İlginç bir tedavi öyküsü.

Hastanın AS olup olmadığını söylemiyor ama, bütün belirtiler o yönde.

Yorumlar

• monomono 5,146 Ankara
    Mutlu bir son varsa, o da bu olmalı  :alkis:   :alkis:

Sanırım ameliyat filan durumuda yok, çok ilginç hakikaten. :dusun:

Abi ayaklarına dokunuyorya onun esprisi neymiş, bir şey deniyor mu o konuda.
  • emosemos 1,088 Istanbul
    Bencere sonuc mukemmel.izlerken icim gitti valla.

Ve bu video dan kendime bir pay çıkardım.demekki  vucudumun her bir yerini catur cutur kuturdetmekle iyi bir seyler yapıyormuşum,her ne kadar bana kıssalarda.
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    gerçekmi inanamadım.o kadar çok sahtekar varki reklam gibi geldi biraz.
  • gerçek arkadaşlar. bu kayroprakti-k denilen bir uzmanlık dalı. Türkiyede ne kadar var ve kimler uzmandır bilemiyorum ama bir tanıdığımdan (onun başka bir arkadaşından bahsederken) da böyle bir hikaye dinledim. sağa sola çeviremediği boynunu böyle bir uzmanla açtırdığını (yurtdışında). fakat 6 ay sonra yine tutulum olmuş diye dinlemiştim.

olayın özü yerinden oynamış kemikleri yerlerine tekrar taşımak. evde kendi kendinize yapmanızı şahsen ben önermem. böyle bir uzman eşliğinde denenebilir.

@Mono abi, videodaki arkadaşın sağ ayağı hissiz (bir nevi felç). küçük dokunuşlarla, hissedip hissetmediğini soruyor. 2. günden itibaren hissetmeye başlıyor. sonrasında komple düzeliyor.

sevgiler,

Cüneyt
  • monomono 5,146 Ankara
    @sayin.net.admin dedi...
    gerçek arkadaşlar. bu kayroprakti-k denilen bir uzmanlık dalı. 
    Adamlar uzmanlığının hakkını vermişler, resmen yoktan birini var etmişler yahu, acayip gerçekten bir kere daha seyrettim.

Açıklamalar için teşekkürler Cüneyt, bu adamın eline düşşek, bize sağdan soldan ne girişir değil mi  :silly:

• monomono 5,146 Ankara
    Tutulumun tekrarlaması, başka hastalıkları bilememde AS açısından mantıklı aslında, tutulum tekrarlayabilir, neticede AS denen şey dipte devam ediyorsa, doğal olarak gene eski haline zamanla gelecektir, Ağrı insanı öne doğru itiyor mecburen, vücutta buna göre kendini ayarlıyor... bu bir refleks aslında.

Tabi burada önemli olan, bu düzelmeden sonra, eski hale gelmemenin yollarını bulmaktır. dik durmak, düz yatmak vs.

Gerçi ustası varken buda sorun olmasa gerek, takır tukur araba kaportasını düzeltir gibi düzeltiyorlar baksana. :silly:

• @Mono ağabey, ben bu uygulamayı yaptıran elemanla tanışmadım fakat bana iletilen bu uygulamayı yaptırırken "ömrümden ömür gitti" cümlesini kurduğu.

Sanırım biraz acılı geçiyor :) Bize de iyi girişirler haklısın :))
  • monomono 5,146 Ankara
    Acılı geçtiği muhakkak ama kemikler yerine otururken ki acı o kadarda fazla değildir tahminim, zira doğru şeyler yapılınca acının fazla olmadığını bende yaşamıştım zamanında.

1995 yılın da bir ev taşıması sonucun da ben fıtıktan dolayı kilitlenip kalakaldım, Ankara Maltepede bir Koca karı dediğimiz kişiye, tavsiye üzerine gittim, Elimde tahlillerim ve flimlerim de yoktu, O yaşlı kadın halime baktı ve belimi inceledi ve bana aynen şunları söyledi "Oğlum sende bel fıtığı ve romatizma bir birine karışmış, işin çok zor dedi" en doğru teşhisi o koymuş meğersem. 1 yıl sonrada AS teşhisim konmuştu.

Neyse bir kaç krem yazdı, karşıda ki eczaneden alacaksın dedi (başka yerden alırsan yapmam dedi :)) ) akşam evde bunları karıştır ve sırtına komple sür, sabahtan banyonu al gel dedi.

Sabah geldim, uzan dedi yüzükoyu uzandım klinik sedire...

Başlıyoruz dedi, benim belden küttt..küttt.. diye sesler çıkmaya başladı, sırtımıda göremiyorum tabi, 3 kere oldu bu, sonra dayan son bir tane kaldı dedi, gene küttt.. İşin garibi ben hiç bir acı filan da duymadım.

Bu arada bu teyzemiz "Çıtlatma" denen bir yöntem uyguluyormuş, kendi demişti, ama hakikaten o sesler belimden mi gelmişti yoksa bir kandırmacamıydı bilemedim, bildiğim kadın iki elinin baş ve işaret parmaklarını omurga üstünde birleştirip, sağa sola bir şeyler yaptığıydı, sonrası kütür kütür seslerdi.

Sonra omurgaya paket bandını boydan boya yapıştırdı, gidebilirsin dedi. Sonra dediklerini de yaptım, 1 ay suntaya bir battaniye serip öyle yattım, yan yatma ve oturma yasaktı, 1 ay öyle işkence gibi geçti, ilk 10 gün çok berbattı, ama Sonraki 3 ayda da hiç bir şeyim de kalmamıştı.

Özetle doğru şeyler yapılırsa hiç acı çekilmeyebilir ama rast gele kanırtırlarsa, dokunurlarsa vah ki ne vah.
  • VET-HEKVET-HEK 41 Balıkesir
    Hocam bu birşey mi bizim burada çıkıkcı bi kasap var adam eliyle tek tek bulup düzeltiyor. Dükkâna iki büklüm giren dimdik çıkıyor. Bu ecnebiler gibi röntgen falanda yok yani  :D
  • Benim şuan gittiğim doktor da belime boynuma ve sırtıma yapıyor bu yöntemi..

bende geçenler internette rastlamıştım Erkan Mirzaoğlu isimli doktorun kayropraktik videolarına.beli çevirme ve boynu çevirip kütletmesinin aynını yaptı bu doktor..yaptığınız nedir,kayropraktikmi diye sordum oda manuel terapi dedi
  • BurchanBurchan 65 İzmir
    Yemin ederim canım çekti. Hele ki şu iki kişi daldıkları harekette ne ses gelir benden valla.

Arkadaşlar, bana bu işi yapan birisini tavsiye ettiler ve ben gitmedim. Abi çok ama, çok ünlü. İstanbul Bebek'te Ayhan adında bir masaj ustası olarak geçiyor. Bir arkadaşımın bir çok sorununu çözdü. Canlı çözümü görmeme rağmen, hastane, diplomalı hekim, güvenilir sağlık kurumu, kabul edilmiş tedavi yönteminin dışına çıkmama hastalığımdan deneyemedim bile.

Zaten o dönemde AS teşhisinin konduğu yada konmak üzere olduğu dönemdi. Kimselere güvenim kalmamıştı.

Denemek isteyen olursa telefonunu paylaşırım (Özelden sorarsınız, referans kişi bilgisi ile randevu alınabiliyormuş). Benim gözüm halen kesmiyor :)
  • sulesule 81 Elazığ
    Geçen hafta bende ilginç bir tedavi yöntemini denedim.Diyarbakırda bilinen bir lokman hekime gittim.kendisi abd de ünüversitede bitkiler üzerine eğitim almış aynı zamanda elini kullanarak tedavi ediyor.
    Annem diz ve kollarından ablamda boyun fıtığından muzdaripti olumlu sonuç alınca gitmem için zorladılar.Bende safrada taş,aylardır kurtulamadığım kristal oynaması kaynaklı baş dönmesi ve as için gideyim dedim.artık hangisine faydası olursa hesabı.
    Lokman bey dizlerimin arkasına, koltuk altına ve ayaklarımın üzerine parmaklarını kanca gibi takıp içinde ne var ne yok çekip durdu.çektiğim acıyı anlatamam.sağlam gidip perişan döndüm.kalçam kırılmış gibiydi.çok şükür dünden beri tekrar normale döndüm.çok ilginç biriydi anlattıklarıda bana çok mantıklı geldi inşallah bir işe yararda sizlere önerebilirim. bel veya boyun fıtığı konusunda oldukça başarılı eşimde ve tanıdıklardadenedik şimdilik sonuç gayet iyi.
  • M.SelimM.Selim 371 Bursa
    videoyu izlerken resmen duygulandım, video her şekilde gerçek, omuriliğe rol icabıda olsa o şekli veremezsin, her şekilde sırıtır. ha yapılır mı yapılır, sinema tv mezunu biri olarak görselde neler yapılabildiğini net biliyorum. çocuğun çektiği acı eminim inanılmazdır. sakroiliak denilen bölgedeki daralmayı açmak için çocuğu soktuğu şekle uyguladığı yöntem korkutucu ama demekki tedavisi o. Allah göstermesin kimseyede çektirmesin. babasının sevinç gözyaşlarını görünce aklıma annem geldi. yalnız videonun sonuna doğru farkettiyseniz çocuk yoga vb şeyler yapıyor. bu tedaviyi oluyorsan ömür boyu yoga, plates vb ne varsa yapmak zorundasın ki tekrar tutulma olmasın. o şekilden tekrar düzelen çocuğada doktor ne derse bir ömür yapar, tekrar aynı duruma düşmemek için. düşünüyorumda biz tembeliz.
  • StereoStereo 188 İstanbul
    videoyu merak ettim ancak silinmiş sanırım. bilenler bi tarif edebilirse arayıp belki bulabilirim?
  • M.SelimM.Selim 371 Bursa
    @Stereo ; video budur.
    (1) Stereo
  • StereoStereo 188 İstanbul
    Eyvallah .)
    ---
    eğer ingilizcem beni yamultmuyorsa 3 aydır bu eğrilikten ve uzun süre  yürüyememekten muzdarip olduğunu beyan etmiş hasta arkadaşımız. fakat iyi kütürdetiyor doktor. bana yapsalardı "tamam verin ne varsa imzalayayım hepsini ben yaptım itiraf ediyorum" diyebilirdim.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak