Aramıza yeni katılanlar.

McKayaMcKaya 2,633 İstanbul
Aramıza yeni katılan banu, buraK_85, ENVER1, ahmetsert, yıldızım Hoşgeldiniz.
«13456714

Yorumlar

• monomono 5,443 Ankara
    Anlaşılan arkadaşlarımız konuyu göremediler ya da sadece üye olmak için girdiler, olsun genede teşekkür ederiz ilgileri için, hoş gelmişler. :)suat.polatSizde hoş geldiniz.
  • Hos geldiniz tun yeni gelenler, bana boyle karsilama yapmismiydiniz :dusun: bende gormedim,sonradan ogrendim boyle yazmayi ve forma bakmayi, belki onlarda bilmiyorlardir benim gibi, ogrenirler insallah.. :tamam:
  • McKayaMcKaya Yükleniyor... 2,633 İstanbul
    cankiz.serapmesuthurolog32ozlem__jerenimo35Hoşgeldiniz.medina_incisi tekrar hoşgeldiniz.  :alkis:
  • Bana da kimse hoşgeldin dememişti onun için bekliyordum. Hepimize Allah şifa versin.
    Bir özür de size borçluyuz demek ki.O zaman siz de hoşgeldiniz SEZERRwelld.jpg
  • Hoşbulduk :)
  • monomono 5,443 Ankara
    Cümleten hoş geldiniz arkadaşlar.Bu hoş geldiniz mesajı ara ara yaptığımız bir şey, gönül ister ki her zaman karşılama yapalım ama her zamanda olmuyor maalesef.Sevgiler.
  • teşekkür ederiz hoşgördük  :)
  • kubra, jeronimo, cankiz.serap, mesuth, urolog32, ozlem__ ve ismini tek tek saymadığım diğer 5000 kullanıcımıztoptan hoşgeldiniz :))
  • teşekkür edrim .sizleri takip etmek için üye oldum .as hastası değilim yada şimdilik değilim .riskim var.ama sıkıntım erkek kardeşimin 37 yaşında bir as hastası olması... ona üzülüyorum nedeni bu hastalığı taşıması değil.onun as nin ilerlememesi için hiç bir şey yapmaması.doktor tedavisini ret  etti, spor kesinlıkle yapmıyor işten eve geliyor ve yatıyor..onun bir nevi gerçekleri kabul etmediğini düşünüyorum.üstelik gözle görülür derecede egilme oldu.hemde 1 yıl içinde.onun için ne yapabilirim .sizleri okuyarak alternatif i ögrenmek için aranızdayım.tabi sizce sakıncası yoksa... onun yaşadıklarını anlamaya çalışıyorum yardımcı olmak için .çünkü o bizimle paylaşmıyor.bekar evli olsa belki eşi çocukları için gayretli olur diyorum. ama girişimlerim olumlu sonuçlanmıyor..insanlarda uzaklaştığını görüyorum..hepinizi tebrik ediyorumgayretlisiniz .sürekli okuyorum ayrıca sağlıkçıyıomda sizlerden belki biraz daha fazla literatür karıştırabilirim .ögrendimki günde iki defa yapılan spor bu hastalığın devası..ayrıca crp yi aşagıda tutmak.iltahap yoksa yapışma sertleşme yok.basit bir kural var.ben içinde değilim sizler doktorlarınızla sürekli iletişim içinde olnlar daha fazla bilgi sahibisinizdir muhakkak.bunları ögrenmek istiyorum.bir hekim arkadaşımla paylaştığımda as yi: bana insanın kronik bir rahatsızlığı olacaksa  as iyilerden biri demişti..çünkü ölüm riski yok... kronik kalp kronik karaciğer.böbrek hastaları için  olay çok farklı..üstelik astım gibi böbrek gibi sebeblerle makinaya bağlı yaşam söz konusu ..seyahatlarıni bile yapamıyorlar.Allah hepinizin yanında olsun gayretiniz hiç bitmesin .aranızda olmayı istiyorum .şimdiden tşk.
    Değerli yıldızım,Her ne kadar adımız AS hastaları dayanışma grubu diye geçiyorsa da kapımız hasta yakınlarına da açık.Bir çok insan buraya "bir çare bulundu da benim mi haberim yok?" diye öğrenmeye geliyor. Oysa bu hastalığın çaresi bulunsa inanın herkes duyar.
    ... ona üzülüyorum nedeni bu hastalığı taşıması değil.onun as nin ilerlememesi için hiç bir şey yapmaması.doktor tedavisini ret  etti, spor kesinlıkle yapmıyor işten eve geliyor ve yatıyor..onun bir nevi gerçekleri kabul etmediğini düşünüyorum...
    İşte biz tam da bunu için buradayız. Bizler "Damdan düşenleriz"Bu aşamaların hepsinden veya bir kısmından bizler de geçtik ve geçmekteyiz. Burada kimseye sihirli formül vermiyor, sahte umut vadetmiyor, ilaç pazarlamıyoruz. Sadece kendi geçtiğimiz yolları paylaşıp aynı güçlükleri başkaları da yaşamasın diye uğraşıyoruz.Geçenlerde bir hekim arkadaşla sohbet ederken; "Nasılsın?" diye sordu, gayri ihtiyari "İyiyim. Sadece sol bacağımda tatlı bir ağrı var" dedim. Sonra "ağrının tatlısı mı olur" diye güldük. Zaman zaman karamsarlığa düşsek de sonunda insan öyle alışıyor ki ağrının bile tatlısı oluyor. :)
  • ozaman bende hoş geldim..umarım kardeşim de sizin aranızdadır  ..yada en kısa zamanda katılır. bigisayarın başında çok oturmayın bakayımm :) byygrubunuzun ablası ilan ediyorum kendimi .40 yaş varmı artıran :
  • Zaman zaman karamsarlığa düşsek de sonunda insan öyle alışıyor ki ağrının bile tatlısı oluyor. :)
    çok iyiydi ^-^
  • ozaman bende hoş geldim..umarım kardeşim de sizin aranızdadır  ..yada en kısa zamanda katılır. bigisayarın başında çok oturmayın bakayımm :) byygrubunuzun ablası ilan ediyorum kendimi .40 yaş varmı artıran :
    herhalde bizi tıfıl zannediyorsunuz :)hayır söylemeyeceğim :)
  • sürekli herşeye karışan hatun modundaydım dün ... bugün çıktım  çok sükür ..gelin anlaşalım  :tamam:  bilgisayarında keyfini çıkaralım.. O:-)bugün aklıma sürekli takılan bir konu var onu tarıyacagım internetten:  gluten ve romatizma hastalıkları arasında ilişki..çünkü sorun aslında alerji.. bilenmeyene karşı... sizin arşivinizdede var ..gluten li yiyecekleri birazda olsa suçlandığına yönelik..herkese iyi günler  ..
  • Biraz ekmek Biraz suBiraz da sen..Ötesi can sağlığı .!| Jozef Habib Gerez
  • monomono 5,443 Ankara
    hayır söylemeyeceğim :)
    Yaş bayağı var galiba  :))
    Biraz ekmek Biraz suBiraz da sen..Ötesi can sağlığı .!| Jozef Habib Gerez
    Çok güzel  :super:Bir buçuk aydır ekmek yemeği bırakınca, midem kazan kaldırdı ve sanki midem delinecekti, baktım olacağı yok geri başladım azar azar.Ekmek nimettir amman  :evil:
  • lomber mr ın as teşhisinde bir geçerliliği varmıdır? bu hastalık kısa sürede her yeri tutabilirmi bu mumkunmu?
  • monomono 5,443 Ankara
    Mümkün mü derken şiddetli ağrıdan dolayı siz her yerinizin tutulduğunu sanabilirsiniz bu mümkünde, yani ağrı sizi yanıltabilir, kısa süre derken mesela ne kadar kısa bir süre? Aslında biraz okumalısınız sanırım bilgi eksikliğiniz var, öyle birden bire tutulmazsınız, AS zaman içinde yavaş yavaş ilerler ve sizde bunu fark bile etmeyebilirsiniz.Bkz. KanıksamaTeşhis meselesine gelince site aramasında çıkan başlıkları okuyunuz.
  • Abi o kadar çok okudum ki.. benimki tamamen yaygın ağrıyla başladı.as ye dair olan tek şey sırtımın tutulmasıydı.3ay oldu olmadı yani bu olaylar olalı.. şimdi ağrılarım boyut değiştirdi.yatar yatmaz belim başlıyor ağrımaya.önceden böyle değildi dinlenmek iyi geliyodu şimdi tam tersi oldu hareket etmeden belimin ağrısı geçmmiyo sırtımı yataga koydugum anda başlıyo güm güm atmaya.perşembe günü orhan hocaya göründüm fizik muaynede hiç bişey bulamadı ama ben resmen gögsumun agrısından nefes alamıyorum.üç ay içinde bu hastalık hem sırtı hem kalçayı hem beli gögsü birden tutabilirmi size sormak istediğim buydu... abi bu yaşta öyle zorki böylesi şüpheler.. yarın mr sonuçları çıkıcak bakalım ne olucak allahtan hayırlısı diyorum artık ben ama bu yatınca olan ağrılar sırtımdaki kasların çekmesi beni çook mu çok korkutuyor..
  • Merhaba arkadaşlar.Emegi geçen herkese teşekürler.Ben 34 yaşında 2 çocuk annesiyim.Hastalıgımın teşhisi 24 yaşında kızımın doğumundan sonra oldu.Hamilelik döneminde korkunç ağrılar çektim.Teşhisten sonra 2yıl tedavi gördüm.Sonra hastalık durağanlaştı.Tam 6sene hiç bir ilaç kullanmadım.Doktorum hamileliğin sorun teşkil etmiyeceğini söyledi.2. hamileliğimde yeniden kabus dolu günlerim başladı.Çok zor günler geçirdim.Oğlum doğduktan sonra doktora tekrar gittim ve hastalığımın atağa geçmiş olduğunu öğrendim.Şu an oğlum 15 aylık ve ben 5 aydır ilaç kullanıyorum.Hiç bir ağrı kesici ilaç fayda vermiyordu.Doktorumla tekrar görüştüm.Ağrı kesici olarak dikloren yazdı.Şu an ağrılarım kısmende olsa azaldı.AS hastalığının ciddiyetini bu sene idrak edebildim.Şimdi daha bilinçliyim.Bu siteyi hazırlayanlara gönülden teşekkürler.
  • monomono 5,443 Ankara
    ... üç ay içinde bu hastalık hem sırtı hem kalçayı hem beli gögsü birden tutabilir mi size sormak istediğim buydu...
    Tutabilir aslında, hatta 20 yaşında çift protez takan hikayeleri bile okuduk bu sitede ama sizde ki tutulum şimdiden öyle dokümanlar da geçtiği gibi betonlaşmış bir tutulma olmaz, daha çok kasların gerilmesiyle oluşan kaslara dayalı bir tutulma olur ki daha çok yeni olduğu için egzersizlerle bunu kontrol edebilirsiniz.Ağrıdan dolayı insan öne doğru ister/istemez eğilir, siz fark etmesenizde bu durum böyledir, bu vücudun tehlikeye karşı aldığı otomatik bir pozisyondur, omuzlar düşer, postür öne eğilir, refleks azalır vs. işte bu pozisyon bizlerde zamanla kalıcı olabiliyor, ilk başlarda bunu kaslar sağlıyor sonrada kaslar tembelleştikçe kireçlemenin önü açılmış oluyor.O yüzden egzersize asılmanız gerek.Tabii burada şiddetli ağrı ile egzersiz nasıl yapacağım gibi sorularda var ki bence bu soruları sormayın, hastalığınız çok yeni olduğu için egzersize yüklenmeye çalışın.Bizler AS'liyiz ; ağrı içinde nefes alsakta yaşama tutunmaya mecburuz.  :super:konur hoş geldiniz.  :)
    lomber mr ın as teşhisinde bir geçerliliği varmıdır? bu hastalık kısa sürede her yeri tutabilirmi bu mumkunmu?
    Lomber lordoz'un düzleşmiş olması AS'ye işaret eder ama yanısıra bir çok başka rahatsızlık dolayısıyla da düzleşmiş olabilir. Teşhiste asıl önemli olan Sakroiliak eklemlerin durumudur. Teşhis için Lamber lordoz düzleşmesi tek başına yeterli değildir.AS adım adım yayılan bir hastalık değildir. Dolayısıyla belli bir zaman alır demek yanlış olur. Bu hastalık zaten vücudunuzda varsa ne zaman nerede güny üzüne çıkacağını kimse bilemez. Tek bir yerde de tutulum yapabilir bir kaç yerde birden de. Ama bu sürekli aynı şekilde kalacağı anlamına da gelmez.Geçmiş olsun.
  • CEVABIN İÇİN SAOL ABİ... şimdi sakroilak mr sonucumu aldım sonuç temiz... lomber mr ımda da dural ektazi diye bişey yazıyodu onu da doktora sorucam bakalım o ne imiş.. sanırım as değilim çünkü herşeyim temiz çıkıyor ne bileyim bende çözemiyorum artık sadece d vitamini eksikliği var bende ondanmı kaynaklanıyor dıyorum artık..
    Bu yıl aramıza katılan arkadaşlar, Hoşgeldiniz.saliham  as 84 alikoduru62 MEHMET YILDIZ gökhan sengul downmerchant tıvı hmytahcan67sevgipetekMelamet Hırkasıdemodilek ay dilekkancaihsanaçıkgöz mydgali hakanblackonly26waiting4godotmehmet yazıcı
  • merhabalar öncelikler tüm as  li dostlarada büyük geçmiş olsun hayırlı şifalar dileğimle ben erdal bitliste  yaşıyorum benim için hayat mücadelesi daha bir zor (kış şartları çok ağır )37 yaş 23 yıldır as liyim yaklaşık 3 ay enbrel kulandım şimdiyse 3 aydır humira başladı ama 20 yıl boyunca endol suupla cok rahat bir şekilde hayatımı idame ediyordum as bilmeme rağmen taki mayıs 2012 ye kadar endol bana yaptığı yanlışa kadar midemi deldi mide kanaması gecirdim 5 gün yoğun bakım maceram oldu ve doktorları rahatsız etmeye başladım şuan humira kullanımda bende 8 haftalık doz kulanımından sonra yaklaşık alınan 12 kilo var ve buda beni tedirgin ediyor
  • berfo hoşgeldin.enbrel,humira?dr.ların sanki ikramlık pasta gibi sundukları muhteşem AS silahları??!!ilaç patronları rahat yaşasın gerisi önemli değil..haaa bir de şöyle eklerler:''merak etme canım,sürekli film,tahlil... kontrol altında olacaksın.''peki bir olumsuzluk olursa,şimdi ya da ilerde?eee Allahın takdiri işte.her zaman risk vardır,aspirin de bile yan etki var.hadi oradan!!!bonibon mu dağıtıyon sen?
  • herkese merhaba AS hastasıyım kendimi bildim bileli ağrılarım var 31 yaşındayım,Dayanılacak gibi değil,sunu sormak istiyorum benim vücudumda herhangi bir eğiklik yok,ama devamlı bir ağrı var ilaç kullanmamaya özen gösteriyorum ve sizinde görüşlerinizi almak istedim
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

korkmaztuba feryal taner40 floramolloy nisanlalesi filibus