Yorumlar

• ıyı de bu egzersizlerin hiçbiri acılmıyorki..nerdeyse hepsi engellenmiş.
  • monomono 5,359 Ankara
    Aslında DNS 'nizi değiştirirseniz belgeleri görebilirsiniz, konusu burada geçmişti.Kısacası TTNET DNS lerinizi değiştirirseniz problem kalmaz.Öteki türlü alternatif linklerde ekleyebiliriz ama sayı çok olduğu için, hemen olmaz anca zamanla ekleyebiliriz.
  • dedıgınız konusmalara baktım ama dns ayarlarını degıstırmek ıle ılgılı bırsey bulamadım.bunu nasıl yapabılırım ayrıntılı bır sekılde anlatmanız mumkunmu acaba?
  • monomono 5,359 Ankara
    Ben Windows kullanmadığım için onda nasıl oluyor bilemeyeceğim ama nette arama yapınca çıkar.Örn. Windows 7 de DNS değiştirmek deyince ilk çıkan yer burası mesela, orada yazıyor işlemler. Eğer siz anlamıyorsanız bu işlerden bir bilene yaptırın, bağlantınız kesilebilir, genelde gençler hatta çocuklar bu işleri iyi bilirler.Neyse ben genede alternatif indirme/görüntüleme linkini ekliyorum, indirin >>>
  • McKayaMcKaya 2,550 İstanbul
    Burada yer alan egzersizler kupaAS tarafından yabancı kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Forumda bu çalışmamızın çeşitli siteler tarafından izin alınmaksızın kullanılmasını daha önceden eleştirmiştim. Ancak amaç hastaların iyiliği ise bu döküman ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar faydalı olur.Ancak bizi üzen; hekimlerimiz, fizyoterapistlerimiz veya spor uzmanlarımızın hiç bir içerik üretmeyip var olanı kaynak belirtmeden kullanmalarıdır. Bunu o kadar pervasız yapıyorlar ki; bizim çalışmamızın üzerine kendi imzalarını koyarak çalınmasının (!) önüne geçmeye çalışıyorlar. Bunlar da bilim insanı.kw03.pngu2vo.pngx04n.png3xus.png
  • sayin.net.adminsayin.net.admin 1,072 Ankara
    Akademisyeni google dan doktora tezleri yazar, adı bilimsellik olur.Müzikçisi gidip yabancı bestecilerin parçalarını çalar,  üstüne söz yazar, bunun adı esinlendik olur.Mimarı kopya çeker yaratıcılık olur.Doktoru da çalacak tabi. Saat başına asgari ücret muayene ücretleri onları kesmez ama 1 saatlik muayene karşılığını bir tasarımcıya ödemek istemez... Emeğin kilosu kaç para memlekette ?
  • Merhaba Arkadaşlar,Bu aralar çift yastıkla yatıyorum. Gece ve gündüz hiç ağrım olmuyor. Tesadüfmüdür bu yoksa böyle bir tez varmıdır.
  • McKayaMcKaya 2,550 İstanbul
    Cenin pozisyonunda veya çift yastıkla yattığınızda daha az ağrı hissedersiniz. Hatta @mono arkadaşımız düz yatamadığı için yıllardır koltukta uyuyor. Fakat bu vücudunuzun öne doğru tutulmasını hızlandırır. Ağrının bir sebebi de eğilmeye direnmenizdir. 7-8 saat hareketsiz bir şekilde bu pozisyonda yatmak AS'nin işine geliyor. Doğrusu yüzüstü ve mümkünse yastıksız yatmaktır.
  • monomono 5,359 Ankara
    Bende durum aynen abimizin dediği gibi elanda devam ediyorum, ara sıra yatakta yatsamda bu çok nadir oluyor, sanki bende iyice yatak fobisi oluşmuş gibi. :whistle: Tabii fobiden ziyade işin aslı yatak bana hiç iyi gelmiyor..ağrım varsa bu yatakta ikiye katlıyor, sabah kalkmak çok daha problem oluyor..vs.Bunuda şuna bağlıyorum, yatakta yatınca vücut iyice gevşiyor, kaslar kirişler iyice kendini bırakıyor, ee buda sonra sıkıntı veriyor... Gün içinde sürekli gergin olan birinin bu kadar gevşemesi ters tepiyor diyebilirim.Özetle yüksek yastıklar, koltukta uyumak vs. ler de çok gevşeyemezsiniz..en azından yatakta ki kadar gevşeme olmaz..daha net söyleyim ölen insanlar 25cm ye kadar uzarlarmış, şimdi bu ölen insanları cenin pozisyonunda bıraksanız uzarlar mı?Olay uzun yatınca vücut kendini iyice koyveriyor yani.İki ucu keskin bıçak gibi, uzun yatarsanız daha az eğilme,tutulma ama daha çok ağrı..Cenin pozisyonu, yüksek yastık, oturarak uykuda daha az ağrı ama daha fazla eğilme...
  • Bilmiyorum, iki ucu keskin bıçak. Nede olsa ileride eğileceksem çift yastıkla yatarak hiç değilse ağrı kesici içmeyerek midemi, böbreklerimi ve sayamadığım bir çok organımı sağlıklı tutarım. Ayrıca güzel uyku uyur günümde güzel geçer. Bilmiyorum kendimi mi rahatlatıyorum böylelikle yoksa doğrumudur? Gerçi yaptığımız seçimlerle kaderimizede yol veriyoruz.
  • Taştekin Bey,çok yanlış düşünüyorsunuz ileride illaki eğim olacak kambur olacağız durumu bana göre yok.eğim bizim yaşam şeklimize göre olacak.belki deformasyona uğrayabiliriz ama bunu uzun yıllara ötelemek bizim elimizde.sakın çift yastıkla yatmayın.işi hızlandırırsınız.omurganızı ne kadar esnek tutarsanız gece uyku kalitenizde bir nebzede olsa rahatlar.ama ağrılar diyeceksiniz evet ahhhh o ağrılar, savaşmalısınız ve kazanmalısınız.:boks:
  • Sn.Fatma Hanım, ağrılarla nasıl savaşacağım ki? Karşımda düşman yok ki. Düşman olarak nitelendirdiğimiz şey se kendi vücüdumuz. Bu bir ironi. Anlayamıyorum...
  • PincekPincek 71 İstanbul
    Merhaba,

Ben de sadece cenin pozisyonunda yatabiliyordum ama ABD AS Derneği'nin Mart 2015 seminerlerini izleyince yüzükoyun yatmak gerektiğine ikna oldum. Elbette yattıktan 1 dakika sonra tam kuyruk sokumumda dayanılmaz sancılar oldu. Karnımın altına, leğen kemiklerime gelecek kadar genişlikte bir yastık koydum, boynumun altına da rulo yaptığım bir havluyu omurgam mümkün olduğunca düz duracak kadar yükseklikte ayarladım ve bu şekilde yattım. Yalnız gece yatmadan önce AS egzersizlerini yapmıştım. Bu sabah tutukluğum daha kısa sürdü. Bahsettiğim pozisyonda yatarken ağrım da olmadı.

Umarım sizin de işinize yarar. Ağrısız günler diliyorum.
  • assaassa 16 İstanbul
    Sadece bu egzersizlerin yapılmasıyla bile kaliteli bir yaşam sürdürülebilir. Ağrılarım olduğu dönemde bu egzersizler çok faydalı gelmişti. En azından arada bir yapıldığı taktirde ağrılar unutuluyor. 

İlaçlardan daha çok bu hareketler tavsiye edilmeli.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

GONUL iskandinavruhu marilxpk drusib15 randecolson borakarsli madmax LeylaSezgin