Naltrexone (LDN) tedavisi

2456740

Yorumlar

• mikailtetikmikailtetik Yükleniyor... 386 Bursa
    İlaç 50 mg ve üst dozlarda zaten bağamlılıktan kurtulma tedavisinde kullanılıyor, nasıl ve neyin bağamlılığını yapıcak ve bizlerin kullanacağımız dozlar 1,5 mg ile 4,5 mg arası doz ben zaman zaman unutuyorum ve arada verdiğimde oluyo ve hiçte aramıyorum, bana doktor desinki humira ve salozoptrinden yan etkileri daha fazla bırak düşük dozunu yüksek dozu bile humira ve salozoptinin 10/1 kadar zararlımı, bir çıkış noktası göstersin ağrılarımı kessin.
  • Sizi çok iyi anlıyorum aynı fikirdeyim. Peki bu ilaç ağrılarınızı azaltmanın yanında ne tür etkiler yaptı Mikail bey. Mesela eskiye göre daha mutlu hissediyor musunuz kendinizi, ayrıca ben de zaman zaman anxiety'e benzer durumlar oluyor sizde de böyle bir durum var mıydı?
  • sevgilersevgiler 720 Eskişehir
    merhaba bugün barsakforum.com sitesinden ercan zorluya msj attım.bana yarın arayacagım diye msj yazdı.bu ilaç hakkında konuşacağım ve tedarik etme durumunu soracağım.bakalım ne dicek.ben mikaili destekliyorum.on numara beş yıldızım dediğine göre ona inanıyorumki.çocuklarıyla atçılık oynayabiliyorsa daha lafım yok.
  • Temin konusunda paylaşımlarını bekliyorum sevgi :wink:  :wink:
  • Doktor değilim ama rahatlıkla şunu söyleyebilirim... Bu tip bir ilacı kullanırken şuna dikkat etmek gerekir... Dozajı yavaş yavaş arttırın maximum alacağınız dozaj için mümkünse profosyonellerden yardım alın ve bırakacağınız zamanda yine dozajı yavaş yavaş azaltın ve uzun zamana yayarak bırakın... Hiç bir yan etkisi olmasa bile, vücut ilacı kullandıgınız sürece endorfin yani halk ağzıyla mutluluk hormonu üretimini 3 katına çıkaracak bir anda ilacı keserseniz ilk zamanlarda olmasa bile ilerleyen zamanlarda ruhsal dengede bozulma olma ihtimali olabilir... Herkesin mizacı, ruhsal dengesi birbirinden farklı, Mikail'de olmayan dengesizlikler bir başkasında olabilir... Bunlara dikkat edin arkadaşlar..

Endorfin hormonu salgılanması ile ilgili çok bilinen bir gerçek vardır... Hepimiz sıkı bir çalışma gerektiren vücut geliştirmecilerin bu kadar ağır egzersizlere yıllarca nasıl katlandıklarını merak ederiz... Bunu sebebi ağırlık çalışanlarda endorfin hormonu salgılaması yükselir ve çalıştıkca kendilerini daha iyi hissederler ve bir süre sonra o iyi oLma halini devam ettirmek için ağırlık çalışmanın bağımlısı haline gelirler... Vücut artık ben yapamam diye direnme noktasına gelse bile çoğunluğu vücuda zararlı olan, yüksek doz alındığında ölümcül sonuçları bile olabilen çeşitli takviyelerle  yinede o ağırlıkların altına girmeye devam ederler...

Herşeyin belli bir dengesini sağlamak zorundayız... Düşünün insanlarda mutluluk hali bir kere geldimi bir daha bitmese ve sokaklarda bir kere mutlu olmuş ve ondan sonra devamlı mutlu kalmış deliler gibi sevinen göbek atarak dolaşan tipler olsa yada tam tersi bir kere üzülmüş ve hep ağlayıp sızlayan tipler olsa hayat ne kadar çekilmez hal alır... Onu içindirki Allah hepimize iyiki unutma duygusunu vermiş, sevinçlerinde üzüntülerinde belli bir zaman periyodunda etkisini kaybetmesini sağlamış... Yoksa halimiz nice olurdu... İşte bütün bu dengelerle kimyasal olarak oynarken dikkatli olmak zorundayız...

AS'nin kontrol altında tutulmasında zaten stresten ve üzüntülerden uzak durmak gerektiği bunların AS hastalarına hiç yaramadığı ve hastalığın aktivitesini arttırdığı bilinen bir gerçek... İnşallah böyle bir ilaç ileride de sıkıntı yaratmamaya devam ederde, en azından tam olarak tedavi edilinceye kadar insanlar ağrı sızı çekmekten kurtulur...
  • aile hekimi ya da uzman doktorlar bu ilacı bize reçete etmezler mi? ben yarın bir şansımı deneyecektim.
    ---
    bu arada tutkun bey siz de bu ldn tedavisini uyguluyor musunuz?
    Tutkun arkadaşım doğru söylüyo isterseniz 1,5 mg başlayın daha sonra 15 günde bir arttırırsınız, bakarsınız 1,5-4,5 arası herhangi bir mg kişinin bünyesine yeterli gelebilir ve doz ne kadar az olursa kullanım süresi fazla olur , maliyettende kar etmiş olunur, bu arada şunuda söyliyeyim bu ilaç size sigaranın veya içkinin verdiği keyfi vermediğinden ilacı aramazsınız keyif vermez sadece belli bir süre sonra ağrılarınızda ciddi derecede azalma ve esneklik verir normalleşme başlayınca tabiiki insan hayattan keyif alıyo, rahatsızken insan seks yapmaktan keyif alırmı almaz, halbuki dünyada insanların en büyük kavgası karşı cinse kendini kabullendirmek için oluyo, düşününki en çok hoşlandığınız birine kendinizi kabullendirdiniz ama sabaha karşı as nin yanmalı kalça ve sırt sancıları var ben bu durumdayken karşıma cennetten huri gelse bi şey yapamam ama ağrım sızım yoksa cennetten huri gelmesine gerek yok huriye yada nuriye bile yeterli, biraz gır gır yaptım ama öyle, kısacası bağamlılık neden yapsın ki sarhoş olmazsınız kafada yapmazki çünki keyif vericek bi durumu yok, fakat hepiniz iyi bilirsiniz sabah kalkınca ağrısız dinç kalkmak normal sağlıklı insan olmak çok acılar çektiğimizden dolayi insanın keyfi yerine geliyo normalleşiyo, ha bu arada bu ldnyi bölme işlemini kolay basit ve bu yöntemle tam etkinliğini sağlanabileceğinden dolayı bazı yavşakların işine taş koyuyomuşum rahatsız oluyolarmış, yavşak ve süzmelere burdanda duyurayım bana bunun bölme yönteminin sırrını çaresizlikten dolayı allah öğretti bedavaya bende bedavaya söylüyom sonuçta ampulü icat etmedim, kaybetçek bi şeyim yok ayarımı kaçırmayın ayarınızı bozarım
  • Değerli Sibeldefne ;

Ben bu ilacı kullanmıyorum... Varlığından haberdardım ancak bu ilacın alkol vs gibi uyuşturucu bağımlılığından kurtulunması tedavisinde, birde kanser vakalarında destekleyici tedavi olarak kullanıldığını duymuşluğum, okumuşluğum vardı...

Bu ilaç ile AS arasındaki bağlantıyı sizler gibi Mikail arkadaşımızın yazdıklarıyla öğrenmiş oldum... İyikide böyle deneysel bir cesareti göstermiş belkide AS tedavisinde bir çığır açar...

Neticede yıllar evvel doktorlar fazla zorlayıcı hareketlerin hele hele ağırlık çalışmanın AS'ye çok ters olduğunu AS hastalığını çok ilerleteceğini söyledikleri yıllarda ben tam tersine ağırlık çalışmaya başladım... Hastalığın yarattığı fiziksel engellere uygun yöntemler geliştirdim ve belli bir periyotun sonunda hiç ağrı sızım kalmadığını, normal hayatımı yaşamaya başladığımı gördükten sonra da ölçülü bir biçimde deneylerimi forumda paylaşmaya başladım... Daha sonra bir çok arkadaşımız bu yöntemi kullanmaya ve onlarda olumlu sonuçlar almaya başladı... Bu yapılan AS hastalığının doğasına tıp biliminin bize önerdiği  tedavi yöntemlerine çok ters bir durumdu...

Halbuki Mikail arkadaşımızın LDN kullanması iLe aslında hiç alakası yok gibi gözükmesine rağmen bizim yıllar evvel yapmaya başladığımız ağırlık çalışmalarının  çok anlamlı bir uyumu var... Her iki uygulamada da ENDORFİN HORMONU salgılaması artıyor... LDN kullanımı  konusunda AS için uzun yıllar yapılmış bir deneysel klinik veriler olmadan, doktorlar haklı olarak olumlu yada olumsuz kesin bir yargı veremezler, haklıdırlarda bilim insanları öyle olmak zorundadır...

Bizler için ise zaten bir çoğumuz öyle ilaçlar içiyoruzki bütün bu ilaçları eğer sadece LDN kullanarak bile bir kenara atabilirsek bu bile başlıbaşına bir olay olur... Düşünsenize hayatının baharında olan genç kardeşlerimize Anti-TNF tedavisi çare olarak sunuluyor, bir yerde kullanmakta haklılarda deformasyonu ileri düzeyde olan AS'lileri gören 20'li yaşlardaki bir kişi her türlü ilacı alarak bunun başına gelmemesi için uğraşır...

Hal böyleyken epeydir artık fazla yazacağım bir şey kalmadığından, söylenecekler söylenmiş, yazılacaklar yazılmış merak eden foruma girer okur bilgilenir  derken ben bile heyecanlanıp acaba diye birşeyler paylaşmaya başladım forumda... Uzun lafın kısası tereddütlerimiz olsada, farmakoloji bilgisi üst düzeyde olan doktorlar tarafından aydınlatılmamız, konunun değerlendirilmesi gereksede ben LDN kullanımını önemli buluyorum...
    (1) Jasmin8
  • Bugün sabah aile hekimime başvurdum bana ethylex yazmasını istedim. doktorumun bu ilaç hakkında bilgisi yoktu fakat listeden bakınca bu ilacın görülmediğini eczaneye başvurmamı söyledi. eczane ile görüştüm ve bu ilacın ethylex versiyonunun üretimin durdurulduğunu söylediler. bana türk ilaç birliğini aramamı ve ordan bilgi edinmemi tavsiye ettiler. ben de türk ilaç birliğini aradım bana dedikleri aile hekiminize ilacın nalorex versiyonunu reçete ettirin, üzerine ilacı kendi imkanlarımla getirtmek istiyorum hiç bir kurumdan geri ödeme talep etmiyorum diye yazın ve xxxx numarasına fakslayın dediler. ben de bir umut aile hekimime geri geldim dedim ki böyle böyle. Bu sefer aile hekimim yazarım fakat genel muayenenin olduğu üniversite hastanesine sor önce dedi. Çok gençsin kendi başına maceralara atılma dedi. Ama bilmiyorki ben 25 gösteriyorum ama içim 50 yaşında :) Sözün kısası şimdilik ilacı edinemedim. bir de ercan bey'e başvurayım diyorum.
    ---
    Yaklaşık bir yıl önce bu sitede as teşhisi alan bir arkadaşımız psikiyatriye gittiğini ve sorunun psikolojik olduğunu söylemişti. Şimdi aklıma o arkadaş geldi bizim kullanmak istediğimiz bu ldn'nin diğer depresyona yardımcı haplardan çok farkı var mı sizce?
    Nalolorex olaral normal reçeteye yazılabilir eczacılar birliğine fakslarsan 110 tl civarı gonderirler ama yazan olursa, bende eskiden emekli olma formülleri arıyodum annem 67 yaşında ondan bile yaşlı hissediyodum ama şu anda 18 - 18,5 gibiyim şükür 19 değilim yani, inşallah sizlerede faydası olur, ayrıca amerikada 1,5-3-4,5 dozlarda hazır satılıyo onlardamı macera peşinde, adamların bir vataşı öldürüldümü savaş ilan ediyolar bu naltrexone birilerine zarar vericek olsa 3. Dünya savaşını çıkarırlar herhalde
    ercan bey bugün arayacagını söylemişti.beklemedeyim.sonucu bildiririm.çok düşük doz ile sorun olacağını düşünmüyorum.inşallah herşey allahın izni ile.belki zaten var olan bir ilacı ortaya çıkardı allah.mikaili vesile etti.o cesaretli.denedi.yanılmadı inşallah.
  • Ercan beyle biraz önce telefonla görüştüm. İlacı reçete ettirmem şart o da öyle söyledi gerisi türk ecza birliğininde oraya fakslıycam ya da direk elden götürürüm ilacı alıcam ve inşallah bana da derman olacak :) bir de ercan bey dedi ki alabilirsen solgarın 950 omega 3 ünü al ve sabah ve akşam 2 tane kullan dedi. Ya daha ilacı içmeden ağrılarım azaldı bence bu hastalıkta umut ve moral çok önemli :):D
    beni şu anda tek kusurum şu ldn yi kullanmadan önce yeme içmeyle bir aşama kaydetmiştim ama şimdi tamamen normalleşme olduğu düşüncesinden yeme, içme düzenimde aşırı kaçaklar yapmaya başladım buda benim nankörlüğümden dolayı olsa gerek, ama sizler dikkat edin daha çabuk yol alınıyo, bende frenlemeye çalışıcam tekrar çünkü as bu ihmale geşmez namusuz.
    ---
    sinel hn kafaya takmazsan gereksiz şeylerin yanında önemli şeyleride umursamazsan zaten yırtarsın bu hastalıktan, ercan zorlu abiyle merhabam var iyi bir insandır ,türkiyede ldn yi hiç bir çıkarı olmadan kullanan ve tavsiye eden beyefendi bir insandır kendisini severim sayarım, gelelim bu ethylex temin etme olayına esasında hep beraber bu ilacın bizim rahatsızlıklarımıza faydalı olduğunu ama temin konusunda 400 ile 1000 tl arası fırsatçılara para kazandırmaktansa devletin uygun bir fiyata getirmesi için bimer e hep beraber yazı yazsak faydalı olurmu, denemek lazım ama hep beraberce anca o zaman bi ihtimal faydası olur.
    tutkun kardeşimim formda yazdıkları çok doğru bilimsel ve anlaşır ben bu ilacı kendimce şöyle değerlendiriyorum bizim rahatsızlıklarımız genelde gece atağa geçiyor, normal olarak dinlenmeye geçmesi gereken metobolizma çalışanlarımız hücrelerimizin bir kısmı mutasyona uğradıklarından dolayı çalışmaya devam ediyo ve iyi huylularla anlaşmazlıktan dolayı anlaşamıyorlar bu yüzden içerde harp olduğu için sabah sanki gece çalışmışız gibi yorgun bitkin kalktığımız gibi birde hasar verdikleri için tutukl kalkıyoruz, ldn bağarsala, beyin arasındaki endorfin kopukluğunu çözüyor ve iyi yada kötü hücre gruplarından birisi buna ya gereksinim duyuyo yada duymadığı için diğerinin düzenini bozuyo bu durumda bizim normalleşmemize sebep oluyo benim burda merak ettiğim şu bunu iyi huylu alıp mutasyona uğrayan gerek duymadığı için faydalanmıyo böylelikle bu ilaç iyi huylu hücreyi geliştirerek ümüm sisteminin güçlenmesini sağlıyo yada diğer seçenek mutasyona uğrayan alıyo ve bu ilaç bunları uğuşturup ağarlaştırıyo ve bizim iyi huylular rahat bir nefes aldığı için mutasyona uğramışlarla daha az meşkul olduğu için kendimizi iyi hissettiriyo ve tedaviye yönelik çalışma yapıyolar, karmaşık gibi gözüksede iki seçenekte doğru olabilir bunuda bilim insanları çözerler herhalde onların işi zaten bizden bu kadar, ayrıca bu ilacın kullanımı tnf lere ters gözüküyo çünkü tnf ler iyi huyluyada kötü huyluyoda aynı muameleyi yapıyo hepsini baskılıyo, önemli olan kötüyü baskılaması olamalıki benim sistemi çökertmesin hayat kalitem düşmesin, tıp zaten bunu çözmüş olsa atom bombası değilde iyi ve kötüyü ayırt edecek bir formul bulsa zaten hastalık olmaz, işte ldn bunu ayırt eder gibi gözüküyo fakat zaman ne göstericek bilmiyorum.
  • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul
    Konuyu araştırınca Düşük doz LDN olarak çok sayıda forum ve blog çıkıyor. Öyle görünüyor ki özellikle Amerika'da bir çok kişi LDN'ye bir umut olarak sarılmış durumda. Bir çok tedavide ilerleme kaydedildiğine dair deneyim var.

Peki ama ilaç bu kadar popüler ise; ilaç şirketi bunun küçük dozlarını üreterek parayı vuracakken neden herkesi ilkel metodlarla ilacı bölmeye zorluyor. Bunlar para kazanmak istemiyor mu?
    Abi bu ilaç çevremizde çok bulunan basit formule edilecek basit birşey olduğundan zorlaştırılıyo yada bu bi sektör bir ilaçtan edeceği kazançla az para kazanacaklar ve yeni oluşturacakları hastalıklarında kazancını engelliyeceğinden olabilirmi bilemiyorum, ucu açık yani nereye çekersen çek
    ercan beyle kısa bir görüşme yaptım.ancak çok samimi olduğun bir doktora yazdırabilirsin diyor.demekki isteyince yazabilenler var.çok doktor tanıdım ama hiç samimi olan yakınım bir doktorum yok
    100-150 tl ye samimiyet olunuyor, oda muayene amaçlı, belki o zaman yazar
    (1) Stereo
    aynen mikail.katılıyorum.valla ben az önce BİMER e mesajımı yazdım bile.

hayırlısı.ilgi olacağını sanmıyorum ama.
    İyi yapmışsın hepimiz birlik olup yazalımki herkeze faydamız olsun
    Acaba BIMER bana bir cvp ile geri donermiki. Olumlu yada olumsuz.BIMER hakkinda bilgim yokta. Umarim guzel cvp alirim.ara ara yazip hep hatirlatmayi dusunuyorum.
    ---
    Mikail bence sen secilmis bir kisisin. Filmlerde oluyor ya.aklina iyi fikirler geliyor.BIMER olayida iyi fikir. Benim hayatta aklima gelmez. Allah vergisi.
  • emosemos 1,088 Istanbul
    Aklinla bin yasa mikail.valla bende cok umutlandim okudukca.eski gunlere donebilme umudu beni simdiden mutlu etmeye basladi.iş ki ilaca ulasabilelim.bende tanidik eczacilarimdan ve yurt disindaki (en sevdigim akrabalarimdan :silly: ) eş den dosttan yardim isteyecegim bakalim.dilerim hepimize bir care olur.hadi bakalim hayirlisi olsun insallah.sagolasin kardesss
    İnşallah en azından denersiniz ve sizlerdede olumlu gelişmeler olur, yaşam kaliteniz artarsa hayata daha olumlu bakarsınız, insanın sağlığı kötu olduğunda ne kendine ne yakın çevresine nede topluma faydası olmuyo, bir işe yaramak güzel bir duygu
    ---
    Sevgi hn mutlaka bimer bir işe yarar ama topluluk olarak haraket edince daha çabuk sonuç alınır kanaatimce, şöyle bir cevap gelebilir fda edıt onayı düşük doz için verilmediğinden dolayı sağlık bakanlığımızca onay verilmedi ve madde bağimlılığı ile alakalı diyebilirler fakat işin gerçeği sağlık bakanliğının fiat politikasıda olabilir, ama önemli değil biz üşenmeyip yazalım, bakarsınız bizim çektiğimizi yeni teşhis edilenler çekmez onlara faydamız olur inşallah
    ---
    Bu ilacı sitemizin farkli formlarında gezerken bugün syn mckayanında evvelki tarihlerde kullandığıyla ilgili yazı ve yakın çevresinden sonuçlarla ilgili yazıları var kendisindende bilgi almak ve ilacın etkileriyle ilgili formumuza aydınlatıci bilgiler aktarmasını isterim.
  • efe14efe14 263 Bolu
    Arkadaşlar bu ilaca nasıl ulaşabileceğimiz ile ilgili eğer varsa temin edebilenler lütfen yardımcı olsun. Bizler bu ağrılarımızı azaltmak, şu güzel dünyadan zevk alarak yaşamak için  neleri denemedik ki!!!

( hepimizin çektikleri, sıkıntıları, yaşadıkları vb. aşağı yukarı aynı. Ancak yaşadıklarınıve hislerini buradan olduğu gibi aktaran Mikail Beyi kutluyorum. Dostum sen bizim İÇ SESİMİZ oldun. Konuşmaya devam et ki kendimize dahi cesaret edip söyleyemediklerimizi okuyup dinleyelim. İyi ki varsınız   :alkis: :alkis: :alkis: )
    Ne demek efe abi faydam oluyosa ne mutlu, ilacı bulana kadar en azından kan tahlillerinizde kan vermenizde bir sakınca yoksa hacamat veya sülükle biraz daha iyi hissetmenize yardıncı olucaktır, ben bugün aktardan bişeyim yok denecek kadar az şükür ama üç tane sülük alıp iki omurgaya bi tanede belime atıcam ilk zaman korkuyodum ve iğrenc ve itici geliyodu ama şimdi sülükleri sevmeye başladım
  • efe14efe14 263 Bolu
    Sülük hiç denemedim. Ancak yaklaşık 3 ay kadar önce hacamat yaptırayım dedim. Sandalyeye oturdum, sırtımın birkaç yerinden vakumladılar, çizdiler tam kupaları vuracaklar dedim bana bir şeyler oluyor!! :( Gözlerimi açtığımda ben zeminde yatıyor, bacaklar yukarıya dikilmiş  birisi hafiften şamarı patlatıyor. :)) velhasıl ben bayılmışım. Ama öncesinde dedim ki arkadaşlar çok yorgunum (iş dönüşü yapmak durumunda kalmışlar idi) ve açım. Onlar da daha iyi olur demişlerdi. O olaydan sonra henüz ikincisini denemedim.

Kan veremiyorum çünki sonbaharda  kasık fıtığından ameliyat oldum. Kızılay 1 yıl alamayız dedi.

Bu sülük işini nasıl  yapıyorsun. Sülükleri atıyorum diye gerçi sana göre artık kolaymış gibi yazıyorsun da biz nasıl yapacağız. Sülüğü nasıl yapıştıracağız, emince kendisi mi bırakıyor, her sülük bu işiçin olr mu, vb gibi soruların cevabını nereden bulacagız.
    Abi dedim ya önce kan tahliliyle kan verip veremiyeceğini bilmelisin, sülüğün tanesi 3-4 tl ve steril tıbbi sülükler aktarlarda satılıyo, sülüğü ağrıyan bölgeynin üzerine koy 20 dk ile 1 saat arası çeker ve kendini atar bu kadar. Ayrıca ana atar damarların üzerine sakın koyma kasıklara, boyun altına,koltuk altlarına bu gibi yerlere sakın koyma abi
  • Ben dizlerime bir dönem uyguladım pek bir faydasını görmedim.ısırgan,yürüyüş ve egzersizin faydasını gördüm.

yine de anlatayım çünkü sülükt

ende çok şifa bulanlar var;sülügü bırakın o sorunlu Bölgeyi arayarak bulur,yapışır diye bişey yok.

sülüğü yapıştırmak istediğin yere bırak bir bezle tutabilirsiniz çünkü eldivene yapışınca zor çıkıyorlar.ve eline bir tane karton al başka yere gidip yapışmasını engellemek için.Önünü kesmek için

bana satan kişi şişeyi ters çevir koy istediğin bölgeye yapışıncada şişeyi kaldır dedi ama bazen derime yapışıp kuyruk ucunu da şişeye yapıştırıyo o zaman da şişeyi çekemiyosun

çok sıkıntı oluyo.o durumda ben şişeyi kesmek zorunda kaldım ve şişeye yapıştırdığı bölgeyi tırnağımla hafif kaldırıp bıraktırdım.ama deriye yapıştığı kısma sen karışma o doyunca bırakır.

tekrar üzerine basayım şişeyi çevirdiğinde hem ağzından deriye ucundanda şişeyi bırakmazsa şişedeki diğer sülüklerde aşağı doğru saldırıya geçiyo

bazı sülükler tembel oluyo emerken uyuyor o zamanda derini hafif salla yada Islak bir pamukla sülüğe dokun emmeye devam etsin ki şişip bıraksın seni.sen deriden Çekme ama.

inşallah fayda bulursun
  • Ha bu arada her 10 kg ama 1 sülük yani 50 kg san 5, 80sen 8 gibi

yalnız diğer seansı ne kadar süre sonra yapılacağını unuttum.

artık sülük te gözüm yok ,, gözüm naltrexone de :D
    Sülük veya hacamat kanda metobolizmanın tamamında gezen mutasyona uğramış hücrelerin azalmasına yardımcı olur fakat ana kaynaktan kan bozularak geldiği için tekrar etmek gerekiyo, işin esası kaynağı tamir edip sebebi ortadan kaldırmak buda oluşan sonucu ortadan kaldırır, velhasıl önemli olan sebebi yok etmek bu arada sayın mc kayadan ldn kullandığı için onunda tecrübelerini aktarmasını bekliyorum.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak