Ağrılara esprili yaklaşımlar, ve komik itiraflar.

Merhaba arkadaşlar, forum içerisindeki konular ve yapılan yorumlarda cok saglam espriler olduğunu farkettim.Komik bulduklarimi kaynak göstererek bu başlık altında  toplamak istedim.Belki biraz gulumsemek agrilara iyi gelir. Sizlerde destek verin lutfen espri yada itiraf olabilir.Malum teshis zor olunca kapi kapi gezince itiraf edilecek olaylar komik anılar olabiliyor
«1

Yorumlar

• as.izas.iz Yükleniyor... 252
        İlk itiraf benden gelsin :dusun:    Sakroileit teshisinin koyulmasinda büyük önemi olan cümlem, doktorunda gulumsrmesine vesile olan 'yumurtanın üzerine oturuyorum gibi sanki' cimlesiydi  :D
                :silly: Gezi parkındaki eylemcilere sıkılan ilaçlı sular A.S ye iyi geliyormuş..suyu sıktırıp duran adamın arkasında saf tutnca biseycik kalmiyormus :cool:  biber gazını da yiyince uveit olayı bitiyormus.. :silly: 
  • monomono 5,402 Ankara
    ... ”Bir gün dr.lardan öğrenecek bir şeyiniz kalmadığının da, işte o gün dr.ların sizden öğreneceği çok şey olacaktır!”... Yukarıda ki cümle trajı komik anlamlar barındırdığından komik olarak değerlendirilmesini arz edeceğim  :evil:
  • criticscritics 164 Ankara
    :) ahh doktorlar, ahh! @mono abiye katılıyorum. as.iz abi nin de yumurta hikayesi:) o yumurta hissi aynen var. o yuzden cok guldum, ben obek var demiştim :D
      Yumurta hissi aslında kapı ziliymis critics  :D dun zili çalmadan geldiler, hatta baskin yedim  galiba :cool: yakıp yıktılar sabaha doğru pes ettim..yumurtaya kurban olaydim :boks:
        Sevgili Mono ben uc ayda doktorlar hskkindaki düşüncelerimden korkmaya başladım, senin tecrubene geldigimde eve mr cihazi alip hastalığı kendim takip ederim g i bime geliyor.. ;D    Bir insanın romatolog olmasi için ya AS yada RA olması şartı konulmalı bence Mono .. belim agrimasa gidip doktor olurdum :D  bu devirde ya doktor yada aktar olmak varmis :silly:
  • monomono 5,402 Ankara
    İzlemeyen varsa Lorenzo'nun Yağı (Lorenzo's Oil) adlı filmi tavsiye ederim.Bu gidişle bu hastalığın tedavisini ya içimizden biri bulur, ya da biz tutar tüm tıp profesörlerini AS yaparız onlar bulur.  :evil:
    Lorenzo'nun YağıLorenzo Dünya da ender rastlanan ve tedavisi mümkün olmayan ölümcül bir hastalığa yakalanır.Çaresiz kalan aile hastalığın tedavisini bulmak için sıkı bir mücadeleye girer.Bir yandan da Lorenzo ölmektedir.Film tamamen gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.
    wiki sayfasıhttp://www.sinemalar.com/film/1819/lorenzonun-yagi
                    Filmi izleyip dahada fazla gaza gelmiyelim Mono :)
  • Yıllar önce lorenzonun yağını seyrettiğimde çok etkilenmiştim.özellikle baba rolündeki nick noltenin çaresiz ağlayarak merdivenlerden yuvarlanma sahnesi hala aklımdadır.bir babanın çaresizliği ruhuma işlemişti. :'(bu hastalığa yakalanıpta aktarda kendimi bulduğumda film aklıma gelmişti.belki bu hastalığa çareyi ben bulamıyacağım ama kalbim ruhum bu sitedensebebini ve çaresini bulacağımızı söylüyor.
    :cool:           Aslında bu as nin akut versiyonu olsa, aşk acısı cekenlere hayatta aşk acisindan daha acı verici olaylarinda olabilecegini ispatlamak için  zerkedilebilir..
    profesorleri as yaparız
           Hastaliga grip, hastayada  hanım evladı muamelesi yapan  'profetip' ler icin dusunulebilir. :alkis:
  • monomono 5,402 Ankara
    'profetip' ne ola ki?
    'profetip' ne ola ki?
          profesörün ' tip' olanı :unsure:             bkz ekşi sözlük:                  bir bilim dali.                 argo: cins herif.
    ekşi sözlükten ankilozan spondilit başlığı için seçmeler :)    
    •  
    millet susuzluktan kırılırken, barajlar bir damla yağmura hasretken, üstelik yaz en sevmediğiniz mevsimken size "ne olur yağmasın, ne olur çabucak yaz gelsin" diye dua ettirendir bu. yüklü, basık, kapalı havalarda boğazınıza kadar ağrı içine boğan, "vücudun her miliminin koparcasına ağrıması" cümlesini yaşayarak anlamanıza sebep olan. ağrısız yaşamak nasıl bir şeydir unutturan.kendisine laflar hazırladım, göğsümdeki ağrı geçip nefes alabildiğimde yüksek sesle saydıracağım.  paylaş 04.05.2008 21:29 delimine şikayet 
    ekşi sözlük seçmeler..                                    ağrıyla yaşamaya alışmaktır en güzel çözümü. servet çetin'i örnek almalıdır muzdarip kişi, öküz gibi olmalıdır, ayıboğan olmalıdır. aksi takdirde çekilecek dert değildir Allahın her günü ağrı çekmek, ömür boyunca deliksiz bir 8 saat uyuyamamak. hayat ağrılarla güzel.paylaş 24.02.2009 21:00 ozgurro
      ekşi sözlük devam,  
    •   kanımızdaki mevcut iltihabın, eklemleri kaynaştırmaya çalıştığı,
    tek eklem tek vücut felsefesiyle eylemlerine yıllar içerisinde şiddetli ağrılarla devam eden hastalık. ilk ağrılarda ve ilk kontrollerde genellikle siyatik, fıtık gibi hastalıklarla karıştırılır.  paylaş 30.03.2010 01:25 cofi şikayet 
    •      
    Hislere tercüman bir yaklaşım daha hayata küstürebilen lanet olası hastalık! ne yaşama sevinci bırakır, ne bir istek. cünkü ağrılarınızla o kadar mesgulsünüzdür ki baska birşey düşünemez olursunuz. ''ağrılarla yaşamaya alısmak zorundasın'' diyenlere buradan ağız dolusu küfür edebilirim. çünkü bu ağrı öyle çaresiz bırakıyorki insani, ötenazi hakkım olsa, şimdiye çoktan kullanmıştım. sabah tutukluğudur geçer diye düşünerek gittiğim isyerimden, cektıgım acı yetmezmiş gibi birde ''eh git bari'' gibi durumlara maruz kaldıgım, yürürken bile acı cekerken yakın mesafe almayan taksicilere yalvardığım, asansoru olmayan bir apartmanın sonuncuncu katına taşınmanın, haddime olmadığını, ağrılarım başladığında anlayabildiğim, lanet ayakkabılarımı çıkarmak için hıçkıra hıçkıra ağladığım, su anda baska birşeylere sarıp, ağrımı unutabilmek için bu entryi girmeye çalıstığım lanetli hastalık.  paylaş 03.01.2011 16:11 ~ 01.02.2011 10:21 princess of rain şikayet 
    Bu arkadaşa plaket vermek lazım :alkis: :))    
    •   hiçbir ağrı kesicinin bir halta yaramadığı saçma sapan hastalık.atak dönemlerinde ağrı kesici kokteylleri hazırlayıp
    od'nin eşiğinde dolaşırsınız yine de bir işe yaramaz. aklınızdan esrar, morfin, ötenazi, intihar, hepsi geçer. acıdan uyuyamazsınız, arada sızsanız bile uyurken bir yerinizi kıpırdattığınızda acıyla uyanırsınız. (burada acı dediğim şey de sağlıklı bir insanın hayal edemeyeceği derecede bir acı. onu anlayabilmeniz için en azından bir yerinizi kırmış olmanız gerekiyor.) gözünüz yanmaya, sulanmaya başlar, acaba gözüme mi sıçradı dersiniz.dizleriniz ağrır, kesin dizlerime sıçradı dersiniz.topuklarınız ağrır, topuklara indi dersiniz.göğsünüz ağrır, kesin göğsümü sardı dersiniz.her allahın günü acaba yamulmaya başladım mı diye aynaya bakarsınız. fakat anlamanın bir yolu yoktur.atakların ne zaman, nerede geleceği hiçbir şekilde kesitirilemez. en azından ben beceremedim. öyle ki; neyin iyi gelip neyin kötü geldiğini bile anlayabilmiş değilim şimdiye kadar. en soğuk havalarda aylarca ağrınız olmaz, havalar ısınır, kıvranmaya başlarsınız.doktorlarla konuştukça bu hastalık hakkında gerçekten hiçbir  ***   bilinmediğini anlarsınız.sonra birkaç güne kadar ağrılarınız geçer ta ki bir sonraki atağa kadar. ne zaman? belki 1 hafta belki 3 ay sonra.  paylaş 16.03.2011 05:08 somekindofdevil şikayet 
    çok haklısın kardeş  :tamam:    evet acısını* en güzel tarif edecek şeyi buldum.şişlemek gibi bir şey bu hacı. valla bak böyle sırtından şişlenmişsin gibi oluyor. haberin yok. birden bire haşırt diye giriyor kemiklerinin arasına. paylaş 28.08.2011 19:30 ~ 20:16 biraz da kitaplar bizi okusun
    •  
    hapşırdığında insanı koltuktan tavana fırlatan hastalık. hapşırmanın ardından duyduğun acıyı ancak nazi kamplarındaki yahudiler duymuşlardır.  paylaş 27.03.2012 03:20 mk m 5 şikayet 
    bu hastalığı taşıyan insana "geçmiş olsun" demek cehalettir, biraz hakarettir, falandır filandır.tedavisi yok çünkü. geçmeyecek yani.paylaş 21.01.2013 14:12 ~ 14:13
  • YALAN DÜNYA DA VASFİYE HANIMEFENDİ BUYURUYOR YA,NAPICAAANIZZZZ... MECBUUURRRR... NE DEYİM DOĞRU DİYO VALAAÇEKECEZ EFENDİLER,ASKERDE Bİ BÖLÜK KOMUTANIM VARDI KULAKLARI PATLASIN,HER GÜN Bİ KAÇ ASKERCİĞİ TEPELERDİ AMA HAKKETEN TEPELERDİ YAANİ,ÖYLE BÖYLE DEĞİL,,ALLAHIM DERDİM SIRA BANA NE ZAMEN GELECEK,BEN NE ZAMAN YATTIĞIM YERDEN KAFAMA İNEN POSTALLARI HÜLYALI GÖZLERLE İZLEYECEĞİM ACEP,,BU ATAKLARDA AYNEN ÖYLE Bİ ETKİ YAPIYO BENDE,ALLAHIM NE ZAMAN GELİP BENİ MAĞDUR EDECEK,,PORTMANTODAKİ BASTONUMLA ACI ACI KESİŞİYORUZ.ACEP HANGİ UYGUNSUZ ZAMANDA KAVUŞECEĞİZ DİYEREKTEN:)
     üzülmemek elde  değil  bu arkadaşımızın düşüncelerine  ... boyun ve belde verdiği ağrı yetmiyormuş gibi dönem dönem insanın moral motivasyonunu da s... atan hastalık.zaman zaman akrabalarım olsun, arkadaşlarım vb. tanıdıklarım "ay şuram tutuldu çok ağrıyor yaa" dediği zaman ağzına kürekle vurmak ve "o da ağrı mı ulan y... " diye bağırasım geliyor. 5 sene önce tanıştım bu lanet olasıyla. o zamanlar humira adını ve hakkında yazılanları okuyunca "s... yaa çok tehlikeli bişeye benziyor bu" diyip kullanmamıştım. aradan geçen yıllar sonrasında leblebi gibi yuttuğum haplar artık fayda etmemeye aksine salak sersem dolaşmama neden olunca risk budur diyip kullanmaya başladım humira'yı. gel gelelim karnıma soktuğum 12 sayfalık prospektüse sahip kanserojen de* etkisini kaybetmeye başlayınca yeniden karamsarlığa kapılmak, herşeye lanet okumak, olur olmaz ağlamak istemek, günlük olağan sorunları kaldıramamak gibi hayatsal yan etkilere de neden oluyor bu as.sokakta dükkanların önünden geçerken cama yansıyan suretini kambur görüp banyoda tekrar aynaya baktığında "yok lan o kadar eğrilmemişim" tesellisini yutturamıyorsun kendine. "moralin neden bozuk, neden spor salonuna gitmiyorsun" sorularına mantıklı bir cevap veremiyorsun. çünkü yarım gün beli ağrıyıp öff pöff yapan insan seni anlamıyor, anlayamıyor. eşek yüküyle özel muayenehaneye verdiğin paraya rağmen o kadar ağrı çekince aptal gibi hissediyorsun kendini. işyerinde, sokakta insanların "bu niye böyle garip yürüyor" bakışlarına yüzünü çevirerek geçiştiremiyorsun bir süre sonra. birçoğu da cesaret edip sormuyor zaten "neyin var" diye. çocukluğunda babanın  keyfiyle meşgul olmasından dolayı 23 yaşında kendi kazandığın parayla gittiğin tatile kadar doğru düzgün deniz yüzü görmediğinden yüzme öğrenmek as ile eziyetin alası oluveriyor. iyi bir para verip özel ders aldığında hocanın "kafanı yukarı çıkartmaya çalış" nidaları kafanı çıkarmaya çalışırken kıçının suya batması ve komple batmandan dolayı yüzme öğrenmek de haliyle eziyet oluyor. 4-5 yaşındaki çocuklar balık gibi yüzerken özeniyorsun ama sen artık hiçbir zaman yüzemeyeceksindir. çünkü yüzü koyun bile yatamayan birinin yüzme öğrenmesi ve yüzmeyi başarması için artık çok geçtir.bazen düşünüyorum da acaba kanser olup 1-2 sene çektikten sonra ölmek daha az mı eziyet olurdu diye. ortalama* 60-65 sene yaşayacağını varsayıp bu sürenin 40-45 senesini ağrıyla, kanserojen ve verem riski olan ilaçlar kullanarak acı çekerek, umutsuz ve mutsuz yaşama ihtimalini de düşününce acaba ilk seçenek daha mı az zorlardı beni ve yakınlarımı. düşünüyorum düşünüyorum ve içinden çıkamıyorum. hayat bana bu şartlarla gelen bir sınav ise ben bu sınavdan çakacağım galiba. tabi benden daha çok kötü şartlarda yaşayan insanlar var dünyada, tabi tek hastalık çeken ben değilim ama bu lanet hastalık inancımı ister istemez sorgulattırıyor bana. "niye ben, her gün aynı ağrıyı çekmek istemiyorum artık" naraları bazen insanın içinde yüksek volümle çınlıyor ama seni aslında kimsenin anlamıyor olması acını daha da arttırıyor. "buna da şükür" diyorum ama bunu derken ben bile inanmıyorum.  paylaş 17.06.2013 19:52 kumulatifvergimatrahi şikayet  
  • Malesef böyle 27 yaşındayım, bitsede gitsek diye bekliyorum artık..
  • monomono 5,402 Ankara
    çocukluğunda babanın  keyfiyle meşgul olmasından dolayı 23 yaşında kendi kazandığın parayla gittiğin tatile kadar doğru düzgün deniz yüzü görmediğinden yüzme öğrenmek as ile eziyetin alası oluveriyor. iyi bir para verip özel ders aldığında hocanın "kafanı yukarı çıkartmaya çalış" nidaları kafanı çıkarmaya çalışırken kıçının suya batması ve komple batmandan dolayı yüzme öğrenmek de haliyle eziyet oluyor. 4-5 yaşındaki çocuklar balık gibi yüzerken özeniyorsun ama sen artık hiçbir zaman yüzemeyeceksindir. çünkü yüzü koyun bile yatamayan birinin yüzme öğrenmesi ve yüzmeyi başarması için artık çok geçtir.
    oyy oy..
  • Ben kendime sürekli "Dik dur!" komutu veriyorum, bir de şarkısı var:[url= derece eğlenceli oluyor, AS'yi komikleştirebildiğim tek durum bu, şimdilik :)
    Ben kendime sürekli "Dik dur!" komutu veriyorum, bir de şarkısı var: [url= Son derece eğlenceli oluyor, AS'yi komikleştirebildiğim tek durum bu, şimdilik :)
                 Hastalık  seviyesine  gore  mizah anlayışı, espri kaliteside artıyor:) başlangıç  fena degil v for as
  • artık ağrılara ne esprili ne de espirisiz yaklaşmak gelmiyor içimden.mümkünse onlar da bize yaklaşmasınlar yeter artık bu kadar samimiyet işin suyunu çıkardılar.
  • doğru ama ne yapak? görünen o ki yakamızdan düşmeyecek,,alışmaya çalışacaz,alışılmıyor soyha canı çıkasıcaya gerçide,mejbur.ne yapak?
  • hepinize çok geçmiş olsun, ben AS hastası değilim, abim AS hastası onun için takip ediyorum bu sayfayı. yazdıklarınızdan ve abimden anlıyorumki, (inananlar için tabi) ''Mü'minin hastalığı silkelenmedir, günahlarını döker''  hadisindeki müminlerden olduğunuza inanıyorum. Allah sabır versin.

ve ne yazık ki hiçkimse AS hastalığını tanımıyor. ancak başa gelince uzun uğraşlar sonunda tanı konulur. aynı bizim gibi ..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

yazicimehmet abdullahgenc BBULUTAY seckin VedatTAKUNYACI muratkr SportMan keislamoglu muratdekor ergunaras Fuat zeminmuhendislik