NeuroFormat

Bu tip şeylere hep inanmak istemişimdir. Lakin beynim ısrarla inanmamam gerektiğini telkin ediyor :)

(1) mono

Yorumlar

• M.SelimM.Selim 371 Bursa
    @sayin.net.admin  videoyu sonuna kadar izledim, dinledim. Kitapları da biliyorum özellikle beynine format at kitabını çok aramıştım. Dayının söylediğine inanmıyorum da inanıyorum da. Bazı hastalıklar gerçekten psikolojimizde doğru orantılı. Bizim hastalığımızda da var bu durum. Ancak bizim hastalığımız bağışıklık bozukluğuyla alakalı, DNA da sıkıntı var. Böyle bir şeyi nasıl beynimizle kontrol edebiliriz. Bu aşı değil ki hastalığın kendisinden üreteceğin zehri verip kurtulasın. Tamam kafaya format atalımda dna ya nasıl format atacağız. İmkansız değil, ancak şuan ki bilimle dna üzerinde değişim yapmak, hele ki hastalık kodlanmış dna'ları düzelmek imkansız gibi bir şey.
  • monomono 5,146 Ankara
    Bu tip şeylere hep inanmak istemişimdir. Lakin beynim ısrarla inanmamam gerektiğini telkin ediyor :)
    Ben neden inanmadığını biliyorum, çünkü hikayede bir eksiklik var da ondan!  ^-^

Bir kere o arkadaş yaşadıkları doğru ama çıkarımı yanlış olmuş.
    Onu kitapta yazanlar (kitabı da bilmiyorum içinde ne yazıyor) iyi etmemiş, ya ne iyi etmiş!
    Korku!

Rüyasında yaşadığı aşırı korku şifayı başlatmış, zaten arkadaş sonra ki şeylerde korku bağlantısını yakalamış.
    Korkuyla başlayan, korkuyla da bitmiş.

Şamanik tedavi, Tütün ve Korku da bunu bende fark ettim ama o aşırı korku olayı nasıl olacak o meçhul.
    Zira korkularında zilyon çeşiti var.
  • sayin.net.adminsayin.net.admin Yükleniyor... 1,058 Ankara
    M.Selim dedi:
    Ancak bizim hastalığımız bağışıklık bozukluğuyla alakalı, DNA da sıkıntı var. Böyle bir şeyi nasıl beynimizle kontrol edebiliriz. Bu aşı değil ki hastalığın kendisinden üreteceğin zehri verip kurtulasın. Tamam kafaya format atalımda dna ya nasıl format atacağız.
    @M.Selim sorun DNA da değil. O DNA bütün sülalemizde var, onlardan öncekilerde de var, onların öncesinde de...
    İçinde AS olabilme potansiyeli olan bir dizilim var. Aynı şekilde kanser, hepatit, böbrek hastası vs vs olabilme ihtimalleri de var. Ama bütün sülalede bu DNA olduğuna göre neden hepsi AS olmuyor da bizde ortaya çıkıyor ? DNA kodu taşımakla ( zayıflığı barındırmakla) görevli ama AS yi ortaya çıkaran şey DNA değil (DNA da olmasaydı çıkabilir miydi ? hayır tabi).

Daha önce de konuşuldu tetikleme mevzuu.Tetikleme konusu bir teoriden fazlası ise orada konuştuklarımız buradaki teoriyle örtüşüyor. Bazı şeyleri beyin tetikleyip ortaya çıkarabiliyorsa, durdurmayı da bilmesi lazım değil mi ? Tabi burada hakkaten bir tetikleme durumuyla (depresyon, korku, heyecan gibi veya fiziksel bir olay, kaza, düşme vb) AS nin bir ilişkisi olup olmadığı mesele... 

• sayin.net.adminsayin.net.admin Yükleniyor... 1,058 Ankara
    M.Selim dedi:
    İmkansız değil, ancak şuan ki bilimle dna üzerinde değişim yapmak, hele ki hastalık kodlanmış dna'ları düzelmek imkansız gibi bir şey.

Bu arada DNA dizilimlerini değiştirmek işi şuanki bilimle yapılıyor. Ve bilim gerçekten çok ivmeli şekilde ilerliyor. Biz belki görürüz belki göremeyiz bilmem ama bu tip sorunlara insanlar şaşıracak bundan 50 sene sonra. İnsanlık ne kadar ilkelmiş diye.
    Bizim veremden ölenlere, ok yarasından kangren olup ölenlere şaşırdığımız gibi.
  • M.SelimM.Selim 371 Bursa
    @sayin.net.admin 

Adminim tabiki dna üzerinde oynanabiliyor, en büyük örneği hayal gibi düşünülen kök hücre olayları, insanın kendi hücresinden herhangi bir organın laboratuvar ortamında yapılması vb gibi. Benim dediğim değişim Dna daki hatalı dizilimlerin düzeltilmesi, insanların üzerinde tatbik edilmesi yeterli sonuçların alınması yönünde ki fikrim şu anlık imkansız görülmesi. Çünkü dna nın şifreleri bile tam çözülememişken, hatta dnayı geçtim beyin bile tam çözülememişken bizim gibi bağışıklık hastalıklarının tam kaynağına inilmesi şuanlık uzak. Yoksa dediğiniz gibi veremden ölenler, ok yarasından ölenler zamanında bu hastalıklara çaresiz hastalık diyorlardı. Dikkatinizi çektimi bilmem aids ten ölen artık yok denecek kadar az. Hatta aidsli kişiler aids olmayan çocuk bile yapabiliyorlar. Bilirsiniz aidsli kişi çocuk yaparsa cocuk aidsli doğar. Artık bunun bile önüne geçiliyor, hemde neyle biliyormusunuz, bizim hastalığımız içinde kullanılan TNF grubu ilaçlarla. Bilim dediğiniz gibi çok hızlı ilerliyor, eskidende hızlı ilerliyorlu ancak insana ulaşması yavaş oluyordu, artık insana ulaşması da hızlandı ancak ulaşma hızı hala yeterince hızlı değil.

tetikleme mevzusunda bende katılıyorum, benimde bir olay sonucu oldu, babamında, forumumuzda bir çok kişide de aynı şekide oldu. Bence doktorlarımız bununla alakalı da bir çalışma yapmalı, istatistik oluşturmalı. Bu bağlamda benim aklıma takılan asıl soru şu, Ailesinde A.S. olan biri ya da kısa yoldan sorayım, ben A.S. lıyım benim çocuğum olduğunda onun a.s. olup olmayacağını anlayıp ona göre önlem alınmasının bir yolu olup olmadığı. (aşı vb bir tıbbi müdehale)
  • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul

Tabi burada hakkaten bir tetikleme durumuyla (depresyon, korku, heyecan gibi veya fiziksel bir olay, kaza, düşme vb) AS nin bir ilişkisi olup olmadığı mesele... 

Buradaki anahtar sözcük "KORKU" .

Sonuçta bağışıklık sistemi korku nedeniyle her hücreyi yabancı sanarak saldırmıyor mu?
    O halde biz bedenimize korkmamayı öğretmeliyiz. 
    Ama nasıl?
  • AsergunAsergun 57 İstanbul
    Bedenimize hakim olan durum düşünceler, psikoloji vb.(Soyut şeyler) Biz, bilinçaltımızın farkında değiliz ki? Kim bilir oralarda neler var. Ayriyetten dil ile düşünce arasında bir bağlantı var. Bir insan diline ne kadar hakim ise o insan  o derecede farklı açılardan olaylara bakar ve düşünür. İnce düşünce ise, kaygıyı ve korkuyu doğurabilir.
  • monomono 5,146 Ankara
    McKaya dedi:
    Buradaki anahtar sözcük "KORKU" .

Sonuçta bağışıklık sistemi korku nedeniyle her hücreyi yabancı sanarak saldırmıyor mu?
    O halde biz bedenimize korkmamayı öğretmeliyiz. 
    Ama nasıl?
    Abi nasıl olayı basit aslında ama basit olduğu içinde bir o kadar da zor, ilacı SEVMEK ama öncesinde bununla yüzleşmek gerekiyor ve ardından onu sevip kabullenmek yani NÖTR etmek gerekiyor.
    Başka bir yolu da öncesinden daha şiiddetli başka bir korku ile her şey BİTTİ demek. 
    Yani  o derinlerde ki korkuyu unutturacak yeni bir korku gerekiyor. Bilinç kendini yeniden programlasın.

Zira biz o eskiden o korku neyse, o an da bilinç altımız adeta "anlık görüntü" (snapshot) dedikleri bir olay oluyor, bizim sonra ki hayatımızda o görüntüye göre şekilleniyor.
    Yani o iç görüntüde tutulmuşsak, kamburlaşmışsak, bitmişsek, yani ne olmuşsak, dış bedenimizde o şekle girmek istiyor.
    O yüzden de bağışıklık sistemi kendi kendine saldırıyor.

Beyaz tv de  Dr. Zafer Akıncı var adam müthiş, bu gün ki konusu ergenlikti, tuhaf bir şey dedi, ergenlik yaşı 25 dedi ki, o zamana kadar pek çok şeyin yerine oturmadığı, yanlış bilgi filan çok normal olduğundan bahsetmişti.

Kendime baktım da bende zaten 23 te patlak verdi bu olay, öyle hayatı çok anlamışta değildim,çoğu şeyleri de yanlış anlamış olabilirim, hele de korkular, kim bilir ne basit şeylerden bile korkmuşumdur. Bir de işin içine büyümüşlük eklenince 23 te kimse size çocuk mocukta demez tabi doğal olarak, eşek kadar adamız  :))
    Kim bilir neler  oldu neler.
    (1) Asergun
  • AsergunAsergun 57 İstanbul
    Ergenlik yaşı 25 çok enteresan abi. O zaman bizim bildiğimiz çocukluk, ergenlik, gençlik, orta yaşlılık, yaşlılık kavramları ile psikolojik yaş arasında bayağı bir fark var. İnsanlar hayatlarını değiştirebilecek radikal kararları büyük çoğunlukla 24-27 yaş arası alırmış. 
    (1) mono
  • monomono 5,146 Ankara
    Bence de enteresan @Asergun ;
    Zafer hocanın programı alta ekledim, 05:50 dk. dan itibaren de bahsediyor, ergenlik 25 yaşına kadar da sürer diyor.
    Ergenlikte ki sıkıntı da verilen kararlardaymış zaten, beyin daha tam oturmuyormuş vs.

Videoyu özelliklede yetişkin çocukları olanlar izlesin, çok faydalanacaklarına inanıyorum. 
    Zafer hoca zaten oldukça da esprili biri, o da ben gibi kilo sorunum yok, boy sorunum var diyenlerden.  :))

http://www.dailymotion.com/video/x5b0q1x_hayatta-hersey-var-8-subat-2017_school

• Barış Muslu diye biri keşfetmiş ve bunun hakkında bir kitap yazmış.Kitap hakkında bir bilgim yok.Şuan araştırıyorum kitabı. Kitabın adı '' Sağlığına Format At ''. Reklam olacaksa eğer kitap ismini silebilirim.Forum kurallarıyla ilgili pek bilgim olmadığından dolayı yazıyorum.Bu kitap ve Neuro Format denilen yöntem bizim için kurtuluş olabilir mi ?Yoksa sadece kitabın satılması için yapılmış olan bir reklam mı sadece hiç bilmiyorum.Bu kitaba sahip olanları araştırıp öyle alıp almamaya karar vereceğim.Bakalım.
  • monomono 5,146 Ankara
    @SametZngn
    Konunuzu buraya aldım, konu burada geçmişti biraz.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak