mr sonucu teşhis verildi...
    Anladığım kadarıyla şuan ilaç kullanmıyorsun ve yüzerek hastalıkla baş ediyorsun.... daha önce bu hastalıkla ilgili herhangi bir ilaç kullandın mı? ağrıların hangi eklemlerde oluyor?
  • MaD_MaXMaD_MaX Yükleniyor... 2 İstanbul
    Herhangi bir ilaç kullanmadım .Ağrılarım genellikle bel bölgemde bazen bacaklarımda da hissediyoruz.Ellerimde de zaman zaman hareket kısıtlacak kadar katılık hissediyorum.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

octopus444 Cevo huozen pzyjesus hallili38 Hafize1958 cande0850 medine-incisi metin.ozkal ramazan FatimaZehra barangocen zagorTenay20 ALİ2580 dere Goknur