Kalça kütlemesi

Arkadaslar biliyorum cogumuz kalca eklemindeki kutlemeleri yasiyorsunuzdur.gunlerdir hem kutlemesi artti ,butun gece zonkluyor ,normalde iyi gelen yuruyuslerimi agridan dolayi yapamiyorum.baya bir topalliyorum artik.
Acaba diyorum o eklemin icinde herhangi bir şeymi gelisti.zamanin birinde doktorlardan biri "kemik cikintisi olusmus ,ilerde törpulemek gerekebilir "demisti.sanki tirnak torpuleyecek :huh:
Kalca ekleminde problemi olanlar ,kendi doktorunun haricinde bir ortopedistemi gidiyorsunuz?  

Yorumlar

• monomono 5,146 Ankara
    Kendimden tecrübe ettiğim kadarıyla, bu topallamaların sebebide (bence) iltihap yüzünden, bir kaç ay bir kalçada, bir kaç ay diğer kalçada sürekli gezer dururdu, ilk başlarda ben de çok şüphelenmiştim acaba kemikte bir deformasyon mu oluştu filan diye ama zamanla öyle olmadığı ortaya çıktı... deformasyon olsa dahada ilerlerdi ama dediğim gibi hop öteki kalçaya geçiyordu, hatta bir kaç ay sürekli baston bile kullanmıştım, evde dışarıda kullanıyordum mecburen...
    Neyse o aktif dönem bitti, en son 15 sene filan önceydi, sonradan ara ara bir kaç gün kullansamda öyle haftalarca, aylarca sürmedi.

O dönemlere dr.a gitsem protez veya ameliyatta önerirdi onada eminim, gitmedim, gitmediğime de iyi yaptım.   

Özetle bizde kalça olayı genelde iltihap yüzündendir, fiziksel bir sorun yüzünden olması uzak bir ihtimaldir ama böylede olabilir tabi. 
  • emosemos Yükleniyor... 1,088 Istanbul
    Sagolasin mono.biraz olsun icimi rahatlattin.zira artik bende doktor gormek istemiyorum bu konuda.
    Senin dedigin gibi iki kalca arasinda gidip gelen takilmalar ve agrilar ,yururken batma dinlenirkende agri sık sık yasadigim seydi.nedense bu sefer korktum acikcasi.bakalim iltihaptan dolayi olusan biseyse birkac gune kadar terk eder insallah.
    (1) mono
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    Bendede emoş.acele etme.benimde çok topalladığım oldu kalçadan dolayı.oda geçer.her cins şey mevcut bizde.sen değişik birşeyin olduğunda hemen beni ara.kesin bana olmuştur. :joy:
    Sagolasin sevgi.keske sende bilmiyor olsaydin canim ...
    Diyorumya daha oncede yasadim ama bu sefer paniklerim ataga kalkti ,korktum :wacko:
    Demekki normalmis deyip geçeceğiz yine.
  • sevgiler dedi:
    sen değişik birşeyin olduğunda hemen beni ara.kesin bana olmuştur. :joy:
    Bu çok iyi :))
  • monomono 5,146 Ankara
    tUtKuN dedi:
    sevgiler dedi:
    sen değişik birşeyin olduğunda hemen beni ara.kesin bana olmuştur. :joy:
    Bu çok iyi :))
    Katılıyorum. :harika:  
  • Jasmin8Jasmin8 12 İstanbul
    Benimde sağa geçti, ilk teşhis koyulan sol tarafım idi önceleri hep kütürderdi,1 aydır sağ kütürdemeye başladı ve oda şu aralar topallatıyor ve topukda hassasiyet başladı, çok canım sıkılıyor ama ben bitkisel ilaçlarla halletmeye çalışıyorum.Boswellia, curcumin turmeric( zerdaçal) hapı magnezyum b12 ve balık yağı alıyorum.Bakalım 1 hafta olmadı ama soldaki o zonklama gibi olan ağrı azaldı geziyor şimdi bu ilaç takviyelerinden… göreceğiz. Kütürdeyen birinin yazması iyi oldu hep merak ediyordum nedenini .
  • gssc1905gssc1905 6 Denizli
    @emos iyi günler siteye yeni üye oldum yaklaşık olarak 2 senedir bende a.s hastasıyım kalça ağrısı yazısını görünce bi an kendi yaşadığım sıkıntılar aklıma geldi..bana iğneler ve ilaçlar da fayda etmedi cimzia diye bi iğne vuruluyorum ama ağrılarımda azalma yok ..hayat kalitemde  düşme var sürekli ağrı ve sinirlilik hali..nasıl geçecek bu hastalık bilmiyorum ..tedavisi yok denio ama derdi veren Allah dermanınıda verir diye düşünüyorum..son zamanlarda hergün egzersiz yapıyorum o anda ağrım hafifliyor ama belli zaman geçtikten sonra yine başlıyor..bitkilerin faydası olur mu acaba....
    bitki cok fazla deneyen oldu bildigim kadariyla.ben bir donem kuru dut ve kiraz sapi denedim.crp ve sedim dusmustu
    ama gittikce zayiflamaya baslayinca biraktim.vucuttaki iltihap ve odemi sokturdugunu soyluyorlar ve zayiflamak icinde bire bir.ihtiyaci olana tabiki...ben istemedigim icin birakmistim.
    simdi agrim oldugunda voltaren kullaniyorum ve LDN ye devam ediyorum.ayrica omega 3  ve supradyn all day  aliyorum.
  • gssc1905gssc1905 6 Denizli
    @emos  teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...
    (1) emos
  • monomono 5,146 Ankara
    gssc1905 dedi:
    bana iğneler ve ilaçlar da fayda etmedi cimzia diye bi iğne vuruluyorum ama ağrılarımda azalma yok.
    Bunu dr.unuzla paylaşın, bu iğne fayda etmediyse diğerlerini denemeli, başka çeşitleride var çünkü... ve bir birlerinden de farklılar... bu iğnenin amacı zaten ağrıyı dindirmek.

Geçmiş olsun.
  • fikofiko 1 Bursa
    2 yasinda kizimin sol kalcasi kütĺüyor. Nedenini bilen varsa lutfen paylaşsin.
  • monomono 5,146 Ankara
    @fiko
    Bunun için çocuğunuzu dr.a götürünüz, teşhis konuları (helede çocuk olunca) bizleri aşar. 
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak