Ankilozan spondolit hastalığın henüz basindayim onerisi olan ?

Yasim 21 Doktordan yeni geldim Ankilozan spondilit başlangıcı dedi naprosyn 750 mg ve 1 tane mide hapi verdi egzersiz yap dedi baska önerisi olan varsa tecrübelerini paylasirsa makbule geçer ?
Etiketlendi:

Yorumlar

• Geçmiş olsun imkanınız varsa yüzün bize çok iyi geliyor ve omega 3 kullanın
  • Naprosyn 750 mg hapı bende 7 ay kullandım.Kullanmaz olsaydım.O hapı içmeden önce sadece kalçamda olan ağrı sağ omzuma sol dizime göğüs kafesime ve sırtıma geçti.Şuan ağrımayan yerim yok denecek kadar az.Sana tavsiyem ağrın az ise hapı kullanmaman.Bu hap as'ı durdurmuyor adeta daha da çok hızlandırıyor.
  • bende hastalık teşhisi alalı 2 ay oldu topuk agrısı (sabahları yere basarken acı) haftada 3 gün yüzüyorum iyi geliyor egzersiz leri yapmaya çalışıyorum doktor endol ilaç verdi bir gün atıyorum birgün atmıyorum dogrumu yapıyorum bilmiyorum  gün içinde bazen psikolojik olarakmı bilmiyorum  kafama cok takıyorum hastalıgı kalça bölgemde sag tarafta zonklama şeklinde agrı hissediyorum geceleri veya sabah kalktıgımda bir sıkıntım olmuyor bel veya kalca bölgemle alakalı herkese cok gecmiş olsun
  • Geçmiş olsun.. bence beslenmenizde bir takım değişiklikler yapın.. şekerli ve gluten içeren gıdaları tüketmemeye dikkat edin..
    Beslenme yanlışsa ilacın faydası yok, Beslenme dogruysa ilaca gerek yokk. . 
  • MeryMery 193 Osmaniye
     Geçmiş olsun @Oblomov ...
    Öncelik karamsar olmamakla ve kabullenmekle başlamalı tedaviye.
     Beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Sonra yürüyüş  egzersiz bunlar bana iyi gelen yapa bildiklerim.
     Bi de hastasın yapamazsınlarla yapmak istediklerini engelleyen sevdiklerinden uzak durmak bu en önemli mevzu.  
    Ağrısız güzel günlere...
  • OblomovOblomov Yükleniyor... 3 İstanbul
    Çok teşekkür ederim hepinize Bir de bazı sitelerde et ve sut urunleri tüketmeyin bazı sitelerde tüketin yaziyo siz ne yapiyorsunuz bir de bu naprosyn bana da sirt  ve ense agrisi yaptı baya zor donduruyorum boynumu siz neler yapiyorsunuz  bu gibi durumlarda
  • Ben et süt unlu ve şekerli gıdaları tüketmiyorum çünkü  vücuttaki iltihabı tetikliyor yangılar oluşuyor..genellikle meyve. çiğ sebze. probiyotik turşu. ev yapımı sirke. kuru yemiş ve ilikli kemik suyu tüketiyorum.hedefimde sadece meyve ve sebze ile beslenme var. :) ama şimdilik buna tam olarak hazır değilim...
  • Unutmadan omega3  ihtiyacı için  hamsi veya sardalya haftanın iki günü mutlaka tüketirim.
  • sevgilersevgiler 699 Eskişehir
    Süt asitli içecek hamur işi pirinç patates tatlılar şeker tüketmiyorum.dana kemik suyu sebze yemekleri ev yoğurdu lahana turşu su Türk kahvesi tavuk nadiren tükettiklerim bunlar.
  • MeryMery 193 Osmaniye
    Süt ürünlerini  asitli ve hazır gıdalar şekerli hamur işleri  şu sıra tuzlaya çaya Türk kahvesine de yasak geldi.  :(
    O değil de Türk kahvesi can çay canan gibi bi şeydi. 
    Ben küçük hayvanların (keçi koyun tavuk) suyunu tüketmeye çalışıyorum. Et yiyemiyorum. Nadirende olsa balık tüketiyorum. Sebze yemekleri, meyveyi bütün öğünlerimde tüketiyorum. 
    Bide babaanne yemekleri sohbet eşliğinde. 
    Naprosyn hiç kullanmadım. Boyun egzersizinden de hep uzak durdum duruyorum da. Sebebine gelince nodüler tiroid hastasıyım üstüne bide ses tellerinde de oluşunca pek zorlanıyorum. Sonrası çok acılı bir iyileşme evresine dönüşüyor. 
    Dayana bilir ya da ağrısız güzel günlere...
  • Burada bahsedilen beslenme yöntemleri artık profösörlerin bile gündeminde.. üzerinde çalıştığı bir konu..
    Benim anladığım kadarı ile beslenme değişikliğine gidilmesindeki amaç yeni temiz bir kan elde etmek.. vücudu toksit ve mukustan arındırmak.. sonrasında vücut biyokimyasını değiştirmek ve bağırsak geçirgenliğini tedavi edip faydalı bakterilerin sayısını faydasız bakterilere göre sayıca yüksek tutmak..Zor bir süreç ama başarması imkansız değil.. zaten ağrılarda azalma oldukça fazla strese girmiyorsunuz..Bu konuda daha çok şey yazılır çizilir ..mesela yine profosörlere göre iki öğün yemek arasında 16 saat geçmesi gerekiyor ki bağışıklık sistemi güçlensin ..dokular kendini onarsın vs   ^-^
  • OblomovOblomov Yükleniyor... 3 İstanbul
    Arkadaşlar doktor voltaren sg 75 yazdi mide hapi ile mi almaliyim çünkü naprosyn mide hapi ile aliyordum bir bilginiz varmi
  • McKayaMcKaya 2,284 İstanbul
    Mide hapı ile alın. Daha doğrusu mide hapınızı sabah aç karnına alın.
  • emosemos 1,026 Istanbul
    kesinlikle mide koruyucu ile alin.zira ben uzun zaman voltaren kullandim ve midem artik iflas etti.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

reynacockle latescarlson stephygvx s.minnetoglu.@hotmail.com zeynep81