Şamanik tedavi, Tütün ve Korku

13»

Yorumlar

• ben tam aksini düşünüyorum. insanlığa faydalı olan şeyleri yok etseydik halen taş yontuyor olurduk :)
    (1) mono
  • monomono Yükleniyor... 5,146 Ankara
    Tütünün ne kadar faydaları varmış öyle, şaştım kaldım.  :))
    Hoş gerçi ben zaten biliyordumda, bi bana fayda etmedi kereta  :))

Sigara içmek yalnız sizofrene serbest - sabah 2003
    Nikotin, mucizevi bir kimyasal mi? - habertonik 2015
    Parkinson hastalarına nikotin umudu - hürriyet 2004
    Nikotin şizofreniye iyi geliyor! - haberler 2017
    Nikotin, Alzheimer ve Parkinson'u önlüyor - mynet 1999
    Ni̇koti̇n alzheimer hastalarına umut ışığı oluyor - habervitrini 2003

---

NİKOTİNİN FAYDALARI
    Tütün Bitkisi Analjezik ağrı giderici, bağısak solucanlarının dökülmesini sağlayıcı, iştah kesici, terletici( terlemeyle toksin atılmasını sağlayıcı ), İdrar söktürücü,
    cilt haşlanmasında yada böcek sokmasında yaraya lapa halinde konulur ( cerehat oluşmaması için yada cerehatın vücuttan atılmasını sağlıyor), kusturucu, Deri hastalıklarında dermatolojik olarak cilte meydana gelen kızarıklıkların çarpma gibi tedavisinde, bağırsak iltihaplanmalarının tedavisinde, böbrek rahatsızlıklarında, inme tedavisinde, yılan ısırmasında zehrin dışa atılmasını sağlıyor, diş ağrılarında, başdönmesinde, bayılmada, farklı zehirlenmelerde antidot olarak kullanılıyor, deliliğin dizginlenmesinde sakinleştirici olarak ve tüberküloz hastalığının tedavisinde kullanılmış.

İlaçlar arasında Nikotin üzerinde en çok araştırma yapılmış maddedir.Bu yüzyılın başlarında Nörotransmitter ( Nöronlar arasında, veya bir nöron ile başka bir (tür) hücre arasında iletişimi sağlayan kimyasallara nörotransmitter denir.)la Nikotin arasındaki ilişki incelenmiş. Bu iletişimi sağlayan ilk madde nin nikotin olduğu görülmüş!. Nikotinasetilkolin eylemlerini taklit ederek bunun Nörotransmitter e ulaşmasını sağlar.

Nikotin reseptörleri merkezi sinir sistemi etkileyerek idrakın açılmasını sağlar. Bu araştırma önemli bir gerçeği ortaya çıkartmıştır oda nikotinin beyin fonksiyonlarının hızlı çalışmasına yardımcı olduğu gerçeğidir. Bir çok tıp araştırmacısı bizim bu gerçeği öğrenmemizi istemezler. Örnek vermek gerekirse Alzheimer hastalığı beyindeki kolinerjik ( Uçlarında asetilkolin açığa çıkan ) nöronların kaybı olarak karakterize edilir ki buda ön beyindeki nikotin reseptörlerinin kaybı sonucu oluşur. Bu grup hücreler serebral kan akımının düzenlenmesinde ve idrakın artmasında kritik öneme sahiptir. Klinik çalışmalar Nikotin almayan Alzheimer hastalarına nikotin verildiğinde uzun dönem aralığında dikkatte ve bilinç açıklığında artış meydana geldiğini göstermiştir. Pozitif tıbbi çalışmalar birçok şirketi heycanlandırmış ve tütüne bağlı ilaç üretme fikrinin doğmasına sebebiyet vermiştir.

Bu makale tütünün günümüz toplumunda hayatımıza nasıl pozitif etkileri olduğunu göstermek için yazılmıştır. Size sigara içmenizin sağlığınıza ne kadar faydası olur demiyorum. Demek istediğim tütün bitkisinin sigara olarak kullanılmasından çok daha fazla şey sunduğu.
    Tercümemde hata bulan olursa düzelsin lütfen.

Kaynak Kemal Milar 
    Yabancı kaynak: https://www.thoughtco.com/health-benefits-of-cigar-tobacco-719649
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

karmasha fionae35 aliiiii kornoloji drb pirzade_05