Naltrexone (LDN) tedavisi

arkadaşlar forumların birinde okuduğum ldn etken maddesi naltrexone olan türkiyede ethylex 50 mg olan ama türkiyede bulunmayan bu ilacı yurt dışında olan arkadaşımın aracılığıyla temin ettim ve günde 3 mg olarak 4 aydır kullanıyorum müthiş bişey bütün kan değerleri normale döndü ve ağrı sızı yok denecek kadar azaldı yaşama sevincim geldi, süper bişey bedavaya kendimizi yoruyomuşuz ne as ne üveyit ne fistül hepsi çok şükür normal forumda bu ilaçla ilgili yazı yazan arkadaşa çok teşekkür ederim, gerçekten on numara atışla 12 den vurmuş, tebrik ederim, valla bedavaya kendimizi parçalıyomuşuz, şu ana kadar sonuç çok iyi ileriye doğru ne olur bilmiyorum ama inşallah böyle devam eder her yerimdeki ağrılarım geçti sadece üç dört yıl önce kasık fıtığından ameliyat olmuştum ağar kaldırınca sadece oramda bir ağrı oluyo, meğerki diğer ağrılardan onu farkedememişim ne ilaçmış be sanki genceldim, 500 sene yaşamak istiyorum, ama hep söylüyodum bu hastalığın basit ve zararsız bir yöntemi vardır diye adamlar bulmuş daha neler çıkar yakında izleyin ve görün, bana bu ilaç iyi geldi sizlerede iyi gelir inşallah sadece 50 mg hapı 11 eşit parçaya bölmesi sıkıntılı onuda allah yardım etti şırıngayla  11-12 ml litre su çekip küçük bir kavanozun içine atıp daha sonra iki saate çözülüyo çözündükten sonra gece yatmadan bi saat önce kavonozdan 1 ml çekip boş bitkisel hap kapsüllüne şırıngayla boşaltıp içiyorum, böylelikle 50 bölü 11 eşititir 4-5 mg aralığı olmuş oluyo, ilaca başlarken 4,5 mg altında başladım 1. ay 3 mg yaptım 50 bölü 17 eşittir 2,94 daha sonra ikinci aya geldi 50 bölü 11 yada 50 bölü 12 yapıp yukardaki yöntemle yapıp yatmama 1 kaç saat kala içiyorum, ama sakın denemeyin çünkü yan etkisini görmedim bide yi geliyo, harbiden iyi geliyo ağrıya son veriyo bi kaç ayda , o yüzden bu ilaç bambaşka ama bu ecza sektöründe korkunç paralar kazananları kızdırır türkiyede olsa 65 tl ye bir yıl hastanaye uğramazsını  tedavi edici şeylere kızar aman kimse iyileşmesin sektör çöker möker, onuda çözdüm on numara beş yıldız,huzurlarınızdan ayrılırken her keze sağlıklı, huzurlu, umut dolu bir yaşam dilerim temennisiyle
«13456740

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,284 İstanbul
    Sevgili Mikail,

Senin araştırmalarının nereye varacağını merak ediyordum. Sonunda işi laboratuvar kurmaya kadar vardırmışsın. :) Seri imalata geçince haber ver. Bu bölme işi bizim becerebileceğimiz bir şey değil.

Eğer bu ilaç fayda ediyorsa buradan direk @mono 'nun rüyasındaki haşhaş çeken yogiye atlarız.

Naltrexone formülü, haşhaş alkaloitleri bazlı olup opiat maddelerinin uyandırdığı hiçbir his uyandırmaz.
  • mikailtetikmikailtetik Yükleniyor... 384 Bursa
    Abi çok basit 10 ml bir enjeksiyon iğne alıyosun, küçük bir kavanoza, yarım çay bardağından küçük kavanozlar var zaten, bu kavanozun içine klorsuz 11 yada 12 ml suyu boşaltıyon içinede 50 mg lık naltrexoneyi atıyosun iki saatte tamamen çözülüyo, daha sonra bu ilacı buzdolabında muhafaza edip kullanacağın zamanda boş bitkisel ilaç kapsülüne şırıngayla doldurup içiyosun, şırınganın iğnesi küçücük delik açtığı için tek taraftanda hava aldığından dolayı ilaç dökülmüyo ve hap haline getirdiğin bu kapsülü hemen suyla içip direk miğdede patlamasını sağlamış oluyosun bu kadar basit abi, ayrıca şu piyasada satılan bitkisel kapsüller genelde tam 1 ml su alıyo, buda yetiyo, zaten bu amaç için kapsül bulmak isterseniz 1 ml su alanlardan alıp öyle denersiniz, birde şunu diyeyim ilaç bağamlılık yapmıyo bazen 5-6 gün ara veriyorum hiçte aramıyom he he çok mutluyum şükür :))
    Bu arada omega 3, b12 , d3 te kullanıyorum, ayrıca yıllardan beri sedef hastası olan arkadaşımda kullanmaya başladı her yeri ağaç kabuğu gibiydi bugün 28. Günü sedefleri yüzde 70 oranında dökülde alttan yeni gelen yok ve kabukların arası açılmaya başladı onun adınada çok seviniyorum
    Allah yardım etti sizler vesile oldunuz teşekkür ederim, valla hayata umutla bakmaya başladım bir ay önce futbol turnuvalarına katılmıştık 90 dk sıcak havada top oynadık elenene kadar sanki 15 yaşında gibiydim 20 yaşımda futbolu bu hastalıktan bıraktım 37 yaşımda yaşım ilerlemesine rağmen önümüzdeki yıl amatör bi takımda top oynamaya bile niyetim var 17 yaşlarımda böyle bir ilaç bulabilseydim yemin ediyorum avrupada bile profosyonel top oynardım, şu an için her şey yaradana hamdolsun iyi gidiyo, anormal bi durum yok inşallah hep böyle gider, herkez sağlığına kavuşur inşallah
  • monomono 5,084 Ankara
    Hakikaten bölme işi çok tuhafmış ama "el terazi göz nizami" bakalım nasıl olacak.  :))
    Bende bizimkilere bir sordurayım bakayım ilacı,

Konu hakkında çok fazla deneyimler de varmış, buda bağışıklık sistemi baskılayıcılarındanmış.
    ---
    barsak.forumda dr. Ercan bey konuya oldukça hakimmiş.

CROHN DA NALTREXONE (LDN) TEDAVİSİ

[İlaç] Naltrexone, LDN, Ethylex
    ---
    Deneyim: Konu: MS tedavisinde LDN - Düşük Doz Naltrexone

Deneyim:  Kanserle Savaş : Alternatif Tedavi Yöntemleri – Low Dose Naltrexone, C vitamini ve diğerleri
    ---
    Bizdeki diğer konu: The Low Dose Naltrexone
    ---
    https://eksisozluk.com/ethylex--2027146

https://eksisozluk.com/low-dose-naltrexone--2434644

Mikail, deneyimlerini buraya geçmeye devam et, sen yazarken düşünen bir insansın, senden çok yok, sağ ol var ol. :)

Abi, yogiyi rahat bırak, adamın kafası güzel, bizi duyacağını hiç sanmam :))
    Ne demek abi bi faydamız olursa ne mutlu bana, bu arada şunu söyleyeyim normalde ilacı 50 mg olarak terazide bölmek mümkün değil bahsttiğimiz olay 1 gramın 1000 mg dan 4,5 mg bölmekten tartmaktan bahsediyoruz, zaten bunu yapan fabrikada ilacı yaparken hapları 50 mg yapmamış yapsa onları bile gerer, onlarda ilacı yaparken etken maddesi 50 mg olacak şekilde yapmış 50 mg lık yazan hap esasında bileşenleriyle bazı markalarda 300-400 mg buluyo ama içindeki etken madde hapın ağarlığı ne olursa olsun 50 mg burdanda anlaşılacağı gibi yapan fabrikalar bile böyle küçük mg ları etkileşime girdiğinde orjinal özelliğini bozmayan başka maddeleride karıştırıp ve eşit ölçüde her yere aynı dozda ulaşabilecek harmanlama yaparak bölme yada eşit ve istenilen dozu yakalayabilirler diye düşünüyorum, bakın abi bikez daha nasıl böldüğümü yazayım hapı eşit olarak yani 50 mg 11 bölmek gerekiyo bunu becerebiliyosanız sorun yok ama normal bir kişi evinde teraziyle bölemez zor o yüzden kolay yolunu anlatayım küçük bir kavanoza 50 mg hapı atın ve şırınga ile 11 ml saf klorsuz suyu kavanoza dökün ve iki saat sonra ilaç erimiş ve eşit olarak 11 ml yayılmış olur daha sonra her kullanacağinız zaman küçük kavanoz veya şişenizi çalkalayıp içinden tam 1 ml çekin ve boş bitkisel ilaç kapsülüne şırınganızın iğnesini batırarak 1 ml boşaltın zaten ilacı hemen yutucaksınız, ve hap hiç dökülmeden direk bir kaç dakika sonra midenizde patlayacak ve istenilen 4,5 mg dozu 1 ml lik hapın içinde almış olacaksınız burda amacımız ilacı eğer kapsülün içine koymazsak doz zaten küçük bi doz ve işlem görmesi gereken yer bağarsaklar olduğundan tam orada doğru dozda emilim yapması ve etki göstermesi, eğer kapsüle koymazsanız bunun yüzde otuz kırk gibi bir kısmı ağız mukozosunda yuzde gene 30-40 gene yemek borusunda kalırsa geriye yüzde yirmi otuzu kalır buda istenilen kalitede verim vermez ve ilacın hiç bir etkisi olmadığı izlenimini verir o yüzden yukarıda bahsettiğim yöntem evde yapılabilecek en kolay ve etkili bir yöntemdir, ama yeni başlayanlar daha küçük dozlarda deneyerek başlar ise hep ilacın on onbeşgünlük metobolizmanın uykusuzluk gibi gösterdiği reaksiyonları hissetmeden ve rahatsız olmadan atlatabilir ve normal dozunda kyllanabilirler, ayrıca bana 4 mg yeterli geliyo bunda max doz 4,5 mg başkasında belki 3 mg yeterli gelebilir her kezin bünyesi farklı o yüzden düşük dozda başlamak kişinin yeterli bulduğu dozu yakalamasınada faydalı olur, birde bu bölme işlemini kafanızda büyütmeyin sağa sola yiğinti olmayın yukardaki örnekteki gibi hangi dozdan ilacı kullandığınızı bilerek ve görerek yapacağınız için içiniz rahat olur, farzedelimki birileri bunu bölüyo nerden bileyim doğru böleceğini teraziyle tek tek tartıp onumu analiz edelim birde, ben bazen kendimden bile emin olmadığım zaman iki üç defa doldur boşalt yapıyorum, ama bu ağrıları çekmeyen biri bu hassasiyeti göstermez, hatta ben iki ml enjeksiyonla yapıyorum daha hassas oluyo hapi hazırlarkende daha milimetrik oluyo boş bitkisel kapsüle koyarkende ml metrik oluyo 2 ml enjeksiyon daha küçük ve net, ama kendinizi dahada zorlarsanız 50 mg bölmek zor ama 50 mg lık bir hapı 11 gr lık nışastenın içine sulandırıp iyice karıştırirsınız yada etkileşmeyen bir maddenin içine karıştırabilirsiniz , nışastanın içinde sulanıp eşit olarak dağalacağından nışasta kuruyunca 11 gr 1 gr 1 gr olarak rahat rahat bölüp tatile falan gidince yada cebinize koyup işinize engel olmaması için amerikayada gitseniz şırınga yöntemini ev dışında yapamıyacak olduğunuzdan dolayı böylede kullanabilirsiniz, valla benim maddi olarak durumum çok iyi değil birilerine 300lira 500 lira verip böldüremem iki yıldan beri kendi yağımla kavruluyorum iki yıldan beri çalışmıyorum son altı aydır çok çok iyiyim bu seferde afedersiniz ama arkam yemiyo birileri kafana göre takıl rahat bi iş verirse yada bulursam çalışıcam neyse her keze öpücükler, hedefim 2250 senesine kadar sağlıklı yaşamak, hedef 2250 :))
    Abilerin abisi mono abi formdaki yazılar bende yarım çıkıyo neden acaba buna bi çare bulalım, rica eder gereğinin yapılmasını tarafınıza arz ederim, mikailtetik
  • monomono 5,084 Ankara
    Bu "saf klorsuz su" ne ola ki, nasıl temin edebiliyoruz, eczaneler mi satıyor, nedir? onuda söylersen diğer kısımlar anlaşıldı bence.

Ya forum da bazı sıkıntılar var evet, yeni forum çalışmalarına da başladım, ama bir kaç ay zaman alabilir, zira veri kaybetmemek önemli, o yüzden ince eliyorum biraz. O zamana kadar idare edin :)
    Abi şebeke suyu olmasın yeterli ama kaynatıp suyu soğutursanda olur
    Mono abi yukarda bağaşıklık baskılayacı grup demişsin zannedersem şöyle söyliyeyim bence öyle değil bağaşıklık güçlendirici yada dengeleyici gibi tnf lerle ters ama bunda şöyle bi şey var bizde mutasyona uğramış hücre bunu almıyo yada büyümek ve çoğalmak için gereksinim duymuyo ama sağlıklı hücre alıyo ve bu mutasyona uğramış hücreyi imha ediyor yada etki alanını kısıtlıyo, zaten hastalıklarımızın genel seyrinde gece ilerleme oluyo bu ilaç gece sağlıklı hücre dinlenmeye çekilirken mutasyona uğramişlar hızla çoğalıyo ve dinlenme yada uyku sonrası bu ters çalışmadan dolayı hasarlı ve yorgun kalkıyoz, bunun esasen ana sebebi bizlerin bilmeden istemeden uzun süreli üzüntülerimizin beynin enderfin salgilama özelliğini tembelleştirdiğimiz için bağarsak florasındaki bakterilerin algamaması veya emre itaat etmemeleri hormonal bir kopukluk bunlarıda üzüntü yaşam şartları bozulmuş ekolojik denge, gdo su ile oynanmış gıdalar, kimyasallar vs vs.Size net bir şey söyliyeyim hani bir laf vardır şakadan söylenir ama şaka değil gerçektir, (kötulere bişey olmaz)çunkü bi kişiler kimseyi düşünmezler sevinçleri uzun ama üzüntüleri kısacacık olur ve bu yuzden endorfin salgılama tembelleşmez hep aktiftir, bizde tam tersi, ben süzme olalım demiyorum ama taş yerinde ağardır, hak edene hakkını vericenki yattığında vicdanınla hesaplaşırken cezasınıda, mükafatınıda allahtan başka kimse kesmesin :))
  • Paylaşımın için çok teşekkürler.peki bu ilacı doktor yazıyormu yada eczaneden bulabilecek miyiz.birde boş ilaç kapsülünü nasıl temin ediyorsunuz.
    Abi x.x.x bitkisel ilaç satan firmaların 10-15 tl ye sattıkları bitkisel ilaç kapsülünü boşaltıp içine koyabilirsin yada aktarlardan temin edebilirsin geneli 1 ml alıyo, yada alırken 1 ml alandan al hemen orda suyla alıp almadığını dene veya bu işleri yapan imalatçılardan 500-1000 arası 20 tl alırsın fakat gelelim ilacın teminine doktorlr isterseler yazarlar eczacılar birliğine fakslarsın reçeteyi 32 euroya gönderirler, fakat nedense yazmıyolar çünkü ilacın 50 mg fda edıt onaylı düşük dozuyla ilgili çalışmalar devam ettiğinden dolayı bizimkiler haberdar değilmiş gibiler dünya tanıyo amerikada 1,5-3-4,5 mg hazır dozlarda satılıp kullanılıyo ama biz sürünmeden birileri getiremiyo bizim piyasadan iki yıl önce çekilmiş ilaç, ilacı yurt dışından getirtebilirsen senden bahtiyarı yok ama karaborsacılar 400 tl ile 1000 tl arası getiriyolarmış diye duyuyorum devletin bu konuda yardımcı olmasını bekliyorum, fakat bu ilacı getirmemelerinide bi anlm veremiyorum acaba diyorumki bu ilacın faydasından dolayı sektör sekteyemi uğrar, çünkü ilacin türkiyedeki satış fiatı ethylex 50 mg 28 film tablet 68 tl civarı ortalama 310 gün gider, bu fiata nerdeyse bir yıl hastaneye uğramıcan, başka ilaç almıcan, doktorlarla uzun süre görüşmiycen falan filan muamma kardeş, bu işte bir muamma velhasıl, allah cümlemizi allahın sevgisini kaybetmekten korkan vijdan sahibi kullarla karşılaştırsın
    birde şunu söyliyeyim kafa dengi bir doktor bulursanız oda yardımcı olabilir ayrıca bu ilacı ben kullandım hiç kimseye ısrarla kullan diyemem bana iyi gelen sizede iyi gelir inşallah, çünkü benim bu işte hiç bi menfaatim yok sadece yaşadıklarımı ve denediklerimi sizlerle paylaşıyorum bir faydam olursa ne mutlu, menfaatim olsa yazmam sizlerde araştırın iyice emin olun sonuçta insan sağlığı ve hayatı inanmadan başarı olmaz, benim sedeftede kullanan bir kaç arkadaşım var birde 67 yaşında şeker hastası anam var, annem bundan 4-5 ay öncesine kadar idrarını kaçırırdı şükür oda bu aralar çok iyi korkuyorum 18 yaşına geri dönmesin diye babamda vefat edeli 20 sene oldu başımıza iş almayalım, işin espirisi bu kendini iyi hissediyor gene şeker ilaçlarını kullanıyor ama eskiden 220-600 aralığında olan şekeri uzun süredir 80-170-220 aralığında oda normal tokken zaten şeker normal insandada 200 leri bulur, birileri parası olur parasını paylaşır bizde ipsizlikten deneyimlerimizi paylaşıyoruz inşallah faydalı olur, bazende korkuyorum birilerinin işine balta falan koyarım diye ama doğru bildiğini söylemeyen dilsiz şeytan derler diye bir müslüman olarak çekinmeden yazıyorum zaten yazmasam çatlarım, kaybedicekte sağlığımdan ve ailemden başka bişeyim de yok, yaş 37 kirada oturuyorum, kıt kanaat geçinip gidiyoruz, zaten zengin olma hayallerimde geçen yıl zengin bir ahbabımın bir arkadaşına yanımda söz verip yemin ettikten sonra ilerleyen günlerde sözünü ve yeminini inkar etmesinden sonra hiç umudum kalmadı sözüm adam gibi helal yoldan kazananlara değil, velhasıl o mizaçla zengin olmuş adam vallaha korktum, ürktüm adamı ipe götürürler böyle zenginlik bana göre değil ben böyle kalayım, arada sırada hastalık dışında konulardan bahsediyorum kafa ağrıtıyosam kusura bakmayın herkeze iyi geceler
  • Estağfirullah..

Hiçbir Çıkarın olmadan bizleri de düşünerek yazdığin aşikâr..Sağol Varol.

yer yerinden oynaması gerekirken kimseden(diğer üyeler) ses çıkmıyor.pusuya yattılar herhalde  :D
  • monomono 5,084 Ankara
    Bilgiler için çok sağ ol @mikailtetik ;; sanırım ilacı temin etmek zor olacak, dışarıda da reçetesiz zor zaten, bunu kovalayacak kardeşimde rahatsız şuan, dr.uda izindeymiş filan, ama tabi haberleri oldu, o da yeter.

@muamma saklanıyorlar herhalde 

Bu arada ilacın ismi heryerde aynı değil, bazı yerlerde isimleri şöyleymiş.
    depend (D),
    Dependex (A),
    Ethylex (A),
    Naltrexin (A, CH),
    Nemexin (D, A),
    Revia (A)
    sowie Generika (D, A)

D = Deutschland - Almanya
    A = Avusturya
    CH = İsviçre

https://de.wikipedia.org/wiki/Naltrexon
    abi yunanistanada nalorex olarak var bizim eczacılar birliğindede nalorex olarak var ama reçeteye yazdırabilirsen fakslarsın gönderirler, eğer tek başınıza fiat olarak ağar gelirse 4-5 arkadaş bir araya gelip en azından denemek için beraber alabilirsiniz eğer temin edebilirseniz, mono abi gerçekten ben faydasını gördün ve kendimide epeydir iyi hissediyorum kronik rahatsızlıklarım dışında akut olabilecek rahatsızlıklarda bu ara uğramıyo ne bademciğim şişiyo ne böbreklerim ağrıyo ne gazım var nede başım ağrıyo hakikaten rahatsızlıkların genel olarak başlangıç noktası aynı gibi, bu ilaca başlarken bizim mucize bitkiselcilerinki gibi şişirme bir şey diye düşünüyordum ama çaresizlikten denedim ve gayet memenunum. hele ilk üç gün kafam bir tuhaf oldu şaşırdım o kadar çabalar okadar modern tıp okadar alternatif tıp hepsi beni yanılttı yada bir enterasanlık var hala çok şaşkınım sanki rüya gibi, gece 11 de 12 de yatıp sabh ezanında ağrıyla kalktığım günler aklıma geldiğinde hayattan hiç umudum ve ümüdim kalmamıştı artık öğleye kadar uyuyorum %5 civarı bir ağrım oluyo oda çok uyumaktan iki üç dakika kardeşim keyfide 12 saat uyunmazki, ama özlemişim uyurken keyif almayı, yorgun kalkmamayı sanki şaka gibi ama hep söylerdim bu işin bi püf noktası var diye hemde bir hapla olabilecek diye, bakalım daha neler çıkacak, ben bu ilacı araştırarak emin olduktan sonra kendimi kobay ettim denedim ama formdakilere böyle bir şey yapın demiyorum doktorunuzla paslaşarak yapın bazen kaş yapalım derken göz olur, örneğin adamın kaderinde 2015 yılının temmus on beşinde ölmek vardır ve o an gelince ilahi güç ahirete intikalinin evraklarını azraile gönderir oda görevi gereği finişhini gerçekleştirir ve bir gün önce bu ilacı içmiş olursun diğer gün kaderindeki zaman tecelli eder ve şöyle denir yanlış bir ilaçtan dolayı oldu bunu yazan da çizende suçlu olur, bu gibi sebeplere mahruz kalmamak için doktorunuza sorun danışın emin olun, siz bana bakmayın ben yokluktan ve çaresizlikten mecbur kaldım kendimi kobay ettim çok şükür de olumlu bir sonuç aldım, ben burda kendi deneyim ve yakın çevremdeki deneimleri yazıyırum ve hepsi memnun bizlere iyi geldi diye tüm aleme iyi gelecek diye bir garanti yok, tabi bu ilacı kullanırken gene yemenize içmenize dikkat edeceksiniz ek olarak b12, omega3, d3 gibi eksikleriniz varsa kan tahlili yaptırıp gidermeye çalışacaksınız ve bu ilacı kullandıktan sonra iyi olmaya başladığınızda modern tıbbın tetkiklerini yabana atmayıp rutin kan tahlillerinizi yaptırıp karaciğerinizin durumunu takip edeceksiniz zaten başarıya giden yol disiplinli ve özverili bir şekilde sistematik çalışmaktan geçiyor, gerçi çoğunuzun tahsil yada her neyse düzeyi benden iyidir bilgiç taslamak değil niyetim sadece yaşadıklarım uyguladıklarım ve sonuçlardan bahsediyorum ve emin olun daha kolay ve basit yan etkisiz bir yöntem bulayım hemen yazarım. :mail:
  • McKayaMcKaya 2,284 İstanbul
    Bu ilaç bildiğimiz Haşhaştan elde ediliyor. Buldum bulamadım, böldüm bölemedim diye uğraşmaktansa direk afyonu yutsak olmaz mı acaba? Ya da Eskişehirlilerin haşhaşlı böreğini yiyelim her sabah olsun bitsin.
    Yok be abi içinde afyon alkalitleri var ama haşhaşın alkalirlerinin tamamı değil, ayrıca bu alkalitlerin benzerleri çörek otundada var, ilacın formulünde bu alkalitin kodu var ama sadece kimyacıların çözebileceği bir şey, ben uyanığım ya hemen haşhaşla denedim hiç bir sonuç alamadım, zaten ilacı düşük doz dışında kullandınmı bize yarayan etki olmuyo, 3_4 mg demek çeyrek altını 1700 e bölüp içinden 4 parça almak noktadan bile ufak bu dozu ayarlamak çok zor bizim haşhaştan bu formulü çıkarıp yapmamız biraz zor abi ama hayatta her şey olabilir
  • Eğer uzun süreli kullanımda yan etkisi olmaz ise güzel bir buluş gibi duruyor... Araştırınca ilacın vücuda iki türlü etkisi var birincisi endorfin(mutluluk hormonu) salgılamasını 2-3 katına çıkarıyor,ikinciside 2,3 kat daha fazla uretilen endorfin de vücudun ve bağışıklık sisteminin daha iyi ve hizli çalısmasını ve güçlenmesini sağlamakta... Normalde doktorlarımız AS tedavisinde bağışıklık sisteminin baskılanması (ki anti-TNF'ler bu işi yapıyor) öneriyor ve yaygın olarak uyguluyor... Ama bu ilacın yarattığı etki ise tam tersine güçlenmesini sağlıyor... Ancak yapış yöntemi farklı  endorfini beyinden gizliyor ve böylece daha fazla salgılanmasını saglıyor... Bu bağışıklığı da güçlendiriyor... Enteresan...

Bu yönde benimde bir deneyimim olmuştu sanırım forumda bir yerlerde paylaştım... Kolumdaki bir kas deformasyonu için (AS ile alakalı değil) PRB yani Platelet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) tedavisi yaptırmıştım aynı merkezde ozon tedavisi de yaptırdım... Buda bağışıklığı güçlendiren bir uygulama... Bende hiç bir yan etki yapmadı... Beklenen bağışıklığın güçlenmesi üzerine biraz daha fazla ağrı sızı olabilir olmalıydı...

Sanırım en önemli şey endorfin salgılanmasının artması, mutluluk arttıkca AS kayboluyor :)
    Tutkun abi şiir gibi yazmışsın, on numarasın, abi basit bir örnek vereyim bu ilacı günlük 300 mg kullanırsan yapılan deneylerde karaciğerde yağlanma yapıyormuş, en basit bir deneme herhangi bir antibiyotiği ara vermeden bir ay kullan karaciğer böbrek iflas edecek duruma gelir be biz bu ilacı 300 mg değil maksimum 4,5 mg kullanıyoruz buda 60\1 denk gelir, 8 yıldan beri aksatmadan kullanan insanlar var ve yan etki görmedikleri gibi hayata pozitif bakıyolar ayrıca bağımlılık yapmıyo ben bazen sekiz on gün ara verdiğim oluyo yada unutuyorum, genede araştırın her şeyden emin olun biraz zamanınızı alır kaybetcek bişeyimiz yok
    Abi gene basit bir örnek vereyim iki arkadaşız birimiz alkolik birimiz normal, masamıza bir kadeh viski koysalar hangimiz gereksinim duyarız, tabiiki içki kullanan naltrexonede aynı hangi hücre gereksinim duyuyosa o alıyo buda diğerini baskılayıp normale dönmesini sağlıyo gibi yada kötü insanlar mutlu olan iyi insanları sevmez kahır olup kendi başlarını yerler, hassas bi terazi ya bu hastalıklar, bunlar basit birer örnek
  • Eczane eczane dolaştım..ilaç ethlex 50 MG üretilmiyor ama yınede başka ilaç firmalarına sorun diyorlar.bulunabilir mi acaba.

amerikada yasayan ablama söyledim.oda reçetesiz vermiyolar dedi.bakalım bir doktora reçete ettirmeyi denicek.

bu ilaci Türkiye'ye ithal ettirebilmek için ne yapmak Lazım.belli bir hasta yuzdesimi Olmalı. :wacko:  :wacko:
    İthal etmezler 65-70  tl hastalıktan kurtulmanı istemezler, çünkü kronik hastalıklar iyi rant kapısıdır ve hastalıkların tedavisinin önü açık her tedaviye muhtaçsın, ilacın ana etken maddesi naltrexone olduktan sonra ismi önemli değil
    Bu ilacı bölme işlemini bedavaya kendiniz nasıl yaparsınız bi kez daha anlatayım, küçük bir kavanoza 50 mg hapı atın içine klorsuz sudan şırıngayla bölme işlemini kaç gr a denk getirmek istiyosanız o kadar ml su çekip kavanoza boşaltın mesela yaklaşık 3 mg denkettirmek için 17, 2 ml su çekin, 4,5 mg civarı için 11 ml çekin ve boşaltın ve buz dolabına atın kullanacağınız zaman 1 ml çekip boş kapsüle karışımınızı doldurup yutun bu kadar
  • sevgilersevgiler 699 Eskişehir
    herkese merhaba.bende aile hekimime sordum.hemen baktı.ama dedi bu sadece agrı dindirir.iltihapları kesmez.hastalığı tedavi etmez.bende biliyorum dedim.zaten sonuçta tedavi edici birşey yok.o zaman agrılardan bari kurtulmak ne güzel.kendi yazdıkları ilaçlar daha çok yan etkileriyle organları mahveden ilaçlar.bu yüzden korkuma ilaç kullanamıyorum.ağrı içinde geziyoruz.benimde danimarkada abim var.o simponi kullanıyor.a.s. hastası oda.bahsettim ilaçtan.doktoruna soracak.
  • monomono 5,084 Ankara
    Konuyu daha iyi anlaşılması için, diğer konudan ayırıp müstakil bir konu yaptım, bilgilerinize...
    mono abi teşekkür ederim güzel olmuş... Sevgi hn merhaba size şöyle diyeyim bu ilacı kullanmadan evvel aso,crp,sedim yüksekti ama şu anda hepsi normal aralığında crp 2 lerde, aso 70, sedim 12, çok şükür ve şöyle bir durumda var vücudunuzda bir ağrı varsa metobolizma tamir işlemi randımanlı olmaz, aynı türkiyemizin durumu gibi ülke içinde terör gibi sorunlar varken bolmeye çalışanlar olduğu sürece atılım ve gelişme istenilen düzeyde olmaz basit bir örnek vücudumuzda aynı böyle ağrı olduğu sürece tamirat yapılmaz iki iş bir arada olmuyor beyin aynı anda hem ağrı hem tamirat zor aksak gidiyo
    bir diğer sorunda şu doktorlar bizim çektiğimiz acıyı yaşamadıklarından dolayı ağrı kesiciyle geçtiğini düşünüyo olabilirler ama onlar gece üçünde sancıyla nasıl ağladığımı, sabah kalktığımda çorabımı giyemediğimi, iki yıl önce bir firmada bölüm şefiyken iyi bir kazancım olduğu halde ağrıya sızıya dayanamayıp işimi bıraktığımı, gözümde %70 in üzerinde görme sorunu olduğunda iki küçük çocuğumu bir daha görememe ihtimalim olduğunu, karımın sabahlara kadar üzülüp sırtında merdivenleri çıkardığını 18 yaşımda profosyonel futbolcu olacakken bir sabah uyandığımda sebepsiz yere ayaklarımın üzerine basamayıp yıkıldığımı, kime isyan edeceğimi kime sığınacağımı sapıttığımı, erkek adamın verdikleri ilaçlara erkeklik görevini yapmakta zorlandığını, hayattan ümidini kesip kahır olduğumu, çalışamadığımdan dolayı çevrediklerinin kopuk adammış gözüyle baktıklarını, numara yapıyomuş gibi milletin algıladığını, insanların acıtasyon yaptığımızı düşünmelerini, denize düşen yılana sarılır misali her şeyden meddet umduğumuzu, daha yazsam varya 1000 sayfa yazarım... işte doktorlar bizim yaşadıklarımızı anlattığımızda masalmış gibi dinlerler... çeken bilir kardeşim iki yıldır hiç bir şeyle uğraşmıyorum cebimde evime ekmek alacak param oldumu en kralı benim varsın millet kopuk desin,  çok şükür allahın yardımıyla araştıra araştıra sağlığıma kavuşmaya çalışıyorum, hayatta en büyük zenginlik sağlık, birisi deseki  marsta bunun formulu varmış şerefsizim tuğla örüp tırmanmaya gayret ederim, yaşadıklarımı bi allah bi ben biliyorum, doktor konuşur ağrı kesiciymiş der o zaman bana vucuduma zarar vermiyecek bir ağrı kesici versin bulsun yada traş yapmasın bilmiyosa, ben dün gece ikide yattım sabh 13 te kalktım her yerim sağlam yüzüstüde yataıyorum sırt üstüde, yanda, dikte hiç bir yerimde ağrı yok gözlerimi açtığımda gözlerim eskisi gibi hafif çapaklanıyo çok şükür, bize ilaç yazarlarken en basit salozoptrin için kırktane madeden oluşan imza attırıyolar yok kör olma ihtimali yok böbrek diyaliz yok karaciğerde yağlanma vs vs ulan benim üzerimde deneymi yapıyosunuz ölmü demek istiyosunuz, sağlık zenginlik gibidir o zaman zengin olmak için hırsızlık yap, adam öldür, milleti birbirine sok ama yakalanırsan mesuliyet kabul etmem der gibi ya bana yaşayan biri bir ilaç söylesin şu geçiriyo diye diyemez kapitalist düzenin eşekleri haline gelmişiz tıp fakultesini bitiren hastanede sadece doktor olur söyleneni yapar araştırmaz yeni birşey geliştirmez sorumluluk almaz riske girmez hepsi alacağı nakite bakar ooooooofffff oooooofff ne güzel iş ya dişim ağrıyo apranaks, kıçım ağrıyo cipro, karnım ağrıyo talcit hey yavrum hey ne ala ... bana kronik hastalıkların sonucuna değil sebebine yönelik ilaç bulun sebebini söyleyin yıllarca kemoterapi deyip millete asit yüklediniz şimdi doğrumu yanlışmı tartışması yapılıyo ağrımı kesmek için kortizonu çakıp sakat ettiniz birde mesuliyet almadınız başka çare yok dediniz... Ey insanlar tedavi olunuz. Çünkü yüce Allah şifasını vermediği hiç bir hastalık yaratmamıştır." hadisiniz nasıl anlayamıyoruz? ... sadece ihtiyarlık ve ölüm hariç demiştir..En büyük profösör yüce allah böyle bir şey diyor ve şüphesiz doğrudur, ama bizimkiler ölümsüzlükle, gençleşmeyle uğraşıyor, kronik rahatsızlıkları çözdünüzde insanları gençleştirip sonsuza kadar yaşatacaksını... nah yaşatırsınız... siz önce ağrıları kesin kronik rahatsızlıkların tedavisini bulun... doktora peynir beni rahatsız ediyor dediğimde saçma sapan piskolojik diyor, kardeşim ben yaşıyorum deniyorum sonuca ulaşıyorum ama kronik hastalıklar çözülürse eczaneden on raf varsa 2 raf kalır televizyon programlarında şarlatanların sayısı azalır para kazanamaz süzmeler aç kalırlar çünkü onlar sizin bizim gibi 40 tl için hasta hasta beşinci kata akşama kadar ev taşıyamazlar. kim diyosaki as nin yada kronik otoümüm kaynaklı bir hastalığın tedavisi yok diye  ümüğünü sıkarım şerefsizim... yediğine içtiğine dikkat et. son yüzyılda icat olan yiyeceklerin içeceklerin büyük bölümü %90 tehlike her şeyi dikkatli seçerek
    bilerek yiyip içmek lazım insan evleneceği zaman eşini seçerken namus deyip mantık deyip kılı krk yarıp evleniyo inc eleyip sık dokumayanlarda iki senede taklaya gelip boşanıyo, köpek alırken bile cinsini cibilyetini sorup alıyoruz ama vucudumuza girip bizi ayakta tutacak yiyeceği içeceği araştırmıyoruz suçlu biziz...   neyse ya kimsenin başını ağrıtmıyayım her şeyin çaresi var allah yardımcımız olsun dert verip derman aratmasın.
    ayrıca her şeyin helali doğalı  iyidir, saçma sapan bir örnek gibi ama yazıcam,  dinimiz diyoki birisiyle evlenirken nikahını kıy helalin olsun aranızda ilişki oldukça haram değildir, ama biz aksini yaparız helal güzeldir haram tatlıdır deriz aynı yiyeceklerde olduğu gibi hiç bilmediğimiz birisinin tavsiyesi yada rengi, tadı hoşumuza gidiyo diye yeriz, evimizde helalimiz varken herşeyini her huyunu, her sorununu hastalığını bilmemize bilmemize rağmen bi bakarız helalimiz olmayan ama o an için of be kaymak gibi çukulata gibi der bu işleri yapan biriyle ilişkiye gireriz o an için iyid gelir ama daha sonra hıv olmuşuşuz eits olmuşuz al sana gdo lu ürün kardeşlerim yediğimiz içtiğimizde böyle ne olduğunu, içeriğini bilmediğiniz dış güzelliğine kanıp yediğimiz şeyler bizi maf eder, ben çok şükür yediğime içtiğime dikkat ediyorum ve şu ldn yi kullanıyorum birisi desinki mikail yaklaşık 1 yıldan beri 1 defa aspirin kullanırken görülmüş ve ispat etsin kellemi keserim son bir yıldır yaptıklarımı yazıyorum, doktor tavsiyesi değil reçeteyle satılmaz isteyen dener isteyen denemez her kez kendi yaptığından mesüldür mesuliyet kabul edilmez 1- asitli yiyeceklerden içeceklerden uzak duruyorum 2- günde 2-3 lt arası zaman zaman alkalli su içiyorum, karbonatla yapıyorum 3- b 12 ve omega 3 alıyorum günde bir defa b12 her zaman değil ama omega 3 ayda en az unutmazsam 20 defa kullanıyorum.4- en az iki üç ayda bir hacamat veya sülük yapıyorum. 5- zaman zaman bazı zarasızlığı kanıtlanmış bitkiler kullanıyor ve yiyorum semiz otu, kara hindi ba, dev dikeni, enginar, sinirli ot gibi ama abartmadan ve 20 günü geçmemek şartıyla 6- peynir, bal, pekmez gibi yiyecekleri eskiden 100 yiyorsam şimdi 10 yiyorum, yoğurt hariç süt ürünleriyle aramı açtım ve 7- her gece yatmadan evvela dokuz ile 11 arası naltrekonenin düşük dozunu yutup uyuyorum, kimseye tavsiye etmiyorum çünkü insan iyileşiyo ha... 37 yaşından bi anda 18 lik düşünceler oluşmaya başlıyo insanın aklında, eskiden uzun mesafe koşamıyodum şimdi 90 dk top oynayıp akşamda sağa sola muabbete gidiyorum, gözlerimin ikiside %100 görüyo neredeyse renklerin güzelliğini ve dünyadaki güzellikleri keyifle izliyorum, hayata umutla ve ümitle bakıyorum böyle giderse ölünceye kadar emekli olmaya düşünmüyorum, çocuklarımı sırtıma pindirip eşşekçilik oynuyorum birde yorulmuyorum, eşimle çok iyi anlaşıyor ve gezip tozmalara beraber gidebiliyorum, hatta onun la çarşıda gezerken o bıkıp yorulana kadar kafa buluyorum, vel hasıl kimseye tavsiye etmem yaşamak güzel sadece birazcık özveri ve dikkat, benden bu kada belki uzun süre forma bir şeyler yazma konusunda  uzak kalabilirim am takipçinizim her zaman,  yeni bir şeyler bulursam tekrar görüşürüz sizlerinde ilgi ve alakalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim, hepsiniz değerli ve sağlıklı yaşamayı hak eden on numara insanlarsınız, kalın sağlıcakla mikailtetik hepinizi çok seviyorum selametle
  • Merhaba ben sibel. 5-6 yıldır as hastasıyım 26 yaşındayım. genelde bu forumdan sadece bilgi alıyordum, pek bir şey yazmıyordum. fakat mikailtetik senin yazdıklarını 2 gündür uygulamaya başladım, ldn hariç ona ulaşamadım henüz fakat haklısın sanırım, bende de 2 günde gelişmeler oldu. sana teşekkür etmek için bu mesajı yazıyorum. nişanlım doktor ldn tedavisine pek sıcak bakmadı ama onu ikna edebilirsem ldn ye de başlayacağım. Bana bağımlılık yapabileceğini söylüyor o ilacın. salazoprin ve pandev e devam etmemi söylüyor, aklım çok karışık salozoprin crpmi çok düşürdü crp 0,5 falan ama yine de ağrılarım oluyor ve bağışıklığım gittikçe kötüleşiyor. bir hastayla yarım saat aynı odada kalsam hemen hastalık bana da bulaşıyor. ne yapsam akıl verin bana. Gerçekten çekmeyen bu hastalığı bilemez. Hepimize Allah şifa versin inşallah.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

reynacockle latescarlson stephygvx s.minnetoglu.@hotmail.com zeynep81