RANTUDİL FORTE

Arkadaşlar merhaba.bana da bugün A.S TESHİSİ kondu.29 yaşındayım.Dr. sadece rantudil forte verdi sabah akşam başka kullandığım bi ilaç yok.Bu arada ilacı veren fizik tedavi uzmanı.Romataloji uzmanı henüz görmedi.Sadece bu ilacı kullanan varmı aranızda.?  :(

Yorumlar

• tek başina degil ama diger ilaclarla birlikte kullandim.agri kesici  bir ilac.zaman zaman endol ve voltarenle dönusumlu kullanmıştım
  • Sıklıkla verilen ağrı kesicilerden birisidir. Hastalık ilerledikçe etkisiz kalıyor. Bir mide koruyucu olmadan kullanmayın, mide kanamasına yol açabilir.
  • yaben4407yaben4407 Yükleniyor... 9
    çok teşekkür ederim.bakalım romatoloji doktoru belki ek ilaç verebilir.Alla hepimize şifa versin.
  • Bende uzun bir süre kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam ağrı kesici özelliğinin yanında iltihap sökücü de olması lazım fayda etmezse ilaç kullanımını arttıracaktır büyük ihtimal doktorunuz.
  • Bana da ilk rantudille basladi doktor her gun sabah aksam ama fayda etmeyince yaninda salazoprin de verdi...yine fayda gormedim ikisini de biraktim...bana mide koruyucu vermemisti doktor 3 ay bilmeden ictim.aile hekimime bahsettim bi gittigimde mide koruyucu kullanman sart nasil vermemis doktorun dedi ve yazdi sagolsun.sonrasinda oyle kullanmistim.
  • yaben4407yaben4407 Yükleniyor... 9
    vallahi ben hastalığım ne aşamada bilmiyorum ama bana faydası oldu.mide koruyucu doktorum bana verdi ama ben kullanmıyorum.eczaneye sordum. o da midene dokunmadıysa gerek yok kullanma dedi.bende sadece rantudil kullandığımı söyleyince çevremdekiler iltihap için de bir ilaç kullanman gerek diyor.bakalım romatoloji ne diyecek.
  • Bende uzun bir süre kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam ağrı kesici özelliğinin yanında iltihap sökücü de olması lazım fayda etmezse ilaç kullanımını arttıracaktır büyük ihtimal doktorunuz.
    iltihap sökücü özelliği var diye hatırlıyorum söylediğim gibi prospektüs oku istersen bir net emin değilim

• Prospektüs de yazıyormuş iltihap giderici aynı zamanda
  • NSAI grubu ilaçlar zaten iltihap giderici demektir. Non Steroid Anti Inflamatuar
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

nesem61 columdollery berniecemusse shant0161 darbywcv joiemarsh nourah adil histik