Yorumlar

 • McKayaMcKaya 2,314 İstanbul


  Anti-TNF'lerin en korkulan yan etkisi. Kadın deri veremi olmuş. Neyse ki tedavisi mümkün.
 • Yavuz BasYavuz Bas Yükleniyor... 3
  Acaba hangi ilac bu duruma soktu ? 
 • İki ucu b***u değnek. Kullanmazsan ağrıdan duramıyorsun, kullansan geri dönüşü nasıl olacak kestiremiyorsun. Rabbim tüm hastalara şifasını versin.
 • Tam anlamıyla ilacın yan etkisi diyemeyiz, haberi tam okuduysanız görmüşsünüzdür, 

  3 haftalık bir tedavinin ardından ise kısmi iyileşme meydana geldi. 5 hafta sonra yapılan incelemede, kadının burnundaki çürümeye neden olan şeyin mycobacterium marinum (balıkların tüberküloz etkeni. İnsanlara bulaşması durumunda tüberkülozun deri formuna yol açar) olduğu tespit edildi.

  Hastanın ankilozan spondilit hastalığı için kullandığı ilaçlar tamamen kesildi ve yerine başka ilaçlar reçete edildi. Yedi ay süren çeşitli tedavilerin ardından, hastanın burnundaki yara tedavi edildi.

  Burundaki çürümeye yol açan iki organizmanın suda bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, hastanın bu organizmaları nereden kaptığını bilmediklerini ancak hastanın, hastaneye başvurmadan iki ay önce burun spreyi kullandığını ve düzenli olarak termal kaplıcaları ziyaret ettiğini söylediler.

  Muhtemelen ablamız mikrobu termallerden kaptı, Vücut savaşırken tnf kullanmaya başladı, doğal olarak tnf bağışıklığı belli oranlarda baskılıyor ve baskıladığı kısım vücudun enfeksiyonla savaşan kısmını da kapsadığından vücut bu virüsle savaşamaz hale geldi. Çünkü verem veya  bir çok enfeksiyon hastalığının kuluçka süresi vardır. Vücut düşmedikçe ortaya çıkmadan yıllarca vücutta durabilir. Bura da doktorlarında hatası olabilir, tnf ye başlamadan önce ablanın tetkiklerini yeterince detaylı yapmamış olabilirler.  Tnf kullanırken özellikle söylenen şeydir, enfekte olabileceğiniz şeylerden uzak durun, korunmaya çalışın. Bu arada burun spreyi kullanıyormuş ablamız, biliyorsunuz burun spreylerinin çoğu okyanus suyu diye geçer. Zamanında burun amelyatından sonra 1 ay  kullanmıştım. Belki spreyden kapmıştır. Bence suçlu %100 tnf değil. 
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

damlaerta emine maryeelem kelvilane altamccaffrey wngmarietta928 meg42 selda&tarık