Reaktif Artrit

Merhaba aranıza yeni katıldım , Yaklaşık üç ay önce genital enfeksiyon sonrası şiddetli eklem ağrıları yaşamaya başladım. Genital enfeksiyon tedavisi tamamlandı. Tüm idrar tahlil sonuçlarım temiz çıktı ancak eklem ağrılarım devam ettiği için tekrar doktora gittim ve Reaktif artrit tanısı kondu. 2 ay önceki kan değerlerim ; CRP : 25 , SEDİM : 49 olarak ölçüldü. 2 aydır . Salazopyrn X 3 , Endol X 2 , Flantadin X 1 ilaçları kullanmaya devam ediyorum. Tedaviye ilk başladığımda sol kolumu kullanamaz haldeydim, topuklarımda ve belimde inanılmaz şiddetli ağrıları vardı yürüyemiyordum ve uyku haram olmuştu. Sağ ayak orta parmağımda ''sosis parmak'' diye tabir edilen şişlik oluştu . Berbat bir yorgunluk hissiyle beraber hayatım altüst oldu. Şuan ağrılarım yok denecek kadar az. 3 4 günde bir gece bel ağrıları yaşıyorum. Yorgunluk hissi gitti. Ayak parmağımdaki şişlik ve kızarıklık azaldı. 2 gün önce yapılan tahlilde CRP : 3,3 SEDİM : 44 olarak ölçüldü. Doktorum Salazopryn'i sabah 2 akşam 2 olmak üzere 4 doza çıkardı. Diğer ilaçlar aynen devam. 20 gün sonra tekrar tahlil yapılacağını ve ona göre bir üst tedaviye geçilebileceğini söyledi. 
Bu durumla ilgili yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Yorumlar

• devilb16devilb16 Yükleniyor... 6 Bursa
    Konu kimsenin dikkatini çekmemiş demekki
  • monomono 5,112 Ankara
    Sanırım iltihap oranı düştükçe sorunlarda azalmış, umarım dahada iyi olursunuz, dr. belki bir üst tedaviye değil, dozu bile düşürebilir.
    AS de iltihap oranı pek belirleyici olmuyor ama, hatta yanıltıcı bile oluyor, o yüzden sizde ki sıkıntı ile bizlerde ki aynı ilaçlar kullanılıyor gibi olsada, aynı değil anlaşılan.
    Ama tabi genede dikkatli olun.

Geçmiş olsun

mono dedi:
    Sanırım iltihap oranı düştükçe sorunlarda azalmış, umarım dahada iyi olursunuz, dr. belki bir üst tedaviye değil, dozu bile düşürebilir.
    AS de iltihap oranı pek belirleyici olmuyor ama, hatta yanıltıcı bile oluyor, o yüzden sizde ki sıkıntı ile bizlerde ki aynı ilaçlar kullanılıyor gibi olsada, aynı değil anlaşılan.
    Ama tabi genede dikkatli olun.

Geçmiş olsun

Evet doktorumda aynı şeyi söyledi. Değerler düşse bile tedaviye devam. Geçen haftaki tahlillerde düşüş grafiğinin devam ettiğini gördük. Crp 3.0 , sedimantasyon 33 . Bir ay daha aynı dozda ilaca devam edelim dedi. Sonuçları ve tedaviye devam şeklini yine burdan paylaşıcam. Geçen zaman zarfında kapalı havalardan etkilendiğimi farkettim. Yağmurlu ve nem oranı yüksek olan günlerde şiddetli ağrı atakları yaşıyorum. Birde üstüne tuzu biberi eczanelerde Endol bulunmuyor depolarda da yokmuş. Yerine etol verdiler ama pek kesmedi sanki. İyi dilekleriniz için teşekkürler..
    (1) mono
  • emosemos 1,054 Istanbul
    Voltareni dene @devilb16.belki faydasi olur.ben son zamanda vermidon sevdalisi oldum.evet cok basit bir agri kesici ama cidden iyi geliyor bana.sizlerde deneyin isterseniz.
    emos dedi:
    Voltareni dene @devilb16.belki faydasi olur.ben son zamanda vermidon sevdalisi oldum.evet cok basit bir agri kesici ama cidden iyi geliyor bana.sizlerde deneyin isterseniz.
    Tavsiyene teşekkürler @emos mutlaka deneyeceğim. Birkaç kutu Endol buldum bugün uzun arayışlar sonunda. 
  • emosemos 1,054 Istanbul
    Bu arada mideye dikkat.zira endol mahvediyor.mumkun meretebe koruyucu kullanin
    emos dedi:
    Bu arada mideye dikkat.zira endol mahvediyor.mumkun meretebe koruyucu kullanin
    @emos İlaca ilk başladığımda panto diye bir koruyucu yazmıştı doktor onu kullandım. Sonra bıraktım kullanmıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. Mümkün olduğunca yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum . Yağlı ve ağır yiyecekler yerine meyve öğünleri zeytinyağlılar salata vs.  Bakalım zaman ne gösterecek. 
    (1) emos
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

damlaerta emine maryeelem kelvilane altamccaffrey wngmarietta928 meg42 selda&tarık