Aşil Tendiniti

TortuqaTortuqa 9 Ankara
selam arkadaşlar yaklaşık 1 ay kadar önce sağ aşil tendonumun çektiğini, ayak bileğimi oynattıgım zaman acıdıgını farkettim ve ortopedi ve travmatoloji bölümünden randevu aldım. doktor aşil tendiniti teşhisi koydu. sormak istediğim as aşill tendiniti yapıyormu? aşil tendinitini araştırdıgım kadarıyla hep zorlanmaya bağlı başlayan bir durum  as ile ilgili hiçbir bağlantısı oldugunu söyleyen yazı bulamadım. ayrıca aşil tendonu en sağlam tendonmuş vücuttaki yani benim zorlamam pek mümkün degğil çünkü o derece zorlayacak birşey yapmıyorum. bilgisi olan akradaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim. herkese sağlıklı ağrısız günler diliyorum

Yorumlar

• Mrb... AS'de sıklıkla entesopati (kiriş ile kemiğin birleştiği yerdeki enflamasyon)  görülür... Eğer vakada AS uyumlu yakınmalar varsa mutlaka bir romatoloğa baş vurmalıdır... Geçmiş olsun..
  • TortuqaTortuqa Yükleniyor... 9 Ankara
    çok teşekkürler. hem romatologa hemde ortopedi ye bir daha görüneyim o zaman
  • TortuqaTortuqa Yükleniyor... 9 Ankara
    arkadaşlar bilgilendirme amaçlı yazıyorum. başlııgı açtıgımdan itibaren 2 ortopedi 1 romatoloğa gittim. ortopedi doktorları çok bilgisiz bu konuda birtanesi ayakkabı vurmuş dedi :) rezalet resmen. romatolog voltaren sr 75 başladı ama pek de fayda etmiyor. çok pis birşeymiş bu aşil tendonu iltahaplanması umarım kimsenin başına gelmez. çok uzun sürüyormuş iyileşmesi ki başlıgı 2 ekimde açmışım şuan 30 u ve hala bir iyileşme yok toplamda 2 ay falandır böyle ayağım. eger başına bu gelenler olursa diye yazıyorum. hemen topuk yükseltici alıyorsunuz ayakkabının içine hergün 2-3 saatte bir buz koyuyorsunuz ayagınıza. tendonu esnetme hareketleri yapıyorsunuz... herkese sağlıklı günler
  • monomono 5,361 Ankara
    Pek duymadığımız bir konu gibi, umarım biran önce kurtulursunuz..
  • alskskaalskska 59 Bilecik
    Gecti mi peki aşil tendiniti iltihabı   bende de var
  • merhaba bana da önce aşil tenidiniti teşhisi konmuştu. benimki hemen topuğumun arka tarafında bir ağrı. ayakkabı felan giydirmiyo resmen sadece terlikle rahatım biraz. 2 yıldır geçmedi şu an romotologla devam ediyorum. ortopedi doktorlarından ümidi kestim çünkü hiç bir sonuç alamadım. sizin topuk arkasında mı ağrı nerede tam olarak ??
    Topuğun arkasinda evet. Sebep a.s.den kaynaklaniyor. A.s. işte topuğu vurmuş . 7 8 aydır geçmedi.  A.s. baskilanirsa aktifligi biterse o da geçer dedi doktor . 2 aydır a.s. ilaçları kullanıyorum etkisi oldu biraz daha gecmesine .
  • Aşil tendinitten dolayı benim sol ayak tendonum koptu,1.5 sene kadar sonra a.s ile ilgili şikayetler ortaya çıktı.Şimdi her iki tendonumda da iltihaplanma mevcut ne yazıkki....-
    atincb dedi:
    Aşil tendinitten dolayı benim sol ayak tendonum koptu,1.5 sene kadar sonra a.s ile ilgili şikayetler ortaya çıktı.Şimdi her iki tendonumda da iltihaplanma mevcut ne yazıkki....-
    İltihaba karşı nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz . Benm sadece tek topukta iltihap var. Sol tendon a.s. den dolayı mı kopmuş bence tendon as de n dolayı sadece iltihaplanir. Kopmaz. 
  • Aşil tendinit yani iltahabı son 1 haftadır bende de oldu şuan atak dönemindeyim sadece rantudil kullanıyorum sabah akşam 1er kapsul şuan için belirtiler azaldı aşil tendonu da normale dönmeye başladı başka bir şey yapmadiy istirahat ediyorum evde. Ağrılarım azalınca spor salonuna devam edeceğim bu hastalıkla 10 yıldır spor sayesinde ilaç kullanmadan bir küs bir barışık idare ediyoruz. Yaş ilerledikçe sanki atak dönemleri daha sıklaştı gibi ve daha ağır geçmeye başladı. Sizce yaş ile bir bağlantısı var mı olumlu veya olumsuz?
  • udenizudeniz 3 İzmir
    Maalesef 3 aydır atak dönemindeyim aşil tendiniti olduğu gibi duruyor bu arada sağ dizim ve ayak bileklerim de şişti doktorum romotaid artrite kaydığımı söyledi. Kalça ağrıları yok ama şiş olan eklemler çok acıyor. Hepinize geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun.
    (1) mono
  • çözüm bulan varsa yazsın lütfen benim sağ ayakta var sanki soldaki de yanmaya başladı gibi inşaallah değilidir

• tUtKuNtUtKuN 1,192 Yurtdışı
    Üşenmeyin ve devamlı esnetme yapın...esnetmeleri kısa kısa değil, tendonu yavaşca esnettikden sonra en az 20 saniye o pozisyonda tutacak şekilde yapın...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

leslibutton clayduigan barba5402 sengulkaya karmen eyup34