Naltrexone (LDN) tedavisi

1235740

Yorumlar

• efe14efe14 263 Bolu
    Yarını bekleyemeyeceğim. Akşam oldumu gözlerim çok kızarır idi. Şükür bu gece yok denecek kadar az.  Enerjik hal devam ediyor.  Ağrı derseniz, şu an iman tahtasına bağlı sol taraftaki kaburgalarımda dehşet ağrı olduğunu hissediyorum. Normalde derin nefes almak istediğimde acıdan alamazdım. Şimdi ise ağrı olduğu halde derin nefes alıyorum ve ağrıyı daha azmış gibi hissediyorum. Sırtımdaki ağrı da cabası.  Ancak ağrıları hissetme oranım eskiye oranla azaldı.

Bu gece 23 gibi yenikapsülü aldım.

Sabah ola hayrola.
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    Her yeni gune daha sifali girelim insallah hepimiz.allah buyuktur.o sabir verir.o kendinden yardim dileyenleri asla geri cevirmez.yakinda bende iyiyim haberlerimi yazmak istiyorum buraya. Allahin izni ile
  • Ben her gün yazdıklarınızı takip ediyorum iyi haberlerinizi duyunca çok mutlu oldum. Ben de bu aralar çok Ağrılı Değilim ama denizde Olduğum için sanırım bir de söylemiştim ilaç dozlarım arttı onun da etkisi olabilir.
  • efe14efe14 263 Bolu

bazen şu tür şeylerede kızıyorum hla b 27 geni nedir bu ya, bu olunca olurmuş yok olmazmış olanda varmış olmayanda varmış bu geni olmayanlardada oluyomuş püüüf ya bunlar savsata be, ben her şeyi kafaya takayım, kim ne söylerse söylesin içime atayım yüzüm gülsün içim kan ağlasın, önüme gelen her şeyi yiyeyim içeyim, taş olsa dayanmaz be,  sonra suçlu hla b27, adamın biri her türlü pisliği yapar yapar arkasından allaha hesap verirken allahım beni affet şeytana uydum dermiş, bi gün şeytan çıkmış demişki ulan müsebetsiz mahlukat yapıyon yapıyon benim üstüme atıyosun işine bak demiş, bizim meselede aynı bir gün hla b27 çıkıp demezmi böyle bir şey, vay halimize o zaman allah yarattığı insanlara fark koymamış beyazın siyahtan, siyahın çekik gözlüden bir farkı yok demiş,  hepinizi dört dörtlük yaratıım dememişmi, demiş ama biz önce dini böler gibi mezheplere insanlarıda bölmeye başlamışız yok senin genlerin şu sen ayvayı yedin ilerleyen yaşlarda saçın ağarır yok kulakların kepçeleme olur, kanser olucan, şeker olucan, tansiyon olucan bunlar sağlık hurafeleri hep, yaradılıştaki ailesel  genetik faktörler dışında hepsi traş, bir örnek vericem tofaş 1998 yılında şahin araba çıkarmış mısıra ihraç amaçlı bunun fabrika çıkışı 1,4 motor bunu mısır için çıkarmış 1,4 motor orda gider neden her yer düz kardeşim bizim memleket dağ bayır, bulunduğun bölgeye göre genetik durumun olabilir, ama biz ısrarla bunu dağ tepede kullanır motoru yeriz, başka bir örnek iki aynı model sıfır araba aldık fabrikadan aynı gün çıktı birisinin rengi siyah,  birisinin beyaz aralarında ne fark var her şeyi aynı motor gücü, egsozu, silgeçi, tekeri, lambası ama birisinin sibop kapağı plastik değilde metal, neyse  mazot pahalı diye beyaz arabanın sahibi ucuz yağlı mazot kullanırsa ne olur, araba sibop keser, motoru yer, enjektörleri tıkar, ya burda arabanın suçu ne ya fabrikadan bozukmu çıkmış….. yok, imalat hatasımı… yok ve bu araba 15 bin kilometrede motoru yemiş yada aksamaya başlamış,   bunun neresi genetik ya sadece sibop kapağı farklı,  ama diğer arabanın sahibi 30 bin km yapmış araba şıkır şıkır, nerede genetik faktör diye soracak olursanız, işi çözemezler ve derlerki aynen şöyle bir basın açıklaması , yapılan son tespitlere göre hakim kararını veriyo arkadaşlar. açıklama ; sibop kapağı metal olan araçlar çabuk motor yiyo araba alırken sibop kapağına dikkat edin, hey yavrum hey bizde işi bilmiyoz zaten admlar her şeyi biliyo deriz her denileni doğru sayarız, çünkü bilmiyozki, adamlar kan tahliline yazmışlar hgb,plt,aso, crp, ph bunlar nedir ya benim babaanem eskiden hep kuranı açar okurdu zamanında arap alfabesinde okunuşlarını öğrenmiş ama anlamını bilmezdi akşam üstleri evinin önünde koca karılar bir toplanırlardı dedikodusunu yapmadıkları barak obamayla barselonanın yıldızı messi kalırdı onlarıda bilmediklerinden, bizim sağlık işlerindeki durumumuzda bu, arapça okumasını biliyosun ama anlamından içeriğinden haberdar değilsin, durmadan islama  ters dedikodu yapıyosun, bizim sağlıkla ilgili bilgimizde böyle herhalde, işin aslını bilmek anlamak, dinlemek, araştırmak, yanıldığın konularda yanılgıyı kabul etmek gereklidir diye düşünüyorum"

Mikail Hocam hastayım  senin şu benzetmelerine, teorilerine. :alkis:

Abi ne yiyip ne içiyorsun sen yaaa :wacko:  :wacko:  :))   :))   :alkis:  Ondan bende istiyorum :))

Sakın önünü kesme suyun. Gelince ilham koyver (yaz) gitsin. :super:
  • efe14efe14 263 Bolu
    @sevgiler dedi...
    Her yeni gune daha sifali girelim insallah hepimiz.allah buyuktur.o sabir verir.o kendinden yardim dileyenleri asla geri cevirmez.yakinda bende iyiyim haberlerimi yazmak istiyorum buraya. Allahin izni ile
    Bu güzel dileklerinize ve duanıza gönülden kocaman bir AMİN diyesim var. :whistle: (hani hocalar ortama biraz daha hava katmak için uzatırlar ya Amiiiiiin der gibi ^-^  )

Bu sabah yataktan kalkerken o meşhur tutukluğum düşük seviyede idi. :super: Bazen önce yatakta cenin pozisyonu alır, sonra simit gibi bükülmeye çalışır, simit gibi (nerde simit gibi bükülüyoruz misal işte :-[ )iken hop yuvarlanır ve kalkmaya çalışır, bazen eşimden yardım ister, hanım bi el at da kalkalım der, bazen ise yuvarlanarak yatağın kenarına gelir ayağı yere koyar onun üzerinde kalkmaya çalışırdım.Bu sabah direk kalktım. :yahoo: Demek ki sağlıklı  insanlar böyle kalkıyormuş dedim kendi kendime.Sabah uyandığımda vücudum dinlenmiş olarak kalktım. Normalde sabahları uyanmak istemezdim. Çünki vücut dinlenemediği için yorgun bitkin ve halsiz oluyordum. Şükür ki bu sabah dinlenmiş ve enerjik olarak uyandım.

İnşaallah bu rüya bitmez ve bu rüyayı sizler de görürsünüz. (rüya diyorum çünki; bunları ancak hayal ederdim.)
  • mikailtetikmikailtetik Yükleniyor... 386 Bursa
    efe abi inşallah dahada iyi olursun, bu hastalığı yaşamayan bilemez sağlığın kıymetini, bu yaşadıkların rüya değil, mucizede değil, imkansıs hiç değil, allahın yarattığı nimetlerin sağlık için kainatın en değerli varlığı insana doğru bir kombinasyonla hazırlanıp rahatlamimıza faydalı olacak bir niğmet, allah bunları yaratmışta, biz birbirimize faydalı olmaktan kaçıyoz sırf menfaat yüzünden.
  • efe14efe14 263 Bolu
    @mikailtetik dedi...
    efe abi inşallah dahada iyi olursun, bu hastalığı yaşamayan bilemez sağlığın kıymetini, bu yaşadıkların rüya değil, mucizede değil, imkansıs hiç değil, allahın yarattığı nimetlerin sağlık için kainatın en değerli varlığı insana doğru bir kombinasyonla hazırlanıp rahatlamimıza faydalı olacak bir niğmet, allah bunları yaratmışta, biz birbirimize faydalı olmaktan kaçıyoz sırf menfaat yüzünden.
    Maaşallah yine şiir gibi yazmışsın dostum. :super:

Umarım dediğin gibi olur.
    abi geçenlerde çocukluğumda top oynarken vedat isimli bir arkadaşım vardı, o beni bilir, bir gün onun dükkanına bizim köyden birisi gelmiş bir şeyler almaya, demiş bende oralıyım diye, arkadaşta uzun süreden beri beni görmüyo tabi sormuş mikal diye bir arkadaşım var dı o köyden, nasıl iyimi diye, iyi demiş nasıl bir insandır diye sormuş, bizim köylüde demişki kendisinden başka herkeze faydası var ama kendisine hayrı yoktur diye, gel zaman git zaman arkadaşım bir gün anlattı bunu bana, hep düşünürüm, başkasına faydası olan kendine nasıl faydalı olmuyo diye, ama onlar farkında değil dünyada en büyük zenginlik, ruhen ve bedenen sağlık
  • efe14efe14 263 Bolu
    Koskoca cihan padişahı da aynı senin gibi söylemiş.

"Olmaya cihanda bir nefes sıhhat gibi"

Sokakta özürlü, sakat, hasta vb bir insan gördümmü hep "Allahım bize akıl, ruh ve beden sağlığı ver" diye hep içimden dua ederim.

Sen iyilik yap at denize balık görmez ise Halık görür demiş büyüklerimiz. Şükür bak sana da nasip etti sağlığı.

(Bu arada dostum bu benim kaslar bi acayip. Koş, tırman, zıpla ne duruyorsun diye bana kızmaya başladılar. Bunları yapmaya başlayınca acaba kalbim bi sıkıntı yaratır mı diye de içten içe çekiniyorum. (Yol yakınken eski sakin günlerime geri mi dönsem ne ^-^  ))
  • sulesule 81 Elazığ
    Allah bu halinizi sıhhat üzere devam ettirsin arkadaşlar.Paylaştıklarınızı okudukça içim sevinç doluyor.İnşallah olumsuz bir durum yaşamaz sadece ağrısız  mutlu günler geçirirsiniz.Kendi halimde bir değişiklik olmazsa bende aranıza katılacağım.paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  • monomono 5,146 Ankara
    @efe14 dedi...
    (Bu arada dostum bu benim kaslar bi acayip. Koş, tırman, zıpla ne duruyorsun diye bana kızmaya başladılar. Bunları yapmaya başlayınca acaba kalbim bi sıkıntı yaratır mı diye de içten içe çekiniyorum. (Yol yakınken eski sakin günlerime geri mi dönsem ne ^-^ ))
    Muro filmi vardı, halay sahneleri aklıma geldi de o da yerinde duramıyordu. :))

Çeto, şu karşıki dağlara çıkasım geliyor filan diyordu :))

Haydi bakalım iyi gidiyorsunuz, takipteyiz.  :super:
  • efe14efe14 263 Bolu
    @mono dedi...

(Bu arada dostum bu benim kaslar bi acayip. Koş, tırman, zıpla ne duruyorsun diye bana kızmaya başladılar. Bunları yapmaya başlayınca acaba kalbim bi sıkıntı yaratır mı diye de içten içe çekiniyorum. (Yol yakınken eski sakin günlerime geri mi dönsem ne ^-^ ))
    Muro filmi vardı, halay sahneleri aklıma geldi de o da yerinde duramıyordu. :)) Çeto, şu karşıki dağlara çıkasım geliyor filan diyordu :)) Haydi bakalım iyi gidiyorsunuz, takipteyiz. :super:

Allah iyiliğini versin PATRON. ???? ???? ????
    Selam.dun gece ilaci hazirladim. 23 :00 da aldim.yattim.heyecandanuyumadim.1civari uyumusum.ve sabah 8de beni uyandirdilar.agrilar aza inmis.o saatte kalktimmi gunum berbat olurdu.ama bu saat oldu hala ayaktayim.simdilik ucmuyorum ama rahatim. Agrim cok hafif.oturup kalkarken aci cekmeden hareket ediyorum.yine yazarim gelismeleri. Bol su icmeye calisiyorum.  :)
  • efe14efe14 263 Bolu
    "LDN kullananlar kulübüne hoş geldin. Mikail Bey üyelik işlemlerinizde size yardımcı olacaktır." :super:

Senin adına daha ilk saatlerde benim gibi ağrıları az hissetmene sevindim Sevgi hanım. İnşallah daha da iyiye gider.

:alkis: :alkis:  :alkis:
  • monomono 5,146 Ankara
    Arkadaşlar bu büyük bir olay elbette ama kendinizi de çok fazla dinlemeyin, günü birlik inişler çıkışlar zaten normalde insan vücudunda olan şeylerdir, bir kaç hafta içerisinde sanırım dahada netleşir resim.
    O zamana kadar endişe, panik, evham gibi şeylerden uzak kalmak için, hayata kendinizi bırakın gitsin.

Birde bu olayı pek çevrenizle paylaşmayın, zira insanlar olur olmadık laflar ederler, direncini kırarlar vs. lafta anlatamazsınız, malum bizim insanımız bilmediği şeyler konusunda allamei cihandırlar, bilmedikleri yoktur.  :))

Ama burada paylaşabilirsiniz, biz sizin öteki yarınınız, halden anlarız :))
    estafurullah efe ağabeycim, aslanamı kurdamı sormuşlar ensen niye kalın diye kendi işimi kendim görüyorum demiş, bizdede aynı yaşam kalitemizi arttırmak için kendimiz pişirip kendimiz yiyoruz, inşallah bu kalite üstüne koyarak gider.
  • efe14efe14 263 Bolu
    @mikailtetik dedi...
    estafurullah efe ağabeycim, aslanamı kurdamı sormuşlar ensen niye kalın diye kendi işimi kendim görüyorum demiş, bizdede aynı yaşam kalitemizi arttırmak için kendimiz pişirip kendimiz yiyoruz, inşallah bu kalite üstüne koyarak gider.
    Mikailim haklısın da Rabbim nasip etmezse dolanır dururuz. Oysa ki görmemiz gereken gözümüzün önündedir. Ben yaptımdan ziyade gayret bizden takdir Rabbimizden demek daha doğru bi yaklaşım türü olur. Ama araştırmaya, okumaya, denemeye devam edeceğiz ve deneyimlerimizi birbirimize aktaracağız ki bi ilerleme olsun.

Bak sen denedim, tecrübe ettin ve bunun sonucunu bizlerle paylaştın. Bana amansız, dermansız bir derdin var ve kemoterapiye kadar sana ilaç kullandıracağız diyen profösöre inat bu işin sadece ve sadece 3,0 mg/gün lük tek bi doz ile aşılabileceğini gösterdin.

Rabbim ne muradın varsa versin.
    amin abi, şifayı veren şüphesiz allah, ama biz kullar nankörlükte sınır tanımayız, onun verdiğini ondan bile sakladığımızı sanırız ama o ne taktir ederse o olur, mutluluk paylaştıkça büyür, umarım bizim sağlıkçılarda şu konuya bir el atar her kez faydalanır.
    ---
    bu arada ara ara kan tahlillerimi daha ciddiye alarak yaptırıyorum, herkezde yaptırır zaten, olayın iyi tarafıda bu zaten göre göre bilinçli bir şekilde yapmak saolsun doktorumda iyi bi insan şimdi dertlenmeye değil muabbete gidiyorum yanına.
  • efe14efe14 263 Bolu
    Dün gece 4. üncü kapsülü aldım.

4 gündür sabahları dinlenmiş olarak uyanıyorum.

Sabah tutulmalarım ilaca başlamadan önceki halime göre bayağı bir farketti.

İlk iki günkü enerji fazlalığı durumu şu an itibariyle %60 a düşmüş gibi.

Akşam üzerleri halsizlik durumu şimdilik yok.

Geceleri gözlerin akları eskiye göre bayağı farklı. Kızarıklık çok az.

Ağrılarım var fakat eskiye oranla hissetme oranım çok düştü.

Nefes egzersizi yaparken göğüs kafesimi patlatırcasına nefes alabiliyorum. (Özellikle iman tahtasındaki ağrı nedeniyle yarıda bırakma durumu yok)

Kendime artık spor yapabilecek kadar güvenim geldi. Önceden spor yapmadan sonucunda katlanacağım ağrıları ve yutacağım extra ağrı kesici ilaçları düşünür ve genelde vazgeçerdim. Çünkü çok ağrım oluyordu. Geçenlerde köyde akşam üstü 2 saat kadar erik topladım dalından(konserve için) 3 gün kaburgalarım dehşet ağrıdı.

Umarım bu rüya bitmez. :super:  :super:  :super:
    sevgi hanımdan olumlu yada olumsuz cevap alamıyoruz, bence sebebi şunlar olabilir sorular geliyo1- apantisinizin olmadığını düşünüyorum 2- el, ayak veya başka noktalarınızda üşüme, uyuşmalar var, hgb düşüktür muhtemelen, vucutta titremeler oluyor, baş dönmesi oluyordur ki bunlar vucuttaki eksikliklerin reaksiyonları ve bu eksiklikler giderilmeden hiç bir ilaç yeterli reaksiyonu gösteremez, öncelikle bunların tahlili yaptırılıp eksikliklerin giderilmesi gerekir, buda apantistin olmamasından kaynaklanıyor diye düşünmeden edemiyorum
    Selam. Nasil bir kafa var mikail.gercekten 2011 yilinda apandist ameliyati oldum.patolojide apandist iltihapli cikmistir. Ve ben yazik bile usurum. El ve ayaklarim cogunlukta soguktur.titremelerim var. Butun kaslarimin titredigini dusunuyorum.ve sanki teknede sallanir gibi icim de bir sallanti var.doktorlara bunlari hep soylemisimdir.kulaktandir psikolojiktir cevaplarindan Biktim. Ve cildim nemini Iyice kaybetti.yaz gunleri bu gunler.ben kuruyorum.pul pul beyaz beyaz dokuluyor. Ilacin 2.gunu. Agrim var ama siddeti az.basdonme adi altindaki icimin sallantisi devam ediyor.daha fisek  gibiyim diyemiyorum. Ama en azindan yan etki gormedim.extra bir zor durum yasam aim ilactan dolayi. Gozlerim hep normaldi. Arasira kuruluk disinda kizariklik falan  olmadi. Halsizlik var.
  • Can29Can29 9 Eskişehir
    Cümleten selamun aleykum ve herkese geçmiş olsun. Aranıza yeni katıldım diyebiliriz yaklaşık 1 hadtadır forumu takip etsemde kayıt olup yazmaya erinmiştim :) neyse yaklaşık 8 yıldır bel kalça omuz boyun sırt omurga diz kapağı ağrılarım vardı ve son 1 yıldır özellikle hiç ağrısız birgün bile olmadı ağrım sürekli vücdumda yazdığım bölgelerde geziniyordu. Neyse şans eseri bir doktorun kan değerlerimde romatizmal değerlerin biraz yüksek olduğunu görmesi sonucu geçen hafta romatoloji bölümüne gittim ve dün as hastası olduğumu öğrendim. Aslında yazmak istediğim çok şey var ama kafa şişirmeye gerek yok merak ettiğim şu bana verilen ilaçlar işe yarıyor mu baya bi araştırma yaptım ama hayrını gören pek kimse görmedim bugün bi egzersiz yapıyım dedim hayatımda böyle soğuk terlediğimi hatırlamıyorum :) ilaçlar volteren ve salazopyrin. Bu arada sizlerin yazışmalarını okuyunca bi sıcaklık hissettim söylemeden geçmiyim de. İnsanın doğasında olmayan yanlız olma duygusunu sizlerle aştım gibi hissettim. Benim gibi ağrısız bir hayatı hatırlamayan insanlar olduğunu görmek ne kadar trajikomik de olsa iyi geldi :) inş umarım hepimiz birgün sağlığımıza kavuşuruz saygılar
    (1) Jasmin8
    can arkadaşım aramıza hoşgeldin safalar getirdin farklı farklı formlarda kullandığın ilaçları kullanmış ve tecrübe edinip tecrübelerini aktaran nice arkadaşlarımız var, inşallah faydasını görürsün demek isterim fakat ben pek görmedim fakat görenlerde var, doktorunla yi bir letişim ve samimiyet kurarsan sana daha ılımlı bir şekilde bu hastalığın gidişatı hakkında net bilgiler verecek, bizlerde kendi tecrübe ve deneyimlerimizden esnlenerek birbrimize faydalı olmaya çalışıyoruz, bizler de senin gibi br çıkış yolu arıyoruz bu bulmacanın içindeyiz, yazılanları okuyarak biraz bilgilenip faydalı olabileceğini düşündüğün bilgileri kendinde uyarlayabilirsin, şahsen kendim öyle yapıyorum, sana şimdiden geçmiş olsun dileklerimi sunarken allah c.c şifasız bir dert vermemiştir ölüm ile ihtyarlık dışında hadisi şerifiyle umuda yolculuktan bir koltukta sana ayırdığımızı iletmek isterim.
    sevgi hanım şu an için tahminlerime göre b12 düzeyiniz 200 ün epeyce altın da olduğunu düşünüyorum. bu sebepten dolayı tahlillerle bunu doğruluğunu teyt ettikten sonra doktorun size önereceği b12 takviyesini alırken size alerjik bir reaksiyon göstermeyen uygun bir takviyeyle b12 düzeyinizi 400 lere yükseltmenizi hatta üstüne bile çıkara bilmenizi tavsiye ederim,

şu anki üşüme, titreme, başdönmesinin bununla alakalı olup as ile alakası olmadığını düşünüyorum, apantist alındıktan sonra bu organın öneminden kimse bahsetmez genelde, allah bu organı buraya boşuna koymamış eğer burası dursaydı belkide 5-6 yıl b12 takviyesi almamış olsanız dahi sizi idare edebilirdi, fakat alındıktan sonra kontrollü bir şekilde b12 düzeyine baktırılıp eksiği varsa tamamlamak yada doğal yoldan yemek gerekir, siz sakatat yemezseniz, yumurta yemezsseniz vs vs dışardan takviye etmezseniz vucut içerde olmayan bir şeyi kendi imal edemezki, bu sebepten dolayı b12 ye bi baktırın  eksiğvarsa alın inanın ne baş dönmesi, ne üşüme, nede titreme kalır ve ondan sonra kullandığınız ilaçlar etkisin net gösterir inşallah
  • efe14efe14 263 Bolu
    Sevgili Can aramıza hoşgeldin. Aramıza katılmak ile bize bir can daha kattın. İlaçları sormuşsun; ben yan etkisinden başka bir faydasını görmedim ve kullanmadım. Yıllardır ağrı kesiciler ile günü kurtarma arayışları içerisinde iken bu sitedeki Mikail Beyin LDN ile ilgili tecrübelerini okudum ve LDN cilerin arasına katıldım. İlaçla ilgili deneyimlerimi yukarıda yazdım ve de yazmaya devam edeceğim.

Umarım aradığın şifayı yakında bulursun. Az ağrısız günler dilerim.
  • efe14efe14 263 Bolu
    Mikail Hocam seni kutluyorum. :alkis: Sevgi Hanım için yaptığın tahminin doğru çıktı. :super: Hocam sende bayağı bir bilgi birikimi var. Zekana ve hafızana diyecek söz yok. :unsure:

İnşallah daha iyi günlerin olur. ^-^
    amin abi 20 seneyi geçkin as mafyasıyla çatışmaktayım, tecrübeliyim biraz, kolay girilir zor çıkılır, yeni as teşhisi konulmuş arkadaşlara mücadelerinde başarılar dilerim, maddi ve manevi bir savaş bu nabzım attığı sürece pes etmek yok
    Merhaba herkese yeni gelenlere. Efe mikail tam 12 den vuruyor.kafa  var hafiza saglam.Bende cok okur arastiririm ama aklimda tutamam. Simdi tatildeyim ya. Donunce hemen B12 olcumu yaptirayim. Dogrusu iyi beslenmiyorum.ve eksiklikler olmasi muhtemel.yumurta cok nadiren yerim.daha dikkat etmeliyim. Mesela balik senede belki bir tane. Sevmem pek. Sebze agirlikli yerim. Meyve yemem. Suyu bir yada iki bardak icerdim. Birkac gundur daha cok iciyorum. Tabiki a.s pesimi kolay birakmaz. Yeme icme suc bende
  • Can29Can29 9 Eskişehir
    Hoşbulduk diyelim :) bugün bu egzersizleri deneyeyim dedim boynumda ağrım az vardı ama egzersiz yapınca müthiş arttı bunların iyi gelmesi gerekmiyormuydu? Böyle herşeyi sorup paylaşıyorum ama kusuruma bakmayın ömür boyu çekilen birşey olunca birde benden daha tecrübeli insanları yakalayınca sormak istedim. Birşey daha voltren hapı ağrılarımı tamamen geçirmesede bayağı hafifletti ama vücut ağrı kesicilere bağışıklık kazanmaz mı sürekli kullanıcam çünkü? :wacko:
    Adi ustunde agri kesici. Bir sure agri kesiliyor.sonra yine devam.eger mide yada barsak dayanikli cikmazsa onlarida zamanla bozabiliyor. Egzersiz surekli devam edebilirsen elbette iyi gelir. Agri zamanla aza dusebilir.ama yukleme den yavasca yap egzersizini. Arkadaslar bu sallantilarim devam ediyor.3.gunum ilacta. Ama mikailin dedigi gibi benim Kan da B12de biseylerde eksikligim var.yoksa ilac ayni gun etki edecekti eminim. Artik beklemedeyim mecburen. Ilk defa tatilin cabuk bitmesini diliyorum. Eve donup bir an once tahlilimi yaptirmak istiyorum. Efe gibi ilk gunden iyi olmayi cok hayal etmistim. Apandist olmayisida onemli bence.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak