Boyun Ağrısından Kurtulun

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Necati Küçükgül 1982 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. İhtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaptı. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalıştı.Halen Fizyorem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hastalarına hizmet veriyor.

1- Boyun ağrısı olanlar ne tür egzersizlerle rahatlayabilir?

2- Boyun ağrısının sebepleri neler olabilir?

3- Boyun ağrıları için masaj işe yarar mı?

4- Bir boyun ağrısı ne zaman 'kronik' ağrı olarak değerlendirilir?

5- Boyun ağrıları için doktor tavsiyesi dışında ilaç almak doğru mu?

Etiketlendi:

Yorumlar

• Arkadaşlar bir kaç gündür boynumda bir sıkıntı vardı. bu sabah nerdeyse başımı döndüremiyorum. acı veriyor ya. bayramdan bu yanada sürekli yüzdüm. hatta biraz abarttım galiba. fazlası zarar mı verdi ne. bir diğer sorunumda sol ayağım arada sırada ödem yapıyor. kaval kemiğime değdiğimde ayağım çukur oluyor.gözlerimi sabahları ödemden açamıyorum. as la alakası var mıdır bu ödemlerin. :dusun:
  • monomono 5,112 Ankara
    Ödem dediğiniz şey bastırınca acımıyorsa (iltihap olsa bastırınca acır diye tahmin ediyorum) klasik ayak şişmesinden olabilir, fazla oturuyorsanız, kilo aldıysanız oluşabiliyor, bende bir iki yıldır aynı sorun var ve bende ki durumun AS ile direk alakası yok aslında, direk benle alakası var.
  • sayın @mono kilo zaten başıma dert oldu.ayağımda ki ödem acımıyorda tek ayağımda oluşu beni tedirgin eden.işim gereği zaten bütün gün oturuyorum ayaklarım hep sallanıyor.sabahlarıda sanki saatlerce ağlamışım da şişmiş gibi .bu as denen hastalık zaten ruhen beni yordu.herşeyi buna bağlar oldum.
  • monomono 5,112 Ankara
    Zaman zaman bizde bağlıyoruz o konuda üzülmeyin derim, ama tabii ilk akla gelende AS oluyor ister istemez.Neyse ayak şişliğinizin belki başka sebepleride olabilir ama yüksek bir yere uzattığınızda veya işten bir kaç gün uzak kaldığınızda inmiyorsa bir dr.a görünseniz fena olmaz.Zira bende sabahları şiş iner, ayaklarımı şöyle 1 saat uzattığımda gene iner, yürüdüğümde gene iner, hele tatile filan gittiğimde hiç yok gibi kaybolur gider, dediğim gibi benimkisinin AS ile hiç alakası yok ama sizin sabahlarıda şiş olması, tek ayakta olması başka sorun olabileceğini akla getiriyor, yol yakınken bir baktırın derim.  :)
  • evet doktora gitmek gerekecek sanırım.hem boynum tutuldu hem ayaklarım ve yüzüm şişti.berbat gözüküyorum. :(
  • monomono 5,112 Ankara
    Şişlik zaman zaman gündeme gelen bir konu ve arama yapınca görürsünüz bu konuda muzdarip olanlarda var maalesef.Geçmiş olsun, umarım çabuk kurtulursunuz.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

damlaerta emine maryeelem kelvilane altamccaffrey wngmarietta928 meg42 selda&tarık