Kremler

Ağrı kremleriyle aranız nasıl?

Benim Voltaren krem haricinde pek bir bağım yok, Voltarenin de pek bir işe yaradığı söylenemez ama uzun yıllardırda takviye olarak kullanırım kendisini, her zaman elimin altında olur.

Bu yaz at kestanesi jeli varmış ondan kullandım o da fena değilmiş ama etkisi geçince ağrı kaldığı yerden devam ediyor. 
Neyse geçenlerde yeğen boynu tutulunca THERMO SULIDIN likit jel 'i kullanmış, yakıyor filan deyince bende bir deneyeyim dedim.
Zira benim bacak bir kaç yıldır pek iyi değil aslında, havalarda soğuyunca ağrısı iyice arttı. Yürürken iyide oturunca ağrı yapıyor kendisi, pek bir çözümde bulamadım ama sıcak iyi geliyor o kesin, helede sıcak su torbası filan bayağı iyi geliyor. Ama tabi sonra tekrar geri geliyor.

Neyse bu Sulidin 4-5 günlük kullanımda biraz iyi geldi gibi, gerçi öyle yakma etkiside bacakta çok olmadı, az oldu lakin işe yarar bir şeymiş belli oldu.
Boynuma sürmüştüm onda yakma etkisi daha fazla oldu, sanırım benim bacağın sinirleri laçka olmuş  :))

Aslında beklentim daha fazla yakma/yanma etkisiydi ama işe yarasında varsın yakmasın o da kabulüm. 

Sonradan araştırınca THERMO RHEUMON Krem varmış o bayağı deriyi kızartacak kadar filan yakan cinstenmiş, belki ileride onuda denerim.
THERMO SULIDIN likit jel
Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Nimesulid, Kapsaisin’dir. THERMO SULIDIN likit jel,vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Ağrılı omuz ve boyun tutulması, romatizmal ağrılar, eklem kireçlenmesi (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas kirişi iltihabı (tendinit), kas kirişi kılıfının iltihabı (tenosinovit), bel ağrısı (lumbago), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit), siyatik ağrıları, burkulma  ve ezilmenin sebep olduğu  iltihabi ve ağrı durumlarında kullanılır.

Yorumlar

• Ben dizden aşağısı için at kestanesi kremini arada sürüyorum. Açıkçası volteren kremden felan daha iyi geldi. tabiki eğer enflamasyonda hedefleniyorsa dolgit kremi öneririm. 
  • Ben bazen naprosyn jel kullanıyorum. Tamamen ağrılarımı geçirmiyor belki ama biraz iyi geliyor. Ama emin değilim belki psikolojiktir.

Ama kokusu güzel. :)   :super:

• Sevgili @mono Thermo-Rheumon Krem'i arada kullanıyorum. Yakması fena değildir. 

Bu merhemlere yakıcılığı veren Kapsikum. Yani bildiğimiz acı biber. 
    Gençler bilmez eskiden Capsolin vardı.

Fena yakardı. İsmi de kapsikumdan gelir. Hala var mı bilmiyorum bulursan onu al bulamazsan Dedemizin yakısı Şanlı Merhem çıkardı. Kapsikumlusunu dene derim.

Ayrıca yağ şeklinde olanı da var.

Klasik Bengay merhem de piyasada haberiniz olsun. Biraz çok kokar ama ben severim.

• FASTJEL bana da bu iyi geliyor
  • monomono Yükleniyor... 5,065
    Biraz bakındımda dolgit krem, naprosyn jel, FASTJEL birlerine yakın ürünlermiş, aslında Voltarenin de içeriğinine bakınca bunlardan aşağı değilmiş ama gel gelelim ne kadar sürersen sür çok bir etkiside yok.
    Gerçi bizim olay kronik olunca Voltarene de kabahat bulmuyorum, o ne yapsın.

Neyse bu konu iyi oldu, en azından değişiklik yapmak için fikirde verdi bana, ağrı/iltihap için ilk önce FastJel 'i bir deneyeceğim bakalım o biraz daha öne çıktı gibi. 

@McKaya abi, Rheumon Krem ilk favorim bakalım, alırım yarın bir gün azcık yakalım ortalığı, acı biber candır nede olsa :))  
    Bu Sulidin de fena değil aslında, ondada kapsasin varmış, o da acı biberin acı olmasını sağlayan maddeymiş, artık ne demekse.... etkisi çok baskın değil ama genede bir kaç saat bile öyle ufak ufak etki ediyor, istikrarlı yani, bunu boynumada sürmeye başladım bakalım.

Yakı olaylarını eskiden bir kaç kere denemiştim ama pekte memnun kalmamıştım açıkcası, o yüzden Şanlıyı sonraya erteleyim bakalım, ama hiç belli olmaz onuda deneyebilirim nasıl olsa KIŞ uzun sürecek ve SICAK yapan hiç bir şeye hayır demem.
    Capsolin de olsa onu denerdim valla, ama yok herhalde. 

Bengayı top oynadıktan sonra, ağrılar sızılar için sürerdik, iyiydi hakikaten ama soğutuyordu diye hatırlıyorum. Kokusu efseneydi hakikaten.
  • Bazı doktorlar ıkı üç kremı karıstırıp verıyorlar, hic öyle deneyen oldu mu? eczacı karıştırıyor, atıyorum dolgitle bengay gıbı, bırbıne karıstırıp kullandırtıyorlar.
    @M.Selim
    Ben dr.dan değilde te 20 yıl önce belim için gittiğim bi kocakarı yaptırmıştı bunu, geçmiş gün hatırlamıyorum ama sanırım eczaneden 3 krem aldırtıp, bunlar evde bir kap içerisinde karıştır, yatmadan öncede sırtına bolce sür, sabahta duşunu al gel demişti... Sonra yüz üstü yatarken ben sırtımı göremiyordum ne yaptığını bilmiyorum ama kütür kütür sesler geliyordu sırtımdan, hiç acı filanda yoktu, sanırım o kremler yüzündendi acı macı hissetmedim... 

Aslında bildiğim tıbta böyle şeyler var ama normal zamanlarda kullanmıyorlar bunu, örn. savaşlarda filan 8-10 penisilini tek dozda birden vurmak gibi, adınada "Şok tedavisi" diyorlar... Hasta da bir kaç saat sonra şak diye ayağa kalkıyor filan.  :))  
    ---
    Bu arada abi, eczeneye gittim Thermo-rheumon yokmuş, daha doğrusu firmasında sıkıntı varmış tedarik edemiyorlarmış, bakalım yarın belli olacak, eczacı getirirse arayacak yoksa benzeri bişi alacağım. Şöyle bir baktım thermo diye benzerleride var..
    »Thermoflex 50 Gr Krem / 10,18 TL - Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş.
    »Thermo-rheumon 100 Mg 50 Gr Krem / 10,18 TL - Meda Pharmaceuticals İlaç Pazarlama Tic.
    »Thermodoline (50 gr Krem Tüp) / 10,18 TL - Tripharma İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.
    »Thermo-doline Krem / 11.66 TL - Tripharma İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.
    »Thermove 50 Gr Krem / 10,18 TL - Yeni Recordati İlaç ve Hammaddeleri San.
    »Thermo Etox 50 G Krem / 10,58 TL - Triozer İlaç Kim. Koz.Sağ. Hiz. San.
    »Thermo-efemat Krem / 8,4 TL - Deva Holding A.Ş.

Enteresan, Thermo-rheumon krem getirttim ama hiç yakmıyo bu yav, Voltaren gibi tık yok  :))
    Sulidin bundan çok daha etkiliymiş valla. 
  • Merhabalar bende Thermove krem kullanıyorum. çok yakıyor bacaklarımda  kızarıklıkla beraber kabarıyor  lakin bel bölgesinde sadece kızarıklık oluyor etkisi geçince de ağrı dayanabilir hale geliyor. 
  • Ben gecen yegenime sürdürdüm.kırmızı renk bir krem.acı biberli imiş.bir gr fayda görmedim.daha öncede kullandığım krem yada jel ler var.ama fayda yok
    Benim Thermo-rheumon dan da hala ses yok, sanırım bunu tatlı biberden yapmışlar, yakmii :D

Ama bacağımda ki o sabit ağrıda iyice azaldı, artık Sulidinden midir, T-R den midir, bilmiyorum (ikisinide kullandım çünkü) kullanmaya da devam edeceğim bakalım.
  • Merhaba arkadaşlar. Ben yeni katıldım aranıza. Daha pek bilgim yok hastalığım hakkında. 3 gündür sırtımda dehşet ağrı var. Normalde kalça bolgesındeydı şimdi sırtım ağrıyor. As den mi acaba bılemedım. Bi de bu hastalık hangi mevsimi sever hangi havayı sevmez daha çözemedim.yarddımm

Havalar ile pek çok konumuz var asında, büyük ihtimal havaların soğuması ve rüzgarlardan dolayıda artmıştır ağrılarınız ama alevli dönemler sıcak soğuk dinlemez, her havada ağrılar olur.
    Sırtınıza çıkması evet AS dendir, bizim ağrı hem gezer hemde ilerler. 

* Soğuk Havalar
    * HAVALAR SOĞUDU !!!
    * KASIK AĞRILARI
    * Soğuktan titriyor musunuz?
    * AS ve PSİKOLOJİ
    * Beli üşütmek
    *  AS ve Tutukluk + Betonlaşma
    *  AS ve Göğüs Ağrısı
    *  Ayakkabı meselesi
  • mono dedi:
    Benim Thermo-rheumon dan da hala ses yok, sanırım bunu tatlı biberden yapmışlar, yakmii :D
    Sevgili @mono kremler yaksın istiyorsan sürdükten sonra üzerine sıcak suyla ıslatılmış bir havlu koy.
    (1) mono
    Öyle yapmadım abi ama önce ve sonrasında sıcak su veya ufo ile ısıtmak yapıyorum bazen.
    Aslında bu kremler hareket ettikçe ve terledikçe daha çok yakıyorlar en çok. 
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

nesem61 columdollery berniecemusse shant0161 darbywcv joiemarsh nourah adil histik