Kratom ve Helminthic Therapy

Çeşitli yabancı forumlarda bu iki alternatif tedavi türüyle sıkça karşılaştım. Kratom sanırım uyuşturucu bir madde ama sanırım çeşitli uyuşturucu bağımlılıklarını bıraktırmada da kullanılan bir madde açıkçası pek bir bilgi sahibi değilim. Asıl merak ettiğim konu ise Helmintic theraphy hakkında bilgisi olan var mı? Solucanlarla gerçekleştirilen bir tedavi türü. Bazı kliniklerce uygulanıyor. Klinik tarafından seçilen ve üretilen bir solucan gene klinik tarafından belirlenen dozlarda ilaç gibi alınıyor. Bir süre sonra vücut solucanı kendiliğinden atıyor. Yorumlarda AS da dahil birçok otoimmün hastalığa faydası olduğu söyleniyor. Tabi solucanı kafamıza göre almıyoruz. Klinik tarafından testlerden geçirilen solucanlar.. Bu konuda bilgilerim çok yeterli değil bilgisi olan var mı ya da daha önce araştırmış olan?
https://en.wikipedia.org/wiki/Helminthic_therapy
http://www.helminthictherapy.com/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4374592/


(1) mono

Yorumlar

 • Sultan CemalSultan Cemal 251 İstanbul
  @ bardumu İlk defa duyduğum bi ted. solucanlarla sülük mantığı gibi mi acaba? bu konu araştırmak için akşamı iple çekiyorum.
 • bardamubardamu Yükleniyor... 3 İstanbul
  Yok sülük mantığı gibi değil kafamıza göre uygulamak çok tehlikeli olabilir. Zamanında şöyle bir haber çıkmış o mantıkla uygulanan bir yöntem ama dediğim gibi bunun klinik veya doktor kontrolünde olması gerekiyor.  Yurtdışında çeşitli klinikler bu tedaviyi uyguluyor ve sanırım masraflı bir yöntem ama ileride yaygınlaşabilir diye tahmin ediyorum.
  http://www.hurriyet.com.tr/bagirsak-hastaliklarina-karsi-solucan-tedavisi-39139343

 • Sultan CemalSultan Cemal 251 İstanbul
  Akşam biraz bakındım araştırdım ama hep yabancı kaynaklar var ee bende türkçeden başka dil bilmiyorum yani anlamadım bu baglantıdan anladığım vucuda yerleştirilen solucan bağışıklık sistemini güclendiriyor oysa bizim güçlü geğil dengeli bağışıklık sistemine ihtiyacımız var bağırsak hastalıklarını bilemem ama bize pek uygun gibi gelmedi.
 • bardamubardamu Yükleniyor... 3 İstanbul
  Bizim hastalığımızın da bağırsaklarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Özellikle nişastalı gıdaların çok zararlı olduğunu... bu eski bir haber şu an birçok bağışıklık sistemi hastalığına iyi geldiği söyleniyor ve aralarında as da var. Ayrıca şu sitede bulunan forum bölümünde hastalığın sızıntılı bağırsaklarla ilgili olduğunu gösteren araştırmalar var ve buna uygun diyet yapan insanlar. Maalesef ingilizce bazen benim de yeterli olmayabiliyor.
  http://www.kickas.org/ubbthreads/ubbthreads.php?ubb=postlist&Board=7&page=1

 • Sultan CemalSultan Cemal 251 İstanbul
  Zaten bütün hastalıklar yanlış beslenme ile ilgili evet bağırsaklarla ilgisi var ama tam anlamında ne kadar etkili bi ted. olur zamanla Türkiye de uygulandığında bilgileniriz işn. a.s  kesin tedavisin bulunacağı umudumuzu hiç kaybetmeyiz.:)
 • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
  3 gündür kötüyüm.patatesli böreğide yedim valla.hsdi hayirlisi.
 • Sultan CemalSultan Cemal 251 İstanbul
  Geçmiş olsun @sevgiler her zaman dikkat etmek çok zor bende kaçırıyorum arada yemeyi mevsimsel geçiçlerde ağrılar çoğaldı ALLAH yardımcımız olsun inşallah.
  (1) mono
 • emosemos 1,088 Istanbul
  ohhh afiyet olsunnnn.....iki gun hoplatir sonrada ceker gider..
  agri olacak diye patatesli borekde mi yemiyekkk :D 
 • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul
  emos dedi:
  ohhh afiyet olsunnnn.....iki gun hoplatir sonrada ceker gider..
  agri olacak diye patatesli borekde mi yemiyekkk :D 
  Yapan olsa gözünün yaşına bakmeycez de nerdeee?
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak