ya as değildim ya da iyileştim

meraba arkadaşlar daha öncede çaresizlik içinde arayış halindeydim..bahsetmiştim ama tekrar hatırlatayım 2 doktor as teşhisi koydu 6 ay salozoprin ve çeşit çeşit NSAI ler ve sonra bir süre naltroxone kullandım fayda etmedi sonra 7 ay sıkı diyet vücuttan toksin attırıcı bi bitkisel ilaç ve probiotik kullandım nöral terapi ile birlikte...o sıralar da sağolsunlar burada çağla yükselin dorn metot ile ilgili videosu yayınlandı.aynı zamanda oradaki hareketleri de yapmaya başladım.ilk bir hafta ağrılarım arttı(bu iyi bişey sanırım..fay hatlarım harekete geçti)sonra yavaş yavaş düzelmeye başladım bunu keskin bir geçişle farkedemedim tabi.yani bu ay sanki geçen aya göre daha iyiyim  şeklinde devam etti. Şu bir kaç haftadır da yoki kazım diye 95 lik delikanlının youtube dan izlediğim bir kaç yoga hareketini de ekledim böyle devam ediyorum....diyeti ve bitkisel saydıklarımı kestikten sonra ağrılar geri gelecek diye korktum ama çok şükür düzelmeler devam etti..demekki çok ta beslenmeyle terapiyle falan ilgili değil..şu an belkide as değildim diyorum..bilemiyorum yani zamanında 2 doktor as 2 doktor da fibromiyalji demişti.
uzun zaman geçti ve kendimden emin olmadan yazmak istemedim dorn metodu uygulayın sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce..ilk bir kaç hafta agrılarınız sabahki hareketlere çok izin vermiyor ama devam edin açılacak.gerçekten kasların tutulumunu kitlenmesini vs. açıyor kas sinir sistemi de kendini yeniden düzgün şekilde dizayn ediyor..bunu ben demiyorum araştırmalarımdan söylüyorum.
şu an hareketlere devam ediyorum ağrılarım yok denecek kadar az diyebilirim.sabah uyanır uyanmaz başucumdaki havluyu alıp kalça eşitleme hareketini yapıyorum bu açılmama yetiyor sonra diğerlerinden 2. 3. yü ve diz problemim olduğu için diz ile ilgili hareketi yapıyorum.diğer hareketleri de işten geldikten sonra uygun bi zamanımda yapıyorum.yine tabi 1. hareketi yaparak başlıyorum.çünkü önce her zaman kalça eşitlenmeliymiş.. gece yatmadan önce de sadece 1. hareketi ve diz hareketini yapıp yatıyorum.
bunlar sabahki 5 dakikamı akşamki toplu yaptıklarım 20 dakikamı anca alıyodur.gece yatmadan önceki 1 dk mı bile almaz diyebilirim
bunları yaptıkça kuş gibi hafifleyeceksiniz inşallah.
(2) mono Mery

Yorumlar

• CLoudyCLoudy 8 Gaziantep
    yogi kazıma baktım vazgeçtim :D :D ehuehe çok geçmiş olsun denemek lazım 
  • Bende aynen bunları yapıyorum 2 yıldır as hastasıyım son 6 aydır mide ve karaciğerde ciddi aorunlar başladı mecburen ağrı kesicileri bırakmak zorunda kaldım spor salonuna yazıldımilk ay zorlandım ağrılarım arttı sonra yavaş yavaş azalmaya başladı ekmek hiç yemiyorum günde 2.50 lt su içip devamlı tuvalete çıkıyorum hergün günde bir defa ya yeşil çay yada papatya çayı yada ısırgan otu içiyorum limon tüketiyorum bol bol rahatsızlığım uykuya geçti çok şükür rahat nefes alıyorum sırt ağrısı yok bel ağrısı yok sedim crp normal ilaçsız da yaşanıyor bırakıp ilaçları derhal spor salonuna yazılmalısınız daha az maliyeti var ilaç ve hastaneden şimdi yılda 1 kez mr çekilmek için doktora gidicem sadece
    (1) M.Selim
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak