AS’lilere Özel Yoga

McKayaMcKaya 2,314 İstanbul
8 yıllık bir hastadan 2 özel yoga videosu... Mutlaka izleyiniz...

Yorumlar

• hakan_01hakan_01 479 İzmir
    muhteşem hareketler hiç zorlanmadan tüm kasları çalıştırıyor inanılmaz       bir kaç hareket dışında hepsini yapıyorum
    keşke çok daha önceden haberim olsaydı   paylaşım için teşekkürler..
  • monomono 5,112 Ankara
    2. video banada zorda, ilk videoyu indirdim, usb belleğe atıp tv den izleyerek yapayım diyorum bakalım.

youtube videolarını online düzenleyip, masaüstüne indirmek için burası bayağı güzel. Cepler içinde 3gp filanda yapılabiliyor.

* http://www.clipconverter.cc
    Dünyada bu konuda bence en iyi japonlar ve çinliler... egzersizlerin sonunda  meditasyona yer vermeleri ve arka fondaki om işareti  ne kadar ciddi olduklarına kanıt gibi ..
    ilk bölüm düzenli uygulanırsa bence zamanla 2. böülüm çok daha rahatlıkla yapılır abi..
  • monomono 5,112 Ankara
    Köklü bir kültürleri var ve bunuda unutmuyorlar, bencede bu işlerde çok iyiler, ufak tefek olmalarıda onları ayrıca sevimlide yapıyor.

Yalnız bir şeylerini çok kınıyorum, müthiş bir yemek kültürleri var, gerçi acayip şeyleride yiyorlar ama o canım soslarını dökmüyorlar mı, onu çok kınıyorum. :silly:

İnsan ona ekmeği banar banar yer, onuda bitirir... denesini yiyorlar, kalan sosu döküyorlar, yazık günah. :silly:

Bir kaç belgesellerini izledim, sossuz yemekleri yok herhalde, illaki sos var ama sosu yemeğe lezzet versin diye fazla fazla yapıyorlar, kalanını hop çöpe atıyorlardı.

2. bölüm bana zor, yere yatma işi beni aşıyor, dediğin gibi azimle oda olabilir lakin bende istikrar da yok, o yüzden huyumuda bildiğim için, kolay diyemem ama 1.bölüm nispeten kolay tabi, bu akşam yaptım mesela, her ne kadar Çinli ablamız kadar nizami olmasada, eh oldu işte.
    Ah o istikrarı yıllardır bende yakalayamıyorum  öğlen oldu daha spor yapacağım 2. bölümde bende çok fazla eğilme olmamasına rağmen zorluyor... kalça gücü gerektiren hareketleri zaten direk pas geçiyorum ..sol kalça protezli eh sağ kalçada bu yıl protez istiyor bakalım . Başta dediğim gibi yıllar önce bu video ile karşılaşsaydım ben bu hastalığı yenerdim.
    Bu arada japon kültürünü bende son zamanlar çok merak eder oldum ...Bozkurt Güvenç adında  bir profosör  bu konuda bir kitap yazmış yıllardır odamda öylece duruyor vakti zamanı geldi sanırım okumaya başlayayım belki bizle ilgili ilginç bilgilere rastlarım. ^-^
  • monomono 5,112 Ankara
    Uzakdoğulular burada abimizin dediği gibiler
    Uzakdoğuluların yaptığı hiç bir şey beni şaşırtmıyor.

İlgili masaj kitinde masajı yapanın profesör olduğu belirtiliyor. Biz de masaj yapan profesör gördünüz mü? Peki bizim için hayati önemde olan egzersizleri anlatan ve size bizzat gösteren veya yaptıran -vazgeçtim prof. tan- bir doktor gördünüz mü? Genellikle sizi fizyoterapiste gönderiyorlar bir daha da denetlemiyorlar. Tüm bunlar insana verilen değerle ilgili.
    Adamların profu bile masaj yapabiliyormuş, bizde bir prof adeta tanrı gibi ulaş ulaşabilirsen, ulaştın diyelim bu seferde yüzünüze bile bakmaz, asistanlar sizi ölçer biçer, ona rapor verir filan, size el bile değmez.
    İyileride vardır elbet ama genelde böyleyiz maalesef.

İstikrar büyük sıkıntı evet, bir sürü sorun olunca, istikrarda olmayınca, keşkelerle acabalarla ömür geçebiliyor.
    Ama tavsiyem asla keşke filan deme, zaten eğer yapabilseydin o zamanlarda bir şeyler yapardın, yapamamanın sebebi de malum zorlu bir hastalığımız var, çare yok bunu böyle kabulleneceğiz. Neticede hayat devam ediyor, bizde devam diyeceğiz.

Namaste!  ^-^
  • lafontainelafontaine 54 İstanbul
    :wacko: Merhaba arkadaşlar, ben de mevsim geçişleri ağrıların kendini göstermesiyle uzun süredir unuttuğum hastalığımı hatırladım ne yazık ki.. Dün güzel bir merkezde yogaya başladım. Ama bu sabah çok şiddetli sırt tutulmasıyla uyandım. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilmiyorum. Hamlıktan mı oldu zararlı bir şey mi yaptım acaba.. Hocalara da hastalığımı nasıl anlatmam gerektiğini bilemiyorum :) omurgamda rahatsızlığım var diyorum kalıyorum, isim söyleyince bilmiyorlar genelde :)
  • McKayaMcKaya Yükleniyor... 2,314 İstanbul
    Hocalara da hastalığımı nasıl anlatmam gerektiğini bilemiyorum
    Aman dikkat! Kendinize zarar vermeden durumunuzu anlatın. Siz anlatmakla uğraşmayın söyleyin araştırıp öğrensin. Sonuçta işi bu. Hep söylüyoruz; herkes hastalığının aşaması ve fiziksel durumuna göre spor yapmalı. Ve daha önemlisi çok düşük seviyelerde başlanıp ritm yavaş yavaş artırılmalı.

Ağrılarınız belki hamlıktan belki de zorlamaktan oluşmuştur. Her iki sebep için de çok zorlamadan, oldukça kontrollü ve yavaş çalışın.

Geçmiş olsun .
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

damlaerta emine maryeelem kelvilane altamccaffrey wngmarietta928 meg42 selda&tarık