Şikayet etme!

McKayaMcKaya 2,356 İstanbul
Günde 10 dakika yüzüstü yatmaya erinip deformasyon olacak mı? diye korkuyoruz. Oysa korkunun ecele faydası yok. Bir de benim gibi kendini kandıranlar var. En basit hareketleri seçip; "Oh! bugün de sporumu yaptım gayri bana bir şey olmaz" diyenler. Sırtını duvara yapıştırmaya çalışıp; "Çok değil yahu! 6'yı 10 geçiyor diye avunanlar.Peki ya normali nasıl olmalı dersen; resmi görünce, "biz treni kaçırmışız!" dedim. Gençler! Bari siz geç kalmayın. 31F2ZPT43PL_SS500_jpg
Etiketlendi:
(1) tUtKuN
«1

Yorumlar

• Tam yerinden bir egzersiz resmi koymuşsun sevgili abicim... En temel AS hareketi budur... Plates topu ile de yapılabilir... Genç arkadaşların üşenmeden, sıkılmadan sabah akşam yapmaları gerekir, su içmeyi unutmadığınız gibi bu hareketi yapmayıda unutmayın... Şimdi bu yazının altına ağrım var, nasıl yapayım, hatta biraz daha ileri giderek sizin AS durumunuz nedir, hangi aşamadasınız bilmiyorum ama benim yerimde olsanız yapamazdınız gibi bahaneler yazmayın lütfen... Bunları yazacak arkadaşların geçtikleri bütün aşamalardan, tüm kademelerden  geçtik ve sonunda bu siteyi kurduk...
  • sevgilersevgiler 728 Eskişehir
    merhaba.yeni katıldım bende.40 yaşında a.s.li bir bayanım.doktorun dediğine göre bende eğilim kamburlaşma olmazmış.ama ağrılarım geceleri çok fazla.gündüz hareket halindeyim zaten.çalışmıyorum.kulak çınlaması ve baş dönmesi ve oniki parmak barsak ülseride var bende.buyüzden çalışamıyorum.2 senedir a.s li olduğumu bilyorum.abimdede var.ama o kamburlaştı.44 yaşında.baba tarafında başka akrabalarımızdada var.24 saat hareket halinde olabilsem bu hastalıktan şikayet etmicem.oturduğumda kalkmak zor geliyo.tutuluyorum.neyse bunları hepimiz biliyoruz.ilaçları bıraktım.yan etkilerinden dolayı.bitkisel araştırma içindeyim.bilmem belki bişeyler denk gelir.
  • monomono 5,156 Ankara
    Şimdi ben bir şeyler yazacaktım ama abim kapıyı kapatmış, Tutkun da yolu kapatmış, ben ne yazacam, bilemedim. :dusun:

O zaman bende konuya uyar bi şiir ekleyeyim, :))
    Cümle düşüklükleri var idare edin, kolay olmasa gerek bi sufinin dilinden anlamak.

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme
    Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme

Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı
    Hangi hasta gönüllüyü kasdediyorsun etme

Çalma bizi bizden bizi gitme o ellere doğru
    Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun etme

Ey ay felek harab olmuş alt üst olmuş senin için
    Bizi öyle harab öyle alt üst ediyorsun etme

Ey makamı var ve yokun üzerinde olan kişi
    Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun etme

Sen yüz çevirecek olsan ay kapkara olur gamdan
    Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun etme

Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan
    Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun etme

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer
    Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun etme

Ey cennetin cehennemin elinde olduğu kişi
    Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun etme

Şekerliğinin içinde zehir zarar vermez bize
    O zehiri o şekerle sen bir ediyorsun etme

Bizi sevindiriyorsun huzurumuz kaçar öyle
    Huzurumu bozuyorsun sen mahvediyorsun etme

Harama bulaşan gözüm güzelliğinin hırsızı
    Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun etme

İsyan et ey arkadaşım söz söyleyecek an değil
    Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun etme

Mevlâna Celâleddin Rumi

(1) tUtKuN
  • McKayaMcKaya Yükleniyor... 2,356 İstanbul
    Bu videoyu koymayacaktın.Beni provake ediyorsun etme.
  • Sen et başkan,Sen kötü şey etmezsin... Gönder gelsin...
    AS yangısına müptela olmuş
    Aşkı bir yana itersün. İtme!

Günde iki vakit egzersiz yerine
    Şekerleme yaparsun. Yapma!

Azmedip sigarayı bırakmış
    Nargileye sarmışsın. Sarma!

Boğaz dokuz boğum
    Kilo, AS'liye beladır. Alma!

Derdini ayıp bir şey sanıp
    İnsanlardan kaçarsın. Kaçma!

Kim ne derse inanur
    Ağu bile içersün. İçme!

Bu dert bir tek bende var deyup
    Gam kedere düşersün. Düşme!

Musibetle savaş gerekür
    Dik dur, AS'la boyun eğme.
    (1) tUtKuN
  • tamamen şahsıma alabilir miyim şiiri ?yine döktürmümüşsün ... :) like butonu olsa like acam.
    Ne demek şiir sana feda... Bence şahsına almakla yetinme, çıkış alıp buzdolabına iliştir.Buzdolabını her açtığında okursun; "Boğaz dokuz boğumKilo, AS'liye beladır. Alma!"
  • merhaba ben hayırsız 2 aydır teknik sebeblerden dolayı sizlerle olamadım  inşallah ağrısız günler geçirmissinizdir    bu şiirler ne güzel  mckaya  mono  ve  admin abilerim  sizlerin bilgilerine hayranım  her konuda bukadar bilgiyi neye borçlusunuz.    ayrıca  bizimle paylaştığınız için teşekkürler  görüşmek dileğiyle
  • monomono 5,156 Ankara
    AS yangısına müptela olmuş
    Aşkı bir yana itersün. İtme!

Günde iki vakit egzersiz yerine
    Şekerleme yaparsun. Yapma!

Azmedip sigarayı bırakmış
    Nargileye sarmışsın. Sarma!

Boğaz dokuz boğum
    Kilo, AS'liye beladır. Alma!

Derdini ayıp bir şey sanıp
    İnsanlardan kaçarsın. Kaçma!

Kim ne derse inanur
    Ağu bile içersün. İçme!

Bu dert bir tek bende var deyup
    Gam kedere düşersün. Düşme!

Musibetle savaş gerekür
    Dik dur, AS'la boyun eğme.
    :alkis: :alkis: :alkis:
  • İyi günler bende yeni katıldım guruba ,27 yaşındayım ve 2 yıldır AS liyim. Yukarıda paylaştıgınız fotograftaki hareketi  belli bir aparatla mı yapıoruz ,yanılmıosam bele dayanan sert bir cisim war. Biz  nasıl yapaılım bunu soracaktım.yastıkla yapabilirmiyiz acaba
    Sitemize hoşgeldiniz. Fotoğraftaki harekette kullanılan aparat malesef Türkiye'de yok. Ama aynı hareketi Pilates topu ile de yapabilirsiniz. Geçmiş olsun._580_1000_90_16481766321630595240.jpg
    (1) tUtKuN
  • Anladım ,Çok teşekkür ederim
  • criticscritics 164 Ankara
    nass yani, ingiltere'deki ankilozan spondilit derneğinin sitesine bakıyordum. şoyle bir cd var.http://www.nass.co.uk/shop?product=Fightback-DVDkaynak olarak bulunması açısından buraya yazmak istedim. içeriği genel olarak belirtilmiş; egzersizlerin detayları bulunmuyor. 6 tip egzersiz seti ve 35 egzersiz bulunuyormuş.  aslında arayışım turkiyede başladı. parca parca egzersizler buldum hatta bizde videolar da var bu sitede. ama cd olarak arattığımda sadece bunu buldum. aslında üşenmeyip sayın mckayanın egzersizleri de cd yapılabilir. hmm iyi fikir bu da bir deneyeyim.
    Biz site olarak böyle Bir CD yapamadık. Kendimiz çekmeye kalksak maliyeti fazla, sitede yer verdiklerimizi cd yapsak telif meselesi var. Ancak siz bireysel olarak yapabilirsiniz.Sadece Nass değil yurt dışındaki bir çok derneğin eğitici egzersiz cdleri var. Bizim sitedeki videolardan bir kısmı da o derneklerden birisinden alınmıştır. Bu konuda çok şey yapılabilir ama açıkcası kimsenin umurunda olmadığını düşünüyorum. Bu konuya ilgi çekmek için her gün burada ve facebook sayfamızda ayrı ayrı "günün egzersizi" başlığıyla her gün bir video yayınlıyorduk. Aslında yayınladıklarımızdan daha fazlası var ama bu videolarla ilgili olumlu veya olumsuz (bir kaç like dışında) hiç bir tepki almadık. Demek ki böyle bir ihtiyaç veya talep yok diyerek son verdik. Ğnsan bir süre sonra duvarla konuşuyormuş gibi oluyor.
  • Başta ben olmak uzere mucize iksirin pesinden kosuyoruz, aslinda iksir belli hareketli yasam ve egzersiz..birkac gun denize gitme firsatim oldu ve uc dort saat yuzdum günlük ve diyebilirimki belimin ağrısını unuttum.bugun yuzmedim ya hmn hatırlattı kendini..imkanı olana mutlaka tavsiye ederim.herkesr hayirli ramazsnlar
    as.iz kesinlikle katılıyorum size; yüzmeyi becerebildiğim günler benim de ağrılarım diniyor. o birkaç gun size ilaç gibi gelmiştir eminim. mckaya; kayıt işini beceremedim. adobe nin bir ekran uygulaması var, onunla yapmam lazım, lakin o programın süresi dolmuş bende. aslen cd aramamın sebebi, hani egzersize basladığımda bilgisayara kalkmadan arka arkaya yapabilmek. onun yerine egzersizleri aklımda tutmayı deniyorum. ben dinliyorum sizi, yok yok asla duvar değil: )
  • monomono 5,156 Ankara
    .. mckaya; kayıt işini beceremedim. adobe nin bir ekran uygulaması var, onunla yapmam lazım, lakin o programın süresi dolmuş bende...
    Eğer amacınız videoları birleştirmekse bu işler için çoklu platform destekli açık kaynak  avidemux var, videoları birleştirip tek parça halinde CD/DVD ye yakabilirsiniz.Video birleştirmekse çok kolay Bkz. Video birleştirme | Avidemux
    bu felasife na guzel siteymiş! teknoloji sitesi, eğitim sitesi ve de haberim bile yoktu. ayrıca mono, program da kolay ötesi. ücretsiz, basit. tak diye kuruldu bilgisayarıma. oldu bu iş. çok teşekkürler. şindik birleştirelim bakalım. ozele yazıcaktım, ama herkes bilsin fikrimi istedim. arkadaslar eger egzersizleri birleştirecekseniz avidemux adres. mononun engin bilgisiyle.
  • monomono 5,156 Ankara
    İşine yaramasına sevindim, aslında klasik ev kullanıcıları için kullanışlı programlar çoktur, hem güvenli hemde kolay olurlar genelde.Ben Windows kullanmadığım için pek programlarını bilmem ama şöyle bir arayınca bayağı seçenek var.Açık Kaynak Windows Programları35 açık kaynak kodlu yazılım! felasife siteside benimdir bu arada, açık kaynak tarafında Felâsife olarak bilinirimde.  :))
  • Sitemize hoşgeldiniz. Fotoğraftaki harekette kullanılan aparat malesef Türkiye'de yok. Ama aynı hareketi Pilates topu ile de yapabilirsiniz. Geçmiş olsun._580_1000_90_16481766321630595240.jpg
    Bu egzersiz, AS'li için işin temeli... Tekrar öne çıksın istedim... Hiç bir şey yapmıyorsanız bile bunu elinizden geldiğince pardon belinizden :) geldiğince yapın... Genel olarak kaç aydır yazılanları okuyunca forum katılımcılarının genelinde işi ilaçlara havele etmek gibisinden bir hava sezinledim... Her nevi ilaç bizim için hele hele uzun yıllar kullanınca yokuş aşağı frensiz gitmeye benzer... Mutlaka önünüze durmanızı gerektirecek bir engel çıkacaktır..İşte bu engel karşınıza çıktığında sizi kurtaracak sizi dik tutacak olan kuvvetli kaslarla çavrelenmiş eklemlerdir... Bunu unutmayın arkadaşlar...
  • Arkadaşlar aranıza yeni katıldım Ankara dan Burak ben paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Yalnız Ankara dan iyi bir doktor bakıyorum.
  • ilk baştaki aparatın ismini bilen varmı? yutt dışında amazon da filan olabilir .

Ürünün orijinali budur. Back Stretcher diye geçer. Sitesi burada. Amazonda bunu plastik olanları var.
  • cok teşekkürler
    hakan_01 dedi:
    Birde bu ürün var 

Yurtdışına gerek yok arkadaşlar. Bu ürün n11 de var. 40 TL.
  • Abi link atabilirmisin acaba yada ne diye bakıyoruz.
  • Uzun süredir yastıkla uyguladığım ve  çok faydasını gördüğüm için gözüm kapalı alırım bu ürünü. n11 de aradım ama bulamadım. link gönderir misiniz? 
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

heathpoe carriesander prestwaterfie sommeyencken josebernard Alper-Kaya meriç