Küçük çocukta AS

küçükDuyguküçükDuygu 1 İstanbul
kategorisi Tanışma
Merhaba ben kızım adına aranıza katıldım kızım Aralık ayında 8yaşına basınca. Geçen sene ağrıları başladı. Önce bel fıtığı teshisi kondu. O yaşta olamayacağını düşündüğüm için yoğun araştırma ve şansa Göztepe ssk da ki mükemmel Dr lar sayesinde Ankilozan spondilit teşhisi konuldu.8yaşında günde 3tane Salazopriyn kullanıyor. Şimdi bir arkadaşımdan Omega 3 ve vitamin takviyesi nin tamamen mucizevi etkileri olduğunu öğrendim. Görüşleri alabilir miyim? 

Yorumlar

• hakan_01hakan_01 570 İzmir
    Çok geçmiş olsun . Bende aynı yaşlarda ankilozan spondilit rahatsızlığına yakalandım.. fakat çok geç farkına vardık..Şimdiki aklım olsaydı çiğ vegan beslenir bol bol spor yapar hiç bir kimyasal da kullanmazdım..
    ---
    Doktorlarınız size iyileşme garantisi veremiyorsa kimyasallardan uzak durun derim..
  • sevgilersevgiler 772 Eskişehir
    O zaman simdiki aklini kullan hakan.gec kalinmis degildir hic bir zaman.ben yeni basladim.beslenme duzenine.hemen farketti.ağrım ah uh dedirtmiyor.sıfır olmasada
    .öksuruk hapsirikta acimiyor sirtlarim.oturdugum yerden daha rahat kalkiyorum.hareketliyim ayni zamanda spor yapmasamda
    Çok özür yanlış cümle kurdum ..bir. bir buçuk yıldır 100%70 çiğ sebze ve meyve ile besleniyorum.. aynı şekilde bu beslenme sistemi bana da çok iyi geldi.. ağrının kontrolü benim elime geçti..yakında bu beslenme sistemini daha ileri bir seviyeye taşımak istiyorum. yani beslenmemde sadece meyve ve şifalı otlar olacak.. özellikle meyvelerin vücuttaki asidozu ve mukusu parçalayıp atma gücü var.şifalı otların gücü ise tartışılmaz bile bence.  :)
    Benim şimdilik gece yatarken 1 diş sarımsak.kefir bir bardak.bazen sirkeli yada karbonatlı su.1 çay kaşığı kuşburnu.kurutulmuş blender da çektim.
    Karbonatı 1 yıl kullandım pek bir faydasını göremedim.En son rober morse nin  karbonat ile ilgili yazısını ingilizceden bir arkadaşım çevirdi aynen buraya da kopyalayayım.
    Dr MOrse un konusmasindan derlenmistir=

Karbonati kullanirken dikkatli olurdum cunku beden karbonati pek cok yerde uretiyor karbondioksit ve de suyun bilesimiyle. Bilmiyorum ama bunu cok fazla almak konusunda dikkatli olurdum.

Hormon bezlerin uretecegi seyleri disardan alirsaniz bir sure sonra beden bunlari uretemez hale gelir disardan alindiklari icin.  Bu karbonat icin de gecerli olabilir.  Iste bu korkunc olur cunku bikarbonat bobreklerde bobrekleri alkali tutmak icin kullanilir, pankreas yolunda da bikorbonat sindirim enzimlerinin etkisini notrlestirmek icin kullanilir, ayrica kanda da mevcut yani bikarbonat vucudun pek cok yerinde mecvut.

ama yinede siz bilirsiniz faydasını görüyorum diyorsanız kullanın.

• MeryMery 233 Osmaniye
     Çok geçmiş olsun @küçükDuygu.
    Asitli içecekler, hazır gıdalardan, süt ve süt ürünlerinden uzak her şeyden tadımlık beslenir oldum.
     Benim için vitamin takviyesi önemli. Vitamin kullanırken de dikkat etmek gerekiyor. Düzenli bir kaç ay kullandığım zaman kilo kaybı yaşıyorum.  Kan değerlerimde çok şükür sıkıntı yok. Lakin vitamin değerlelerim ya sınırda ya da düşük.  Hele ki D ve B1 B6 B12 bu vitaminler düşük olduğu dönem ağrılarımı daha fazla hissediyorum. 
    Sevgiyle sağlıcakla kalın 
    Tesekkurler Hakan.soz dinlerim ben.cok kullaniyorum zaten.herseyin azi karar cogu zarar derim
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

hulya.erhan.1 hazar2307 veliaht ebonyjonsson remonk78 andretheus ismlkhrmn filizsml birkanzgr mehtapeylül Semihyerlikaya oldubil mturktan baharbozkuş