Amino Asit, Kaslar - BCAA

Bu tartışma şundan ayrılan yorumlarla oluşturuldu: Tıbbi esrar.
«1

Yorumlar

• hakan_01hakan_01 570 İzmir
    Adama rüyasında açıktan esrarın kansere iyi geldiği söylenmiş, o da almış yürümüş.
    Bu kadar insanız mesela, var mı böyle bir rüya gören?
    Mono abi ben gördüm  :silly:

Gördüğüm rüya hastalığım ile ilgiliydi verilen mesaj görüntü şeklinde değil ses ile verildi.
    mesajda üç defa aminoasit aminoasit aminoasit sesleri ile uyandım.
    o gün bugün aminoasit ile hastalığım arasında ne tür bir bağlantı olabilir çözemedim. :dusun:
  • monomono Yükleniyor... 5,483 Ankara
    @hakan_01 dedi...
    Mono abi ben gördüm :silly:
    Bak bu işin şeklini değiştirir, ne zaman gördün, ne gördün, açıktan yazmak istemezsen özelden de atabilirsin.
    @hakan_01 dedi...

Gördüğüm rüya hastalığım ile ilgiliydi verilen mesaj görüntü şeklinde değil ses ile verildi. mesajda üç defa aminoasit aminoasit aminoasit sesleri ile uyandım. o gün bugün aminoasit ile hastalığım arasında ne tür bir bağlantı olabilir çözemedim.
    Ses veya görüntü çok fark etmez etmeyide, genede muğlaklık var tabi, bir sürü şeyde de varmış bu şimdi baktığım kadarıyla, bunun ucu sanırım sporcu takviyelerine/besinlerine kadar gider, öyleyse zaten bunu 2-3 kişiden biliyoruz, iyi geliyor ama bu da esrar gibi sakat bişi, yasal değil :))

Ama Aminoasitin bir çeşiti filansa onu bilmem, sen hiç denedin mi bir şeyler?

Bu arada içinde de as gizli hani, Aminoasit, sonunun it olmasıysa çok manidâr :))

---

Ek: HB da filan satılan sporcu besinlerini deneyen var mı (?) sanırım onlar yasaldır herhalde, Amino Asitler diye ekstra bölümü bile varmış.
    Bu türden rüyalara haberci rüyalar deniyor... bazen sayfalar dolusu kitabın anlatamadığını sana tek bir fotoğraf karesi ile gerçeği anlatabiliyor.Biraz merak edip araştırma yaptığımda mesajların kimi kaynaklarda rehber ruhlar tarafından verildiği söyleniyor kimi kaynaklarda üst benlik .
    Tasavvufta da geçiyor ama ismini şimdi hatırlayamadım.

Bu arada bu tür rüyaları hepimizin görmesi muhtemel çoğunluklada görüyoruz zaten
    ama yorumlayamıyoruz rüyadır deyip geçiştiriyoruz.
    aminoasit in fiyatını araştırdım 100 tl den başlıyor 300 tl ye kadar çıkıyor
    açıkcası henüz denemedim çok pahallı parayı riske edemedim..
    @hakan_01 dedi...
    Bu türden rüyalara haberci rüyalar deniyor… bazen sayfalar dolusu kitabın anlatamadığını sana tek bir fotoğraf karesi ile gerçeği anlatabiliyor.
    Kesinlikle, benimde bu meyanda bir kaç deneyimim oldu bilirim, tek bir kare ile ciltler dolusu kitap okusanız ulaşamayacağınız bilgiye ulaşırsınız ki, o kare adeta anahtar görevi yapar ve düşüncede açılım olur. Aslında sonrası pek hoşta olmaz, malum bilgi demek huzursuzuk demektir, bedeli olur her zaman.
    @hakan_01 dedi...
    Biraz merak edip araştırma yaptığımda mesajların kimi kaynaklarda rehber ruhlar tarafından verildiği söyleniyor kimi kaynaklarda üst benlik .
    Eyvallah,
    @hakan_01 dedi...
    Tasavvufta da geçiyor ama ismini şimdi hatırlayamadım.
    Tasavvufta Rüya zaten önemlidir, es geçilmez, keşften ilhama, hallerden yakazaya kadar pek çok halde ele alınır ki, Rüya rüya değil, rüya olan bu alemdir.
    @hakan_01 dedi...
    Bu arada bu tür rüyaları hepimizin görmesi muhtemel çoğunluklada görüyoruz zaten ama yorumlayamıyoruz rüyadır deyip geçiştiriyoruz.
    Yani.
    @hakan_01 dedi...
    aminoasit in fiyatını araştırdım 100 tl den başlıyor 300 tl ye kadar çıkıyor açıkcası henüz denemedim çok pahallı parayı riske edemedim..
    Ayrıca sağlığın riskide söz konusu olabilir tabi, lakin ucuz olanlarıda varmış, bir yerden başlamak gerek. Görünen o ki peynir ekmek gibide satılıyor, bizde alak :))

Bundaki olayda sanırım LDN de ki gibi olabilir, doğru doz bulunana veya doğru olan neyse o alınana kadarda sürer... Daha önce bir kaç kez forumda da geçmiş, hasılı iyide araştırmak gerek, yok iyi gelmez deyip bir kenara atmamak lazım bu rüyayı.

Baksana esrar deyip kaçarız mesela ama çocuklara resmen şeker gibide veriyorlar ki şaşa kalarak izliyoruz :))
    Bir kaç gündür bu Amino asit olayına bakıyorum, Hepsiburada ki bu ürünü almaya karar verdim.
    * Tr Power Amino 2000 (150 Tablet) Bcaa,l-glutamin,l-carnitine (29,99 TL)
    Yerli bir firma olduğu için fiyat olarakta uygun, oradaki yorumlarıda okudum, bunu tek olarak kullanandan, protein tozları ile karıştırıp uygulayana, başka B6 gibi vitaminlerle kullanana pek çok insan mevcut.
    Kimi marka takıntısı yapmış, kimi öyle olmaz şöyle diye bir sürü hikaye var ortada, yani bilgi kirliliği yorumlarda almış başını yürümüş.
    Makaleler bu konuda daha temiz görünüyorlar.

Karar verdim ben sadece bunu kullanacağım, tabi düşük bir dozla başlayacağım, nasıl olsa Zeus gibi bir vücut yapmak amacım değil, normal bir insan gibi olayım yeter. ^-^

Sanırım BCAA lı olmasıda önemli olacak, zira BCAA nedir diye okuyunca anlıyorsunuz.
    * BCAA Nedir?
    * BCAA Nedir? Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Videoda açıklamalar mevcut.

Magnezyum desteği ile kas ağrılarını bir nebze azaltabilmiştim, ama tabi asla yeterli değildi, birazcık nefes almak gibi bir şeydi.
    Eğer bu BCAA dendiği gibiyse ve bende doğru bir şekilde uygulayabilirsem Âlâ olur. :)

Spor bilimi bir acayip hakikaten, Latissimus dorsiyi ilk duyupta araştırdığım zamanlarda çok şaşırmıştım, en çok onlarda geçiyor çünkü, bizim Romatoloji dünyasında ise o da neyyy... bile diyen yok, o derece adıda sanıda geçmez. :))

Öğrenmişler bi kemikler kemikler başka bir şey yok, Kaslara gelin artık.

(Bununda içinde AS var = kas :))  )
    Şifa olsun abi hemen alıyorum fiyat olarak çok uygun.. :super:  :super:
    BCAA Direk kaslar ile ilgili düşündümde belki kalça problemlerinde işe yarayabilir çünkü o bölgede kas namına eser kalmadı tek ayak üzerinde durmak neredeyse imkansız şuan.
    @hakan_01
    Sanada şifalar olsun.
    Ben siparişi verdim, yarın gelir herhalde ürün, güya bugün gelecekti, cebe mesajda geldi ama işgüzar kargocular sözlerinde durmuyorlar ki işleri güçleri dalavere dümen.

Eğer yazdıkları gibiyse muhakkak yarar (çok umutluyum ben BCAA dan) ama acelede etmemek lazım, çok zorlama kendini.
    Birde tam dozaj olayınıda filanda bilmiyoruz.

Bu arada sen nasıl bir dozda kullanmayı düşünüyorsun?

Gerçi daha ürünü görmedik ama ben 1+1 (spordan önce ve sonra) yapacağım bir kaç gün, sonrada 2+2 yaparım bir süre herhalde.
    Ama tabi normalde ağır sporda yapmayacağım için, sanırım düşük doz ile kalırım gibi.
    Bu mantıklı görünüyor bana.
    Bilemiyorum artık duruma göre hareket edeceğim, bekle, gözle, uygula taktiği yani :))

Bodyciler 10-15-20 tane bile götürüyorlarmış ya da kavanoz kavanoz ki adamlar çok acayipler, ellerinin hiç ayarı yok.

Bende acaba 3 tane yutsam nasıl olur diye şimdiden pimpiriklenmeler sardı ki bu hastalık bizi korkak etmiş vesselâm :))
    Ya da korkak olduğumuz için bu hastalığı olduk bilemiyorum. :dusun:

Bildiğim akışına bırakıp, fazla düşünmemek, direnç göstermemek gerektiğidir.
    Olduğu kadar, olmadığı kader anasını satiim :))
    siparişi verdim ^-^   150 adet var içinde...ilk  yarısını 1/1  diğer yarısını 2/2 şeklinde kullanırım.Yalnız tek başına kullanıldığında etki etmiyor beraberinde  b6 vitamini veya proteinli gıdalar almak gerekiyor... ben bıldırcın yumurtasının sarısı ve muzlu süt ile birlikte almayı düşünüyorum ..
    mono abi son kararım  2/1  çünkü hem kaslarımın güçlenmesi hem de kilo almam  gerekiyor ...1/1 doz olarak  çok düşük fayda etmeye bilir  2/2 de doz olarak kendi bünyeme göre çok ağır gelir diye düşünüyorum ..
    @hakan_01 dedi...
    Yalnız tek başına kullanıldığında etki etmiyor beraberinde b6 vitamini veya proteinli gıdalar almak gerekiyor… ben bıldırcın yumurtasının sarısı ve muzlu süt ile birlikte almayı düşünüyorum ..
    Ek gıdalar ile almak şart değil anladığım, benim BCAA geldi şişesinin üstünde B6 ile alınmasını o da tavsiye ediyor ama olmazsa olmazda demiyor, sadece tavsiye.
    Zaten okuduğum yorumların çoğuda bu yöndeydi ama bu yazanların çoğu sporcu tabi + biran önce sonuç almak, pump etkisi filan gibi şeylere kavuşmak için, fazla abartıyorlar gibide geldi bana.
    Yoksa BCAA yı başka bir şeylerle karıştırmayın, etkisini azaltılır diyen yorumlarda okudum ki, net bir durum yok yani, zaten bende pek karıştırmayacağım, bir kaç şeyi aynı anda yapamam pek :)) su veya bazende meyve suyuyla çakacağım gitsin.

Sanırım bu 1/1 de bile etki eder düşünüyorum bakalım, Magnezyumdan biliyorum o şiddetli ağrılar kasılmalar, günde 1 tane ile 4-5 gün içinde etkisi %50 fark ediyordu.
    BCAA ise Magnezyumdan daha etkili gibi duruyor, illa fark edecektir.
    Bunda olay acaba kaslar ısındıkça mı yoksa başka bir şeyden mi etki ediyor onu bilmiyorum.

Yani spor yapmayan birine nasıl gelir o meçhul gibi sanki, illa spor yapmak gerekecek anlaşılan.

Neyse ben zaten başladım 2 haftadır aletlide yapıyorum, problem yok.
  • Abi bıldırcın yumurtası çok faydalıdır, ancak buğday ve ay çiçeği tarlalarında gezerken pırrrrr diye uçup kaçanınki faydalıdır, onlar tarlalarda sinirli yaprak yada diğer adıyla damarlı otu yiyerek, yumurtasına bu otun doğal ekstratını yaparlar, pazarda yada bıldırcının yumurtasını üretmek için doğal olmayan ortamlardan alınan bıldırcın yumurtası çok verimli olmaz diye düşünüyorum
    Eheh, tarlada pırrr diye uçan bıldırcını bulamayacağımıza göre bu iş yatar.  :))

Buralarda bu kriterleri tutturmak imkansız.

Yararlı olduğuna katılırım, ama her yararlı şey gibi bu kilo yapıyor galiba. Bir tanıdık kendi beslediği bıldırcınların yumurtasını çocuğuna yediriyordu, çocuk tosun gibi olmuştu. Sorduğumda da bu yumurtalardan böyle oldu demişti.

Tabi spor yapan insan onu yakacağı için, çok sorun olmasa gerek.

Hasılı bende de bu fazla kilolar varken, şimdi pek girmeyeyim yumurta işine, ama ilerde ne olur bilmem.

@Hakan_01

Bu arada ben BCAA yı dün 2/2 alarak başladım, bunun alımı birazda kilo ile alakalıymış, bende 70kg nun bir hayli üstünde olunca, fikir değiştirmek fena olmaz dedim.
    Abi kargo az önce elime ulaştı antremandan önce 2 antremandan sonra 2 doz alacağım 55 kilodayım sanırım  kilo almamda bu doz yeterli olur.. Nasıl şuana kadar bir değişiklik hissettinmi ?
    Değişiklik konusunda erken tabi ama iyi gelecek onu hissediyorum diyebilirim.
    Bu sabah düne nazaran biraz daha iyiydim mesela ama daha erken.

Sevgili Hakan bu BCAA ile kilo almak çok kolay olmasa gerek, burada yazılanlara bakarsan, yağ yakıcı olarak BCAA yı diyetler için bile tavsiye etmişler ki, bu mantıklı tabi.

Kas yapmak için yağların gitmesi lazım...
    Bu benim için iyi bir şey :))

Sen spor yapmayı düşünüyor musun? veya yapabilecek misin? ona göre bir plan yapman gerekecek çünkü.
    Yazıda geçtiği üzere BCAA, antreman öncesi aç karına daha etkiliymiş...
    (Bende farkında olmadan 2 gündür böyle yapmışım)
    İleride gün içine yaymakta gerekebilir belki, örn. sabah aç karına 1 tane atmak gibi.
    Ama bu benim için şimdilik erken, hele biraz stoklasın vücut, alışsın, ileride gün içine yayıp öylede alabilirim.

Orada da geçiyor başka şeylerle karıştırmak etkisini azaltabilirmiş.
    O yüzden senin iyi bir beslenme planı yapman gerekecek, diyetisyenler duymasın ama sağlam şeyler de yemen gerekecek. :))
    Bende hiç yağ yok   :wink:  spor olarak  günde iki defa yoga therapi  çalışacağım onun dışında bir kaç şınav çekerim ...kendimi iyi hissedersem eğer yürüyüşlerede tekrar başlayacağım.sanmıyorum ama daha daha iyi hissedersem aletler ilede çalışabilirim olmadı yaza doğru yüzmeye başlarım  hastalığın seyrine bağlı  :)

Diyet konusunu umarım başarırım pek iştahım yoktur genelde ama biraz fedakarlık edip sabahları sağlam bir kahvaltı yaparım... genelde sabah kahvaltısı alışkanlığımda pek yoktur ama idare ederim artık yeter ki bcaa nın faydasını görelim  ^-^ çünkü bu benim son denemem yoksa pılımı pırtımı toplayıp o kamp senin bu kamp benim yükleneceğim çadırımı uyku tulumunu doğada her sene üç dört ay vakit geçireceğim  :silly:
    (1) emos
    @hakan_01 dedi...
    Bende hiç yağ yok 
    Oh oh ne güzel...
    Sitenin en zayıfıyla en şişmanı, bir rüyanın peşinden gidiyor... amman sabahlar olmasın.  :silly: :))
    @hakan_01 dedi...
    spor olarak günde iki defa yoga therapi çalışacağım onun dışında bir kaç şınav çekerim …kendimi iyi hissedersem eğer yürüyüşlerede tekrar başlayacağım.sanmıyorum ama daha daha iyi hissedersem aletler ilede çalışabilirim olmadı yaza doğru yüzmeye başlarım hastalığın seyrine bağlı 
    Tamam.

Zaten şu aşamada ne desek boş, biz en minimumda kalalım da gerisi zamanla belli olacaktır.

BCAA da olay yapılan anteramanın dozuna göre artıyormuş ki biz ne yapsak o seviyede asla olmayız, o yüzden doz olarakta düşükte kalmak en iyisi.
    @hakan_01 dedi...
    çünkü bu benim son denemem yoksa pılımı pırtımı toplayıp o kamp senin bu kamp benim yükleneceğim çadırımı uyku tulumunu doğada her sene üç dört ay vakit geçireceğim
    Sanki bana iyi gelse gene aynı şeyi yapacakmışsın gibi geldiya neyse,
    Rüyalarını erteleme, o kadar söylüyorum...   alkis  :))
  • emosemos 1,411 Istanbul
    Hadi baaaağlımmm...sizi merakla takip ediyoruz..gelismeleri bize bildirirsiniz artık.. :)
  • M.SelimM.Selim 501 Bursa
    kiloyla benimde başım belaya girmeye başladı, abi şimdi bende kaşınıyorum boğazımı dizginlemeye çalıştıkça önüme böyle ayıptır söylemesi dürümler dönerler kebaplar, bende insanım ya oldum 88 kilo. aslında arkadan yada tam karşıdan bakınca kilo yok. saçma sapan bir göbek var sadece, karizmam ağrı çizik içinde yani :) var mı bu göbeğı eritmenin yolu, 10 kilo versem kafi. sadece göbek gitse yeter benim için  :mail:
    Emine abla henüz net birşey söylemek o kadar güç ki tesadüfmü değilmi ? bilemiyorum zaman gösterecek kimseyi umutlandırmak istemiyorum... günlerdir haftalardır aylardır süren sağ kalçamda ki ağrı ve kitlenme şuan itibari ile geçti fakat kesin birşey söylemek için yinede çok erken 15  20 gün geçsin bekleyelim bakalım Allah büyük.  ^-^

mono abi inşallah bu rüya hiç bitmesin diyeceğimiz günleride görürüz  ^-^
    (1) mono
    M.Selim dedi:
    ... var mı bu göbeğı eritmenin yolu, 10 kilo versem kafi. sadece göbek gitse yeter benim için  :mail:
    Spor yapman gerekecek desem :))
    Diğer türlü boğazı tutmak gerekecek desem, o daha zor olur herhalde.

Mekik gibi bölgeye odaklı hareketler de olmazsa olmaz herhalde, ben bir kaç haftadır yapıyorum, tam değil elbet yarım mekik ama o bile biraz fark etti.

Bu arada BCAA yı kullanmaya devam tabi, spor da yaptığım için ağrılar hiç kesilmedi ama spor yaparken daha rahatım, terleme zaten hat safhada.
    Ertesi gün ağrı oluyor + ağrı kesiciye de devam, hiç zorlamıyorum.
    Spor yaptığım gün BCAA yı 2/2 şeklinde alıyorum.

Sanırım artık sporu bir gün yapıp bir gün yapmayacağım, vücudu dinlemeye bırakacağım, yoksa iflâs edecek gibi.  :))
    Geçen seneler bu şekil spor yapsam çoktan da iflâs ederdi, sanırım bu BCAA dan dolayı daha rahat geçiyor.

Öte yandan Hakan da ki haberler çok daha olumlu, o da yeri geldikçe paylaşacaktır, belkide o daha zayıf olduğu için daha etkili olmuştur. Yoksa bende mi spor yapmasam acaba :))
    Evet bcaa kullanımı faydalı oldu diyebilirim spor yaparken vücudumu yerden eskiye göre daha rahat kaldırabiliyorum ekstra güç ve enerji kattı diyebilirim kalça problemim halen devam etmekte.. Bu arada mono abi bir rüya daha gördüm bilginize  : ))
    hakan_01 dedi:
    Bu arada mono abi bir rüya daha gördüm bilginize  : ))
    Haydi bakalım, rüya ile başlayan rüya ile devam eder, çıtlatırsan belki bir ipucu daha yakalayabiliriz. ^-^
    Bu arada ben bcaa yı ldn ile birlikte kullanıyorum bu ikisini kullanmadan önce tabiri caizse ölü gibiydim şimdi çok şükür cin gibiyim : )) ldn yangıları giderirken bcaa ekstrac güç ve enerji kattı... ağrılar içinde günde 1 tane ağrı kesici alıyorum.şuan eksik olan tek şey 20 senedir hastalığın vücuduma vermiş olduğu hasar..iki üç ay sonra doktoruma görünüp kan tahlili yaptıracağım sonuçları paylaşırım :)
    Kan tahlillerine filan çok takılmıyorum, ağrı yoksa, kuş gibide hissediliyorsa olay bitmiştir bence, neticede tahlillerin aldatıcı olduğunu çeşitli hikayelerden biliyoruz.
    LDN ve BCAA da iyi fikir gibi görünüyor, ağrı kesiciyide zamanla bırakırsan gayet iyi.
    Rüyamda ayak tabanlarıma kına sürüyordum ...Çok alakasız gibi görünüyor evde hazır kınada var deneyeceğim vardır bundada bir hikmet :)
    Deneyebilirsin tabi sorun olmaz.
    Kına zaten ayağa, ellerin aksine genelde sağlık için yakılırmış, sende yakmışsın, gayet güzel... aynı şekil devam... ^-^
    Az önce anneme gördüğüm rüyayı anlattım aklına geçen yaz gördüğü yaşlı bir teyze geldi.... bu teyzemiz vücudunun çeşitli yerlerine kına yakmış annemin de dikkatini çekiyor teyze diyor teyze sen  bu kınaları neden yakıyorsun teyzede kızım demiş kınayı  ağrıyan yerlerime iyi geldiği için yakıyorum demiş . işin en şaşırtıcı kısmı da kınayı özellikle ayak tabanlarına yakıyor olması   tabi ben duyar duymaz şok : )))
    Rüyayı önemsemenin verdiği güzel şoklar bunlar. ^-^
    Tasavvufi alemde buna keşf+ispat denir, diğer adı âfak ve enfüstür.
    Yani manen keşfettiğin, açılımı olan şey, zahirde de karşılık bulur, bulması gerektir.

Ama bunlara çok dalmamak gerek, makbul olan bilemeden olandır, hasılı böyle iyisin, devam...  :smiley: 
    Dün akşam 1 saatten fazla spor yapınca iyice yorulmuşum, eve geldiğimde adeta pilim bitmişti, koltuğa oturduğum gibide uyumuş kalmışım, bir buçuk saat sonra uyandığımda, o spordan doğan ağrıdan sızıdan zerre eser yoktu.
    İyi bir şeymiş bu BCAA resmen şarj olmuş gibiydim, :)  önceden olsa bu yorgunluk uyandıktan sonrada devam ederdi ki kalan gücüde o ağrılar tüketiyordu zaten.

Sporcuların bu tür şeyler kullanmalarını, artık az biraz anlayabiliyorum, bu şeyler enerjiyi de tükettirmiyor, tüketilen noktada da çabucak fazlasıyla geri kazanılmasını sağlıyormuş ki, onu anladım.
    Tabi AS hâlâ yerinde duruyor ama ben bu arada böyle aşama katettikçe, bakalım "Eşek büyüdü, semer küçüldü" durumu olacak mı? :))
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

onur0682 srp.brky Asli_gibiyim mustafaaktas0618 acnl necdet AytacG