Bende bir As'li olarak araniza katildim.

Deniz AliDeniz Ali 33 Tekirdağ
kategorisi Tanışma
Mrb arkadasar bende bir As'li olarak araniza katildim.Yararli bicok bilgi edindim tesekkurler

:harika: 
Etiketlendi:
«13

Yorumlar

• emosemos 1,232 Istanbul
    hosgeldin  deniz ali ..
    biraz kendinden bahset istersen
  • Deniz AliDeniz Ali Yükleniyor... 33 Tekirdağ
    23 yasindayim gecen yil basladi agrilarim bel fitigi zannedildi ve ancak bu yil ogrendim hatta gecen hafta piskolojim at üst oldu 
    ---
    Salazprin ilaca basladim yeni

• MeryMery 233 Osmaniye
    Hoş geldiniz  @Deniz Ali geçmiş olsun bu hastalıkta  biraz kabullenme biraz psikoloji biraz da hava durumu velhasıl her şey etkili dayana bilir az ağrılı günlere 
    Tesekkur ederim hepimize sifa diliyorm
     :( 
    Bu arada ismim Merve oylesine sevdgm isim oldugu icin yapmistim
    mervecigim tekrar hosgeldin o zaman.boyle daha samimi oldu
    Aynen memnun oldum  ^-^
  • monomono 5,355 Ankara
    Umarım sitede daha fazla vakit geçirdikçe, bilgilendikçe daha da iyi olursunuz, belki AS yi kökten tedavi etmez okuduklarınız ama psikolojik olarak, bir arada olma bilinci, güç verecektir.

Hoş geldiniz. :)
    (1) Mery
    Iy geldi gercekten sizlerin hikayelerni okuyup tanismak 
    Birde şunu belirtmek istedim.Ben 17 yasimda diz kapaklarimda odem olusuyodu igne ile cekiyolardi Ankara Gazi Hast.Tp.Fak. tedavi gordum romotoid-artrid teshisi konulmustu 6 ay Kolsisin ilac kulandm eklemlerim zaman zaman agrirdi sislik yoktu atlatligmi dusunurken 6 yil sonra bel agrisiyla bu hastalik basladi ve ilginc olan Kırıkkalede gittigim Romotolog FMF dedi D3 vitamin verdi ama Fizik Tedavi doktoru agrilarimi tarif ettigim gibi anladi saolsun adini biliyorum en azindan ona gore dikkat ederm
    (2) mono Mery
  • VOLKANFULYAVOLKANFULYA 11 İstanbul
    herkeze merhaba.acil şifa ve geçmiş olsun diliyorum.aranıza bugun katıldım.formu okuyabıldgm kadar gecmıse dönük makaleler dahıl okudm.elinize yüreğinize sağlık.ilaçlar yan etkiler,agrılar,egzersizler vs bırcok sey var sonuc ıtıbarı ıle bu bır hastalık tabıki etkileri yan etkileri olucak ama  ınsan hasta oldugunu 15 sene sonramı anlar yaa :))  sinsi deyince aklıma hep smeagol (yüzüklerin efendisi) gelirdi. demek hayatta daha sinsi şeylerde varmış :dusun:  
  • monomono 5,355 Ankara
    @VOLKANFULYA hoş geldin safa getirdin.

33 senelik rekoru görünce, senin 15 senelik hikayen eh anca idare eder olur.   :))

Şaka bir yana geç teşhis olayı maalesef çoğunca böyle iki hanelere çıktığı da oluyor.
  • VOLKANFULYAVOLKANFULYA 11 İstanbul
    hoşbulduk abi eyvallah.herkeze günaydın.33 sene sonra ögrenen kım abi ilk insan mı :))
  • monomono 5,355 Ankara
    33 sene vardı diye hatırlıyorum ama 23 seneliği buldum, idare et   :silly:
    Epeydir girmiyor ama kendini alkole vakfetmiş güzel bir kardeşimizdir. Bizede bi sözü vardı imbik almıştı ama galiba unuttu ellam.   :))
    evet mono @Burchan  kayip uzun zamandir.nerelerde aceppp
  • sevgilersevgiler 772 Eskişehir
    Harbiden.burchan vardı bizim,
    (1) mono
  • Arkadaslar aranizda yeniyim yardımcı olurmusunuz
    tabiki emrebal.ama istersen sende biraz kendinden bahset.
  • Şuan askerim 5 ay oldu ama ankilozan spondilit  oldugum tanısı konuldu ve yıllık iznimi kullandım hastalığın malum tedavisi oşmadığı için 20 gün sonra heyete çıkıcam bana çürük raporu verirlermi 
    Mrblar emre hos geldn tartismalarda bicok sey ogrendim bende yeni sayilirm usta olmuslar hastalikta  bas etmeyi ruhen ogrenmis insanlar  :harika:
  • Hoş bulduk deniz ali teşekürler 

• McKayaMcKaya 2,548 İstanbul
    Hoşgeldin @Emrebal11896663 ;
    Teşhis askerken konulduysa çürük alırsın. En kötü ihtimalle 6 ay hava değişimi.
    Geçmiş olsun.
    emre istersen askerlik ile ilgili diger yazilara bak.orada bu konu baya bir konusuldu ablacim.

Deniz Ali dedi:
    Mrblar emre hos geldn

tartismalarda bicok sey ogrendim bende yeni sayilirm usta olmuslar hastalikta  bas etmeyi ruhen ogrenmis insanlar  :harika:
    iste o yuzden buradan ayrilmayin diyoruz Deniz.hepimizde ilk duydugumuzda şoklardaydik.kendi adima soyleyim ,burasi beni o şoktan cikaran yer...
    (1) Mery
  • Hoşbulduk herkeze teşekürler Mc kaya işin aslı askerde iken aşırı sıkıntı çektim hava-30 derece vücudum robot gibi oşdu ve sakatlanma eşiğine geldim askerlik yaptığım yerde hastahane ve doktor sıkıntısından dolayı 10 gün izin alıp memleketime geldim doktora çıktım ve ankilozan spondilit  teşhisi koydu ve bana en başından beri askere gitmemem gerektiğini söyledi ve bende askeri hastahaneler kapandığı için romatoşoji olan sivil hastahaneye gittim ve askerliğe elverişsiz raporu hakkında bilgi istedim beni sağlık kurulu heyetine yolladılar ve kurul gün verdi 20 gün sonra heyete çıkıcam bana çürük raporu verirlermi hastalığı anlatmama gerek yok malumunuz biliyorsunuz bu konuda fikir düşünce ve önerileriniz benim için çok önemli teşekür ederim. 
    Cevremdekilere bile bahsediyorum @emos ablacm terapi gibi geldi bana surekli konusmalari okuyorum ve ilaci birakmayi dusunuyorm yanlis miyim sizce  :dusun:
    ah ablacim ben ne desem simdi  sana.
    o karari kendin vereceksin biz karismayalim :wink:

(1) Mery
    Kim bilir ne zordur o agrilarla gorev yapmak hava sartlarida etkilemistir sogukta aziyor iyce.Muaf olursn insallah kardesm 
    (1) Mery
  • İnşallah muaf olurum deniz ali yoksa sakt kalmaktan korkuyorum şuan koşamıyorum soğuk çok etkiliyor araştırmalarıma göre bu hastalığı olan kişilerde olan kırılmalar iltihaptan dolayı birleşmiyormuş
  • intracetintracet 5 Samsun
    Merhaba yeni yılın ilk dakikaları hepinize en başta sağlık mutluluk ve huzurlu dolu yıllar dilerim.Ben saglikciyim ve henuz teşhis almadım ama sırt ağrısı ve tutuklugum var haftaya romatologuma gidicem bakalım ne diyecek sonucu ve hikayemi daha sonra yazarım şimdilik hoscakalin.
    (2) mono Mery
  • intracetintracet 5 Samsun
    Merhaba yeniden.
    Bir sağlıkçı olarak as li olabilirsin  lafını ilk kez 3 yıl önce ortopedistin beni yönlendirdiği romatologdan duydum sağ  dizim tutuldu üstüne  basamadim.cekilen mrda sakroilet çıkmadıği için tip fakültesinde  en son gittiğim romatoloji fizik tedavi profesörü sırt ağrıma fibromiyallji demişti.kan sonuçlarım da hep normal seviyede şimdi de ayni.hlab negatif ana negatif  sedim crp hepsi normal seviyede.
    (1) mono
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

hulya.erhan.1 hazar2307 veliaht ebonyjonsson remonk78 andretheus ismlkhrmn filizsml birkanzgr mehtapeylül Semihyerlikaya oldubil mturktan baharbozkuş