AS ile birlikte hangi rahatsızlıklarınız var? - ANKET

24

Yorumlar

• sinüzit ve azosperm :(
  • Sedef ve Hipertansiyon
  • glakom ve sinisüt
  • OmerNaciOmerNaci 9 Balıkesir
    AS ile birlikte hangi rahatsızlıklarınız var?
    sedef,maalesef :(
  • sevgilersevgiler 780 Eskişehir
    selam ömer naci.zeytinyağlı kudret narının sedef hastalığına iyi geldiği söyleniyor.araştır istersen.ben onikiparmak barsak ülseri olduğum için kullandım ve iyileştim.araştırırken sedefede iyi geldiğini okudum.
    selam ömer naci.zeytinyağlı kudret narının sedef hastalığına iyi geldiği söyleniyor.araştır istersen.ben onikiparmak barsak ülseri olduğum için kullandım ve iyileştim.araştırırken sedefede iyi geldiğini okudum.
    Sevgiler merhaba ve çok teşekkürler öneriniz için.kudret narı'nın mide rahatsızlıklarına iyi geldiğini ben de okumuştum ama sedef'e faydasını bilmiyordum.çok şükür iyi sedef kategorisindeymiş benimki ama kimyasallar yerine doğal tedavi yöntemini herzaman tercih ederim.hemmen ilk yapılacaklar listesinin başına ekledim :super: bu arada sizinkiyle benzer deri döküntüleri bende de mevcut.onlar için tedavi yöntemlerinizi öğrenme olasılığım olasımıdır? ^-^
    merhaba.valla ona hiç bişey bulamadım.cilt kuruluğu bende genetik zaten.babamda varmış kuruluk.excipial lipo yazdırıyorum doktora.o iyi geliyo bi tek.ama kudretnarını kullan derim.egzama sedef hastalığı karaciğere faydalı mide ve barsak sorunlarında çok etkiliymiş.bende onikiparmak barsak ülseri kronik gastrit ve helicobakteri vardı.şimdi çok rahatım.denenip tecrübe edilip faydası bizzat üzerimde görülmüştür yani.---sanırım balıkesirde yaşıyorsun.orası kudretnarının tam merkezi.köylülere sorsan mutlaka zeytinyağlısını hazırlayanlar vardır.ara bul memnun kalacaksın.ben alanyadan aldım.evde yedekte var yani.annem kullanıyo.eskişehirde yaşıyom.bahçeye ektim ama iklim uygun değil galiba.tutmadı.---ömer naci.birde senin dediğin deri döküntüsü sedef hastalığından kaynaklanıyo galiba dimi.
  • üveyt
    merhaba.valla ona hiç bişey bulamadım.cilt kuruluğu bende genetik zaten.babamda varmış kuruluk.excipial lipo yazdırıyorum doktora.o iyi geliyo bi tek.ama kudretnarını kullan derim.egzama sedef hastalığı karaciğere faydalı mide ve barsak sorunlarında çok etkiliymiş.bende onikiparmak barsak ülseri kronik gastrit ve helicobakteri vardı.şimdi çok rahatım.denenip tecrübe edilip faydası bizzat üzerimde görülmüştür yani.---sanırım balıkesirde yaşıyorsun.orası kudretnarının tam merkezi.köylülere sorsan mutlaka zeytinyağlısını hazırlayanlar vardır.ara bul memnun kalacaksın.ben alanyadan aldım.evde yedekte var yani.annem kullanıyo.eskişehirde yaşıyom.bahçeye ektim ama iklim uygun değil galiba.tutmadı.---ömer naci.birde senin dediğin deri döküntüsü sedef hastalığından kaynaklanıyo galiba dimi.
    evet,Balıkesir Akçay'dayım.ve gerçekten de burada köylü kadınlar pazarlara sürekli getiriyorlar kudret narı ve daha bilmediğim bir sürü değişik bitki. .hem dediğin gibi,benim ağrı kesici kaynaklı mide problemlerime de iyi gelir,sağolasın :) bu cuma pazarımız var ve gidip bakıcam.illaki bulurum diye düşünüyorum.istersen alıp yollayabilirim sana da.deri döküntüsü değil tam.egzema türevi birşey.dirseğimde ve ayak bileğimde başgösterdi ama cildiyecinin verdiği merhem iyi geldi.şu an o konuda sıkıntım yok. ama illaki başka biryerlerden tekrarlayacağını bildiğimden bitkisel bir çözüm arayışına da devam ediyorum.
    çok sağol.bu yaz alanyaya gittiğimde aldım bolca kudret narı.köylü pazarında bildiğim bi abla vardı.geçen senede ondan aldıydım.küçük pet şişelere sadece meyvesini doğruyorlar.bende evde hakiki zeytinyağıyla karıştırıp kullanıyorum.geçen sene 5 tl idi.bu sene 7 tl yapmış.10 şişe aldım.annemde kullanıyor.ablamda.mide barsaklar düzeldi çok şükür.dktr ülserim ve helikobakteri için 2 haftalık antibiyotik tedavisi vermişti.hiç kullanmadım hemen araştırdım netten.kudret narını bi buldum.dört elle sarıldım bi daha hep.göndereyim demişsin ya.çok sağol.ama bittiğinde isteyebilirim belki haberin olsun.git alpazardan hiç korkmadan düzenli bi şekilde kullan.
    (1) svl
    çok sağol.bu yaz alanyaya gittiğimde aldım bolca kudret narı.köylü pazarında bildiğim bi abla vardı.geçen senede ondan aldıydım.küçük pet şişelere sadece meyvesini doğruyorlar.bende evde hakiki zeytinyağıyla karıştırıp kullanıyorum.geçen sene 5 tl idi.bu sene 7 tl yapmış.10 şişe aldım.annemde kullanıyor.ablamda.mide barsaklar düzeldi çok şükür.dktr ülserim ve helikobakteri için 2 haftalık antibiyotik tedavisi vermişti.hiç kullanmadım hemen araştırdım netten.kudret narını bi buldum.dört elle sarıldım bi daha hep.göndereyim demişsin ya.çok sağol.ama bittiğinde isteyebilirim belki haberin olsun.git alpazardan hiç korkmadan düzenli bi şekilde kullan.
    reca ederim,lafı bile olmaz.bu cuma gidiyorum almaya,tekrar teşekkürler  :) :super:
    mide barsak problemin için kullanacaksan.yani gastrit,reflü,şişkinlik,ağrılar,ülser ne gibi sorun olursa olsun çok iyi gelir.ama kullanım şöyle.40 gün düzenli,her sabah kahvaltıdan yarım saat önce 1 çorba kaşığı zeytinyağlı kudret narını içeceksin.boş midede çalışmasını tamamlasın.inşallah iyileştiğinde burdan yazarsın.tadı biraz acımsı.ama şifası güzel.
    mide barsak problemin için kullanacaksan.yani gastrit,reflü,şişkinlik,ağrılar,ülser ne gibi sorun olursa olsun çok iyi gelir.ama kullanım şöyle.40 gün düzenli,her sabah kahvaltıdan yarım saat önce 1 çorba kaşığı zeytinyağlı kudret narını içeceksin.boş midede çalışmasını tamamlasın.inşallah iyileştiğinde burdan yazarsın.tadı biraz acımsı.ama şifası güzel.
    sağlığa faydalı olan hiçbirşeyin tadı güzel değildir zaten :D biraz bal eklerim o da hallolar..çook teşekkür ederim :tamam:
  • AS ile birlikte  bel fıtığı ve birbuçuk ay önce başlayan yüksek tansiyon
  • VİTİLİOGO GUATR
  • sağ gözde optik nörit
  • kulak çınlaması,safra kesesinde taş,crohon,taşakardi,ülser,sinüzit kronik,faranjit kronik,anlayacağınız allah beterinden korusun:=)
  • ÜLSERATİF KOLİT
  • As ve ülseratifkolit
  • bel fıtığı
  • alpowganalpowgan 5 Yurtdışı
    Simdiye kadar yoktu ama galiba ENBREL den dolayi karacigerde bi anormallik var gibi.1 ay ara verip kontrol edilecek tekrar ENBREL den dolayimi diye.
  • monomono 5,394 Ankara
    Arkadaşlar Anketimiz bir süredir kapalıydı, geri açılmıştır..foruma duyurulur.

Oy verdiyseniz tekrar kullanmanıza gerek yok ama isterseniz tekrar verebilirsinizde.
  • baristuranbaristuran 102 Istanbul
    Deri döküntüsü, üveit, kabızlık, mide yanmasi hemde fena günde talcid, bel boyun fıtığı, bel bariz geçti de boyunda tutulma olduğu için gecip geçmediğini anlamiyorum ama emaresi de yok, parmaklarim iğnelerdi olmuyor artık.

Allah a şükür hepsi geçti. Hepsi için bir şeyler uyguladım kim isterse sorsun cevabını alsın ister uygulasın isterse uygulamasın sifayi veren Allah herkese verecek diye bir şey yok, bana da hastalığı verdi bir kısmını aldi çok şükür ama onlari, belki sonra tekrar verir bilemem...

AS, benim vatanım senin vücudun diyor gitmiyor.
    barış deri döküntüsü beyaz pul pulmu oluyordu.nasıldı.geçtimi.bendede var ama yıllardır.kuru cilt olduğum içinmi a.s denmidir bilemedim.exipial lipo krem sürüyorum kışın.yazın sorun yok.nemleniyor
  • baristuranbaristuran 102 Istanbul
    Yüzümde çok ciddi anlamda vardi, pul pul oluyordu sonra peşinden aşırı derecede yağlanma oluyordu. Gündüz pul pul akşama doğru yağa birakiyordu.

Parfüm, duş jeli ve şampuan çok kullaniyordum o zamanlar, onları bırakınca düzeldi, yani şampuan çok denedim en son bir arkadaşımın çalıştığı yerde bitkisel sampuan vardi onu kullanmaya başladım, o olmayinca sabuna devam ;), sabunda yeşil zeytinyağlı kullanmaya başladım, parfumde doğal olanı kullanmaya başladım.

Yemeklerde kaya tuzu kullan, ay çiçek yağı kullanma sizma zeytin yağı kullan.

Bu soylediklerimi yaparsan kuruma dahil cok şey düzelir. Ayrıca bi-profenid ve majezik te döküntü yapıyor.
    Saol baris.yok benim babaminda cildi kuruymus. Ona cekmis. Benim butun vucut kisin kuruyor. Yaz nemleniyor.yagli bir cildim asla olmadi.nasip bulusursak goreceksiniz zaten.LDN 2 aydir kullaniyorum.ondan  haric hic ilac kullanmadim yillardir. Neyse boyle kuru kuru yasamaya devam.tedavisi olmayan hastaliklari yuklenmeye alistim zaten. Birde kulak cinlamasi 24 saat uyurken bile hissediyorum cinladigini.onada cozum yok
  • monomono 5,394 Ankara
    Ciltte dökülmeler varsa kesinlikle şampuandır, jeldir gibi şeylerdan kaçın derim, sebebini bilemiyorum ama içindeki kimyasallardan olsa gerek gerek, dökülmeyi hat safhaya çıkartıyor.
    Eski yöntemlerden şaşmayın, klasik sabun kullanın. Hatta yüzde dökülme çok varsa, günde bir kaç sefer el sabunu ile yüzünüzü sabunlayın...
    ve iyi durulayın.

Sabun saçları biraz keçe gibi yapıyor ve kepeği saha çok arttırıyor olabilir ama onuda sirke ile halledebilirsiniz, saçları yumuşatıyor, kepeğede iyi geliyor.
    Gerçi bende ki kepeği tam geçirmedi ama olsun, zaten diğer kullandığım şeylerde hiç bir zaman tam geçirmişti, sanırım kepek üretimim tam kapasite hiç hız kesmiyor.

Eşim, hangi devirde yaşıyoruz, sabunda neymiş desede, bende içine tüküreyim devrinin, zaten onun yüzünden böyle değil miyiz diyorum, ona inat sildim şampuanı hayatımdan. :))
  • A.OZA.OZ 15 Istanbul
    Fibromiyalji , depresyon, yeni baslayan ellerde titreme, uyku bozuklugu, omur ilik kuyruk sokumunda egrilme .
  • McKayaMcKaya 2,571 İstanbul
    Sevgili Mono ve Sevgi, benim de cildim ve saçlarım kimyasallara karşı çok hassas. Ellerimi sıvı sabunla yıkayamıyorum. Hemen kuruyor. Bildiğin köy işi zeytinyağı sabunu kullanıyorum.

Saçlarım da bir ara çok dökülmeye başladı. Uğraşip didinip kepeği ve dökülmeyi kesiyorum, berberde veya seyahatte bir kere değişik şampuanla yıkasam hoop tekrar başa dönüyoruz. Hekime de gittim. Özel medikal şampuanlar verdi. Ama devamlı kullanamazsın, bir müddet kullanıp bırakacaksın dedi.

Bilyorsunuz ben reklam yapmasını sevmem (!). Bir gün yine zeytinyağı sabunu alırken bir şampuan gözüme çarptı. Doğal vs. diyordu. Onun sarımsak şampuanından aldım. 15 gün içinde kepeği de dökülmeyi de kesti. 2 yıldır kullanıyorum. İlk kez bir kozmetik üründen bu kadar memnun kaldım. Bir İzmir firması olduğu için her yerde bulunmuyordu. Artık webden satıyorlar. Ben şampuanın yanısıra bir kaç değişik yağ da aldım. Ürünleri buradan inceleyebilirsiniz. Teşekkürler Mecitefendi.
  • monomono 5,394 Ankara
    @muzo dedi...
    Sevgili Mono ve Sevgi, benim de cildim ve saçlarım kimyasallara karşı çok hassas. Ellerimi sıvı sabunla yıkayamıyorum. Hemen kuruyor.
    Doğrudur abi, hanımda sürekli ellerini ayaklarını kremler durur, ondan biliyorum, elleri hışır hışırdır, hemen kuruyor der. Kremlerle çok haşır neşirdir.

Bende aksi gibi hiç kullanmam çünkü hiç ihtiyaç hissetmem, zira tenim oldukça yağlıdır, helede marketlerde o poşetler yok mu, açmak için acayip cebelleşirim, çünkü ellerim hep yağlıdır.  :))

Yalnız senede bir kaç sefer topuklarıma vazelin sürerim o kadar, onlar kuruyor galiba ve bazende yarılıyor gibi oluyor, vazelin iyi geliyor, zaten bir sürüncede bir kaç ay etkisi sürüyor.
    @muzo dedi...
    Bildiğin köy işi zeytinyağı sabunu kullanıyorum.
    En güzeli tabi.
    @muzo dedi...
    Saçlarım da bir ara çok dökülmeye başladı. Uğraşip didinip kepeği ve dökülmeyi kesiyorum, berberde veya seyahatte bir kere değişik şampuanla yıkasam hoop tekrar başa dönüyoruz. Hekime de gittim. Özel medikal şampuanlar verdi. Ama devamlı kullanamazsın, bir müddet kullanıp bırakacaksın dedi.
    Doğrudur, zaten bir süre sonra etkileride kalmıyor, diğerleriyle aynı gibi oluyor bende, tevekkeli sürekli kullanmakta doğru değilmiş.
    @muzo dedi...
    Bilyorsunuz ben reklam yapmasını sevmem (!). Bir gün yine zeytinyağı sabunu alırken bir şampuan gözüme çarptı. Doğal vs. diyordu. Onun sarımsak şampuanından aldım. 15 gün içinde kepeği de dökülmeyi de kesti. 2 yıldır kullanıyorum. İlk kez bir kozmetik üründen bu kadar memnun kaldım. Bir İzmir firması olduğu için her yerde bulunmuyordu. Artık webden satıyorlar. Ben şampuanın yanısıra bir kaç değişik yağ da aldım. Ürünleri buradan inceleyebilirsiniz. Teşekkürler Mecitefendi.
    İyi ürünün reklama ihtiyacı yoktur zaten, insanlar onu bir şekilde duyarlar değil mi  :))

Tabi ben şampuan deyince iyice antipatik oldum, isminden bile hoşlaşmıyorum artık ama bu dediklerinden sonra aralarında da fark varmış onu anladım. En güzeli iyiyi kötüyü ayırt etmek olsa gerektir.

Zaten kullandığım ürünlerde doğal değiller, market ürünleri ama en azından daha az kimyasal olması cazip geliyor artık bana. Kimyasal olayı banada iyi gelmiyor.

Mecitefendiyi haber verdiğin için teşekkürler, kısmetse bir gün deneriz bizde.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

aytu999 aaykan can slow gandalf sbg1 stanlmccombie gwendstambaug nianna murathursever Aromacandle Mehmet Salık furkan sukruokan1