Naltrexone (LDN) tedavisi

1356740

Yorumlar

• Birde nasıl temin ettiğini Öğrenmek istiyoruz????
  • mikailtetikmikailtetik Yükleniyor... 386 Bursa
    ben bir tanıdığım vasıtasıyla yurt dışından temin ettim am bir ayı buldu temin edip gelmesi, fakat eczanelerden pahalı olur ama naltrexone 50 mg  etken maddesi olmak şartıyla değişik isimlerde getirtebilirsiniz, veya doktorunuzun mantığına yatar ve sorumluluktan kaçmaz ise yazdırıp eczacılar birliğinden 32 euroyo reçetenizi fakslarsınız gönderirler, büyük ihtimal nalorex olarak 50 mg 28 adet hap olarak gelir, bölme işlemini ya evde kendiniz yapabilirsiniz yada benim param çok derseniz bu işlerde uzman dürüst bir eczacıya böldürüp kapsüllettirebilirsiniz.
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    Basbakanlik iletisim merkezine  (BIMER )gonderdigim msj sonuca baktim.gonderen kurum BIMER  alan kurum SAGLIK BAKANLIGI diye yaziyordu.yani benim msj Saglik Bakanligina BIMER tarafindan iletilmis. Hadi hayirlisi.cvp bekleyecegim.olmadi israrla yazacagim.
    Güzel sevindim
  • Dün ldn için üniversite hastaneme gittim. Orada romotoloji doktoru ile sinirlerim çok bozulduğundan ağlamadan konuşamadığım için bana ldn ile ilgili olumsuz bir şey söyleyemedi. ama bence ldn yi bilmiyor ya da onu da sahtecilerin işi sanıyor çünkü öyle imalarda bulundu. sonuç olarak onların verdiği ilaçları doğru kullanmadığım için fırça yedim hafiften ve ilaç dozlarım sabah 2 akşam 2 salozoprin sabah akşam 1 endol olarak güncellendi ve psikiyatri poliniğine yönlendirdiler. Orada ki doktora yaşadıklarımı anlattım ldn diye bir umut olabileceğinden bahsettim oda bana bir antidepresan yazdı. fakat bu noktada olumlu bişey oldu doktor bu verdikleri yöntemler işe yaramazsa ldn de denenebilir dedi. onun ldn hakkında bilgisi az çok vardı sanırım. Ayrıca ercan beyle dün yaptığım görüşmede bana söyleği balık yağlarını hemen almıştım. sonra nette araştırırken balık yağı kullanıyorsanız antioksidan da almalısınız diyordu bir kutuda antioksidan aldım. yanı B vitaminini de eklersek sonuç olarak günde 10 tane hap kullanıcam yani arkadaşlar ben bir ldn edineyim derken yine ecza dolabına döndürüldüm. beni şimdilik engellediler fakat sizi takip ediyor olacağım umudum siz de :)
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    benide zamanında doktor psikiyatra yönlendirmişti.antidepresan banada yazmıstı.aldım ama kullanmadım.bir dünya yan etkisi var.işede yaramayacağını düşünüyorum.korkudan öldü herkes şu ilaçtan.doktorlar bile.sanki bize yazıp içirttikleri ilaçlar mükemmel.bir temin etsem hemen başlıcam.yıllarcada kullanırım bünyem kabul ederse ne var.sanki yıllarca kanser şeker tansiyon yada başka hastalıklar için ilaç kullanmıyormu insanlar.bagımlılıkmı yapıyor hadi yaptı diyelim yinede ölesiye kadar kullanılıyor o ilaçlarda.
  • monomono 5,146 Ankara
    Zaten bu LDN yi temin edemeyelim, (durum onu gösteriyor) hepimiz psikiyatrıklık olacağız o kesin  :wacko:
  • Dün ablam Amerika'da eczaneye sormuş;Narkotik te kullanılan bir ilaç oldunu ve reçetesiz verilmeyeceğini söylemişler.doktora reçete ettirmeye Çalışacak bakalım Hayırlısı... oralarda bu işler hep prosedüre uygun Yapılıyor,adamlar Herşeyi ince eleyip sık dokuyor.

mikail, siz hangi ülkeden getirdiniz.
    Mono abi syn mc kaya bu ilacı kullanmış oda tecrübe ve bilgi verirse bir adım daha atlarız, zaten insanın iç dünyası piskiyatri kliniği gibi kendi kendine aşamadınmı başka bir klinikten destek alıyosun ama en büyük ve en faydalı klinik esasen islamı yaşayıp allaha teslim olmak, benim kıçım ne zaman sıkışsa ona sarılırım hep uçurumun ucundan geri alır kurtarır beni velhasıl kelam, romotoit artiriti namazla yenen insanlar tanıdım, mide rahatsızlıklarıni oruçla çözen insanlar bilirim, yatsı namazında gece 1 ile 4 arası aktifleştireceğin endorfin salgılama olayının fitilini ateşlersin sabah namazında 5 te kalkınca gökten bedava yağan inen ozondan doğal olarak faydalanırsın ama ben kime söylüyom, önce kendim yapmıyom, öğle, ikindi, akşam egzersizin dünya ve ahirete en faydalı sağlıklı yaşama teknikleri vs vs
    Nemexin, ispanyol malı, türkiyede doktor gözetiminde bahsettiğimiz dozlarda kullanıcağını ve bölme işlemini doktorla yapsan, yada o dozlarda hazır satılsa doktor risk almamış olur oda yazar, ama adamlarda şu konuda haklı ilaç 50 mg hap halinde bu yüzdende çekiniyolar ve risk almıyolar, ya beceremeyip yüksek doz alırsan, adama iyi anlatmak lazım, piskiyatri, noroloji alanına daha uygun bunlar yazabilir bir ihtimal
  • monomono 5,146 Ankara
    @mikailtetik dedi...
    Mono abi syn mc kaya bu ilacı kullanmış oda tecrübe ve bilgi verirse bir adım daha atlarız ...
    Ben böyle bir bilgi hatırlamıyorum, abimiz bunu kullanacak ve iyi gelecek ama bahsetmeyecek, bu mümkün değil!

Eğer bahsettiğin yazı buysa, o kendi deneyimi değil, yabancı bir yazıyı çevirmişti orada. Eğer başka bir yazı/konuşma ise link verirsen bir bakalım.
    @mikailtetik dedi...
    zaten insanın iç dünyası piskiyatri kliniği gibi kendi kendine aşamadınmı başka bir klinikten destek alıyosun ama en büyük ve en faydalı klinik esasen islamı yaşayıp allaha teslim olmak, benim kıçım ne zaman sıkışsa ona sarılırım hep uçurumun ucundan geri alır kurtarır beni velhasıl kelam, romotoit artiriti namazla yenen insanlar tanıdım, mide rahatsızlıklarıni oruçla çözen insanlar bilirim,
    İş buna kaldıysa yandık, iş gene başa düştü desene. :mail:
    Namaz kılıp, oruç tutup intihar eden, katliam yapan insanlarda var, H.Bayram gibi bir yerde 20-25 yılım geçti, meczubundan delisine, velisinden sarhoşuna kadar bir yığın insan tanıdım, çözse bunların problemini çözerdi.
    Özetle İnanç iyidir, insanlara yalnızlık hissettirmez ama aynı zamanda da kişisel bir şeydir ve iş buna kaldıysa, bunu herkes yapamaz. Zira herkes aynı olmaz.!
    Neticede robot değiliz ki herkes aynı olsun, farklı farklıyız.
    AS de böyle değil mi, farklı farklı.

Neyse, sağa sola haber uçurduk bakalım, "olduğu kadar olmadığı kader" deyip, bekleyeceğiz, başka yolu yok.
    Abi haklısın söylediklerinde, şöyle bir şey insanoğlu ya olduğu gibi yada göründüğü gibi olsa piskiyatri diye bir hastalık dalı olmaz herhalde, çünkü neysen osundur, ülkemizde atatürkçüyüz deyip insanları kullananlar nasıl varsa, müslümanız deyipte çıkar peşinde koşan namussuzlarda çok, halbuki atatürk en büyük türk milliyetçisi, islamiyette en temiz din neyse abi hayatı bir kumar masasında okey oynayan dört arkadaşa benzetirsek en yakın dostlarınla dahi oynasan herkezin yüzü birbirine bakar ama herkezin kartları kalbi gibidir kimse kimseninkini görmez, menfaat dünyası geçmine yandımı
  • sulesule 81 Elazığ
    Merhaba Mikail Bey.Verdiğiniz bilgiler ve çabanız için size çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızı büyük bir mutlulukla okudum.İnşallah hep duymak istediğimiz müjdeyi sizden almış oluruz.Bende ilaç için bimere yazacağım.Bizleri sağlık durumunuzla ilgili ara ara bilgilendirmenizi sizden rica ediyorum.Sağlığınız ve mutluluğunuz daim olsun
    Amin, inşallah her kez bir çıkar yol bulur ben bu şekilde sağlığıma kavuşma yolunda ilerleme kaydettim umarım hepimizkurtuluruz bu illetlerden yada yüzde 90 ağrı yerine % 20-30 kalsa bile mmutluluk, tek sorunum şu ldn den sonra yeme içme alışkanlığımdaki kısıtlamaları delmeye başladim, buda benim kötü bir zaafım, yıllarca aciların verdiği zulme bir meydan okuma
    forumların birinde as den kurtuldum diyen biri vardı korhan bey zannedersem, vucut geliştirmeci arkadaş, hakikaten doğrudur çünkü spor endorfin düzeyini yükseltiyo buda metobolizmada pozitif yansımalara sebep oluyo, ldn bu işin zahmetsiz bir yöntemi olsa gerek, yüzmeden bahsedenler var oda faydalıdır muhakkak oda endorfini tetikliyor ama bizler monoton ve kalıplaşmış bir çalışma dünyasında yeterince haraket etmediğimiz gibi kimyasallaşmış yiyeceklerden fazlaca alıp yeterince haraket etmediğimizden girenle çıkanın ortalamasını tutturamıyoruz herhalde, fakat bir gün mutlaka bu hastalıkların bir gün bir çözümü bulunacak ve biz yaşadıklarımıza hem ağlayıp hemde gülücez, ldn en kötü ihtimalle düşünecek olursak, yeni ve zararsız tıbbi bir gerçek bulunana kadar bana faydası olacak, yan etkisi doğru kullanılırsa olmayan, kendi deneyimlerimden öne çıkarak faydalı olan ve  metobolizmam için gerekli olan bir enstrumandır.sizlere şöyle bir tavsiyedede bulunmak isterim naltrexoneyi düşük dozda kullanırken lütfen bir doktorla istişare ederek bölme yöntemindende bahsedin çünkü ilaç 28 adet ve 50 mg haplar halinde ve bizlerin kullanacağı max 4,5 mg ve 1,5 mg ile 4,5 mg arasında kişinin bünyesine göre kullanabilir, bol su içmekte gerekiyor günde en az 2 ile 4 litre arası gibi, ek olarak omega 3, b12 ve ara ara d3 kullanıyorum, doğru dozda almak şartıyla fayda göreceğinize inanıyorum.ben her ne kadar bu ilacı kullanıyor olsamda modern tıbbın tüm imkanlarından faydalanmaya çalışıyorum ağrılarım olmasada ilacın herhangi bir yan tesiri olabilir diyede kan tahlillerimi yapıyorum, değişik değişik internet sitelerinde her ne kadar düşük dozun hiç bir yan tesiri yok deniyosada bir tane canım ve bir ailem var kendimi düşünmesem dahi bana güvenip evlenen bir eşim ikide kızım var, yanlış bir şey yapıp onları yarı yolda bırakamam, kendi kaderime kendim yanlış yaparak belirlemek istemem taktir allahtan, her şeyden önemlisi kontrollü ve sistematik olarak faydalanmak gerekiyor ve başarıya giden yol burdan geçiyor.ayrıca naltrexonenin düşük dozunu forumlarımızda başka kullanan değerli forum dostlarımızda var onlarda konumuza müdahil olursa daha sağlıklı ve dahada emin adımlarla bir aşama kaydeder en azından şimdilik kupaas ailesine yardımcı olmuş olur ve katkı sağlamış oluruz, bugün gene bir örnek vereyim eskiden gece on iki, bir gibi yatardım aradan iki üç bilemedin dört saat sonra şiddetli ağrılarla kalkardım oda karım elimden tutarda yataktan kalkmama yardım ederse, yatakta sağdan sola dönmek hacca gitmek gibi bir şeydi şimdi gene gece 12-1 gibi yatsamda deliksiz kaldıran olmasın öğleye doğru kalkıyorum tutukluk %10 oda yatak odasından mutfağa gidene kadar, eskiden tuvalete gitmek ayrı bir sıkıntıydı otursam oturamam kalksam kalkamam ama şimdi şekilden şekile girebiliyorum hop otur hop kalk, o bile bir keyif, bugün sırtlarımda biraz ağrı var neden dün neredeyse 2 paket sigara içtim bu ara ara kolada içmeye başladım, gene kendi kendimi imha etmeye çalışıyorum, siz siz olun sakın asitli yiyeceklerden uzak durun ve asite dönüşen gıdalara dikkat edin, yıllar önce 1900 yılların başlarında mı tam net hatırlamıyorum doktorun biri demişki hastalıkların bir tek suçlusu var oda asit demiş, kimisinde kanser kimisinde ülser kimisinde vs vs gibi saymış kısacası azmettirici katillerin başı asit demiş adamı tefe koyup yadırgamışlar ama şimdi tıp kabullenmeye başladı ve doğrusuda bu hakikatin
  • Arkadaşlar bence antidepresanlar ve ldn farklı mekanizmada çalışsa da benzer etkiler yapıyorlar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  • monomono 5,146 Ankara
    Sevgili @mikail-tetik

Korhanın durumunu biraz açmak lazım zira o mesele çok yanlış anlaşılmış durumda, o yüzden de mutluluktur, hormondur, endorfindir buda yanlış çıkarımlara sebep veriyor.

Öncelikle Korhan'ın durumu sadece spor yaptığı için iyi olmuş değil, işin içinde spor camiasında da yasak olan Stereoidler, Anabolicler denen yasaklanmış ürünler var ki bu arkadaşlar bunları tüketiyorlar, Bunları kullanmayan da zaten öyle vücut yapamıyor, Kıştan Facebooktan bir arkadaşta aynen bu ürünler + body ile AS nin etkilerinden kurtuldum diye bize özelden ulaştı ama o da bu mesele riskli bir mesele olduğu için, foruma yazmadı.

Zira bu ürünlerin ne yapacağı, nereyi bozacağı hiç belli değilmiş, yasak olmaları durduk yere değil yani.

Tabi olay bu ürünleri kullandığı ve bodyi yaptığı sürece geçerli, sonra bıraktığında ne olacağıda meçhul.

Hasılı Korhanın olayı spor yaptığı için iyi olduğundan, çok daha derinde bir mesele, gerçekte durum bu, olay bu kadar parlak değil açıkcası.

Bu sitede profesyonel dalgıçlık yapan biri bile AS den muzdaripti, yazmıştı hikayesini, içimizde plates hocaları bile çıktı, lakin hiç biri açıkcası Korhan gibi iyi olduk demedi. ve bu insanlarda kondisyon bakımından hiç fena olmasalar gerektir.

Tek farkları bence bu Stereoid denen şeylerden kullanmadılar, o yüzden de muzdariplik bir şekilde devam etti.

Her şeyden önce iyi olalım, ondan sonra mutlu oluruz.
    J. J. Rousseau

Bu sözün bir benzerini @UcAnTeNeKe adlı eski bir arkadaşımız, bu sitede imzasında çok kullanmıştır.

İnsanlar Mutlu oldukları için iyi olmuyorlar, iyi oldukları için mutlu oluyorlar.
    Bir diş/baş ağrısında bile bet/beniz atabiliyorsa, fellik fellik dr. aranıyorsa, demek ki mutluluklar veya endorfinler olayı çözemiyor demektir.

İnsanlar önce bir iyi olsun, mutluluk akabinde gelir illaki ama önce mutluluk diye bize sanki yanlış bir adres gösteriliyor. Ve bizde tabikide yanlış yerlerde arıyoruz, artık neyi arıyorsak.

--/--

Sonuç olarak bizleri spor mutlu edebilir, eyvallah... Başka şeylerde mutlu edebilir onada eyvallah... sporun kendine sözüm yok, mutluluğa da yok ama bunları amacından çıkartıp, bam başka bir şey gibi sunmakta bana mantıklı gelmiyor.

Spor, AS yi tedavi etmiyor... ya ne yapıyor... AS ile yaşamayı kolaylaştırıyor.
    Spor neyse o

Yoksa bas stereoidleri, bilmem neleri, sonrada spor tedavi etti deyip, hormonlar tavan yapsın, ben hiç anlamadım bu olayı, anlayan varsa beri gelsin. :))
  • efe14efe14 263 Bolu
    Dün akşam üstü saat 17 ye gelirken samimiyetine inandığım önceden birkaç kez görüştüğümüz bir dr un yanına uğradım. Kendisi aile hekimi olup bizim aile hekimimiz değil. İçinde bulunduğum durumu anlattım. Böyle bir ilaçtan bahsediyorlar Hocam bu ilaç hakkında siz neler düşünüyorsunuz dedim? Sağolsun hemen bilgisayarına başvurdu yaklaşık 3-5 dk okudu falan dedi ki bu ilaç sizler için tedavi edici olamaz, ancak ağrılarınızı dindirmeye yardımcı olur diye söyleyince  dedim ki hocam zaten tedavi olma durumumuz günümüzde gözükmüyor. Amaç ağrılarımızı biraz olsun azaltabilmek. Ağrını azaltmak istiyorsan git morfin vurdur dedi gülerekten. Hocam bu ilacı kime yazdırabiliriz uzmanlık falan gerekiyor mu ( bel altı vurmaya başladım) diye sorunca; yok bizler de yazabiliriz der demez,  bir kutu yazsanız da bir denesem dedim. Biraz düşündü.(bu arada Hocam artık eşim dahi bana inanmamaya başladı dedim. Sürekli ağrı, halsizlik, dünyaya negatif bir bakış açısı vb. dedim) Sağolsun reçete ediverdi. :)

Az önce reçeteyi eczacımla görüşüp kendisine bıraktım. Nasıl temin edilebileceğini araştırıp bana dönecek. Sonucu; ilacı temin edebilirsem buradan Mikail kardeşimiz gibi paylaşacağım. :mail:

Umarım bir engel çıkartmazlar. :lol:
    Mono bey gayet açıklayıcı olmuş öyle ise doktorlar spor yapmadan ziyade egzersizden bahsediyor, zaten sağlık olmayınca sporda olmuyo genede % 20 gibi bir faydası olsada buda sağlık pramitini oluştururken bu pramitin bir parçasındaki bütünü oluşturmak için gerekli, bu arada dün araştırma yaparken şöyle bir şey dikkatimi çekti, şu meşhur bitkiselci prf dr canan karatayın üç yıl önce tanıdığım ve değer verdiğim bir abime ethylex dediğimiz bu ilaçtan reçete ettiğini gördüm ve çok şaşırdım, bunlar televizyonlara çıkıpta şu ot bu bitki diyolar ama işin gerçeği bu ethylex mi yoksa, kafam karman çorman, bu ldn yi samanla karıştırıp versen adama samana tapar tövbe tövbe, bu tv de çıkanların bahsettikleri bitkiler buralarda hep var ama öyle mucize falan değiller, bu bitkiselcilerdende korkuyom artık, neyse bu ldn bana faydalı oldu herkezde aynı etkiyi göstermeyebilir genede umut, denemenize değer
  • emosemos 1,088 Istanbul
    Yaşar bey size şiddetle katiliyorum  :)) ve eger isterseniz hemen bakirkoyle irtibata gecebilirim  :)) deniz manzarali ozel odalar icin toplu indirim bile aliriz  :silly:
    ---
    Isin sakasi bende cok umutlandim.heryere haber saldim.birazdanda aile hhekimine gidip durumu anlatacagim bende.doktorumun bunu iyi bildigini dusunuyorum zira kendisi amerikali bir zenci.
    Emine hn yaşar bey derken, benden bahsettiniz herhalde ben mikail, yanlışım varsa düzeltin, valla kafam allak bullak
    Hayir mikail beyyy siz degilsiniz.kod adi olan mono beyden bahsettim.  :D
    ---
    Bir iki sayfa oncesinde yazdigi,"bu ilaci bulamazssak hepimizinde cidden pskolojisi bozulacak " demesi hoşuma gittide.kopyala yapistiri da beceremedigimden boyle kafa karistirmis olabilirim.afedersiniz.
    Maranki olsun, karatay olsun kamplar falan düzenleyip insanları iyileştiriyoruz diyolar ve özellikle kamplara gidenler memnun acaba hep bu ldn ye bağlı ek takviyelermi yapıyolar, kimsenin günahınıda almak istemem ama ayarlarım bozuldu ya faydalı olan bir şeyin yanında zararsız hiç bir etkisi olmayan bir şeyi bilmeyen kime verirsen ver çok faydalı deyip hepsinden alır ve parasını harcar sınırsızca hepte kronik hastalıklarla ilgililer bu ilaçta öyle işler için, ya bunlar beni sersem gibi yaptılar, manyaklaştım ya, ulan her şey para olmuş, kimsenin bir şey keşfettiği yok o zaman bilinler bilmeyenleri yeni birşeyler bulduk mucize deyipte kandırıyolar
    ---
    Rica ederim emine hn ne affetmesi ben acaba başka formun yazısımı diye düşündüm siz kusura bakmayın
    Estagfurullah mikail bey.

Bende bir bucuk aydir almanyadan getirttigim voltaren resinad kullaniyorum.ilk haftalarda bir ise yaramadigini dusunmustum.ama şimdilerde sanki bayaca iyi geldi.sabah kalktigim gibi aliyorum ve o gunu agrisiz geciriyorum en azindan.ama sabah tutuklugum devam hernekadar eskisi  kadar olmasada.yalniz tek sorun acaba yan etkisi ne olacak.aile hekimi cok agir bir ilac oldugunu soyledi.henuz tahlil de yaptirmadim.bakalim yasayip gorecez diyorum.
    İnşallah yararı olur, çok şükür uzunca bir zamandır ldn dışında bir şey kullanmıyorum, böylede devam eder diye umuyorum, bugün aile hekimime gittim ldn yi yazdırmaya fakat pretisyen olduğundan yazamıyo sisteminde ethylex yok, eczaneye gittim piskiyatri bölümünün alanında gözüküyo sistemde
  • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul
    Mono kardeşim haklıdır. LDN kullanmadım. Başkasının yazdıklarını çevirmiştim. Herhalde 2010 yılı filan. Yani konu o zaman da gündemimizdeydi araştırmıştık. Ama o günden bu yana pek bir ilerleme olmadı.
    Doğrudur abi, grubumuzda ilk deneyen ben oldum öyleyse
    Benim açımdan olumlu bir deneme oldu, çok şükür hala iyiyim inşallah rüyadan uyanmam, yoksa gene sil baştan doğru bildiğim yanlışları, yanlış bildiğim doğruları gene denemeye başlamıyayım
  • efe14efe14 263 Bolu
    Arkadaşlar dün eczaneye reçeteyi bırakmıştım. Bugün eczaneden arayıp TEB in sayfasında yer alan banka hesap numarasının aynını tarafıma ilettiler ve 35 EUR (avro) yatırıp dekontu onlara vermemi ve  TEB in sayfasındaki faks numarasına fakslayacaklarını belirttiler.

TEB in sayfasında yer alan Yurt Dışından İlaç Temini Birimi Merkez inin telefonunu arayıp İş bankasının herhangi bir şubesinden ilgili hesaba para yatırır iken herhangi bir ücret isteyip  istemeyeceklerini öğrendim. İlgili kişi anlaşmaları olduklarını ve ek bir ücret alınmayacağını söyledi. Para hesaplarına EUR  olarak yatırılıyor. Parayı yatırdım. Faksı eczaneden geçtiler ve az önce TEB den arayıp adres teyidi aldılar.

Sözde ilacı bu gün kargolayacaklarmış.  :alkis: :alkis:

Demek ki Nalorex i aile hekimleri de yazabiliyor muş. Aksi olsa idi sanırım bu aşamaya kadar gelemezdik.

(Not: Bu ilaç bizim rahatsızlığımız ile alakalı olmadığı için"endikasyon dışı ilaç formu düzenlenir" ise sorunsuz bir şekilde  temin edilebiliyormuş. ) Ama buna da gerek yok çünki benim ilaç yazdırdığım dr direk reçete etti ve ilaç sözde kargolanacak.  :yahoo: :super:
  • efe14efe14 263 Bolu
    Biraz önce internet üzerinden boş bitkisel kapsüllerimi de sipariş ettim. Kargolar elime ulaşınca tedavi sürecim başlayacak. İnşaallah Mikail kardeşimiz gibi olumlu sonuçları sizlere burdan yazarım.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak