Naltrexone (LDN) tedavisi

145791040

Yorumlar

• emosemos 1,088 Istanbul
    Cok tesekkur ederim efe bey ve sevgi hanim.Allah razi olsun mikailden bizlere yardimci oldu.

Bugun ilk gun ve bendeki ilk etkileri.

Gece sabaha kadar bes alti kez uyandim.her seferinde uykuyu almiscasina hemde.ilaci aldigim saatte inanilmaz agrilarim olmasina ragmen agri kesici almadan zorla uyudum.her uyandigimda bir gram agrim yoktu.sabah yedi bucukta kalktigimda da valla cin suna gibiydim :D  (yasi bana yakin olanlar bilir sunayi, hani kitaplardaki cin alinin kiz arkadasi )... yataktan tek bir hamleyle ayaga dikildim.inanin cok saskinim.ustelik ben son bir haftadir inanilmaz agrilarla ugrasiyorum.deyim yerindeyse cayir cayir yaniyordum.ama bugun su saat oldu bir damla yanma yok agrida yok.sadece bagirdaklarda gaz agrisi hissediyorum geceden beri.

Ilaci eczaci arkadasim temin etti.iki gun icinde elimdeydi.bitkisel kapsulleri bulamadim sadece.Efe bey size sormak istiyorum hangi siteden getirttiniz acaba.yazarsaniz sevinirim.

Bu arada siz efe bey ve sevgi hanim nasilsiniz.umarim iyisinizdir.Allah hepimize sifa verecektir insallah.sevgilerimle kalın...
  • mikailtetikmikailtetik Yükleniyor... 386 Bursa
    sevindim ablacım inşallah dahada iyi olursun, sevgi hanımda inşallah şu b12 durumunu netleştirirse umarım olumlu gelişmeler olur diye düşünüyorum
    ---
    20 seneyi geçkin süredir as yüzünden şu şarkıyı söylüyordum, ölüyorum kederimden, derdin ne halin ne diye soran olmadı, ömrüm hiçgibi geçti derdin ne hali ne diye soran olmadı, çaresizlik içindeyim karanlık dünyama ışık tutan olmadı. Artık bu şarkıyı söylemiyorum, sefam olsun diyorum arkadaşlar, inşallah umuda giden yolculuğumuzda hepimiz şifaya kavuşuruz, yeni gelişmelere açığım, her zaman daha iyiye doğru koşar adımlarla gitmek ümidiyle
    Bende artik (insallah diyorum ) 65 -70 yasindaki insanlain"amannnn benimde her yerim agriyor "demelerine kizip soyle agzina patlatmak istemeyecegim.canima cok tak etnedigi surece zaten kimselere bisey demiyorum.gucum goz yaslarima yetiyor sadece.Allah razi olsun anlayisli bir esim var da , kaprislerimi O cekiyor.ama zaman zaman onunda biktigini hissediyorum ne yalan soyleyim.tabiki cok daha zor hastaliklar var buna sukrediyorum her zaman ama agriyla surekli yasamak da hafife alinacak birsey degil bunu hepiniz cok iyi biliyorsunuz.tez vakitte sifamiz gelsin insallah.
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    Malesef emine. Benim 7.gun hic etki yok. Altta yatan bi eksiklikler var.emine senin B12 duzeyin nasil.biliyorsan yazarmisin. Belki benim ondan bir sorun  var.anlamadim cvp bekliyorum. Efe sende  B12 in hakkinda bilgi  verir misin. Benimkinide cozelim beraber. Ben kalakaldim boyle. Agrilar el ayak titremeleri halsizlik devam  :(
    ---
    Emine sen kac mg aldin.su ile aldin sanirim. Ve apandistin yerinde mi. Ben ameliyat oldum.oda Ilacin etkisini kesebilir belki. Of ya cocuklar. Herkes ilk gunden on numara. Ben son numara. Ama allahtan  umidimi kesmiyecegim.yola devam
    Ümidini yitirme sevgi neolur.benim bir yil onceki tahlillerimde b12, 370 lerdeymis.tabi ondan sonra bir kutu daha aldigimi hatirliyorum.agrilara iyi geldigini ogrendigimden beri zaman zaman da alirim.suan ne durumda tam olarak bilmiyorum ama iyi oldugunu dusunuyorum.yillardir demir eksikligi yasardim ama bu yil basindan itibaren kur halinde yaptigim bir karışım var.ve sonuc hic olmadigi kadar kan degerlerim normale döndü. Yarim kilo kuru kara uzumu, yirmi gram kina kinayi bir litre suda kaynatip iciyorum bir hafta icinde.ve dedigim gibi kanda demirde normale dondu.kanda 12 degeri gormeyeli yillar olmustur.

Sevgi bence hemen b12 ignelerini yaptir.cok cabuk etki gosteriyor.sonrasinda tablet olarak devam edersin.mikailin dedigi gibi oncelikle bu degerler normal olmali ilaci alsakda almasakda.ben gelismeleri sık sık yazacagim.uzun zamandir korkudan ev islerimi kendim yapamiyorum.yapabilsem bile ertesi gun yerle bir oluyordum.an itibariyle temizlige basladim.deneme amacli :wink:  bakalim yarin neler olacakk :wacko: dilerim her sey istedigimiz gibi olur.sevgilerimle...
    Evet sevgi kapsul bulamadigim icin suyla aldim.15ml su ile karistirdim ilaci.bir ml cektim ve yarim bardak suyla aldim.uzerinede bol su ictim.apandistim duruyo .cocukken kasik fitigi ameliyati oldum sadece.ve bir sezeryan.kolestrolum yukseliyo zaman zaman onun haricinde simdilik bir sıkinti yok.Bu arada kapsuller geliyormus .bardakla icerken (biraz evhamli oldugum icin olsa gerek) biraz panik yaptim.korktum belki.ama cok sukur yan etki yapmadi.sadece bugun , gaz zannettigim tam göbegimin arkasi agriyor.ilacla alakali oldugunu dusunmuyorum cunki dun oglende de vardi.usutmus olabilirim belki diye dusunuyorum.

Sabir ve dua ile yola devam sevgi.soyledigimiz gibi herkezde farkli seyrediyor bu illet.bu veya baskasi , eminimki bizimde derdimize bir derman verecektir Rabbim...
    emine abla benim anam tarlada çapa bile kazmaya başladı, bu yaşındsn sonra
    Ohhh masallah... Allah saglikli uzun omur versin anacigina mikail.
  • efe14efe14 263 Bolu
    @sevgiler dedi...
    Malesef emine. Benim 7.gun hic etki yok. Altta yatan bi eksiklikler var.emine senin B12 duzeyin nasil.biliyorsan yazarmisin. Belki benim ondan bir sorun var.anlamadim cvp bekliyorum. Efe sende B12 in hakkinda bilgi verir misin. Benimkinide cozelim beraber. Ben kalakaldim boyle. Agrilar el ayak titremeleri halsizlik devam :(
    En son Mayıs ayında yaptırdığım ölçümde b12 199 gibi bir değerdi. Mikail hocamla görüştükten sonra yükseltelim dedik ve 10 gün ara ile#3,4 adet) iğneye başladım. İlkinde 2 gün önce vurdurdum.
    saol emine abla, allah cümlemize sağlıklı hayırlı ömürler versin inşallah. efe abimde yavaş yavaş iyiye gidiyo, sevgi hanımında sorunu çözümlenir inşallah
  • arayiciarayici 4 Istanbul
    Tüm forum üyelerine merhaba.

Eşim As li ben haşimatolu. İkisi de otoimmün hastalık.

Yazılanların hepsini okudum, paylaşımlar için teşekkür ederim. Eşim için Nemeksin 50 mg aldım, önce kendimde denemeye başladım, 3 gün oldu.

Yalnız soracaklarım var. Mikail bey cevaplayabilirseniz memnun olurum.

1-) Ben 1 kapsülü 20 ml. suya boşaltıp, seyrelttikten sonra, 1 ml. olarak bir bardak suya boşaltıp yatmadan önce kullanıyorum, 3 gün oldu, gün içi halsizliklerim var, çok aşırı kaşıntım var, ilaçtan mı bilemiyorum ama henüz iyi bir etki göremedim.

eşime başlayalı 1 gün oldu, ondaki etkiler ne bilmiyorum, akşam eve gidince soracağım.

Sizin kullandığınız kapsüller enterik kaplı mı, normal kapsül mü.? Ercan Zorlu sitesinde enterik kapsül olması gerektiğini söylüyor.

Enterik kapsül bulabileceğimiz bir yer var mı.?

2-) Ben aynı zamanda yüksek tansiyon hastasıyım, bugün saat 11 gibi tansiyonumda ani bir yükselme oldu, başımda yanma hissi ve aşırı terleme oldu, ilacın bu tip yan etkileri varmı, bu tip bir yan etki yaşayan oldu mu.?
    hasan bey haşimato ile ilgili hiçbir tecrübem yok fakat ben a s ile ilgili tecrübelerimi aktarmaktayım lütfen sizden istirham ediyorum doktorunuzla işbirliği halinde öyle öyle uygulayınız benim yazdıklarım sadece şahsi tecrübeleri ankilozan spondilit ile ilgili haşimato ne kadar otoimmün olsa da hiçbir tecrübem yok capsule gelince kapsül bulamadım zamanlar zaman zaman omega 3 kapsülü boşaltıp onun için de yapıyorum
    ---
    Ayrıca hasan bey haşimato ile ilgili çok ince araştırma yapınız böylece bu rahatsızlığa iyi gelip gelmediği konusunda benim hiçbir bilgim yok o yüzden sizi yanıltmak kesinlikle istemem ve bu söylediğim ldn her rahatsızlığa iyi gelecek gibi durumda yok, sizin bu konuda doktorunuzla görüşürüp öyle karar vermeniz gerekir.benim tecrübe ettiklerim, as, sedef ve şekerSizin haşimato ile ilgili bir araştırma yaptıktan sonra eğer uygun olursa kullanmanızı eğer uygun değilse şu an bırakmanızı tavsiye ederim çünkü hiç tecrübem yok bilgim yok hasan bey siz kesinlikle kullanmayın doktorunuza mutlaka sorun sonuçta ben kesinlikle doktor değilim sadece tecrübelerimi aktarıyorum a.s ile ilgili ve kesinlikle herkes doktoruyla işbirliği halinde olup sağlığa giden yolda aşama kaydederler
    Hasan bey tekrar merhaba ercan zorlu beyin haşimato ile ilgili biraz önce netten yazılarını gördüm kendisi kendi bölümünde ayrıntılı olarak haşimato ile ilgili bilgiler vermiş inanın ben size bu konuyla ilgili kesinlikle yardımcı olamam çünkü bilmediğim tecrübe etmediğim bir rahatsızlık zaten onun yazısında okursanız 1 miligram hatta yarım  miligram gibi bir dozdan bahsediyor, zaten bende bu sebepten dolayı tecrübem yok diyorum, kendisiyle görüşebilirsiiniz çünkü bu ldn konusunda benden çok ama çok tecrübeli ve iyi bir insan kendisinin doktor olup olmadığını bilmiyorum fakat beyefendi bir kişi olduğundan dolayı yardımcı olmaya çalışır, ben şahsım adına 100 tane veri toplarım yüzü de aynı noktayı işareti ediyorsa doktorumla görüştükten sonra onun da onayıyla denemeye çalışırım lütfen sizde bir şey denerken mutlaka doktorunuza sorun çünkü internette yazan birçok şeyi tamamen ranta dayalı insan sağlığını çok önemsemeyen yazılarıda var ve bir hastalığın tedavi sürecinde bir ilacın direk iyi gelebilmesi için eğer altında yatan başka bir faktör yoksa doktorun tavsiyesi ile doğru olabilir bazen  bir doktorun söylediğini diğer doktor farklı söylüyor o yüzden sağlık kesinkikle riske edilecek bir şey değil sizden ve herkesin ricam doktorunuzla görüşüp konuşup istişare ettikten sonra eminseniz sağlıktan faydalanmak tır ben kendim de zaten öyle yapmaktayım, eğer size bilmediğim bir konuda biliyomuş gibi bir şey söyleyip bilgiçlik taslarsam önce kendimi sonra yazdıklarımı inkar etmiş olurum,belki başka sitelerde haşimatoyla ilgili yazılarda vardır araştırın ve doktorunuzlada istişare ederk doğru bir yöntemle fayda görebilirsiniz, size allah'tan şifa dilerim,  iyi akşamlar
    Hapimi şıringami getiriiiiiinnnnnm :))

Isin şakasi dort gozle bekliyorum saatimin dolmasini.bugun hic agrim olmadi biraz halsizlik olustu onuda gobegimdeki o agrinin verdigi sıkıntiya bagliyorum.
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    Emine benim de 8.gece. Ictim ben.allahtan hayirlisini diliyorum hepimiz hakkinda. Ictim yattim ve yaziyorum. Bakalim hergune yeni bir umutla uyaniyorum. Daha iyi olurum diye. Ama allah herseyi goruyor biliyor. Izin verirse iyi olurum.vermezse de razi olurum. Elbet bir bildigi vardir. Ona guvenir ona dayanirim. Allah rahatlik versin hepimize. Iyigeceler
    Sevgicigim Allah rahatlik versin.dualarina kocaman bir AMIIIINNN diyorum.Rabbim nerde varsa onlarla birlikte bizlerede sifa versin.iyi gecele olsun hepimize...
    bakalım sevgi hanıma yarından sonra farklı bir taktik deniycez inşallah eğer bi tutarsa bilinki as tarih olur
    Mikail bey, çok teşekkür ederim ilgi, alakan ve tavsiyelerin için.

Şuan için panik yapacak bir durum yok, doktoruma her zaman ulaşmam mümkün değil, zaten bu konularda da çok bilgi sahibi değil işin doğrusu.! Çünkü türkiyede haşimato hastalığı yeni yeni gündeme gelmiş hastalıklardan zaten çaresi de olmadığı düşüncesi ile kimse uğraşmıyor. Ama benim gibi ağır ataklarla beraber her türlü semptomlarını yaşıyorsanız, rahat duramıyorsunuz, bir şeyler yapmalıyım diyerek, tüm bilgilere ulaşmaya ve kendinizde çaresizce ve tedirginlikle uygulamaya çalışıyorsunuz.

LDN nin haşimato hastalarında fayda sağladığı ile ilgili epey bilgiye ulaşmak mümkün, burası yeri değil ama aşağıdaki kaynaklar bu kondua faydalı gibi görünüyor.

https://sites.google.com/site/dudleyslowdosenaltrexonesites/treating-hashimoto-s-with-ldn

http://hypothyroidmom.com/most-doctors-dont-know-about-low-dose-naltrexone-for-autoimmune-diseases/

http://www.ldnresearchtrust.org/conditions

http://www.naturalendocrinesolutions.com/archives/how-glutathione-can-help-with-autoimmune-thyroid-conditions/

Ercan Zorlu beyin haşimato ile alakalı bilgilerine henüz ulaşamadım, sitesinde sorun var herhalde, düzeldiğinde kendisi ile irtibat kurmaya çalışacağım.

Hepimize Allah sağlık versin, aslında sürekli veriyor da alabilmeyi nasip etsin demek daha doğru herhalde.. :)
    Bu arada akşam eşime sordum, dün onun ilk günüydü.

Gün içinde enerjik olduğunu, ev temizliği yapmasına rağmen yorulmadığını söyledi, umarım ilacın etkisidir. Ben dediğim gibi 1 kapsülü 20 ml. suda seyreltip, 1 ml. alıp bardağa karıştırıp kullanıyoruz. Yani bu da 2,5 mg. a tekabül ediyor.

4,5 mg. ın en etkili doz olduğu söyleniyor yazılarda ama tedbiren düşük doz ile başlayalım dedik.

Gerçi ben şuan için bir ara verdim, bu ara kullandığım çok fazla şey vardı, vitamin takviyeleri gibi. Dediğiniz gibi biraz daha araştırma yapıp tekrar belki daha düşük dozlarla başlamak daha tedbirli olacak sanırım.
    hasan abi eşiniz için as li olduğu için uygun doz, fakat sizin için bilmiyorum ,fakat netten ldn ve haşimato hastalığı yazdınızmı açıklayıcı yazılar var 1 mg damıtılmış duyla diye yazıyo dikkatlice araştırın bulursunuz, ve ercen beylede bir görüşün faydalı olur
    Hepimize Allah sağlık versin, aslında sürekli veriyor da alabilmeyi nasip etsin demek daha doğru herhalde.. 

hasan abi güzel söylemiş yukarıdaki söz kendisinden alıntı,

abi bizlerde bu forumda birbirimize faydalı olmaya çalışan çaresiz insanlarız kimimiz faydalanıyo kimimize yaramıyo olmuyo faydalanamıyoruz inşallah şimdilik iyi gibi olan arkadaşlarımız var birbirimizle derleşiyoz, tabiiki bizler bir şey bulamayız ancak allah şifasını verirse faydasını görürüz, kimisi şifayı vereni unutur şükretmez kimisi şükreter hepimiz ayrı ayrı çeşitiz ama yarın ne olur meçhul abi bugün iyiyiz deyipte zannetmeyelim hep böyle olacak başka sorunla, dünya telaşeleri, kederler çıkacak falan filan, sonuç olarak derdide veren allah nasıl biz bu derdi bilmeden arayıp bulduysak yada şartlar ortam  gibi değişik faktörlerin etkisiyle, şifasınıda allahın izniyle arayıp bulup gene yaradana şükredicez
    ---
    mesela ben bu naltrekone ldn yi çaresizce araştırırken tesadüfen bulup tecrübe etmeye çalıştım, vede şahsım olarak fayda gördüm nisan aylarının başlarından bu zamana kadar, değişik kişilerinde daha önceden kullandığını kimisinin fayda gördüğünü kimisinin görmediğini duydum, ama çaresizlikten umut dünyası denemeye değer buldum, sonuçta kendimi bağlar sizlerdede olduğu gibi,  bizim gibi kronik hastalığı olanlar hep bir şey arar, malesef doktorların bi çoğu bu konuya ters bakıyo diye düşünsemde, onlarada hak veriyorum, çünkü bizim litaratürümüze geçmemiş denenmemiş eczanelerde satılmayan bir ilaç, gerçektende bilmiyo olabilirler, bilselerde yazmaya yetkileri olmaya biliyor, o yüzden ne kadar çaresiz olsakta onlarda kendilerine göre haklı, fakat işte umut dünyası acılar, ağrılar bıktırıyo, ben şahsım adına kimseye bu ilacı kafanıza göre gidin alın diyemem, çünkü doktor değilim, sonrasında öncedende söylediğim gibi sağlık en önemli servet kaş yapalım derken göz çıkar, hadi bakalım uğraş, oyüzden bu söylediklerim tavsiye niteliğinde değil fakat as hastalığında benim yaşadığım bir serüven, yada bir as linin günlüğü, doktorlarınıza sorup onlarda onayladıktan sonra zaten sıkıntı yok her şey yasal ve doktorun gözetimi altında olduktan sonra niye denemiyeyim, ben nasıl sizlerin temiz duygularla yazdıklarınızdan faydalanıyorsam, sizler nasıl bir şeyler paylaşıyorsanız, bende paylaşıyorum, ama ne mutluki kısa vadede veya uzun vadede birbirimize faydalarımız oluyo, kimisi diyo şu ilacı kullandım zararı var kimisi diyo şu ilaç daha iyi her kezden allah razı olsun, hepimiz iyi niyetle bir şeyler paylaşıyoruz, her zamanda söylerim doktorsuzda bir şey yapamıyoruz çünkü hepimizin bünyesinin tamiratçısı allah razı olsun onlar, benim tek sıkıntım kronik hastalıkların üzerine ciddi derecede düşülmemesi, kimimiz azarlanıyo, kimimiz kaale alınmıyo, kimimizin parasal gücüne göre muamele görüyoruz, inanın yaşamakla dinlemek arasında dağlar kadar fark var, yaşadıklarımızı bir allah bir bizler biliyoruz, gerçekten doğru veya yanlış kimin izlenimi varsa yazsın, belki doğru bildiğimiz yanlışlar, yanlış bildiğimiz doğrular var, ama ne anteresan çokta paylaşımcı değiliz, belki kullandığımız bir şeyi doğru biliyoruz, fakat burda dikkat çeker ve doktorlarımızla paylaşır, yanlışsa doğruyu bulmamıza yardımcı olur, bazen serinlemek için çeşme arasın, gölü görünce çeşmeyi unutursun, bizim sağlıkta aynı böyle hastalıklarımız için büyük bir şey arıyoruz ama gözden kaçan küçücük bir şeymi var, der dururum, onuda inşallah tıp bulur umuduyla yaşıyoruz.  :(
     OKUMANIZI RİCA EDERİM. Sizlere bundan bir kaç yıl önce başımdan geçen enteresan bir olayı anlatayım, bir gün gene bizim as delirdi, zaten yürüme zorluğu çekiyorum,zar zor evime geliyorum eve çıkamıyorum abim sırtına pindirip ikinci kata evime çıkarıyo bir taraftan fistül derken, bir sabah kalkıyorum sol göz iptal, allahım yarabbim ne oluyo dedim ya, kimden yardım istiyeyim, kime isyan edeyim, iki tane ufak çocuğum var, ne yaparlar ne ederler, hadi hanımı boşver dedim, hanım tarafı espiri allah razı olsun çook kahrımı çekti,  neyse doktoro gidiyoruz basit bir şeydir bir damla iki melhem yırtarız diye, doktor dedi üveyit üveyit üveyit geldi buda yapıştı, geldim eve sıyırmak üzereyim bi tarafta evin balkonu bi tarafta pencere açık atlasam diyorum, gücümde yok, kalkmaya uğraşıyorum kalkamıyorum belden, kasıktan, kalçadan kitlemiş, sırtlarım omurgalarım zaten evlere şenlik yanarak ağrıyo vucudumda bir sağlam yerim ve ağrımayan saç tellerim, dedim sabır nevlam sabır başladım araştırmaya, yarım yamalak var gücümle alternatif bir şeyler araştırıyorum, istanbuldan meşhur bir şarlatan ismi lazım değil, aradım kendisini bir fayda görürüm diye, dedimki hocam durum böyle böyle üveyit problemi var bende diye, dediki basit çözeriz, deyince uçuyorum abi, eee nasıl dedim, 4 bin dolar dedi, offf diyorum offf sata sata  bir tek evlilik yüzüğüm kaldı, oda yapmaz 300 tl

dedim bi şeyler yap abi, dediki sağlık kardeşim bu, devası bizde, param yok ama devam ettim sormaya bende anklozan spondilitte var, dedi onuda çözeriz, o kaç para, oda 4 bin dolar, var bende para dedim bir şeyler kapayım ağzından diye garanti veriyonmu diye sordum, dediki sağlık bu kardeşim 4+4 eder sekiz, türk parasıyla 20 bin tl peşin alırım, bir ay deneriz sonuçlara bakarız kendinde görürsün dedi hastalığında gerileme olursa tamam iki ay daha devam ederiz hastalık kalmaz biter, eeee dedim ya bir ay sonra gerileme olmazsa dedim, nedese iyi paranın yarısını geri veririm, benim ilmim yetmiyo derim başka yerde arasın çareni dedi, ulan ben bu dünyadaki ne kadar sahtekar yavşak varsa zürrüyetinden ecladına şu gök kubbenin altında bildiğim bütün küfürleri nasıl etmem, ulan bir yüzük var bende, oda 300 tl sürünelimmi, adammı vuralım tek gözle, hırsızlıkmı yapalım, kardeşim velhasıl kelam kimse umudunu yitirmesin arkadaşlar allah yardım ediyo bakın şükürler olsun o günlerden bu günlere geldim, şükür mevlaya son zamanlarda çook iyiyim allah nazarlardan saklasın, yarına ne olacağımız meçhul, allah her keze hayırlı sağlıklar versin inşallah.
    tutkun bey yakında balikta yemeyin demezlerse şaşmamak lazım, abi bilirsin bizim gibi kronik hastalıklıların büyük bir bölümünde bir yeri kesilsin normalde 10 dk kapanacağına 3 dk kapanır, bendede öyleydi, fakat omegayı kullandığımdan bu yana normalde ne kadar kanaması gerekirse o kadar kanıyo, ya ben gördüğümemi inanayım, yoksa duyduğumamı bilemedim, ah rantçılar ah
    Merhabalar.bugun 3. Günüm ve iyiyim cok sukur.agri sizi yanma yok.dun aksam uzun zamandir giyemedigim topuklu ayakkabilarla saatlerce ayakta kaldim.oynadim zipladim halay çektim dugund.normalde eve topallayarak gelmem gerekirken , su  saat oldu hic bir seyim yok.dedigim gibi sabahlari cok rahat kalkiyorum yataktan.kahvalti hazirlama suresi bana normalde iskence olurken , uc gundur o sureyi cok rahat atlatiyorum.eger bu bir ruya ise Allah uyandirmasin diyorum.dilerim herkezde boylesi  etkiler gosterir.
    sevindim ablacım inşallah böyle devam eder, dahada sağlıklı, mutlu, ve huzurlu oluruz inşallah.
  • emine hanım ilacı nasıl temin ettiniz.doktor kontrolündemi içiyorsunuz.yan etkileri hiçmi olmadı.mikail bey sayenizde inşallah bu hastalıktan kurtulacağız gibi
    yıldırım abi estafurullah ben piyasada otoümüm hastalıkların bazılarında denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiş bir ilacı kendimde as üzerinde denem fırsatı buldum ve faydasını gördüm, sadece paylaşımlarımı net ve şeffaf bir şekilde yaparak tecrübelerimi aktarıyorum, saolsun deneyem bazı dostlarımızdan bazıları olumlu sonuçlar alıyolar, ancak şifayı veren muhakkak allah, bizlerde ufacık, pitimencik fayda sağladıysak ne mutlu bizlere, saolsun bizlere de böyle bir forum aracılığıyla içimizi dökme fırsatı veren kupaas yöneticilerinede teşekkür ederim, onların başarılı bir çalışmasıyla iyi niyetli insanların faydalandığı bir site, allah yardımcınız olsun sağlığınıza kavuşmak dilekrimle, kendinize iyi bakın
    herkeze allahtan acil şifalar
  • Sevgili abilerim ve ablalarım. Daha önce söylediğim gibi bende kronik Trombosit düşüklüğü var yaklaşık 72 bindi geçen ay. O zamandan beri romatizmaya iyi geliyor diye günde 2 kapsül balık Yağı kullanıyordum. Taki dün yazdıklarınızı okuyana kadar şuan trombositlerimi ölçtürmedim ama düşürme ihtimali bile beni yeterince korkuttu bi daha balık Yağı kullanamam herhalde. Zaten Hayatım bu hep böyle oldu as ye iyi gelen bi ilaç ya trombositleri düşürme tehlikesi oluyor. Ya da direk düşürüyor. Umarım bu Ldn ikisini birlikte Düzeltir ve bende insanlara sadece sağlıklılar diye gıpta ile bakmayı bırakabilirim. Ağrısız bir hayat en büyük dileğim ne para ne pul ne mevki hiç birinin Değeri yok sağlık olmayınca, hayat bana bunu öğretti. Hepiniz ve ben sağlığımıza kavuşalım inşallah.
    Yıldırım  bey .bana ilaci eczacım temin etti.yurt disi baglantilari olan kisiler tarafindan  getirtti.fiyati 370 lira.

Doktor tavsiyesiyle kullanmiyorum.burada mikailin paylasimlarindan etkilenerek ben de denemek istedim ve iyiki de denemisim.zira doktoruma boyle bir seyi sormaya dahi cesaret edemem.

Yan etkisi hicc olmadi.ilk iki gun cok sık uyandirdi.ama agridan dolayi degil.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak