Şarap Ağrımı Azaltıyor

Arkadaşlar merhaba.Uzun zamandır as'liyim  ve bir yıldan beri  salazopryn kullanıyorum. Ancak son 3 haftadır çıldırtan acılar ile atak dönemindeyim. Dün akşam bir kaç kadeh şarap içtim ve enteresan şekilde ağrılarımda ciddi bir azalma yaşadım. Bence deneyebilirsiniz. Ancak içtiğiniz şarap kaliteli ve kesinlikle ama kesinlikle kırmızı olsun. Şarabın vücut üzerindeki yararlı etkileri yadsınamaz bir gerçek. Bizim rahatsızlığımız sonuçta lanet olası bir iltihap rahatsızlığı ve ayarında içilen şarap antioksidan etkisiyle ve iltihabı azaltma yeteneğiyle yararlı bir şeyler yapıyor. 

Şarap, üzümde ve derisinde bulunan tanin, trans-resveratrol ve quercetin gibi antioksidanları içerir.  Brigham and Women’s Hospital’da romatolog olarak çalışan Dr. Karen Costenbader’a göre bu kimyasallar vücutta iltihabı azaltmak ve kan pıhtılaşmasını engellemek için etkili. Bundan dolayı şarap, artritin erken semptomlarına karşı etkili olabiliyor.

iyi akşamlar dilerim.

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,345 İstanbul

• İyi gelir doğrudur, fazla abartmamak lazım ama bir-iki kadehi geçmeyeceksin ve kırmızı olacak...
  • monomono 5,146 Ankara
    Değil kırmızı çeşmeden de aksa, abimle ben bu alkol olayına ısınamadık gitti.  :))
  • efe14efe14 263 Bolu
    Şarap iş bize ters. :lol: Ağrım olacaksa varsın olsun.  :sustum: Bi de şarabın hesabını vermek var.  
    Şarap içmek yerine o içindeki yazdığınız etken maddeleri bulsanız da bi şekilde alsanız.  Sonunda McKaya nın alıntı yaptığı mailde yazdığı sonuca ulaşmakta var.  :))
    (1) emos
  • mbpmbp Yükleniyor... 2 Ankara
    Arkadaşlar tüm yorumlara saygım var .Ancak  ben burada işin hesap verme tarafında değilim.Olsam bile o benim bileceğim bir şey. Kimseyi de bir şeye yönlendirmiyorum . Sadece deneyimimi paylaştım sizlerle. Söylediğim sözleri başka tarafa yönlendirmek ise amaç kolay gelsin sizlere. En nihayetinde hepimizin ortak olarak çektiği acılardan ve işin psikolojik boyutlardan bahsetmeme sanırsam gerek yok. 
    Londra merkezli bir kimya şirketinde çalışan ve tüm ilaçların yan etkileri konusunda ciddi  deneyim sahibi  olan ve dünyanın dört bir yanında eğitimler veren  bir akrabam (ki kendisi iskoçtur) ,bu hastalıga geçmişte kullanılan  bazı ilaçlarında yan etkilerinin sebep  olabileceğini ve anti TNF ilaç kullanımının ciddi bir iş olduğunu hayat tarzının tamamen buna göre yapılandırılması gerektiğini belirtmek isterim.Bu kadar ciddi bir konuya eğilmemin sebebi de artık benimde Anti -TNF ilaçlara geçme arifesinde olmam dan kaynaklandığını sölemeliyim. Sadece ufak bir deneyim paylaştım.

Saygılar 

(1) tUtKuN
  • efe14efe14 263 Bolu
    Sevigili mbp; bizim rahatsızlıkta biliyorsun ki stres ağrıların artmasındaki en önemli faktörlerden birisi. Benim üstteki maili yazmamdaki amaç sonradan pişmanlık duyup, strese  girip, kaş yapayım der iken göz çıkarmamak için küçük bir hatırlatmadan ibarettir. Dediğin gibi herkes hesabını kendisi verecek. 
    Şimdiden tüm forumdaşlarımın KANDİLİNİ KUTLARIM.
  • emosemos 1,088 Istanbul
    hayirli kandiller olsun hepimize.Rabbim bu gece edilen  tum dualarda bulustursun bizleri.
  • serfbjkserfbjk 61 Malatya
    bu çok doğal, sinir sistemi üzerindeki rahatlama haliyle hastalığın vermiş olduğu ağrılara da etki ediyor.
  • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul
    Salı günü yayınlanan Dünya Kanser Araştırma Fonu ve Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nün hazırlanan bir rapor, günde yalnızca 10 gram alkol içen (bir kadeh şarap, 8oz bira veya 1oz sert likör eşdeğerinde) kadınlarda Meme kanseri riskinin arttığını ortaya koydu. Menopoz öncesi kadınlarda bu oran daha yüksek.

İngilizce kaynak.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak